Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тук и сега

Току-що си доказахме евенуалната алергия от краве мляко. Досега бях забелязала, че щерката се обрива като приемам млечни храни, и ги сведох до нула. Но вчера по грешка съм дала зеленчуково пюре с мляко. Нарочно не бих и дала, но като съм купувала накуп, е минало между другите, много си приличат опаковките на Гербер (това дори каничка няма н картинката). Та щерката втори ден вече е обрината много силно. Оттук нататък какво, освен че няма да давам още дълго кравешки млечни? Докога така? Надявам се, че с това пюре не съм сгафила много нещата.... То писали хората, ама кой да види, че не е като другите............................. ooooh!
Цитирай

София

Сигурна ли си? Обривът да не е от друго? И в кое пюре на Гербер има мляко? Освен в десертите, например извара с нещо си или йогурт с друго, в кое зеленчуково пюре на Гербер има мляко?

Цитирай

Сигурна ли си? Обривът да не е от друго? И в кое пюре на Гербер има мляко? Освен в десертите, например извара с нещо си или йогурт с друго, в кое зеленчуково пюре на Гербер има мляко?

Има-мисля,че беше в зеленчуковия крем.Пише си  в съдържанието и го има и на картинката на пюрето.
Цитирай

щом детето се е обринало от млякото , съобщи на вашата педиатърка и тя ще ти каже докога не бива да приема краве мляко (може и сирене да не трябва известно време).ще спазва определена диета и постепено ще въвеждате храните,към които имате алергия.понеже познавам дечица,които имаха алергия към краве мляко-процедурата при тях вървеше в този ред и сега си хапват всичко като останалите деца(на 3 годинки са)
Цитирай

Тук и сега

За жалост съм напълно сигурна. Пюрето с мляко е наистина Крем-а със зеленчуци, но разликата в етикета е точно една дума (освен съдържанието отзад), никаква в цвета и картинката, та разбираемо е, че е влязло по погрешка...
Обадих се на педиатърката, учудена е от силната реакция от толкова малко. И това при условие, че в момента и давам 3х5 капки Фенистил заради алергични остатъци от кашлица. Изрина се момата като при атопичен дерматит, съвсем като по описанията. Дано се получи това с плавното захранване, че все се надявах да се разминем само с моята диета.
Извинявайте, че цяла тема пуснах, ама си изкарах ангелите, и на кой да се оплача, освен на вас...
Цитирай

много добре че си забелязала навреме и си се усъмнила за алергия.мисля че с изследване на секрет от нослето могат да се открият подобни алергии. в началато приятелките,чиито дечица имаха алергия към кравешките продукти,започнаха да дават козе сирене . с правилна диета всичко ще си дойде на мястото . няма за цял живот да остане тази алергия,ако сега си внимателна и избягваш алергените
Цитирай

София

Питам, защото и Никола е показвал известна непоносимост към кравето мляко, но не е алергия. Не знам ти дали имаш алергия и поводи за притеснение. Според мен е рано да се говори за алергия. Просто трябва да избягваш кравето мляко в храната на детенце. Мисля, че ти можеш да хапваш по едно кисело мляко, по малко сирене и да не изключваш напълно кравите продукти от менюто си.
Въпреки че Никола е с атопичен дерматит, той не е свързан с хранителни алергии. Когато му давах за първи път да опита кисело мляко, беше пламнал целия. Затова си мисля, че правиш генерални изводи. Ако внимавате повече с храните, няма да имате проблеми.
Цитирай

Здравей! Съжалявам, че се сблъсквате с подобни проблеми, дано скоро всичко размине!

Моята Кари направи мигновени и много опасни реакции от 2 вида бебешки адаптирани млека и е със доказана алергия към белтъка на кравето мляко. Никога обаче не е реагирала по никакъв начин на нещо, което аз съм яла - напоследък какви ли не алергени ям май, но тя с кърмата проблеми няма. Аз ям краве кисело мляко почти всеки ден.

На нея съм й давала за проба половин лъжичка козе кисело мляко и след 2 дни малко козе сирене - прие ги без проблеми. Даже мисля да почна да й правя попара с минимално количество козе сирене в нея, да видя да ли ще й понесе. Краве мляко, сирене, жълтък и телешко месо няма да й давам поне до година и 8 месеца, а най-добре до 2-рата годинка. Ако се изриваше само, не бих се тревожила толкова, но тя прави моментален обрив с подуване на лицето, повръща и посинява, не може да си поема дъх. Само като си представя пак да й се случи и  #Crazy

Иначе тя така или иначе отказва всякаква храна - писала съм тук. Наложи се да я оставям 2 дена на свекърва ми за цял ден - изкарва 8 часа на половин бурканче плодово пюре и 10 лъжички супа от картоф с пилешко. Нищо друго не яде, вода пие по 20 мл. на ден. После суче по цяла вечер и по цяла нощ и това е. Виждам се вече като вечно кърмеща  Crazy

Постепенното захранване си е най-важно за алергичните дечица, предполагам, че лекарят ви ще ти обясни всичко по-подробно. Успех!
Цитирай

Тук и сега

Ако се изриваше само, не бих се тревожила толкова, но тя прави моментален обрив с подуване на лицето, повръща и посинява, не може да си поема дъх. Само като си представя пак да й се случи и  #Crazy
Майчице, това си е ужасяващо! Всъщност не знам как щеше да е и у нас, ако не беше фенистила Rolling Eyes
Дай боже и при нас, и при вас всичко плавно да изчезне...
Цитирай

където си поискам ...

Ела и чети тук!

http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii

Можем да помогнем много в хилядите ти питанки Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.