Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

София

Здравейте, с прецизно кръвно изследване, правено в чужбина, се установи, че имам кандида в стомаха. И вероятно на това се дължи наднорменото ми тегло. Засега само по телефона разбрах резултатите, в понеделник имам среща с лекар, така че не знам подробности. 
Ще съм благодарна, ако някой, борил се с подобно страдание, се включи и разкаже.
Цитирай

Какво наложи да се изследваш за кандида по лигавиците?Монилиаза ли имаш?Не съм чела да причинява надн.тегло.Сигурно си лекувана продължително и агресивно с антибиотици.След системен курс с антимикотик(низорал),ще се оправиш.
Цитирай

Sinat mi - viarno 4e e na 1 godina mu pomognaha vodoraslite bifidus na Akva sorse + hap4eta Lactoflor! Mnogo sam dovolna - i dieta bez nikakva zahar- nito plodova nito druga!
Цитирай

София

След антибиотиците, пии пробиотици. Това са бактерии, живеещи в лигавиците. Когато ги няма има проблеми. Като кандидата например.

С такива бактерии - по система моят мъж си оправи язвата. Дължеше се на хеликос бактер. Лежа два пъти с кровъизливи в болница. сега няма и помен. От язвата имам предвид.
Цитирай

Ами то е нормално да има Кандида в чревния тракт. Важно е какво показва изследването. Денито я тъпкаха с лекарства месеци наред, докато се върна нашата педиатърка /частен лекар/ и ни каза, че е нормално да има кандида и че трябва да засилим имунитета, за да може организма сам да изравни баланса. Така и направихме и сега всичко е ок.
Цитирай

София

Благодаря за отговорите.
Увеличените нива на кандида ми откриха, след като си направих кръвен тест - реакция на кръвта ми към 170 храни - последна мода за доста пари. След този тест ти казват какви храни да избягваш. Съпътстващо правят тест за увеличени нива на кандида в червата. И при мен се оказа положителен. Лечението е диета, доста строга, за около 2 месеца. Плюс доста хранителни добавки и витамини - витамин С, екстракт от семена на грейпфрут, цинк, чесън и др.

А това пишеше в обясненията за кандидата в книжката, която ми дадоха.

"Кандида са често срещани в тялото микроорганизми (гъбички). Те са част от нормалната микрофлора на всеки човек (гърлото, устната кухина, храносмилателната система, урогениталната система). Съществува научен спор по отношение на тях - някои автори отричат заболяванията, причинени от кандида, но други смятат, че тя е в основата на множество инфекции.
Когато са в нормални граници кандида са необходими за поддържането на киселинността в организма.  Когато, обаче,  количеството им надвиши определени стойности, се наблюдават радица патологични изменения. Нарастването на кандида може да е причинено от:
- отслабване на имунната система, стрес, хранителен недостиг или продължително заболяване
- честа употреба на антибиотици, стероиди, орални контрацептиви или хормонално-заместителна терапия, диета, богата на захари и др.

Нарастването на кандида може да се превърне в болестно състояние и един от факторите за увеличаване пропускливостта на чревната стена. Ако не се вземат мерки, състоянието се влошава.
СИМПТОМИТЕ НА КАНДИДА
- Силно желание за захари и сладки храни
- умора
- Болки в мускулите
- Необяснимо покачване на телглото и трудно понижаване
- Липса на концентрация
- Храносмилателни проблеми, стомашни спазми, гадене, излишни газове
- Главоболие
- Депресия, сприхавост, раздразнителност
- Нервни и хормонални проблеми
- Отслабване на имунната система и предразположеност към инфекции
- Кожни заболявания
- Цистит и инфекция на пикочния мехур
- Чувствителност към химикали (Петролни масла, цигарен дим, бои)
- Разстройство или запек

Лечението на кандидата е с диета
Цитирай

BE, 2260

В англоезични сайтове съм чела доста за това състояние. Ако разбираш английски, напиши в гугъл candida или candida albikans и ще те затрупа с информация.
Доколкото си спомням, диетата е убийствена. Аз лично не знам как бих издържала и ден, камо ли 2 месеца.
Изключват се всякаква захар, нишесте, повечето въглехидрати, повечето видове меса, алкохол и т.н.
Според мен, ако нямаш някави изявени симптоми, не се мъчи. Както е казано, и здрав човек да отиде на лекар, винаги ще му открият 100 болести Laughing
Цитирай

