Попадате ли често на скъпи боклуци???

  • 1 437
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 694
Провокирана от поредната некачественна стока реших да попитам и вас.Често ли попадате на скъпи дрехи и обувки,които в крайна сметка не могат да сдържат и един сезон.
Аз си  купих страхотни сандали-50 лв-страшно удобни и красиви-с много финни каишки-абе въобще обувка за премяна.След първото обуване #Cussing outРазлепиха се платформите.Не съм ги купила ,зада ги нося всеки ден,но.....и за веднъж не съм ги взела.
Когато купувате дреха  или обувка качеството или външния вид са водещи при избора ви??

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 19:35 от lidiana

# 1
  • Мнения: 5 255
Когато копувате дреха  или обувка качеството или външния вид са водещи при избора ви??

Качеството  Peace
"Евтиното винаги излиза скъпо" - беше казал някой  ooooh!

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Когато копувате дреха  или обувка качеството или външния вид са водещи при избора ви??
Ами то качеството не можеш да знаеш какво е- дори и нещо скъпо да си купил! По принцип залагам на външният вид! Peace

# 3
  • Мнения: 643
Абе уж гледам да е качествено, но с обувките е много трудно. Имам приятелка, която това е учила и работила, и тя самата признава, че на пазара има такива имитации, че и тя самата не си залага главата, кое е естествена кожа и кое не е.

# 4
  • Мнения: 5 255
Ами то качеството не можеш да знаеш какво е....

Можеш  Sunglasses
Когато дадена марка се е наложила с качеството, залагам на нея  Wink и не правя експерименти.

# 5
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Имам си няколко любими магазина, в които знам качеството какво е.
При покупка водещи са и качество, и външен вид. Без компромиси Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 35 912
Когато пазарувам първо гледам модела, дизайна после качеството и накрая цената. Ако преценя,че е скъпо и не си струва, просто не го купувам. Преди години бях сноб и роб на марката ,като такава, но вече не. Преди да си купя нещо, каквото и да било първо си определям цена /като на игра/.

# 7
  • Мнения: 6 472
За огромно съжаление съм попадала и на скъпи, реномирани маркови неща, които в крайна сметка не са отговаряли на очакванията ми. Последният ми кблъсък и на мен беше с едни обувки. Разделих се със сумата от 180 лв за нещо, от което ми излизат мехури по краката и закопчалката на едната каишка сдаде багажа още на 5-то обуване Confused

# 8
  • Мнения: 5 103
Пазарувам от определени магазини, за чуето качество съм сигурна.

# 9
  • Мнения: 972
За съжаление това че нещо е скъпо не е гаранция, че е хубаво. Трябва да гледаш качеството. Но общо взето вече си е до късмет. Като попадна на нещо добро, пак от там си купувам.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 5 228
Нямам  спомен някога да съм купувала скъп боклук - било то за мен, за дъщеря ми или за мъжа ми. Смея да твърдя, че разбирам от скъпи дрехи и обувки и мога да преценя кое е качествено, и кое - боклук.

# 11
  • Мнения: 739
не винаги марката е гаранция за качество, което е предназначението й всъщност. За съжаление тук е пълно с ментета. Виждала съм много скъпи дрехи и обувки, които изглеждат ужасно и определено не струват толкова пари. Залагам на външния вид и изработката при обувките и на материята и изпълнението при дрехите. Веднъж купих много оригинална блуза от магазин с доказано име, вкъщи видях, че всички шевове бяха ужасно криви, имаше ластичета, да стои по тялото, кото се разшиха на второто обличане и трябваше да я шия изцяло наново за да я нося - отказах се и я хвърлих. Иначе беше готина на вид и с прилична цена.

# 12
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И ние така вече се чудим от къде да пазаруваме newsm78.Мъжът ми носеше само маратонки Адидас и ходеше до Пловдив да си ги купува.Но последният път си купи последния модел за 220 лв. и точно една седмица,след като им изтече 6-месечната гаранция,направо "цъфнаха" и отидоха на боклука #Cussing out!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Да споделя и аз - в Пловдив имаше един магазин за маркови обувки (точно до книжарницата на Джумаята) - цените започваха от 150 лв нагоре. Понеже аз повече от 50-60 лв за обувка не давам, само му се оглеждах по витрината. Миналата година пролетта обаче, обявиха пълна ликвидация - цените бяха главозамайващо надолу! Влизам аз щастлива и си купувам страхотни сандали за 20 лв (намалени от 120 лв). Понеже беше март ги обух едва няколко месеца по-късно. На второто обуване каишките се разлепиха! Залепих ги със секундно лепило и още си ги нося. Не ми се мисли обаче да дам 120 лв за обувка и тя да ми се разлепи  #2gunfire! Пак казвам, ставаше въпрос за доста реномиран магазин! Така че, гаранция никаква, но поне да не се набутваме!

# 14
  • Мнения: 8 917
Когато копувате дреха  или обувка качеството или външния вид са водещи при избора ви??

Качеството  Peace
"Евтиното винаги излиза скъпо" - беше казал някой
  ooooh!
Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
Когато имам намерение да кУпувам, първо гледам цената, защото, извинете ме, но като нямам 250 лева за обувка, колкото и качествена да е, няма да мога да си я купя и да я проверя, нали? Та, ако цената ме устройва, гледам на външен вид да ми хареса. После вече идва качеството, дето го разбираме, когато вече сме купили... Защото колкото и гаранция да се дава, нали ще ми вземат обратно обувките и няма да ми дадат нови, докато не оправят старите - пак без обувки ще ходя.

Един лозунг ще си напиша аз - ако си купя дрешка за 300 лева, колко ли време трябва да бия барабана, докато достатъчно хора разберат цената! По улиците ходят сума ти хора с дрехи втора употреба - по какво се познават? В магазинчето до офиса ни по дрехите дори някакви етикети им висят и хич не изглеждат да са от праисторическата ера, фешън са си дрешките, ама пусто - тоя надпис II  Peace...

# 16
  • Мнения: 5 539
Никога не съм имала проблеми с обувки, винаги изкарват поне по 1-2 сезона, а имам и такива които съм носила 5 години. Понякога се налага да ги нося на обущар, ако са се поразлепили някъде и за 2-3 лева ми ги оправя. Не знам вие какви обувки избирате и откъде купувате Rolling Eyes, но съм на мнение, че на разумна цена може да се намерят качествени обувки, стига да знае човек какво да гледа Peace
И с дрехите напоследък не съм имала проблеми, единствено един потник от Бенетон, който си купих наскоро, ме дразни, защото сипе брокат навсякъде, ужасТ просто #Crazy

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами и аз като Фуклата вече съм развила един лазерен поглед... Party Защото съм стисната и не ми се иска да си хвърлям с труд изкараните парици на вятъра.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 5 317

От магазин "Адидас" в Пловдив купихме анцунг за 180 лева.Като се прибрахме видяхме,че единият джоб на горнището не е зашит Shocked. Ама така е,като не оглеждаме.За един празник му подариха тениска от същият магазин,която беше на места с объркани шевове.
 

# 19
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
за тоя магазин не ми се говори Shocked  влезнах да видя какво имат. въобще не ми приличаха на оригинални, поне обувките. тогава работех в английски магазин за обувки и оригиналност 100%. ами нищо общо нямаха. Close

# 20
  • Мнения: 7 186

От магазин "Адидас" в Пловдив купихме анцунг за 180 лева.Като се прибрахме видяхме,че единият джоб на горнището не е зашит Shocked. Ама така е,като не оглеждаме.За един празник му подариха тениска от същият магазин,която беше на места с объркани шевове.
 

Аз пък веднъж си купих една блуза Найк, само че от друг магазин на главната, пак марков, но надолу към подлеза на аптека Марица. После се оказа, че на едно място има нещо като бримка, едва забележимо, но все пак дефект. Close
Бях си купила един клин Рийбок от същия магазин за сумати пари, а зимата ги видях същите в магазин Петер, само че за няма и 20 лв. Rolling Eyes С оригиналните му етикети и всичко едно към едно. Оттогава съм се зарекла повече "маркови" боклуци да не купувам. Само ако нещо много много ми хареса.
Ааа братовчедка ми пък лятото си беше взела едни маратонки, маркови, но не помня какви, пак бая скъпи и след няма и месец носене ги изпра и дотам. Цветовете се размазаха и стана  Crazy.
А и една сламена кошница си бях взела от Севън секъндс- на 2- рата седмица и се скъса дръжката и я носих на ремонт. #Cussing out
И още примери имам доста, но като се сетя ще пиша.

# 21
  • Мнения: 1 925
Напоследък си купувам само от магазини, които ги знам от години. Реших да си купя обувки от случаен магазин за 50 лв. и резултатът е на лице - целите крака са ми в мазоли  #Cussing out В крайна сметка отидох и си купих чехли от GEOX и съм много доволна. Peace Определено качеството е водещо - по-добре да не си купя нещо по-скъпо и качествено и да си събера пари за него, отколкото да си купя нещо, което няма да нося после, защото е излезнало боклук...

# 22
  • Мнения: 1 269
Сандали на Дизел за 180 лв,от които ве4е нищо не става. след 3-тото обуване стелките излизат,сатена се протри.Грозна работа,сега ги ползвам за двора.а с такъв мерак си ги купих Sad

# 23
  • Мнения: 6 617
Да за съжеление скъпото не винаги е обвързано качествено

# 24
  • Мнения: 1 202
Да за съжеление скъпото не винаги е обвързано качествено
Да се чуди човек  newsm78 какво да си купува!

# 25
  • Мнения: 1 547
Още ме е яд.
От известно време реших да купувам основно скъпи обувки. Не за друго, ами защото на евтинките дизайнът им хич го няма. Кич, селянийка. Не ме кефят.
Зимата си купих ботуши от Pepe Jeans, защото много ми харесаха. На третото обуване им се скъса едната гайка, през която минаваше шнурчето за връзването им.
В началото на пролетта си взех маратонки PONY. Много сладурански, ужасно удобни, отворени за лятото. 100 лв. И след 2 седмици се разшиха. Съвсем забележимо. Нямах време да отида до магазина докато бяха в гаранция. И сега всеки път като ги обувам (а това е поне 2 пъти дневно), умирам от яд.

Така че какъв е изводът? Пийте само швепс, карайте колело и ходете боси!  Mr. Green

# 26
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Преди години си купих разкошно сако от копринен габардин от един бутик на Граф Игнатиев. Маса пари дадох за него. След една седмица видях че се е разринкало на едно място. Опитах се да го върна, но ме отрязаха най-безцеремонно дори и след като  им показах че  цялото сако не е минато на оверлог за което вината не е моя. Занесох го на моя приятелка шивачка, която го мина на оверлог и го направи един номер по-малко. Никога вече не пазарувам от бутици. Същата тази приятелка има шивашко ателие и държи щанд на Илиянци. Шие изключително качествено а дрехите й са без пари, затова винаги първо там отивам като имам нужда от нещо.
Преди около 10 години една зима минавайки през подлеза на централна гара ми се разпра ботуша и аз си купих едни кубинки от първата попаднала ми сергия за да се прибера до нас. Тези кубинки са железни. Не са мръднали изобщо а всяка година опирам до тях. Всяка зима си купувам дебели и уж здрави обувки за ски и планина без да гледам цена  и всяка пролет отиват в кофата. Или протичат, или им се разпарят подметките или нещо друго им става. Последните ги купих от произведено в България. бяха на някаква пловдивска фирма и аз реших да подкрепя родното производство. Протекоха на първото ми ходене в планината. Опитах се да ги върна, но от фирмата ми казаха че пари няма да ми върнат а обувките всички били такива. Да съм ги носела като е сухо #Crazy. Естествено отидоха в кофата.
И обувки вече съм се зарекла само от Илиянци и то евтини! Да не ме е яд като ги хвърлям в кофата.

За мен максимата вече гласи: "Евтиното винаги е евтино, а скъпото може да излезе много скъпо!"

# 27
  • Мнения: 1 645
Все още си спомням как се изръсих за едни ботуши 250 лв, а след има няма 3 - 4 дни започнаха да се отлепят.
На мъжо пък гуминките на Левис си пуснаха боята, и от това пострадаха и любимите ми бели гуменки на Найк.

Общи условия

Активация на акаунт