Размери на бебешкото креватче?

  • 1 175
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 356
един може би малко смешен въпрос, но доста ме смути.
в книгата на д-р Спок прочетох, че разстоянието между матрачето на бебето и горния ръб на решетката на креватчето трябвало да бъде минимум 60 сантиметра.
като се загледах по легълцата, предлагани по магазините, няма нито едно, което да отговаря на тази цифра - обикновено, ако матрачето е на най-горно ниво (това за новородени), разстоянието до горния ръб е около 20-30 см.
мами , бихте ли погледнали вашите креватчета как са?
не е нужно да мерите с ролетка, една педя е около 20 см...

# 1
  • Мнения: 181
Здравей! Според мен това, което е имал предвид Спок, е разстоянието на матрачето в долната позиция, защото новородено не може да прескочи тия 20-30 см. Ние купихме креватчето преди месец и направо го сложихме на долната позиция, защото вече сме големи. Разстоянието е долу-горе толкова. Въпросът е да не може бебенцето да се прекатури. Мисля, че това, което се предлага е добро. Успех в покупката! Peace

# 2
  • Мнения: 14 133
Защо не си направиш по поръчка.Така можеш да заявиш желаните размери.Ние така направихме.Викнахме у нас човек от мебелния магазин преди да обзаведем детската стая.Така всичко беше съобразено с нашите желания.

# 3
  • Мнения: 458
Ами нашата ги има тези 60 при най долно полужение на мътрака.Желателно е да ги има защото вече поотрасналото бебе като се изправя неможе да се прикатури,докъто тези 20-30 см при едно изправяне от страна на бебето има опасност да падне от кошарата.

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
че разстоянието между матрачето на бебето и горния ръб на решетката на креватчето трябвало да бъде минимум 60 сантиметра.
Има се предвид растоянието,когато матрака е на най-долното ниво Peace.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
благодаря ви за мненията! значи, да разбирам ли, че при положението на матрака за новородено (най-високото), няма да има проблем докато бебето е много малко? мен това ме притесняваше най-вече.
щото Спок наистина не уточнява за какво бебе става дума, просто описва изискванията за бебешко креватче...

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Няма да има проблем:)
Новородените не се преобръщат. Затова и са възглавничките, които ги държат обърнати настрани - да не се задавят при евентуално повръщане на мляко.

Сама ще усетиш кога да започнеш да смъкваш матрака.
Има модели (в ДаНет има такъв), при които има възможност да се маха една от пръчките и детето да се промушва през нея, вместо да прескача решетката.

На мен ми се струва удобно, но не съм ползвала.

# 7
  • Мнения: 8 917
един може би малко смешен въпрос, но доста ме смути.
в книгата на д-р Спок прочетох, че разстоянието между матрачето на бебето и горния ръб на решетката на креватчето трябвало да бъде минимум 60 сантиметра.
като се загледах по легълцата, предлагани по магазините, няма нито едно, което да отговаря на тази цифра - обикновено, ако матрачето е на най-горно ниво (това за новородени), разстоянието до горния ръб е около 20-30 см.
мами , бихте ли погледнали вашите креватчета как са?
не е нужно да мерите с ролетка, една педя е около 20 см...
Като търсихме нашето искахме да е възможно най-дълбоко /високо и успяхме PeaceДругите легълца бяха с поне 10 сл по-ниски Thinking

# 8
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Моята решетка е 40см.Ама мисля,че е по-добре да е по-височка.

# 9
  • Мнения: 10
Аз бих препоръчала легълцата на фирма Арбор - http://www.mebeli.info/go.idecs?i=11488
Моето е такова. Три са нивата на матрака, за новородено 20-30 см са непреодолимо препятствие, не се притеснявай. Удобството за майката при слагане и вземане на бебето е голямо. Особено при положение, че новороденото трябва да го обгърнеш максимално при поставяне и вземане. Ако се навеждаш прекалено много губиш възможността да го обгърнеш добре.
Легълцето го купихме от "Малкият принц" в Стрелбище.
Успех!

# 10
  • Мнения: 8 917
Моята решетка е 40см.Ама мисля,че е по-добре да е по-височка.
Накарахте ме да ходяда меря - нашата е 60 см. - от матрака, но без него,  до горе.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Може да се съберат и повече от 60см. при мен, но не съм в къщи, че да меря...
Предимства - дечко е на 2г.и9 и все още трудно (да не кажа - въобще не) излиза от леглото.
Недостатъци - едвам му го оправям (а с рязан корем, не питайте какво е) и вземам/слагам детето вътре.

# 12
  • Мнения: 8 917
Може да се съберат и повече от 60см. при мен, но не съм в къщи, че да меря...
Предимства - дечко е на 2г.и9 и все още трудно (да не кажа - въобще не) излиза от леглото.
Недостатъци - едвам му го оправям (а с рязан корем, не питайте какво е) и вземам/слагам детето вътре.
Където и да подихме по-високо/дълбоко от нашето аз не видях Peace И на мен ми е трудно оправянето, а съм над 1,70 Mr. Green

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нашето легло е правено от дърводелец и почти няма р-р, който да е съобразен със стандартния... Confused

Но в мига, в който спра да го ползвам, отварям прозореца и го пускам от 3-я етаж долу, при останалите подпалки на съседа. Party

# 14
  • Мнения: 3 760
Моята решетка е 40см.Ама мисля,че е по-добре да е по-височка.
Накарахте ме да ходяда меря - нашата е 60 см. - от матрака, но без него,  до горе.
И нашето е така.

Общи условия

Активация на акаунт