Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
Полезни съвети! Справочник за подправки! Мерни едниници!
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 174 отговора

ПЛОФДИФ

Евала за положения труд!!!Толкова полезна изформация намерих в тази тема че... незнам даже какво да кажа!Благодаря ви  bouquet bouquet bouquet
Цитирай

100гр. мед колко супени лъжици е?
Цитирай

Може ли да ми кажете колко грама е 1 кубче прясна мая?
И колко грама е 1 пакет суха мая?
Предполагам,че грамажа е отбелязян на опаковката,но не съм в Бг и нямя как да проверя.
Благодаря!
Цитирай

Може ли да ми кажете колко грама е 1 кубче прясна мая?
И колко грама е 1 пакет суха мая?
Предполагам,че грамажа е отбелязян на опаковката,но не съм в Бг и нямя как да проверя.
Благодаря!

1 кубче прясна мая е = 42 гр.

За сухата варират предполагам според марката и там си пише за какво количество брашно е. На д-р Йоткер е 7гр., пише,че е за 500гр. пшенично брашно и отговаря на 1/2 кубче прясна мая.
Цитирай

Гърция

Сухата мая е 7гр. и 9гр. и е за 500гр брашно.
Цитирай

Мама Цоцоланка и Teopr благодаря за бързите отговори! bouquet
Цитирай

в прегръдките на най-слънчевото дете

Не знам дали въпроса ми е за тук,но ако не е моля поправете ме.Искам да попитам за какво се използва карамфила като подправка?
Цитирай

*Alma* Аз го използвам за овкусяване на сладки... за друго не се сещам..
Цитирай

И аз за сладки си мислех,но никога не съм излопзвала и се чудя по колко се слага и горе-долу какъв вскус придава на сладкишите newsm78
Цитирай

Sofia

И аз имам нужда от помощ. Донесоха ми подарък от Турция - една кръгла дъска, наредена с много подправки, обаче някои незнам за какво да ги използвам, пък има и такива, които незнам какво представляват. Можете ли да ми помогнете?  Praynig

Надписите са на английски, обаче.... Значи:
 - turkish safrane - незнам за какво да го използвам;
 - for salad - има много тъмно червен цвят и малко прилича на червен пипер, но определено незнам какво има вътре;
 - osmanish mix - на мен ми прилича по миризма на нашата си шарена сол, обаче дали е така?;
 - black sesame - предполагам черен сусам, но идея си нямам за какво се използва;

Благодарна съм на всякакви отговори.  Hug

Не че някой се е залетял да ми отговаря, но .... момичетата от турската тема ми разясниха подправките.  Hug Peace
« Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 08:59 от DessiJ »
Цитирай

Сливен

*Alma*, карамфила освен като подправка се използва много успешно и за сваляне на високо кръвно налягане, като се натопяват в чаша вода 5- 6 карамфилчета, престояват така цяла нощ и на сутринта се изпива водичката.
Цитирай

Италия

...
Цитирай

*Alma*, карамфила освен като подправка се използва много успешно и за сваляне на високо кръвно налягане, като се натопяват в чаша вода 5- 6 карамфилчета, престояват така цяла нощ и на сутринта се изпива водичката.

Полезна информация!Благодаря bouquet
Цитирай

у дома

Момичета, просто сте уникални... Аз чета ли чета и все нещо полезно намирам винаги, когато ми е най-необходимо.
Цитирай

София

Може ли някой да ми каже откъде в София мога да купя арабската подправка затар ,кедрови ядки и въобще арабски подправки? Предварително благодаря  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 174 отговора