Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Света Троица

Здравейте на всички,
Аз чакам бебче, в събота ще вляза в четвърти месец от бремеността и съм качила диоптера! Без още да съм отишла на очен мисля, че съм поне - 3,05. Може ли някой да ми каже до какъв диоптер е допустимо нормална раждане! Не съм питала лекарката ми още и реших, че някой от вас може да ми каже нищо полезно!
Благодора предварително! Rolling Eyes
Цитирай

София

Знам за 4 диоптъра, но не съм сигурна, че е така (не го знам от лекар).
Обаче имам познати с много по-висок диоптър, които са оставяни да родят нормално... newsm78
Цитирай

Sofia

Аз съм с - 4.0 диоптъра и сега малко го качих - сега е около 4.50.
Доколкото знам проблемът при нормалното раждане не е в диоптрите, а в очните дъна-те трябва да не са слаби,(заради напъните има опасност да се отлепи ретината) Аз ще раждам в края на август и очната лекарка ми каза да отида на преглед юни-юли, за да ми види дъната.
Моя приятелка роди нормално, а е с -6.50 диоптъра.
Цитирай

В родилно ни казаха, че границата е 7 диоптъра. По-страшно е ако има някакво заболяване на очните дъна. Май тогава е задължително секцио. Но се консултирай по-добре, чувам, че в различните градове говорят за различни диоптъри  #Crazy Ако все пак раждаш нормално, напъвай задължително със затворени очи. Така знам аз.

Цитирай

Диоптрите не са от значение, а налягането на очните дъна.
Искай направление от гинекогога си и се консултирай с очен лекар  Peace
Лека бременност   bouquet
Цитирай

Самоков

Консултирай се с офталмолог. Той ще прецени състоянието на очните дъна.
При нормално раждане от напъните има опасност да се отлепи ретината.
Цитирай

Gabrovo

Аз съм с -5.5, ходих на офталмолог и тя каза 4е по-принцип над 5 диоптъра е опасно да се ражда нормално,но ми писа там в лист4ето 4е е препоръ4ително да раждам възможно най-щадящо. оба4е гинеколога ми каза 4е  няма да експериментира с нормално, щото след това кой ще плаща за операция на о4ите: офталмоложката ли? И така раждах секцио
Цитирай

И  аз така съм чувала!!!!Лека бременост и от мен!!Все пак консутирай със специалист!!
Цитирай

Пловдив

Напълно съм съгласна. Няма значение диоптъра, а налягането на очните дъна и здравината на ретината. Чувала съм за случаи на нормално раждане при -5 и секцио при -2. Задължително искай направление от гинеколога си, но може би към 7-ми месец.
Лека бременност и леко раждане  Hug
Цитирай

Да така е  Peace Задължително мини през очен лекар ! Моя позната с - 6 роди нормално  Smile , а практиката познава и с -1,5 с отлепена ретина по време на раждането за съжаление.
Цитирай

аз имам над 3 диоптъра.
моя лекар изиска да се прегледам при офталмолог и да даде оценка за състоянието на очните дъна, ретината и т.н. Т.е. освен самия диоптър и тези неща имат значение.
Цитирай

софия

..... Доколкото знам проблемът при нормалното раждане не е в диоптрите, а в очните дъна-те трябва да не са слаби,(заради напъните има опасност да се отлепи ретината) ......
Лека бременност   bouquet
newsm10 Точно така е. И аз имам - 2.75, ще раждам края на юли и ходих да ми прегледат очните дъна. Казаха ми, че всичко е ОК (ако искам можело някаква процедура за заздравяване на очните дъна да се направи, но не било задължително).
Леко бременеене и раждане!
Цитирай

София

Малееее аз с мойте 11 диоптъра съм за никъде  Sad
Цитирай

До хладилника, който обичам

Прави са девойките.
Очните дъна (налягането) и здравината на ретината гледат офталмолозите.
Родих нормално с -5 (даже да не е -5,25), но преди това правих операция за заздравяване на ретината с лазер.
Тук ми е историята, да не се копирам.
Също така няколко месеца след раждане е добре да се прегледат пак очите - понякога се свалят диоптри по време на бременност. Аз свалих 0,5, една приятелка - 1.
Лека бременност и раждане!
Цитирай

Света Троица

Благодаря на всички Ви   bouquet, сега ми стана ясно! Някой може ли да ме посъветва къде да ида при добър офталмолог, който ще ме прегледа по-обстойно защото до сега все пападам на такива, които ме претупват и аз качвам ли качвам, може и да не работи с касата, е... ако работи с касата ще е добре ....
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.