Ягодова торта с рула и бяла шоколадова глазура

  • 10 067
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
sweet_gold сигурно ще стегне за една нощ в хладилника, но и да не се е получила, не си го слагай на сърце, следващият път непременно ще стане.
Сега за желатина - на този на др. Йоткер наистина пище 1 пакетче да се разтвори в 0,500 мл. вода. това е обаче в случай, че ще желираш нещо (плодове, зеленчуци, месо или др. подобни). Когато искаш да го добавиш към крем, разтвори пакетчето в една непълна чаена чаша (или в около 100 мл.) студена вода, изчакай 10-15 минутки да набъбне хубаво и след това го загрей леко на водна баня или в микровълновата (но без да завира), колкото да се разтвори желатина. След това си го добавяш към сметаната или крема.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Супер стана тортичката с квасена сметана PartyНаправо се омете за норматив...Какво според мен може още да се подобри - трябваше да почакам повечко да стегне, защото леееко ми пропадна в средата/ама кой да чака, нали сме прасета hahaha/ и шоколадова глазура май не й върви много - другия път ще я наклепам със сметана и ще украся с ягодки.
Иначе е перфектна торта, с минимум усилия Hug

# 17
  • Мнения: 153
sweet_gold,основната грешка,която си допуснала е,че си добавила и 0,500мл вода,в която е желатина.
На пакета пише,че е за 0,500мл вода,но в случая сметаната играе ролята на течност,така,че е трябвало само да разтвориш желатина в около 50-60мл вода,да го загрееш на водна баня и да го прибавиш към сметаната.

# 18
  • Мнения: 3 331
Абсолютно сте прави. И аз достигнах до това "прозрение" doh - твърде късно обаче...
Вчера бях толкова бясна на себе си, че ми идваше да  bash
Така е, като бързам и правя нещо, без да мисля... Но пък с трима мъже наоколо май нямам никакъв шанс да покажа природните си готварски заложби newsm62

Както и да е... Все пак снощи, преди да си легнем се осмелихме да обърнем тортата. Тцъ...
Почти се разпадна - на едното място успя да запази що годе кръглата форма, но на другото се разтече. Все пак кремът не е твърде рядък, желатинът е свършил донякъде работа, но пък и не е достатъчно гъст, за да може да запази формата на тортата. Но става за ядене с лъжица. И на сладост не е много зле. Като си хапваш заедно с рулата, те компенсират това, че кремът не е особено сладък. Другия път наистина трябва да внимавам със захарта. Подозирам, че като нищо ще сложа твърде много.
Кремчетата също не са много зле... Сравнително лекички са и изглеждат добре с това сладко вътре...
Та така - все пак няма всичко да замине на боклука.
А рецептата за тортата, ако знае какво и се пише...  smile3521
Другата седмица пак ще правя опити и този път силно се надявам да се справя...
Докато не стане, нямам отказване.

# 19
  • Мнения: 153
sweet_gold,и аз съм с трима мъже у нас и затова гледам да майсторя нещо,когато са по училища,градини и работа,че иначе......ужас....
Следващия път като пробваш,купи 3-4 рула,за да е по-голяма тортата,моято е с 3 рула,но стана малка.Ако ти остане сметана,можеш и отгоре да я намажеш.Успех!!! Grinning

# 20
  • Мнения: 2 040
На пакета пише,че е за 0,500мл вода,но в случая сметаната играе ролята на течност,така,че е трябвало само да разтвориш желатина в около 50-60мл вода,да го загрееш на водна баня и да го прибавиш към сметаната.

Скарлет, мерси че го каза това мила, защото на тези желатини, които съм купила за бъдещи готварски постижения  hahaha също пише, че се разтварят в 0.500л вода и като нищо щях да следвам процедурата  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт