«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
ѕолезни съвети! —правочник за подправки! ћерни едниници!
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 180 отговора

ѕЋќ‘ƒ»‘

ћнени€: 613
≈вала за положени€ труд!!!“олкова полезна изформаци€ намерих в тази тема че... незнам даже какво да кажа!Ѕлагодар€ ви  bouquet bouquet bouquet
÷итирай

ћнени€: 10 866
100гр. мед колко супени лъжици е?
÷итирай

ћнени€: 760
ћоже ли да ми кажете колко грама е 1 кубче пр€сна ма€?
» колко грама е 1 пакет суха ма€?
ѕредполагам,че грамажа е отбел€з€н на опаковката,но не съм в Ѕг и н€м€ как да провер€.
Ѕлагодар€!
÷итирай

ћнени€: 10 866
ћоже ли да ми кажете колко грама е 1 кубче пр€сна ма€?
» колко грама е 1 пакет суха ма€?
ѕредполагам,че грамажа е отбел€з€н на опаковката,но не съм в Ѕг и н€м€ как да провер€.
Ѕлагодар€!

1 кубче пр€сна ма€ е = 42 гр.

«а сухата варират предполагам според марката и там си пише за какво количество брашно е. Ќа д-р …откер е 7гр., пише,че е за 500гр. пшенично брашно и отговар€ на 1/2 кубче пр€сна ма€.
÷итирай

√ърци€

ћнени€: 2 349
—ухата ма€ е 7гр. и 9гр. и е за 500гр брашно.
÷итирай

ћнени€: 760
ћама ÷оцоланка и Teopr благодар€ за бързите отговори! bouquet
÷итирай

в прегръдките на най-слънчевото дете

ћнени€: 1 183
Ќе знам дали въпроса ми е за тук,но ако не е мол€ поправете ме.»скам да попитам за какво се използва карамфила като подправка?
÷итирай

ћнени€: 516
*Alma* јз го използвам за овкус€ване на сладки... за друго не се сещам..
÷итирай

» аз за сладки си мислех,но никога не съм излопзвала и се чуд€ по колко се слага и горе-долу какъв вскус придава на сладкишите newsm78
÷итирай

Sofia

ћнени€: 2 950
» аз имам нужда от помощ. ƒонесоха ми подарък от “урци€ - една кръгла дъска, наредена с много подправки, обаче н€кои незнам за какво да ги използвам, пък има и такива, които незнам какво представл€ват. ћожете ли да ми помогнете?  Praynig

Ќадписите са на английски, обаче.... «начи:
 - turkish safrane - незнам за какво да го използвам;
 - for salad - има много тъмно червен цв€т и малко прилича на червен пипер, но определено незнам какво има вътре;
 - osmanish mix - на мен ми прилича по миризма на нашата си шарена сол, обаче дали е така?;
 - black sesame - предполагам черен сусам, но иде€ си н€мам за какво се използва;

Ѕлагодарна съм на вс€какви отговори.  Hug

Ќе че н€кой се е залет€л да ми отговар€, но .... момичетата от турската тема ми раз€сниха подправките.  Hug Peace
« ѕоследна редакци€: нд, 01 фев 2009, 08:59 от DessiJ »
÷итирай

—ливен

ћнени€: 68

*Alma*, карамфила освен като подправка се използва много успешно и за свал€не на високо кръвно нал€гане, като се натоп€ват в чаша вода 5- 6 карамфилчета, престо€ват така ц€ла нощ и на сутринта се изпива водичката.
÷итирай

»тали€

ћнени€: 91
...
÷итирай

*Alma*, карамфила освен като подправка се използва много успешно и за свал€не на високо кръвно нал€гане, като се натоп€ват в чаша вода 5- 6 карамфилчета, престо€ват така ц€ла нощ и на сутринта се изпива водичката.

ѕолезна информаци€!Ѕлагодар€ bouquet
÷итирай

у дома

ћнени€: 220
ћомичета, просто сте уникални... јз чета ли чета и все нещо полезно намирам винаги, когато ми е най-необходимо.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 186
ћоже ли н€кой да ми каже откъде в —офи€ мога да куп€ арабската подправка затар ,кедрови €дки и въобще арабски подправки? ѕредварително благодар€  bouquet
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 180 отговора