Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Провокирана съм от темата за заведенията в жилищните блокове и за това реших да попитам дали е правилно да се поставят клетки на мобилните оператори върху блоковете и къщите? Не мога да кажа как е в чужбина, тук могат да се включат мамите, живеещи зад граница, но на където и да погледна все антени.  Close За вредата от тях също не мога да говоря, но ми е интересно дали е редно поставянето им в близост до и върху жилищни блокове?  newsm78

# 1
Нещо не те разбрах, дали имат право да ги поставят ли питаш?
Ако да, явно някой им го е дал.На мен не ми пречат.
А защо да не е редно  newsm78

# 2
  • Sofia
Поставянето на антена на покрива на жилищен блок става само с пълното съгласие на всички живущи от съответния вход. Дори само едно домакинство да не е съгласно, нямат право да поставят антена. Сключва се договор между оператора и етажната собственост, за което оператора дължи наем.
За вредата, казват, че нямало. Но дали е така...не зная. Имам съмнения.

# 3
  • Стара Загора
За живеещите в същия блок няма абсолютно никаква вреда от електромагнитните излъчвания на антените... Единствената опасност от антените е... Ако се намираш на по-малко от 40-50 метра пряко разстояние... Фронтално разположени срещу самата антена... Не на по-ниско ниво, на същото... Само че... Операторите избират местата така, че... Да са на по-високите блокове и сгради... Не вярвам да има някой с апартамент точно срещу антената...
Така че, спокойно... Не вредят...

# 4
  • България-Швейцария
И на покрива на офиса има такова чудо, даже не е само антена и друга техника са накачулили. Предполагам бартер някакъв е спретнало ръководството, за да ни излизат по-евтини телефонните интервюта, когато се звъни към някой оператор ползваш нормален телефон, а все едно звъниш от мобилен. И разни други екстри има сигурно.

Не знам вредни ли са, не са ли, но в жилищните блокове според мен хората се съгласяват, защото по тоя начин си осигуряват що-годе регулярна поддръжка на покрива, а не съм сигурна дали и не плащат от мобилните оператори някаква такса за ползване.

# 5
  • София
Сега ще слагат и на нашия офис и ще ни плащат 300лв наем на месец.Не знам дали вреди нещо, ама заради наема всички офиси в сградата са съгласни.

# 6
Мъжът ми е инженер Комуникации и според него е безопасно точно толкова, колкото и говоренето по мобилен телефон.

# 7
  • България-Швейцария
Сега ще слагат и на нашия офис и ще ни плащат 300лв наем на месец.Не знам дали вреди нещо, ама заради наема всички офиси в сградата са съгласни.
300 лв. си е добра сумичка, като се има предвид с какви мъки се събират пари за общи разходи, особено в големите блокове.

# 8
  • варненка от София
Наемите, които плащат са добри. Имаме вила на Щъркелово гнездо и там падна дори борба, на коя къща да се положат антени, просто защото се получават парички от това. За пари хората саготови на всичко. Money

# 9
Операторите си избират наистина най-високите жилищни сгради, за да имат възможно най-голяма видимост и да няма заглушаване или загуба на сигнала. До момента не съм чувала да има някаква вреда или опасност за живущите в тези сгради. Имат право да поставят антените щом спазват всички определените изисквания за тази цел, а дали са спазени...това друг въпрос  Wink

# 10
  • Италия
Мъжът ми е инженер Комуникации и според него е безопасно точно толкова, колкото и говоренето по мобилен телефон.

И моя казва това,работи във Водафон Глобал в Италия.  Peace

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
Мъжът ми е инженер Комуникации...

е не беше ли брокер недвижими имоти???  Laughing

А заради доста добрите сумички, които плащат операторите за наем, всичко живо е сУгласно.

# 12
Мъжът ми е инженер Комуникации...

е не беше ли брокер недвижими имоти???  Laughing ...

Не е точно брокер, Управител е  Mr. Green

Но е завършил Комукации в ТУ София, до 2001 г. си работеше само по специалността Peace

# 13
  • Sofia
Поставянето на антена на покрива на жилищен блок става само с пълното съгласие на всички живущи от съответния вход. Дори само едно домакинство да не е съгласно, нямат право да поставят антена. Сключва се договор между оператора и етажната собственост, за което оператора дължи наем.
За вредата, казват, че нямало. Но дали е така...не зная. Имам съмнения.

така е- при нас също идваха да сключват договор, но нещо се разсъхна работата Wink

# 14
  • Стара Загора
Ето ви и нещо интересно... В блока на родителите ми... Вивател пожелали да сложат клетка на покрива на единия вход... Предложили 280 евро наем на месец... Хората от входа се съгласили... Дори подписали договор... С общо събрание на собствениците и съответен протокол... Както уж му е реда... После домоуправителят сключил договор с Вивател... Обаче... Не си направили добре сметката... Необходимо било и съгласието на собствениците на жилища и от другия вход... Защото общите части на блока са си общи части, не се делят на единия или другия вход... Има един адвокат измежду тях и той е завел частно дело срещу Вивател... Поради факта, че са накърнили собствеността му без неговото съгласие... И ще го спечели... Защото е в правото си... Просто е въпрос на време... Така че... Ако "завиждате" на съседите от другия вход, че прибират паричките от наема... Съдете мобилния оператор... Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт