Пак за киселите

  • 740
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Лека полека се ориентирам към даването на кисели. Ще заместя кърменето в 18 часа с кисел. И сега като преглеждам какви готови кисели имам, видях, че имам цитруси. Пък не можело преди 1 година. Имам два въпроса:
1. Защо не може цитруси преди 1 година. В книгата на Лоранс Перну е писала, портокалов сок от месец и половина да се дава. Разбира се, на мен това ми се вижда прекалено. Но какво толкова се е сменило за 20 години?
2. Този кисел с цитруси, в него няма кьорав цитрус, само екстракт някакъв. Може ли да давам кисел от цитруси?

# 1
  • Мнения: 830
Ами цитрусите се броят за един от силните алергени и се смята че преди там определеното време , годинка , напр. , организма не е готов да се справи с тях .
Но , има някой каши с цитруси - Нестле , Фризо , Милупа и то май всички имат такива . Аз съм ги давала от 7 месец . Кисели не съм давала , предпочитам кашите за следобедна закуска , струват ми се по-пълноценна храна , обогатени с витамини , минерали , млечни са , често са и смес от няколко зърнени брашна . Струват ми се по-добре от нишестето на кисела .
Ако нямате преки роднини с алергии , предполагам , можеш да дадеш .

# 2
  • Мнения: 6 243
Поли, ако си гледала готовите кисели на Биомет (май че така бяха), не ги давай на Спасчо. Хич не са хубави. Нямам им доверие хич и ще се аргументирам защо: отгоре пише - след 3 месеца, а на съдържанието - с овесено брашно. И нито дума за глутена...Верон, Спасчо вече е по-големичък, ама все пак... Аз като нямам време да варя, давам каши на Хумана.

# 3
  • Мнения: 3 927
поли, ако толкова държиш все пак на киселите, направи няколко опита на котлон с вода+цар. нишесте и после плод. пюре + ад. мляко......аз лично се наложи да тествам различно кол-во вода и едва на 5-6 път успях да направя нещо, което да става за ядене Wink ........след това, докато ги давах на бебка (ама само 2 седмици) така се специализирах, че приготвянето ми отнемаше само 2-3 минутки. според мен това е по-добрия вариант от купешките кисели, те няма как да не са бъкани с изкуствени оцветители и ароматизатори.....

# 4
  • Мнения: 3 042
аз съм за кашата, има много готини с по няколко зърнени култури

# 5
  • Мнения: 928
Цитат на: sladka hapka
Поли, ако си гледала готовите кисели на Биомет (май че така бяха), не ги давай на Спасчо. Хич не са хубави. Нямам им доверие хич и ще се аргументирам защо: отгоре пише - след 3 месеца, а на съдържанието - с овесено брашно. И нито дума за глутена...
А ние пък имаме пресен случай от тях.Окапахме една блузка и остана едно особено на цвят петно,сякаш е било киселина.Оттогава никакви купешки кисели.А иначе обожаваме кашите на Блевит.

# 6
  • Мнения: 6 206
И на мен ми се вижда химия тази работа с кисела, ама викам хайде нали трябва да присъства в менюто. Но ще се пробвам наистина да си правя, само ще потърся царевично нишесте.
Иначе видях тези купените бяха на Радиком, български някакви, подарък са ми, но в магазина ги видях после струваха 0,31 лв. Shocked Може ли нещо качествено да струва 30 стотинки? Сигурно само картона излиза 15 ст.
Въобще каква е идеята на кисела, какво полезно има в него и защо трябва да се дава?
В понеделник ще отида да си избера хубави каши и сигурно с тях ще започна. Я кажете, така и така се разговорихме, кои са най-хубавите каши?

# 7
  • Мнения: 3 927
Цитат на: PoliaSp
Въобще каква е идеята на кисела, какво полезно има в него и защо трябва да се дава?

Я кажете, така и така се разговорихме, кои са най-хубавите каши?


Доколкото съм чувала, идеята за кисела е да редува през ден кашата, защото от нея се пълнеело повече. Всеобщо мнение е, че кашите помпят.....

за мен специално най-добри са Блевит, но за съжаление по магазините няма особен асортимент. Скоро го установих, след като попаднах на един безценен склад за детски работи.....

Доволна съм от елдата на Беби, защото натуралната е с гаден вкус....

НО аз купувам само безмлечни, които трудно се намират, защото са недолюбвани от продавачите в уж специализираните бебешки магазини.

Иначе добри отзиви съм чувала за кашите на Милупа и на Хумана, те са само млечни.

От уж най-продаваните Фризокрем съм отвратена: след като не успях да я разбия след 5-6 опита изхвърлих цялата опаковка с голямо удоволствие....

# 8
  • Мнения: 3 042
и аз винаги съм се чудила  Thinking аджеба какво полезно има в кисела?
Да си призная Съни е почти на годинка и таквози чудо не е консумирал досега - хахаа след обед хапва каша или пасирани плодове, мисля че са му по-нужни такива храни.

# 9
  • Мнения: 830
Моите винаги са си хапвали каша следобед , а и попарата (понеже не я обичат ! ) е заместена с каша , и не мога изобщо да кажа че "помпят" .
За мене добрите каши са - Милупа , Хумана , с Фризокремовете съм нямала споменатите проблеми с разбиването , напротив - имах ги с Нестле ( но не и с бисквитената ) . Блевит не съм пробвала . Беби не ми харесаха . Слънчо са добри , но само Зърнин М харесваме .
на Карловска има склад за бебешки храни , имат много каши , всичко на Блевит , Хумана , Беби , Фризо и т.н. НО нямат каши на Милупа , нито една дори Sad . Тях взимам от Пинокио .

# 10
  • Мнения: 6 243
Засега съм давала оризова на несле и безмлечния грис на хумана (твърде скъпа, но какво да се прави). И двете са безмлечни и ги правя с кърма. Пропорцията - по моя преценка, а не това, което е на кутията. Като цяло - безмлечни каши наистина се намират трудно, в най-добрия случай зареждат някакви комбинации пшеница с цитрусови плодове, а да не ви разправям колко ми е дотегнало да се разправям с разни селянки защо не искам млечна каша. За елдата на Беби ми казаха хич да не я търся (някъде дори не са чували за нея).

Не съм съгласна, че кашите помпали. Ако храниш бебо само с каши сутрин, обед, вечер - да. Ама дали ще е каша, дали ще е кисел, дали ще е картофено пюре - все са въглехидрати. Аз лично кашите ги използвам по-скоро за сгъстяване на кърмата, че като съм на работа бавачката да не откачи, докато дава дажбата от кърма на момата с лъжичка (тя така и не пожела да пие от шише с биба).

# 11
  • Мнения: 6 206
Момичета, супер горда съм, направих домашен кисел, купих царевично нишесте с вкус на ванилия, направих го с мляко, после сложих пюре от круша, също и малко захар. Стана много вкусно! Малкият изяде около 200 мл и наистина много лесно се приготвя, благодаря Ви за съветите.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Браво! (Само захарта..... ама няма пълно щастие Wink )

# 13
  • Мнения: 6 206
Тя е кафява и беше само за цвят! Blush

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Цитат на: PoliaSp
Тя е кафява и беше само за цвят! Blush
А, няма лошо - разказът ти така ме въодушеви, че и аз забърках на Мая едно киселче за вечеря - само пш. нишесте + пюре от круши... Изяде 2/3 почти от него, което си е постижение за нея Wink

Общи условия

Активация на акаунт