на колко трябва да стане за да...

  • 1 156
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 280
   На разходка моя бебчо го изведох след  като навърши  20 дена , а гости приемахме след месец и половина .На заведения сядаме само на открито , времето е толкова хубаво  Simple Smile
Леко раждане

# 16
  • Мнения: 670
Родих август. На разходка с количката излязохме на 13-я ден.
На закрито, с много хора място още не съм я водила.
На гости естествено сме ходили с нея още първия месец, но не е било нито задушно, нито задимено. Когато са ни канили на гости с беба, винаги са се съобразявали, и помещенията са били чисти, проветрени и с нормална температура.
Нашите приятели идват на гости с мисълта, че цигари се пушат на терасата.
Няма проблеми да ходите по заведения с бебчето. Времето е чудесно, има маси навън, чист въздух и зеленина...

# 17
  • София
  • Мнения: 290
Бебка се роди средата на февруари и когато беше на 20 дни я изведохме на разходка и ходихме на гости. На два месеца я водихме на пазар в Метро в кенгуру. А когато е топло може да се извежда и много по малко.

# 18
  • Мнения: 1 410
На гости сме ходили чак като стана на 3-4 месеца. По-често при нас идваха, защото като тръгна някъде и докато събера всичките неща, които ще ми трябват, вече никъде не ми се ходи.

Сама най-добре ще прецениш на момента кое е по-добре.

# 19
  • Мнения: 911
Нашето бебе се роди през ноември и започнахме да излизаме още на петия ден, но в Германия такава е практиката - препоръчва се веднага да се започне с излизането. Гости започнехме да "пускаме" у нас на втората-третата седмица, но само най-близките, а да го водим по гости започнахме, когато навърши месец. Разбира се, винаги под условие, че не се пуши и бебето не се гняви от много хора. По принцип е хубаво да не даваш да го пипат много-много, има време и за това, а иначе някой долу беше споменал идеален вариант - отивате на кафенце на открито, пък там могат да му се радват в количката. Успех!

# 20
  • Мнения: 680
беше на около 20 дена когато отидохме за пръв път нагости(всички много се съобразяваха че сме с бебчо и всичко беше изрядно),а на разходка излязохме за пръв път когато беше на около 15 дена.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Зависи най-вече от мястото, на което смятате да я водите.
Бих казала - колкото по-късно, толкова по-добре!
Подкрепям Peace

# 22
  • Мнения: 6 390
Не разбрах точно въпроса и смисъла,но беба съм я водила навсякъде още от първата седмица-и вътре и вън.
Peace i az taka

# 23
  • Мнения: 1 383
Мисля, че разбрах правилно въпроса ти. Инстинктът ще ти покаже доколко да излагаш бебето си на контакти. Малките бебета са с много силен имунитет от майката, така че нямай притеснения. Но вземай предвид температурата, теченията, да не е задушно е т.н. Не се притеснявай да реагираш така както ти идва отвътре, не подтискай притесненията си.

# 24
  • Мнения: 1 559
    Сега е топло и приятно навън на въздух. Аз бих се въздържала да ходя на гости с бебето. Досега само няколко пъти сме били на гости като все е било в приятелки,които знам,че ще се съобразят - да не е задушно,задимено, да няма болни, да има къде да пълзи дребното...

# 25
  • Мнения: 1 427
Йоана се роди на 20.04..Изведох я веднага след като взехме количка,някъде около 12 ден.На гости беше около на около 20 ден от раждането.Съобразих се естестествено къде я водя(в много близки роднини).Не съм ограничавала контактите й с хора дори и като новородена.сега като помисля, май съм била много смела Crazy

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И двете са родени лятото.
И двете са изведени навън на 3-4 ден след раждането.
Диана отиде на гости на баба си на 4-тия си ден (т.е. 1-ви след излизане от болница), а Елина беше на морето на палатка на 40-тия.
От първият им ден и на двете в нас си беше пълно с всякакви хора, които искаха да ги видят.

Въобще...какъв е проблема да се изведе бебето където и да било, стига да не е е директно под обедните слънчеви лъчи или в задимено помещение?
Това със суеверията е имало смисъл в миналото.
Сега не.

Общи условия

Активация на акаунт