какъв доход трябва да имат двама души за да се решат да имат дете

  • 12 735
  • 208
  •   1
Отговори
# 195
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Дупе знае 2 и 200  Wink

# 196
  • Мнения: 5 647
Не мисля, че желанието за дете е обвързано с цветущото благосъстояние. Децата могат да се гледат и с по-малко пари

Така е. Стига да имаш желание.

# 197
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
......1500лв. нетен приход

...Не живеем луксозно, напротив, бих казала, че се лишаваме от доста неща, по моите представи, но и аз не се задоволявам с второ качесто живот. .....
И това, че имам дете, за мен не означава, че аз трябва да живея скотски живот и да мъкна старите парцали, а гордо да се бия в гърдите, че се справям. Защото това не е справяне...

....И ми се струва, че който ти обяснява, че с 500 лева живее 3 членно семейство и не се оплаква, то това семейство просто мизерства!

Изразявам лично мнение, и моля, ако някой се почувства засегнат, да го има предвид, преди да ме нападне.

Момичето, пуснало темата не пита дали има нужда от любов при отглеждането на деца!

Защото любовта не ти купува сирене, и не ти плаща тока и парното!

Но любовта може да те накара да намериш начини да си ги платиш!

Не знам що се пънеш толкова, като ти вече имаш дете. Ще е по-полезно да разясниш на авторката дали в момента на зачеването беше теглила чертата за разходите в тефтера.
Тричленно семейство с доход 500лв наистина мизерства, но оплакването е въпрос на възпитание, е, не всички го умеят.
Любовта наистина нищо не плаща, но прави живота далеч по-лек. Съвсем скоро беше изтрита тема на анонимна потребителка, която искаше любов, а не пари.(обезличената)
Последното изречение не го разбрах.
Аз и авторката много не разбирам защо я е пуснала тази тема, като вече си имаше решение. Една анкета щеше да свърши по-добра работа. В крайна сметка всеки си гледа от своята си камбанария.

# 198
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Чета аз и се чудя на тези,които казват,че дете може да се гледа и с малко пари...Колко малко имате предвид?И включвате ли фактора "помощ" (майки,татковци,свекърви и т.н),защото не всеки може да разчита на такава?
Как да го гледам добре, като се чудя с какво да го нахраня,с какво да му купя памперси,лекарства?Месечните за майчинство за един човек са малко,камо ли за повече...
В моя живот имаше период,когато двамата с мъжа ми живеехме с по-малко от 200 лв,от които 70-80 отиваха за сметки-ток,телефон,вода...И ако в този момент ни се беше родило дете,с какви средства щяхме да го посрещнем?Заеми?Това нормален живот ли щеше да бъде?
Просто не виждам причина човек да създава нов живот,след като не е устроил собствения си... newsm78...От друга страна,ако всички разсъждаваха като мен,демографският срив щеше да бъде тотален...
Всеки преценява за себе си,това е истината,важното е да се чувстваш спокоен и сигурен в това,което предприемаш.

# 199
  • Мнения: 2 641
Zdravei skapa,

Az bih ti otgovorila taka - ako mozesh da si naglasish nestata taka che v blizkite godini da imate po sigurni i visoki dohodi ste bade mnogo dobre......parite se okazvat mnogo vazno nesto v zivota na semeistvoto, osobeno kato imate deca............ste ti kaza che za pampersi i mliako i niakolko pureta na nas ni otivaha 200 lv. Drehite sa otdelno, kremove i drugi nesta.............Ne e lesno ako niamate pari, ili koi da vi pomogne.

Nie se izdarzame izkluchitelno sami......do predi niakolko meseca dohoda ni beshe kam 1000 leva, sega otskoro e vece v pati povece.... da ti kaza razlikata e ogromna, zastoto imame mnogo zaemi, ziveem otdelno, a i iskame i 2 bebe.

Naistina e tapo chovek da iska dete kogato ima dosta pari, no ne e i razumno ako hich niama da ima dete vednaga..........vapros na razmisal e, mnogo usilia da se nameri dobra rabota, kvalifikacia i t.n. A i zavisi kakav standart iskate...

Uspeh !

# 200
  • Мнения: X
Ох,що ли като вляза в тая тема и се ядосвам...Но като гледам май пак се заформиха лагери-на едните според които трябва да имаш много пари за да имаш деца/и в повечето случаи имат най-много едно/ и на тези дето са за желанието и любовта/и са с повече лентички/...Май ще излезе права майка ми дето разправя,че деца с мислене не се раждат...и добре ,че има и такива като нас дето не му мислят много...че горко му на демографския прираст...

# 201
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ох,що ли като вляза в тая тема и се ядосвам...Но като гледам май пак се заформиха лагери-на едните според които трябва да имаш много пари за да имаш деца/и в повечето случаи имат най-много едно/ и на тези дето са за желанието и любовта/и са с повече лентички/...Май ще излезе права майка ми дето разправя,че деца с мислене не се раждат...и добре ,че има и такива като нас дето не му мислят много...че горко му на демографския прираст...

 newsm10 smile3501 newsm10

# 202
  • Мнения: 5 370
Вижте, различни са хората и са различни съответно критериите. Не може да се отсече току-така с една ръка и да се махне "колкото-толкова". Такива са годините, несигурността кара маса хора да параноясват, така че не съдете НАНСЕН или тези, чиято теза не съвпада с вашата-'давай сега да правим дете, пък както дойде-така ще го гледаме". Аз лично се смятам длъжна да му дам максимално добър старт......а той не е никак евтин , за съжаление.
За протокола-ако малко от малко съм убедена в сигурността на утрешния ден, на секундата бих си направила второ. И ИСКАМ ВТОРО.
Но първо ще преценя ситуацията, а после бих задействала правенето, защото детето не е скъпа дрешка или играчка, която да може да се продаде, ако парите не достигат. Confused

# 203
  • Мнения: 268
Macki,blagodarq za otgovorite i mneniqta!  Kakto ve4e bqh napisala,az ne pitam dali da imam dete s tozi dohod,tyi kato sym re6ila,dori ve4e bebepravim Wink  ,prosto iskah da razbera kak se spravqte vie,koito ve4e ste minali po tozi pyt. Za dete jelanie se iska s razhodite 6te se spravim-te sa  vajna podrobnost,no ne nai vajnata zdraveto e nai vajno!   Mnogo 6tastie vi pojelavam i o6te vednyj blagodarq za mneniqta!   bouquet

# 204
Дохода няма нищо общо с решението да имаш дете.Деца са се раждали и са били отклеждани и по време на война PeaceВ чакане да постигнем достатъчен доход за да имаме деца ,няма ли да изпуснем подходящия момент,партньор и т.н?!?!

# 205
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Бубон, поздравления за решението! Ще чакаме скоро да се похвалиш с бременност, а по-късно и с бебче! Приятно бебеправене!

# 206
  • Мнения: 268
Mickey03 Blagodarq za podkrepata,  Praynig dano skoro i az se pohvalq s hubava novina,mnogo 6tastie vi jelaq!  bouquet

# 207
  • Мнения: 3 457
ами то ако се чакат парите това означава че повечето хора никога няма да имат деца-затова по-добре не го мислете толкова ,а правете по едно две и се захващайте да бачкате по усилено Mr. Greenние сме така,никога не ни стигат парите но това не ни пречи да имаме 2 малки деца  bouquet

# 208
  • Мнения: 1 081
   Ами какво да ти кажа... Навремето и аз мислех като се замогна тогава да имам дете, но след един спонтанене аборт човек по по-различен начин започва да гледа на нещата. Не че нямах съмнения, напротив, мъжа ми беше главния инициатор за бебеправенето, а нямаме кой знае какви доходи. Живеем във Варна, а тук е такава скъпотия, не ми се обяснява... Докато работех заплатата ми беше 400 лв., за жалост се наложи да изляза в болнични и в момента вземам 100лв. месечно. Мъжът ми  е на заработка, т.е. като има работа изкарва добре 600-700, но зимата като нямаха работа я вземеше 200-300, я не. Е, молим се да имаме късмет и да има работа, но всичко друго е без значение, ако не сме здрави и не се обичаме. Дръжте се един за друг и не се колебайте дълго, защото никога няма да дойде времето за това и по-принцип никой не е готов за такава стъпка, докато не му дойде до главата. Успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт