Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мнения: 11
искам да питам тези, които са пили/пият противозачатъчни дали им действат на настроението.аз от 2 месеца пия Regulon и съм ужасно раздразнителна и се чудя дали може той да е причината. знам, разбира се, че трябва да се консултирам с лекаря си, но ми се иска все пак да чуя друго мнение, от опит така да се каже.
Цитирай

София

Мнения: 19 779
искам да питам тези, които са пили/пият противозачатъчни дали им действат на настроението.аз от 2 месеца пия Regulon и съм ужасно раздразнителна и се чудя дали може той да е причината. знам, разбира се, че трябва да се консултирам с лекаря си, но ми се иска все пак да чуя друго мнение, от опит така да се каже.
Пила съм противозачатъчни 10 год. не ми се отразиха на нищо. Very Happy
Цитирай

София

Мнения: 293
Не си внушавай, че ти променят настроението, защото внушението е по-силно отколкото някой и друг хормон  Laughing

Аз вече няколко години пия такива хапчета и даже не мога да преценя дали са ми повлияли на настроението.. хихи ако взема да ги спра може изведнъж да стана по-добър човек, ти ме наведе на тази мисъл...

Няма такова нещо ако трябва да отговоря сериозно   Peace
Цитирай

София

Мнения: 3 378
Разбира се, че има нещо такова! Ако отидеш на невролог с оплаквания, че си нервна и раздразнителна или депресирана, първото, което те пита, е дали взимаш противозачатъчни. Ако са неправилно предписани, може да ти се отразяват зле. Наистина е най-добре да говориш с гинеколог си и да пробвате с други противозачатъчни.
Цитирай

София

Мнения: 293
Разбира се, че има нещо такова! Ако отидеш на невролог с оплаквания, че си нервна и раздразнителна или депресирана, първото, което те пита, е дали взимаш противозачатъчни. Ако са неправилно предписани, може да ти се отразяват зле. Наистина е най-добре да говориш с гинеколог си и да пробвате с други противозачатъчни.

Принципно на листовката обикновено пише сред възможните странични ефекти и депресия и т.н. Но лекари са ми казвали, че в действителност изредените странични ефекти се явяват много рядко - затова казах, че няма такова нещо, което може би не е съвсем точно - може и  да има... малко вероятно обаче, а момичето беше писало в друга тема за някои сериозни проблеми, които има напоследък и аз това имах предвид - че неприятностите винаги са по-сериозен фактор за нервност и раздразнителност.

Има и нещо друго - първите няколко /три обикновено/ месеца организмът се адаптира към новия хормонален баланс и трябва да се изчака да минат те, за да се прецени дали таблетките са подходящи за нея или не.  Peace
Цитирай
гарнация, че е от хормоните...Спри да ги пиеш и отиди  на лекар (по-скоро обратното).Това, че ти казват, че не е възможно и в цял свят жените пият хормони са глупости.Всеки организъм реагира по свой начин...По един начин ще влияят на жени 70-80 килограма и по друг на нежни жени.Зависи и от много други фактори разбира се, дори от типаж и психологически профил, професия и пр. Това е така.
Цитирай

Burgas

Мнения: 547
От януари месец ту пия ту не противозачатъчни,заради киста.Първо пих 10 дни линдинет 30 и ми се годеше,болеше ме глава,корем,бях крива,нервна,депресирана и поисках да ги сменя.След това пих регулон.Пак не ми беше конфортно но не знаех дали е от кистата или от противозачатъчните.През март ме оперираха и вече киста няма,но и яйчника го няма,а док каза че това може да доведе до хормонален дисбаланс.И пак съм на регулон и пак не се чувствам добре и пак не знам от хапчетата ли е или този път от липсващия яйчник.Но в листовката пише че хапчето дава такива нежелани реакции-депресия,влиаят на настроението.И като стана въпрос за противозачатъчни искам и аз да питам нещо.Предишните пъти като ги пих не ми се е случвало,но този месец последните 5 дни на таблетки имах кафяво зацапване и нещо като черно-кафява скъсана ципа,която се отделяше всеки ден и нещо като малки черни съсиреци като при менструация.Говорих с лекарката по тел. и тя каза че било нормално и че това не било цикъла ми и сега трябва да го чакам на 2-3 ден.Вече е 3 ден без хапчета и цикъл няма.А болките от ПМС си ги имам от около месец /изобщо не спряха след предишния цикъл/ и не могат да ми служат за ориентир.Във връзка с постоянния ПМС док каза че е хормонален дисбаланс от липсващия яйчник.Някоя от вас имала ли е такива "ефекти" от противозачатъчните и след това има ли истински цикъл и кога трябва да започна следващата опаковка.
Цитирай

София

Мнения: 3 378
Здравей Джи-Джо,
За съжаление не мога да ти отговоря на питането за противозачатъчните. Но ме озадачи много следното:

.. но и яйчника го няма,а док каза че това може да доведе до хормонален дисбаланс... Във връзка с постоянния ПМС док каза че е хормонален дисбаланс от липсващия яйчник...

За пръв път чувам, че след махането на яйчник било нормално да се получи хормонален дисбаланс. Природата се грижи единственият останал яйчник да компенсира за липсата на другия и да извършва всички яйчникови функции както преди. По въпроса д-р Стаменов ми е казвал следното: "Ако си с един бъбрек през ден ли ще ходиш до тоалетната? И с яйчниците е същото." Така че според мен тоя дисбаланс въобще не е нормален и потърси начин да си върнеш хормоните в норма било чрез смяна на противозачатъчните, било чрез други мерки.
Цитирай

Бургас

Мнения: 1 061
Dji-djo погледни тук http://www.fortex.bg/content/e14/e1090/e1097/index_BG.html.
Не те карам да го пиеш - просто прочети инфото.  Аз  откакто се помня имам признаци на ПМС. Пих хапчето 2 месеца защото имах проблеми с пролактина, но от тогава почти не усещам характерните признаци на ПМС, и още една "екстара" мисля че се подобриха стойностите на хормоните ми. Това разбира се са мои наблюдения Thinking
А това за хормонален дисбаланс вследствие на липсващ яйчник и аз не съм чувала. Винаги са ми казвали, че ако е един яйчника - той работи  като за два т.е. прави си фоликул всеки месец и т.н.
Дано съм ти била  от полза  newsm03.
Цитирай

София

Мнения: 7 030
Този месец пия мервалон заради киста. Док. ми е предписал двойна доза и определено имам ПМС /напрегнати гърди и нервност/. Не се появиха веднага, а може би 5 - 6 дни след началото на приема. Приятелка ми каза, че противозачатъчните си взаимодействали много лошо с цигарите. Някой да е чувал подобно нещо?
Цитирай

Враца

Мнения: 4 381
Май на всички листовки пише нещо за цигарите и противозачатъчните. Май в медицинския тук имаше някаква тема, ако успея да я намеря ще ти дам линка
Това намерих- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20259.0
Цитирай
Мога ли и аз да попитам нещо...Преди стимулация с кломид  ФСХ ми беше 7.11, ЛХ 7.01 и естрадиола 79.65- 5 ден.След стимулация хормоните на 5 ден са ми ФСХ 7.97, ЛХ 8.00 и естрадиола 64.Възможно ли е от този дисбаланс и разлика-макар че и двата пъти ХОРМОНИТЕ ми са в референтни стойности да не се чувствам добре. Май естрадиола е нисък, а той причинява неконфортност, нали
Цитирай

Пловдив Белащица

Мнения: 1 444
Мога ли и аз да попитам нещо...Преди стимулация с кломид  ФСХ ми беше 7.11, ЛХ 7.01 и естрадиола 79.65- 5 ден.След стимулация хормоните на 5 ден са ми ФСХ 7.97, ЛХ 8.00 и естрадиола 64.Възможно ли е от този дисбаланс и разлика-макар че и двата пъти ХОРМОНИТЕ ми са в референтни стойности да не се чувствам добре. Май естрадиола е нисък, а той причинява неконфортност, нали
Не си дала референтни стойности на естрадиола. Аз лично нито дисбаланс виждам, нито някакви разлики в хормоните. Нормално е малко да варират!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.