Как да отбия 1 годишното си кърмаче???

  • 1 108
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте мами  Grinning
Първо искам да благодаря на всички от този форум за полезната информация и подкрепа - без тях нямаше да успея да кърмя детенцето си цяла една година   bouquet Но вече взе много да ми тежи кърменето, не се чувствам добре и се превръщам в една крайно изнервена майка, което е още по-зле за детето и за мен. Вики се храни символично с други храни (захранена е късно след 6 месеца), разчита главно на кърменето, вечер я приспивам като суче (виси по 20-30 минути на гърдата), буди се и през нощта и докато не й дам започва да пищи кански. Какво е това чудо не знам  #Crazy Сигурно ще ми кажете, че е в по-особен период, зъбоникнене и ред причини, но проблемът е че аз вече не издържам. Чудя се дали не обърках нещата с това постоянно утешение с цицата за всичко - да посуче, защото има колики, да посуче, защото е болна, кисела, никнат й зъби, да я приспя и т.н и то стана като пушача дето не може да заспи с мисълта, че няма цигари( извинявайте за сравнението, но направо взех да мисля, че  сученето при нас се е превърнало в някаква болезнена зависимост).
Та така, моля за съвет ако някой е имал подобен проблем. Извинявайте за дългия и лиричен постинг ама много ми дойде  Crazy

# 1
  • Мнения: 2 274
Има ли кой да спи с нея през нощта?
Иначе хубаво е да стане постепенно. ПЪрво да махнеш нощните кърмения и т.н.
Желая ти успех!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
Какво означава някой да спи с нея?

Моята също е особен вид наркоманче, и аз така успокоявах и все цици предлагах и сега няма откачане! Цял ден не се сеща за това, но още щом ме види си лапва пръста и като ме докопа, докато не суче, не ме оставя на мира. Събота и неделя само ме издебва да ме разгръща и търси, а нощем... ах, нощем - още в съня си докато се разбужда и вече мрънка и ако не се поприближа с гърда, не мирясва - попадне ли първо на баща си в леглото са писъци  #Crazy после и аз трудно я успокоявам!

Дневните кърмения, как да е - през деня ми се струва, че е много по-лесно да я разсея с нещо друго, но нощем при нея всичко тръгва от подсъзнателно ниво и когто се разреве яко вече не помни за какво е заплакала и...

Полудявам хора! Година вече не знам какво е да се наспиш нощем! Половин година вече сутрин не знам по колко пъти съм кърмила - не се броят, тя на зърното ми спи, а аз се схващам! Снощи от преумора превъртях, хвърлих й шишето с вода по вратата и се разревах, че искам да спя, някой да ми помогне. Мъжът ми я разнася половин час, докато не събудиха целия блок и после пак аз с цица оправих нещата, а тази сутрин не мога да го погледна в очите - мама му стара, и сега се разревах!

Мислех си че правя най-доброто за детето си, а сега го травмирам защото АЗ съм уморена, как можех да знам...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Валентина, не знам доколко това ще ти помогне, но като избият кътниците, ще се успокои много детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
Валентина, не знам доколко това ще ти помогне, но като избият кътниците, ще се успокои много детето.

О, всеки лъч надежда ми помага наистина много. Просто вместо с възрастта да върви към (хайде, не отбиване) по-голяма независимост, тя се вкопчва все повече в мен и наистина все едно за наркотичен глад става дума. Затова си мисля, че то не стига че няма да приключи скоро, ами... краят му ще е с моят край!

Кога по план-график избиват всички кътници по принцип, а и кучешките не бяха ли по-свирепи или бъркам нещо?

В теб ми е надеждата, Бу!

# 5
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И аз мога да ви успокоя, майчета, че минават нещата, ама трябва търпение. Ето, ние вече от 1-2 седмици заспиваме без цокане и после чак на сутринта, към 5ч иска да цока. Това преди 2-3 месеца беше мисия невъзможна. Не че и сега нещата станаха не без помощ от моя страна, но наистина буквално за една нощ се промениха. Преди време, преди около 2-3 месеца, пак опитвах с моя помощ и нищо не стана, просто трябва да си му дойде времето. Мога да кажа, че и пампито махнахме също точно за 2 дни, а никога не съм я изпикавала, а на гърне съм я слагала преди това не повече от 4-5 пъти, в смисъл нямаше никакви предварителни поготовки.

