Сравнителен тест на български кисели млека

  • 9 423
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 405
Сравнителен тест на български кисели млека

Надявам се да помогне в избора ви на кисело мляко за вашите дечица, намерих го в дира, благодаря на мама Немирница  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
И ако някой сега ме светне на база на тези данни кое мляко е най-добре да се купува....  Hug

# 2
  • Мнения: 2 885
И ако някой сега ме светне на база на тези данни кое мляко е най-добре да се купува....  Hug

Същата тема я има в кърмаческият форум.
Аз имам още 4 месеца да му мисля, не ме вълнува темата сега.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 913
И за мен е рано да давам кисело мляко, но няма да ми навреди от сега да знам какво да търся и гледам.  Май е най-добре да се дават тези, дето са в средата на  таблиците newsm78. Щото другите ако по един показател са добре, по друг не, май.... #Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 15 194
Само аз ли не мога да отворя линка Rolling Eyes Embarassed

# 5
  • Мнения: 4 978
И ако някой сега ме светне на база на тези данни кое мляко е най-добре да се купува....  Hug

И на мен не ми е ясно. Дали трябва да се гледа по-голям брой бактерии или обратното  newsm78

# 6
  • Мнения: 3 042
Само аз ли не мога да отворя линка Rolling Eyes Embarassed

Аз също като щракна в/у линка не мога да го отворя,но при мен е така с всички линкове в постинги и подписи от вчера.
Отворих го , но по малко по различен начин /както отварям и другите от вчера/ - цитирах мнението на Никол и видях адреса, копирах го и го пейсвах в експлорера. Отвори се. Wink

# 7
  • Мнения: 3 042
  Май е най-добре да се дават тези, дето са в средата на  таблиците newsm78. Щото другите ако по един показател са добре, по друг не, май.... #Crazy

 Thinking И тези, който са в средата на 1 таблица, в друга са в края, в трета в началото /например Данон/  Thinking

Ние си ядем Пършавица и според този анализ пак смятам, че си е хубаво мляко.

# 8
  • Мнения: 7 640
И ако някой сега ме светне на база на тези данни кое мляко е най-добре да се купува....  Hug

И на мен не ми е ясно. Дали трябва да се гледа по-голям брой бактерии или обратното  newsm78
по-добре е да има по-голям брой от тези бактерии и то живи.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
За тези, които ги домързява да четат:
Удивително!! Crazy


В накои от тестваните млека се наблюдава ниско количество на КОЕ, т.е. има малко живи клетки. Това може да се дължи на:

    * заквасване със закваска, в която има малко или липсват съответните бактерии;
    * заквасване с качествена закваска, но последващо елиминиране на живите клетки при обработката на млякото преди пускане на пазара;
    * съдържание на пълнители, консерванти и други химикали, които убиват бактериите.


 #Crazy


# 10
  • Мнения: 5 370
ОТКАЗВАМ ВЕЧЕ ДА ЧЕТА КАКВИТО И ДА БИЛО ТАБЛИЦИ!!!
Купувам си една крава, едно теле, 5 кокошки, слагам 5 кола домати и 3-4 стръка салата на 5-я етаж и проблемът е решен. Crazy #Crazy

# 11
  • Мнения: X
ОТКАЗВАМ ВЕЧЕ ДА ЧЕТА КАКВИТО И ДА БИЛО ТАБЛИЦИ!!!
Купувам си една крава, едно теле, 5 кокошки, слагам 5 кола домати и 3-4 стръка салата на 5-я етаж и проблемът е решен. Crazy #Crazy

Нали, нали  Joy Само екологично чисто - ти се смееш, обаче ние си бучнахме двайсет корена домати, ама добрче, че свеки има къща, та и ги занесохме, че иначе щяхме да се оджунглим на терасата Mr. Green

# 12
  • Мнения: 5 370
ОТКАЗВАМ ВЕЧЕ ДА ЧЕТА КАКВИТО И ДА БИЛО ТАБЛИЦИ!!!
Купувам си една крава, едно теле, 5 кокошки, слагам 5 кола домати и 3-4 стръка салата на 5-я етаж и проблемът е решен. Crazy #Crazy

Нали, нали  Joy Само екологично чисто - ти се смееш, обаче ние си бучнахме двайсет корена домати, ама добрче, че свеки има къща, та и ги занесохме, че иначе щяхме да се оджунглим на терасата Mr. Green
МА какво се смея-на мене ми се реве, поради тая причина давах луди пари за пюрета на Станислав, защото аз откъде да купя чистото месо и плодове и зеленчуци, та поне докато беше малък-да яде по-екологични храни.
П.С. Домати имаме "бучнати" в една градинка в родната ми къща, която обаче е на 250 км. оттук................а тук всите сме само в кооперации наредени. Crazy

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367



Въз основа на тези 2 таблици някой ще ми каже ли кое мляко е на-добро  #Crazy
Значи млякото "На баба" в едната таблица е на първо място, а в другата на последно, хептен се обърках  Rolling Eyes Rolling Eyes





# 14
  • Мнения: 2 885
Със сигурност не бих взела "На баба" за дребното. Данонско нищо няма да давам.

Общи условия

Активация на акаунт