Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
И как се проявява?
Знам, че това лекар трябва да го определи, но все пак искам да съм наясно.
Цитирай

ето ти една простичка сравнителна табличка за основните характеристики. естествено, както сама си отбелязала, единствено лекар може да определи със сигурност.
Цитирай

Тази диагноза се установява хистологично.Това е може би най-бързият тумор,изключително бързо се разсейва,може да започне от най-обикновена бенка,която се надига,уголемява и зачервява наоколо,най-общо казано.

РЕНИ-ти хиляда болести изреди,бе мила,Стига си пълни главата с черни мисли за щяло и нещяло. Hug
Цитирай

Рени, и ти ли си на тази вълна? Аз вече ходих на двама кожни и скоро ще ходя при трети. Първият лекар ми каза да наблюдавам бенките, имам 4-5 "лоши" и да не се излагам на слънце много, много. Другият лекар (всъщност в кабинета бяха няколко) ми предлага да махна няколко бенки и този понеделник ме вика за дермоскопия, което доколкото разбрах е апарат, чрез който да се прецени кои бенки да се махнат и кои не. Аз, обаче, съм скептично настроена относно махането на бенки и затова другата седмица ще отида при Ботев, който се води за един от най-добрите в тази област.
По принцип симптомите на меланома са изменящи се бенки - нарастващи, кървящи, променящи цветовете си, сърбящи. Черните бенки, такива с по-голям диаметър (над 5 мм), неясно очертани и такива с различни цветове - това са рискови бенки и трябва добре да се наблюдават. Аз си мислих, че издадените бенки са най-лоши, но се оказа, че не е така. Аз дори имам няколко разранени бенки, от които много ме е страх, но се водят от безопасните. Имам една под мишницата, която съм я порязвала 2-3 пъти със самобръсначката  Tired . Имам и една малка до триъгълника, която също съм разкървавявала неведнъж. А като дете си изчоплих една бенка, защото тя или нещо около нея много ме сърбеше насън и като се събудих бенката почти я нямаше и добре се бях разкървавила. Около нея в последствие ми се появи бяло петно  newsm78 . Ходила съм на лекар по този повод и нищо не ми казаха и тогава - само да наблюдавам. Аз имам толкова много бенки и все повече ми излизат. Гледам и Тони е като мен, малък е още, но вече има немалко от тези гадини  Rolling Eyes.
Цитирай

ето ти една простичка сравнителна табличка за основните характеристики. естествено, както сама си отбелязала, единствено лекар може да определи със сигурност.
Табличката е много нагледна, но моят случай не попада сред изброените.

Тази диагноза се установява хистологично.Това е може би най-бързият тумор,изключително бързо се разсейва,може да започне от най-обикновена бенка,която се надига,уголемява и зачервява наоколо,най-общо казано.

РЕНИ-ти хиляда болести изреди,бе мила,Стига си пълни главата с черни мисли за щяло и нещяло. Hug
Такава е моята- нарастна изведнъж и частично се пигментира. Но ме успокоява това, че бързо се разсейва Very Happy Значи досега отдавна трябваше да ме е уморила...

Нали знаеш, след една определена възраст хората започват само да се жалват и да ходят по доктори Tired Вчера пуснах търсачката и видях, че някои потебителки се оплакват от карциномфобия, може пък това да ми е проблема newsm78
Цитирай

Дани, и аз съм така- все нови и нови бенки ooooh!
Ох, пишеш, че и сърбящите са опасни Confused Моята ме сърби много... освен, че от плоска стана релефна и част от нея е черна- май си е баш от рисковите. Но е на много дискретно място- и на нуди-плаж да отида, пак няма да я огрее слънцето Embarassed
Ще ми дадеш ли координати и на кожен лекар? Трябва да заведа и Александра- тя има една много голяма черна плоска бенка, която вече няколко пъти е гледана, но все не ми става ясно да я махаме ли.
Цитирай

РЕНИ - гуш и цун и дай малко по-кротко.  bouquet
До сватбата на дребосите се надам да си ОК Wink
Цитирай

РЕНИ - гуш и цун и дай малко по-кротко.   :bouquet:
До сватбата на дребосите се надам да си ОК Wink
Ако някой ме увери, че този израстък не е опасен- заклевам се, повече няма да си помисля за ракови образувания, карциноми, меланоми и никакви онкологични заболявания Peace
Обаче щерката не мога да я оставя така. Една кожна лекарка ме наплаши (още повече, че наричеше бенката й "рак" Crazy).
Цитирай

Защо ще травмираш детето излишно с махане на бенки,наблюдавай ги и ако има промяна,тогава.За твое успокоение я заведи да я прегледат все пак.Аз си имам една доста голяма бенка от рождение още,релефна е,тъмно кафява,доста се притеснявах покрай раждането,даже 2 -ма лекари ми предлагаха като родя да си я махам,но аз отказах.Засега не ми прави проблем,не ми пречи,дяже си я харесвам  Mr. Green
Цитирай

...доста се притеснявах покрай раждането...
А това защо? (питам, защото по време на бременността ми забелязах първата промяна- тогава нарастна; после се оцвети частично).

Щерката я преглеждаха, и ме предупредиха да пазим бенката от слънце, механично дразнене и какво ли не, а това ще е трудно, защото е на бедрото й. И се питам не е ли по-добре вместо постоянно да я мислим- да я махнат newsm78
Цитирай

Рени, това са телефоните на Ботев - 9625532 и 0888465029. Кабинетът е някъде в Лозенец, питай точно за адреса. И аз ще се обаждам другата седмица и ще си запиша час.
Задължително се консултирай за изменящата бенка, за собствено спокойствие. С бенките шега не бива, така че твоята трябва да се види от специалист.
поздрави
Цитирай

Дани, мерси отново bouquet Ще направим консултация с щерката.
Цитирай

Сигурна съм, че всичко ще е наред! Все пак се консултирай и за твоята бенка  Love
Цитирай

Цитат
...доста се притеснявах покрай раждането...

А това защо? (питам, защото по време на бременността ми забелязах първата промяна- тогава нарастна; после се оцвети частично).

Притеснявах се,понеже е по надолу на корема,ако се наложи секцио да не се засегне нещо.Може би при теб се е променила нещо на хормонална основа.Направи консултация с доктора за да се успокоиш.
Цитирай

и на мен по време на бременността една бенка започна да расте и да си променя цвета(тогава изрових и горната табличка, но за разлика от теб намерих много прилики Smile ). отидох на доктор, той препоръча да я махнем. аз се зачудих няма ли първо някви изследвания, проби, нещо? защо да махаме бенка, ако не е лоша. а той ме попита "за какво ти е тази бенка?". като се замислих, верно за какво ми е  newsm78 ? махна я - процедурата трая има-няма три минути. с местна упойка. после я изследваха и не беше ракова. така че не всяка бенка, която расте и се променя е опасна. отиди на лекар да я види, ако препоръча - махни я, и не я мисли повече.
Цитирай

1-14 от 16 отговора