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 19:59 от dalala

# 6
  • Мнения: 384
Sisgo допреди една седмица бях в същото положение.Малката се будеше на всеки кръгъл час за да суче,неприемаше никакво мляко освен кърма и то директно от гърда,абе сучеше за щяло и нещяло.По цял ден съм сама,мъжът ми работи и се нерви в работата,затова помощ от него неможех да търся.Докато не се събудих една сутрин точно преди седмица и изпаднах в малка истерия,разплаках се,бях стигнала дъното на търпението си и тогава се реших да я отбия-приех,че го искам,че трябва да го направя сама.В крайна сметка,ако майката не е добре и детето не е.Дори си купих крем здраве по съвет на други майки,който се мажели,за да не суче детето-не се наложи да го използвам.Месец преди това с помоща на хомеопад успях да намаля дневните сукания,дори имаше и случаи,където не давах по цял ден.Но действието сякаш попремина и малката беше на път отново да почне сукането нон-стоп.Та така,просто на 19май спрях да й давам.През деня я занимавах,но вечерта беше страшничко.Ревеше,мяташе се първите пет минути,аз я водя в хола и й пускам музика,после почвам да й предлагам всичките й любими неща за ядене-супа,мусака,зрънчо,солети,картофени палети,вода-и тя приемаше.Много вода изпи и почна да пие.Трудно наисина беше първите три дни,но и после тя продължава да се пробва.Приятелката ми вече трета седмица не дава на детето си,но то още търси.За една седмица откакто не я кърмя обаче,Надина започна да си спи в леглото,като вечер вместо с цица я преспивам в количката с люлеене.Започна да яде нормално,прояде плодове и млечни продукти,въпреки всичко стана и по-спокойна.Но първите два дни ми отказваше храна.Не се чувствам виновна,а се чувствам добре.Мисля,че и детето израстна,сега се гушкаме повече и си говориме мили думи,раздаваме си целувки,мнооого повече.Липсва ми само малкото й тяло скушено до моето,изпаднало в наслада от сукането-но пък това ще ми остане мил спомен от този период.Благодаря на всички и успех!

# 7
  • Мнения: 3 161
Sisqo, Валентина, искрено ви съчувствам и разбирам. Минала съм по същия път, е без нервните изблици, но знам колко е уморително и травмиращо за майката такова положение. Най-вече системното недоспиване, което се натрупва в мозъка и се чувстваш половин човек, не можеш да функционираш нормално, да свършиш нищо достатъчно ефективно. Наскоро махнах нощните кърмения (може би сте чели моите перипетии) и съм много доволна, че го постигнах. Съжалявам, че не го направих по-рано, но от мнгоо майки бях чула, че детето само ще си махне нощните (не и мойто явно), че нощното пада последно, дори и деца на АМ до 3 г. се будели нощем и пият мляко или айрян...

Опитах и метода с недаване нощем и залъгване - не мина, рев, тръшкане, ужас. И се отказах. Бях отделила леглото й от моето, за да е по-трудно да идва при мен - върнах го, поне да не ставам за нощните кърмения. А те зачестиха, млякото намаля и станаха по-дълги, аз се разсънвам и не мога да заспя по 2 часа след това....

И така с голяма радост заминах преди 2 месеца в Англия, на една конференция и с надеждата 10 дни да си отспя. Чудех се как ще се справи таткото посред нощ, а и работата му е интензивна, и в мое присъствие едва се наспивахме (будехме го редовно), без мен си мислех - няма да издържи. Каква бе изненадата ми, като ми каза, че Ирина заспива сама вечер и не се буди изобщо по цяла нощ, а сутрин става към 9! (с мен сучеше към 3-4, после се почваше едно цокане към 6-7 и така до 8-9, но в полусън). 10 дни спала без проблем.

Като се върнах - айде пак на гърдата. Нощес - айде пак. Тогава си казах, че явно аз съм причината не само аз и таткото, но и детето да не спи спокойно и реших да сложа край. Сигурно знаете за моя метод с "горчивото мляко" - намазах си зърната с нещо гадно на вкус и й казах, че млякото се е развалило тази вечер и чак на сутринта ще е хубаво. Имаше рев, 2-3 дни, при заспиване - но нощем не се будеше, явно помнеше, че не става за пиене млякото. Ако се събуди - успокоявах с гушкане и пак заспиваше набързо. Сутрин първите й думи бяха: "Сега вече не е ли горчиво млякото?" и хайде пак на гърдата. Случи се няколко пъти пак да дам за приспиване (беше болна) и много бързо се усети и пак почна нощно време да се буди, та отново трябваше да прилагам горчивото мляко. Сега сме ограничили сукането главно до сутрешни и инцидентно следобед или привечер, но е много по-добре и не ми тежи толкова (има други причини, поради които ми се ще да отбивам, но предпочитам да е плавно все пак).

