Техники за потушаване на гневните изблици у децата

  • 1 527
  • 12
  •   1
Отговори
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Скъпи мами,
В последно време прочетох няколко теми за ината и гневните изблици на децата около 2 годинки. Ето една интерсна статия, на която попаднах и се опитах да преведа за вас. Дано да ни помогне при отглеждането на малките палавници  #2gunfire. Моят син е точно в тази интересна  ooooh! възраст и си мисля, че все по-трудно го обуздавам, но явно не сме единствените ... newsm78 bowuu Ето и статията по-долу:

Техники за потушаване на гневните изблици у децата

Опитвайте се да ги избегнете, но ако не се получи – разберете какво успокоява детето ви.
Малкото ви дете рита и крещи така, сякаш ще предизвика стопяване на целия рафт за замразена храна в магазина. И вие сте сигурни, че всеки си мисли “ Защо родителите на това дете не направят нещо, за да спре да плаче?”

Перидът между 14 и 30 месечна възраст на детето е връхната точка на гневните изблици, казва Лин Уигнър, педиатър изучаващ развитието и поведението на децата и асоцииран професор в Университета в Южна Каролина. Подрастващите се учат да изразяват чувствата си. Малките деца, чийто желания са били възспирани са склонни да губят контрол, особено когато са гладни, изморени или превъзбудени. Под влияние на хаотичните обществени услови родителите се съсредоточават върху ежедневните си задължения и са по-малко склонни да забелязват промяната в поведението на децата. Това означава, че те пропускат шанса да отстранят причините за гнева преди негово пълно избухване.

Предотвратяването на гневния изблик е много по-лесно от неговото прекратяване. Така, че преди да излезете навън с детето си:

•   Опитайте се да планирате разходките си за време, когато няма много големи тълпи от хора. Това помага да се избегнат дълги опашки и намалява неудобството, ако все пак  всичко излезе извън контрол.
•   Уверете се, че вие и детето ви сте нахранени, удобно облечени и отпочинали преди да излезете навън.
•   Разходете се известно време, преди да ограничите детето в детска количка и да се ангажирате с някакви задачи.
•   Вземете със себе си играчки, леки закуски и книжки, за да забавлявате и разсейвате детето.

Независимо от приготовленията и планирането, гневните изблици понякога се случват. Какво да правим, когато това стане :

•   Уверете се, че обстановката около вас е безопасна, ако детето ви започне да рита, да се търкаля по земята и да хвърля разни неща; отстранете детето от остри ръбове, чупливи предмети или други обекти, които носят риск от нараняване.
•   Заведете детето на тихо място , с цел да избегнете да притеснявате околните и да намалите собствения си стрес от ситуацията. На тихо място по-лесно ще успокоите детето си.
•   Не се притеснявайте от реакциите на другите хора. Концентрирайте се върху детето си. Предприемете действия, базирани на специфичните нужди и настроението на детето си в момента. Някои деца реагират положително на прегръдка или на повторение на една и съща успокоителна дума. Други реагират  положително на изчаквателна позиция – просто се грижете да не се наранят.
•   Стойте срещу детето,  поемайте дълбоко въздух и помнете: това също ще приключи, най-вероятно скоро.

 Hug

# 1
  • Мнения: 8 917
Благодаря за инфото, Incandescent   newsm10

# 2
  • София
  • Мнения: 83
Какъв е този пик между 14 и 30 месеца - това си е цяла година и половина ... и ако това е само пика ...  newsm78

# 3
  • Мнения: 3 367
1yдeсни съвети,за жалост неприложими за работещи родители;имам само едно време за разходка и то е след работа когато съм вси1ко но не и по1инала..
аз и преди казах-ние игнорираме тръшкания без повод или ако стане много лошо изолираме,най-ве1е емоционално,физи1ески ако може само..и да,минава,факт е,? е ние да не късаме много нерви 1е малки деца-малки грижи,а после..

# 4
  • Мнения: 603
Благодаря за инфото  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Мда, доста дълъг пик беше, но наистина вече при нас положението е по-добро, все по-рядко са истериите, а от зимата не се е въргаляла навън на земята.
За тези, които сега влизат - има светлина в тунела  Grinning Grinning Grinning

# 6
  • Мнения: 545
На мен много ми помагаше отклоняване на вниманието му от това, което иска, а аз не смятам да получи в момента. Вниманието на децата много лесно може да бъде насочено в друга посока, но и тук трябва опит и малко хитрост.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Техники са - борбата, играта на гоненица, битките с възглавници, гъделичкането, да оставиш детето да скубе трева, да блъска топка, да пее и крещи на висок глас, да посбива мечетата ( но никога хората  ), да тича, кара колело, и изобщо всичко изразходващо енергия..........

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера свекърва ми беше в София и излязахме на разходка с нея, мъжа ми и Калина /естествено/. Усещайки, че баба й е готова и на челна стойка да застане, само и само да е доволна /нали рядко се виждат/, Калина пощръкля, изненада дори себе си и се разлигави на ен-та степен. Отъркаля се де що свари...крещя  и пищя така, че наизлязаха всички клюкарки по прозорци и балкони...Всеки от нас тримата прилагаше някаква техника...в резултат на което си представям как сме изглеждали отстрани... Joy... hahaha

# 9
аз пък съм се опитвала да го разсмея,като го имитирам лекичко - става му смешно и престава - пробвай и така
мой патент Flutter

# 10
  • Мнения: 1 883
На мен много ми помагаше отклоняване на вниманието му от това, което иска, а аз не смятам да получи в момента. Вниманието на децата много лесно може да бъде насочено в друга посока, но и тук трябва опит и малко хитрост.
Peace

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мен много ми помагаше отклоняване на вниманието му от това, което иска, а аз не смятам да получи в момента. Вниманието на децата много лесно може да бъде насочено в друга посока, но и тук трябва опит и малко хитрост.

И при нас това помага, започне ли да иска нещо неистово и да настоява да го получи, превличам вниманието му с нещо друго също толкова интересно, но по безопасно и безвредно за него и се получава. Поради тази причина съм нямала до сега сериозни проблеми с тръшкане, ревове и инати. Но всяко дете е индивидуално и уникално, при едни този метод действа при други не. Веднъж пробвах тази схема при детето на една приятелка което реши ли да получи нещо нищо не може да го спре, но нямах успех с този метод, то нито слушаше какво му говоря, нито поглеждаше към другия предмет с който се опитах да отвлека вниманието му, мяташе се в ръцете ми като диво животно хванато в плен. От тогава разбрах, че този метод действа само при моето дете.

# 12
  • Мнения: 5 877
Като свърши този пик, след половин година има втори Simple Smile
На първите няколко тръшкания пробвам да я успокоявам по нормалния ред, после я оставям сама в стая и й казвам да дойде при мен, като й мине. Ако не й мине бързо, отивам след три минути и я питам "Искаш ли да те успокоя" и тя ми казва "Даааааа". Прегръщаме се и точка.

Общи условия

Активация на акаунт