Как да запазя круши цяла зима?

  • 2 264
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
Здравейте!
Днес купих от един дядо 5 кг. круши и ми се иска да ги съхраня  възможно най-дълго. Моят син е на 4 месеца, но все още му давам само сокчета от ябълка, грозде, морков и круша, като всички плодове са домашни, защото ме е страх да използвам такива от борсата.
Та си мисля какво да ги направя. Фризерът ми е пълен и остава само вариант за консервиране. Може ли да се направи пюренце направо?
Благодаря ви предварително за помощта!

# 1
  • Мнения: 673
Има някои видове круши, т.нар. зимни, които траят дълъг период от време. Можеш да потърсиш такъв сорт, а тези да ги изядете сега набързо (колко му е 5 кг Blush )

# 2
  • Мнения: 3 042
освен да търчиш да търсиш дядото да си каже как се съхраняват Laughing , нещо ми се мотае в главата за поставяне на крушите в слама или амбалажна хартия, после в щайга, на тъмно място, най-добре маза. Thinking

# 3
  • Мнения: 1 586
Аз поръчах на свекървата да ми направи компоти без захар от круши. Сега само вадя и пасирам.
Да ти кажа, компотите без захар (правихме и от други плодове специално заради бебето) са супер - много са вкусни. Заканила съм се само такива да си правим вече. Напълни буркана с плод, долей водица и стерилизирай. Може директно в малки бурканчета за удобство. Чувала съм, че и без вода става, но нямам опит по въпроса.

# 4
  • Мнения: 287
За съжаление тези круши няма да могат да издържат повече от седмица, а дядото каза, че са му последните. Освен и аз да ги направя на компоти без захар и после да пасирам. Само незнам колко минути трябва да се стерилизират. Някой знае ли?

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Ако използваш бурканчета от пюрета - 15 минути, след това вадиш и обръщаш с капачката надолу докато изстинат. Така капачките хлътват и са готови.

# 6
  • Мнения: 3 146
A защо изобщо си купила 5 кг. круши? Ми то цяла зима си има круши свободно на пазара.Не сме 1984 все пак.

# 7
  • Мнения: 6 155
Цитат на: mama kenga
A защо изобщо си купила 5 кг. круши? Ми то цяла зима си има круши свободно на пазара.Не сме 1984 все пак.


Сигурно защото са домашни, а не натъпкани с химии  Thinking

# 8
  • Мнения: 3 146
Дали са натъпкани с химия не виждам как можеш да знаеш - освен ако не ходиш с някакъв преносим апарат за измерване на вредни вещества в джоба.И тестваш круша по круша.това, че ги продава дядо не е равно на екологично чист продукт.Спомни си за инжектираните с конска урина дини.

# 9
  • Мнения: 6 155
Ами логично е, че круши по средата на зимата /разбирай декември и януари/, не са екологично чисти и произведени в България. То човек не може да е сигурен в нищо от това, което яде, освен ако не си го е произвел сам. Но въпреки това съм склонна да вярвам, че един дядо дето е изкарал да продава 20 или 30 кг. круши едва ли е седнал да ги инжектира с незнам си кво и да ги полива с торове. По вероятно е да има в двора си едно дърво, да го е обрал и решил да изкара някой лев!

И не мисля, че отговора ми пречи на другия човек да ти отговори! Пък на теб като не ти харесва, не ми отговаряй на поста.

# 10
  • Мнения: 3 146
Защо се палиш толкова - нали не говорим за кърмене.Или не ме дишаш по принцип?

# 11
  • Мнения: 6 155
Цитат на: mama kenga
Защо се палиш толкова - нали не говорим за кърмене.Или не ме дишаш по принцип?

В грешка си Мамо Кенга, не аз се паля, а ти се дразниш, че ти отговарям. Но, мир да има   friendship  Grinning

# 12
  • Мнения: 3 146
eee събота сутрин - може ли така да започваме уикенда?Мир!

Общи условия

Активация на акаунт