Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 май 2006, 17:37 ч.

Ниско разположение на плода

• 3 122
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте! Днес бях на лекар и ми казаха, че бебето е разположено много ниско. В момента съм в 14-та седмица. Интерисува ме дали е възможно с времето да се качи нагоре и изобщо какво по-особено трябва да спазвам при това положение?

# 1
  • София
Привет!
Нямам този проблем, но съм чувала, че се "вдигат" после,не знам точно как.
Трябва май да се пазиш повече. Какво ти каза д-ра?
Лека бременност!   bouquet

# 2
  • София, ж.к. Стрелбище
И на мен така ми казха в началото. Предупредиха ме, че ако не се вдигне, ще раждам секцио. Но в седмия месец ми казаха, че бебето се е вдигнало.
Преди това не са ми казвали да внимавам или нещо подобно.

Лека бременност

# 3
  • софия
аз бях така но по средата на 8м. и лежах в болница,но моят случай мисля е различен от твоя.На мен ми казаха че главичката му е в малкия таз(ско не се лъжа) и имах леки контракции които се виждаха като ми записваха тоновете на бебето,аз лично нищо не чивствах .А по принцип нося ниско,в това няма нищо страшно.

# 4
  • някъде
Защо не попита доктора- той ще ти даде по-точна информация от нас! Peace

# 5
Здравей,
и аz съм със съЩата диагноzа (15 г.с. +2). Лекарката ми каzа да си почивам повече и когато се раzхождам, да вървя бавно. Мисля, че има Шанс да се "вдигне" по-късно (по успокоение на мами от дира). Спокойно и повече паzене.

# 6
ако няма контрацкии и болки,всичко е наред,успех  bouquet

# 7
  • София, Брюксел
 На мен ми бяха казали в 14 гс, че плацентата е много ниско разположена и трябва да се пазя повече, но не само да лежа, а просто повече да внимавам. При следващите видеозони някъде към 20-22 гс ми казаха че вече се е вдигнала плацентата и няма поводи за притеснение и пазене. Но не знам дали това е означавало и ниско разположение на плода.

# 8
  • Бургас
и при мен беше така - понякога, като се преуморявах се вдигаше нагоре, а на мен това не ми харесваше, защото ми притискаше стомаха. Като си беше ниско долу бях ОК, не съм се пазила, родих нормално.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт