към мамите от Пловдив

  • 1 441
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Момичета накратко, защото нета ми прекъсва.Нужна ми е информация за добър логопед, който не се занимава с изчистването на речта, а с напълно неговорещи деца, който да има подход и да знае как да ги занимава.Имам момченце на 2 и 7 месеца и не казваме почти нищо : баба, татау, о-о-о-о-о когато иска да го гушна, и коте. Но...това е много малко за дете на неговата възраст.Иначе е много лъчезарен.Но напоследък, като не можем винаги да го разберем, почна да се тръшка и да плаче. Иначе е прекалено буен.Всеки казва - значи е здрав, обаче той не стои мирен никога, постоянно тича. Страшно е като сме на разходка,да не се отскубне от ръката ми и да изтича на пътя и да го удари някоя кола.Не си играе с нищо освен с количките си и с педалите на колелцето си.Притеснена съм наистина.Дайте някакви съвети, координати на логопед и психолог, ако има и детска градина с логопедсъщо.Моля ви.

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  За логопед не мога да ти помогна, но вярвам, че някой ще се включи с предложения.
  От това, което описваш обаче, може би наистина детето има нужда и от психолог. По - добре един излишен преглед, отколкото пропуснат. Мога да ти препоръчам д-р Йорданка Пискова, тя е детски психо - невролог. Кабинетът й е на автогара Юг, работи със Здравната каса, мобилен тел.0888-647 697
 

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Автогара Юг - предполагам става въпрос за мед.център Сонел.Благодаря за отговора и очаквам и друга информация - колкото повече, толкова по-добре. 

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Не е медицински център Сонел, срещу него има една стара кооперация с двор,в първия вход е.
Не знам дали да ти посочвам логопед, защото тези, с които решихда пробвам не им се работеше с моето дете, но тя си е трудничка, концентрация почти никаква няма, команди не изпълнява никакви.
Сега се запознах с логопедите в логопедична детска градина Елица, те по принцип там си работят с такива деца ,но координати персонално все още не мога да дам, защото съм се виждала само веднъж там с тях.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
В понеделник смена преглед при психолог.Ще пиша за това как е преминало всичко. А детската гредина се се щамкоя е, късмет е дори, че ни е наблизо.И там ще отида другата седмица.Целувки на всички и приятни събота и неделя с дечицата ви.

# 5
  • Мнения: 4 451
Здравей, миличка!
Моето дете е с подобни симптоми. Успокой се първо, диагнозата не е най-важното. По-важно е да се помогне на детето да говори. Страшно сме доволни от логопедката Ани Караманлиева и ти я препоръчвам горещо. Когато преди 3-4 месеца заведохме Мими при нея, тя не можеше да прави изречения (а беше на 3г. и 8м.), а казваше само няколко думи. Сега детенцето ми прави дълги изречения, е, разбира се доста неправилни още, но всичко си иска време. Ако искаш координати, пиши ми и ще ти ги изпратя на лични. И ще ти разкажа подробно за нашата диагноза и лутането през което минахме ние. Тази логопедка работи с деца аутисти, деца с генерализирано разстройство на развитие, деца с детски паралич, абе все трудни деца.
Прегръщам те!

# 6
  • Мнения: 3 504
Здравейте,   bouquet
Аз съм Даниела, майка на момиченце на 5 г. с ГРР Cry, видях сега темата, която си писала, даже се познаваме с Марианка от форума, която е отговорила по твоята тема.
1- во предложение:
На 17 юни в събота ще има обучение за такива деца от специалистката Мая Стоицева, тя също пише във форума и откликна на идеята за такова обучение и в Пловдив. Вечра ми писа, че може да стане това на 17 юни, намерила е помещение, очаквам точния му адрес

2-ро предложение:

Аз организирам поредната среща на майки с деца с ГРР, атипичен аутизъм, с проблеми от аутичния спектър.
Тя ще бъде на 24- юни, събота към 11,30.
Пуснала съм тема във форума по този повод, като напомнително за датата.
Довечера ще говоря и за мястото, което съм набелязала.

За логопед също мога да ти препоръчам, при нея ходи моята Гери, млада жена, всеотдайна, която от сърце помага на хората с такива деца и се радва със сълзи при успех, напредък на детето, не е от тези които просто гледат да мине урока и да не ги интересува дали ще успеят да помогнат на детото и ги вълнува най-вече комерсиалната цел.
Даже работи и в специализираната градина в Пловдив.

Ако те интересува, ми пиши ще ви срещна и запозная.

Ще ми е приятно да се видим на горепосочените дати.

Поздрави, Даниела -Rosoneri     bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 710
Само да поправя росонери - аз не съм специалист, а съм като всички вас - мама на дете със специфични нужди. надявам се на срещата на 17 в Пловдив да можем да поговорим повече. До тогава ще поразпитам за логопеди там и се надявам да можем да помогнем повече. А за обучението пускам отделна тема.

# 8
  • Мнения: 3 504
Здрасти,

Извянявам се, благодаря за поправката, може и аз да не съм разбрала. Хубаво е да има такива активни майки в помощ на децата.
Ще очаквам темата за Пловдив.

Чао

Поздрави и лек ден

Общи условия

Активация на акаунт