Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 135 отговора
Някой от този форум интересува ли се от въпросите на домашното образование (на англ. homeschooling и по-точно unschooling) - образование на децата у дома, по тяхна инциатива и желание? Аз чета в момента книги на тази тема и започвам да се запалвам за този начин на отглеждане и възпитание на децата. Търся хора, които са запознати или практикуват такъв начин на живот.
Цитирай

Дай инфо, от каква възраст се започва?
Цитирай
идеята е, че децата имат осбствена любознателност и желание за изучаване на света и вместо да се изпращат в училища(където им се налага да учат неща, които в момента могат да не ги интересуват), детски градини и пр. могат да си останат вкъщи и сами да изучават интересуващите ги неща с помощта на родителите си и други хора.
много схематично е това
Цитирай

Това е много интересно  Peace
Винаги съм се чудила как малко дете научава кое какво е, какво може и какво не може ... и т.н.
Дай повече инфо, please  Hug Hug
Цитирай
точно това е, че децата научават всичко, което ги интересува още от бебета без кой знае каква чужда помощ. същото може да се случи и в по-голяма възраст, без да бъдат принуждавани в училища да учат програми, които не се съобразяват с индивидуалните им нужди и потребности. аз лично си купих книги на John Holt - американец, който на основата на преподавателската си дейност и чувствителност към децата, става един от главните радетели в сащ за образование на децата според нуждите им и интересите си. има много книги и статии по въпроса в интернет, а аз се интересувам дали в българия има майки запознати по въпросите и интересуващи се. колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че това е нещо много добро за децата.
Цитирай

А кой гледа децата през деня? Все пак родителите ходят на работа  newsm78
Цитирай
от това, което чета, поне един от родителите трябва да работи на плаващо работно време или изцяло да е свободен, за да е с децата си
Цитирай

Е да но в БГ образованието е задължително newsm78
Пък и така детето ще живее в частична изолация. Освен това ще се чувства различно... Нещо не го възприемам това Rolling Eyes
Цитирай
не съм проучвала какава е правната рамка у нас. но знам, че може да се явяваш като частен ученик. знам също за спортисти - деца, които не могат да посещават училището, поради ангажиментите си, също се явяват така. така че мисля, че има варианти, но не съм ги проучила.
Цитирай
в щатите има регулиране на този начин на обучение, у нас още няма подобна практика, за да има и регулиране. интересно ми е да се свържа с хора, които искат да практикуват такъв вид обучение
Цитирай

Частните ученици също учат по определени учебници и има изисквания, които трябва да покрият с изпити. И мисля, че не на всеки може да се разреши да бъде частен ученик.
Цитирай

Bristol

Мисля че в Бг този метод го няма  Thinking
Тук се прилага, но ако има проблеми с детето, физически или психически. Тогава за самото дете е по-добре да учи в къщи.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

Винаги съм мечтала да ме отглеждат по този начин.  Mr. Green
Чела съм от тук, от там за домашното обучение, много ми харесва идеята. Има обаче едим малък проблем - нито аз, нито мъжът ми можем (а и не искаме) да си зарежем работата, за да се отдадем изцяло на отрочетата.  Thinking
Цитирай

София

Проявявам интерес, по-скоро любопитство, но не знам много и не мога да съм ти от полза. Ако амаш повече инфо, сподели!
Цитирай

Може да се каже, че аз прилагам този метод. Чела съм как е на запад. Познавам и хора, които си учат така децата.
Аз го прилагам по мои си комплексни съображения.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 135 отговора