Мисля, че ако успеете да намерите правилен подход и да поставите някакви граници на сукането, ще ви е много по-лесно, няма да изпитвате омерзение към кърменето и ще му се наслаждавате по-дълго време. Все пак, както и някои други неща, кърменето трябва да е приятно и за двете страни; ако не е - значи не го правите правилно. Направете нещо по въпроса! Успех и не губете кураж!

# 8
  • Мнения: 928
С риск да ме оплюят пускам това  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68320.msg1218719#msg1218719

# 9
  • Мнения: 3 161
Защо да те оплюват, всеки може да сподели опита си.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен не отбивай, просто спри нощните.После става що годе рахат SunglassesПисала съм нашата епопея поне 5 пъти, няма пак, пусни една търсачка, дано нашият опит помогне Praynig

# 11
  • Мнения: 119
Благодаря за отговорите  Simple Smile
Реших да купя адапте и шише на НУК, въпреки че не е пила досега от шише, но ще пробвам този вариант и също така ще се опитаме мъжа ми да я приспива или баба й, когато може и така, надявам се все нещо да проработи ако ли не най-много да ме хванат лудите и да изчезна от вкъщи за 2-3 дена  Peace

# 12
  • Мнения: 3 161
... най-много да ме хванат лудите и да изчезна от вкъщи за 2-3 дена  Peace

Добра идея. Отиди на някое наистина хубаво място и си почини.

# 13
  • Мнения: 928
Благодаря за отговорите  Simple Smile
Реших да купя адапте и шише на НУК, въпреки че не е пила досега от шише, но ще пробвам този вариант и също така ще се опитаме мъжа ми да я приспива или баба й, когато може и така, надявам се все нещо да проработи ако ли не най-много да ме хванат лудите и да изчезна от вкъщи за 2-3 дена  Peace

Стискам палци и ти желая успех   bouquet
Да знаеш, че няма да е лесно и че детето има нужда от заместител на гърдата (много хора се опитваха да ме убедят, че вече бил голям и да съм давала направо чаша). В шишето сложи нещо, което знаеш, че обича - чай, мляко с пасиран банан, само мляко, мляко с бисквитка, сокче.... ти знаеш. Въпроса е да замениш гърдата с нещо и проблем с отбиването няма да има.
На мен кърменето ми беше като психически затвор, чувствах се като омагьосана, не знам от недоспиването ли - мисълта, че не мога да го оставя за 2 дни, направо ме подлудяваше. Редовно заплашвах, че ще си вдигна шапката и изчезна, ама това са само заплахи  Hug .
Имам чувството, че след като се отбихме - първо, детенцето ми изведнъж порасна и второ, че сякаш сега се обичаме още повече (ако това е възможно).
А сега да се похваля и с последното ни постижение. След като се отбихме продължи да спи при нас. Преди месец реших да пробвам да го преместя. Обясних му, че вече това е неговото легло, казах му колко е хубаво, показах му меченцата, врабченцата....  Crazy какво ли още не му говорих. Сложих го и чудо, спа цяла нощ там. Без рев, без мрънкане  Hug . Направо не вярвах. На другия ден го сложих и на обед да спи там, пак без проблем. И така сме вече месец. Сега вечер му давам шишето с мляко и го оставям изпива млякото обръща се и заспива  Hug
Явно за всичко си има време. Въпроса е да оцелиш момента, но това няма как да стане без опитване   bouquet   bouquet   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 2 019
Да споделя и моя опит.
Аз също изчетох де що инфо по темата и бях отчаяна още преди да започна опити с отбиването, но при нас се получи изненадващо лесно. Реших, че дневното кърмене се маха много по-лесно от нощното, защото излизаме на разходка, отвличам й вниманието с игри и книжки и не се сеща за цицата. Следващата стъпка беше вечерното приспиване. С това се справи мъжът ми. Накрая остана да махна нощното кърмене, което ми се струваше направо невъзможно, защото се будеше много често, а като пробиваха зъби почти цялата нощ си висеше на гърдата ми. Преместих се да спя в хола, а мъжът ми остана в спалнята с Мартина. През нощта се събуждаше няколко пъти, ревеше по 3-4 мин. и пак си заспиваше. Броя на събужданията намаляваше с всяка измината нощ. На третата вече само се събуждаше, вижда, че ме няма и веднага заспиваше.
Направо не мога да повярвам колко лесно стана всичко. От шише с биберо изобщо не иска пие. АМ също отказва. До преди два дни не пиеше никакви течности, освен киселото мляко за вечеря. Сега пропи сокчета, а през нощта се събужда един път, давам от обикновенна чаша няколко глътки вода и това е.
Успех. Дано и при вас всичко стане безпроблемно.

Общи условия

Активация на акаунт