София

Да, диетата е тежичка. Но ще се пробвам. От това, което си изредила, месата са разрешени под всякаква форма и вид. Така че - месо, салати, пълнозърнест хляб, но месен домашно, защото не трябва да е с мая.
Цитирай
здравейте...
аз вече мога да се объркам от всичко,което чете.
накратко за мен...
живея в америка,в чикаго и от 10 месеца имам кандида,която не могат да ми излекуват лекарите.тъпчат ме сам с дефлукан и нищо,всеки месец всичко се повтаря.започнах да чета много литература,за да се опитам да си помогна сама,след като лекарската намеса е абсолутно напразна.тази вагинална кандида вече я усещам на секундата...нямам парене или сърбеж,поне не се оставям да ми излязат тези симптоми.веднага ми излизат бели парцали и се зачервявам.и никои не ми казва нищо освен,че имам гадната кандида.имате ли някакъв съвет към мен... Crying or Very sad
Цитирай

София / Пловдив

Сandida albikans води до проблеми предимно при възрастните хора. При теб не ми се вярва да е причина за наднормено тегло.

Симптомите, които си написала, могат да бъдат открити и в здрав човек  Confused

Консултирай се с лекар, защото ако той сметне за нужно, лесно ще я утрепеш - един курс антимикотици и ще си о`кей.

Да не те баламосват нещо тези с изследването?
Цитирай

CA- AB

...диетата е тежичка...
А защо да е тежка, според мен е по- скоро начин да пречистиш организма си от всички натрупани токсини. За мен кандидата е в резултат на систематично натрупване на такива в тялото и респективно в стомаха и неизхвърлянето им навън, затова е вероятно да има и известно подуване на стомаха. Затова и препоръчват такъв пречистващ режим. Дивана, успех, дано всичко да е наред! В началото е трудно но след това организма бързо ще приеме новият начин на хранене. Но странно ми е какво са Ти препоръчали да приемаш като източници на пробиотикси, таблетки ли или кисело мляко и др. ферментирали храни?
...имам гадната кандида...
Момичето, а освен че Ти казват че имаш кандида, не Ти ли препоръчаха някакъв режим или най- много някакъв медикамент за облекчаване? Тук рекламират Dida и CandiZyme за подобни неприятни моменти. Казваш че се опитваш да си помогнеш сама, как го правиш, на някакво пречистване ли си?
Цитирай
Със сигурност тук българските доктори ми навредиха.последно си правих изследване за диабет и ми взеха проба от гърлото.оказа се,че по тяхни думи съм перфектна.да обаче те тук ме лекуват само с един дефлукан и явно той не е достатъчно силен ,за да убие гадните ми гъби.даже описвайки на лекъря сега в събота като бях той ми изписа анти -депресанти.абе някакъв пълен ужас и съм много объркана вече и не знам кой път да хвана .иде ми да се прибера в бг ,за да ме излекуват,но после няма връщане обрат но.
Цитирай

DE

Пробвала ли си цитросепт? А някакви антимикотични препарати не са ли ти предписали? newsm78
Цитирай
този дефлукан е точно за гъбички,но не ги убива,защото след като го изпия всичко утихва и след това пак някъде след около месец най-много.най-лошото е ,че не могат да ми открият приченителя.единственото ,което ми казват е имаш кандида.а и тук не можеш да си купиш лекарства без рецепта.обаждах се до българия в ацоциациата по семейно планиране на професор чернев и те ми казаха,че те взимат секрет от дупето ,влагалището и устата и така установяват с изследването с какво се лекуват тези гъбички.но тук не е такаи вече не знам дали мога да бъда излекувана.дадох за 10 месеца над 4000 долара за прегледи и дефлукани.напрово ужас
Цитирай

CA- AB

...пълен ужас ...иде ми да се прибера в бг ,за да ме излекуват,но после няма връщане обрат но.
Момиче, Ти си поставена на много сериозен кръстопът- здравето или пътят към мечтата в Америка. Не Ти е леко. Напоследък тук доста рекламират тоз препарат на основата само на билки. Според отзивите които чета помагат, но Ти най- вероятно знаеш за него, също препоръчват здравословна диета. Успех Ти желая.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора