Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Zdraveite mami,

Izviniavaite ako veche ima takava tema, ne mojah da ia vidia i reshih da vi pitam. Kakva e protsedurata da dobavia familiata na maja mi vav pasporta i ostanalite dokumenti.bLAGODARIA.
Chao
Цитирай

Това става при самото подписване в съвета се попълва декларация, за смяна на името или добавяне на фамилията с тире.
След това така ви издават свидетелството за брак и с него , когато се сменят документите се записва новата фамилия.
Цитирай

На пода

Ти като се ожениш така или иначе представяш свидетелство за брак в общината или те го изпращат по техния си ред, както пожелаеш. И тогава или чакаш докато паспорта ти изтече и в новия те вписват с новото ти име автоматично, или веднага подаваш документи за нов паспорт.
Цитирай
Mersi Biju1, no nie se ojenijme minalata godina i az ne si promenih imeto zashtoto misleh, che v Bulgaria parvo triabva da mi go promeniat na balgarskite dokumenti i chak sled tova tuk.  Sled kato sam tolkova zakasniala kade da otida kato se varna v Bulgaria nai-napred. I kakvi dokumenti triabva da predstavia?
Цитирай

UK

В срок от 1 м паспорта трябва да се подмени с нов, в който си записана с новата фамилия.
Ух, ей сега видях последното. Не знам в случая какво се прави, но предполагам, че може да се пита в някоя ритуална зала. Те ги знаят там работите.
Цитирай

Не знам вие дали сте правили такава декларация, но мисля че при всеки брак сключен ж Бг е задължително.
После с новата фамилия или запазената стара се издава документа за граждански брак.
И на база на него се сменят документите .
А иначе може би ако това не е направено може би трябва да се пита в съвета в Бг.Съвета имам в предвид съответното кметство сигурно, там нали има граждански регистър.
Това предполагам не съм сигурна.
« Последна редакция: вт, 05 юли 2005, 11:37 от Biju1 »
Цитирай

Abu Dhabi

Цитат на: nicky
kade da otida kato se varna v Bulgaria nai-napred. I kakvi dokumenti triabva da predstavia?

Няма страшно, че си закъсняла. Само че имаш ли постоянен адрес в Бг? Ако да, отиваш в общината по местоживеене и там ти дават да попълниш едно заявление - моята процедура беше 10 минути. Носи се документът за сключен брак, ако е от чужбина, го превеждаш със съответната заверка. Другото са досегашните ти документи. После с това заявление и същите документи плюс нова снимка отиваш в районното. Все пак уточни чий гражданин си, за чужбинските бракове все някакви легализации искат....
Цитирай

Германия

като съм сключила брак в чужбина с чужд гражданин (в Германия с германец), трябвало от местната община да изпратят брачното в посолството и оттам по административен път посолството препраща в България където съм жител?!? На мен така ми казаха от БГ, аз звъня всеки ден в посолството, да питам дали е така - никой не вдига телефон и вече не знам какво да правя Evil or Very Mad  а до края на януари трябва да си подновя тукашната виза.
Дайте съвет, моля!!!!

Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad
Цитирай

сред цветята

Цитат на: pepelyashka
като съм сключила брак в чужбина с чужд гражданин (в Германия с германец), трябвало от местната община да изпратят брачното в посолството и оттам по административен път посолството препраща в България където съм жител?!? На мен така ми казаха от БГ, аз звъня всеки ден в посолството, да питам дали е така - никой не вдига телефон и вече не знам какво да правя Evil or Very Mad  а до края на януари трябва да си подновя тукашната виза.
Дайте съвет, моля!!!!

Прочети тук http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=5608
Цитирай

Germany

Дайте съвет, моля!!!!

Ще ти кажа как беше при мен преди 5-6 години (предполагам, че не се е променила процедурата оттогава)
Изпратих тукашният акт за брак на майка ми в БГ, тя там го даде за превод и легализация, след това в общината, където регистрираха брака ни и новото ми име и издадоха БГ-акт за брак. С българският акт отидох в посолството и там ми лепнаха едно стикерче в паспорта с новото име. Цялата процедура продължи около месец мисля.
Това, което са ти казали на теб може и да стане, но със сигурност ще се проточи дълго. На мен тогава от посолството ми дадоха този "акъл" да го дам на познати в БГ, иначе чрез посолството продължавало около 6 месеца. Също не вярвам някой от тукашните общини да се занимава с изпращане на брачни свидетелства до посолствата- ти ще трябва да се заемеш с тази работа. Между другото тогава и аз исках да им пращам по пощата някои неща, но ми казаха да се явя лично #Onfire
Успех
Цитирай

Германия

Цитат на: *Biba*

Ще ти кажа как беше при мен преди 5-6 години (предполагам, че не се е променила процедурата оттогава)
Изпратих тукашният акт за брак на майка ми в БГ, тя там го даде за превод и легализация, след това в общината, където регистрираха брака ни и новото ми име и издадоха БГ-акт за брак. С българският акт отидох в посолството и там ми лепнаха едно стикерче в паспорта с новото име. Цялата процедура продължи около месец мисля.
Това, което са ти казали на теб може и да стане, но със сигурност ще се проточи дълго. На мен тогава от посолството ми дадоха този "акъл" да го дам на познати в БГ, иначе чрез посолството продължавало около 6 месеца. Също не вярвам някой от тукашните общини да се занимава с изпращане на брачни свидетелства до посолствата- ти ще трябва да се заемеш с тази работа. Между другото тогава и аз исках да им пращам по пощата някои неща, но ми казаха да се явя лично #Onfire
Успех

благодаря ти! Така и мислих първоначално да направя, и без това съм оставила пълномощно на майка ми да ми подмени документите, разни "посолствени екскурзии" ще правя само в краен случай. Такова чудо с тия документи не съм очаквала Crying or Very sad  Crying or Very sad
Цитирай

Германия

Цитат на: rosa
четох го това още преди да се заженя, ама защо ли ми трябваше да питам в БГ и служителката от там се хвана за  посолството и това е
Благодаря все пак!
Цитирай

Germany

Такова чудо с тия документи не съм очаквала Crying or Very sad  Crying or Very sad

Нужни са само зрави нерви и търпение, останалото все ще се нареди някога Laughing  Аз все се бъзикам с моят мъж, че ако съм знаела предварително какво ме очаква с хартийките и какво ходене по мъките е сигурно щях да се откажа от женитбата с него Laughing  Аз имах и "удоволствието" да вися тогава и на огромната опашка пред посолството в София дни наред в най-големият студ и сняг за виза (тогава още не можеше да се влиза в ДЕ без такава).
Като се обаждаш в посолството за инфо добре запомни името на този с който говориш, че да има после от кой да се оплачеш ако са те объркали. На мен тогава една много любезно ми каза какво да нося и когато отидох там (450км в едната посока) се оказа че половината документи липсват , но както вече споменах не можело да им ги пращам по пощата та трябваше да ги посетя повторно #Sniper  #2gunfire  Следващият път отидох със всичките си документи, които притежавам (грабнах цялата папка), че като поискат нещо веднага да им го изкарам:)
Дано да са се пооправили нещата, защото тогава ми се струваше, че хората там и изобщо институцията бяха спрели развитието си някъде в началото на 80-те години, да не говорим за грубото им отношение (не само към мен), но това е друга тема
Цитирай
Momicheta, shte se vxzpolzvam ot sluchaq na podetata tema, za da popitam i az. Moje bi ste naqsno. Pri nas situaciqta malko se obxrka. Ojenihme se v Bg i po tamoshnite zakoni az prieh na sxpruga si familiqta. Tuk obache si smenihme familiqta na imeto na moeto semeistvo i deteto se rodi veche s promenenata familiq. Stana taka, che v Bg trimata shte sme s razlichni familii (zashtoto az sled braka ne sxm si izkarvala novi Bg dokumenti i v lichnata karta imam mominskata si familiq). S edna duma bardaka e totalen. Kak spored vas trqbva da se podhodi, zashtoto nie razbira se iskame malkata da ima i Bg grajdanstvo... Pomognete ako znaete s kakvi dokumenti trqbva da se vxorxjim i ima li spored vas nujda ot namesa na advokat????
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.