Американски майки на момченца и бъдещи снахички

  • 1 934
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Аз лично се притеснявам като порасне синът ми че ще го захапе една гадна американка! Вие какво мислите? Хич не ги харесвам тези американки! Естествено говоря за болшинството, но след тяхната тиха революция сега повечето са едни мързеливи и само чакат на мъжете си за всичко! Гледам си комшиите и колегите-тои се сбръчква да работи и после почва да чисти гаража и къщата и даже готви, а тя седи на една топка и го гледа. И всичките ми колеги все се изненадват че намирам време да готвя.. да не говорим че както са законите тук така могат да те  одерат финансово че си захлупен за цял живот. Да не говорим за дреболии - един колега ми казва не вървят нещата и аз го питам защо и тои ми казва ами вцхера сготвих по една рецепта по интернет и тя не я хареса. Аз направо се опулих. Абе повечето истории страшни... Малко рано съм се притеснила, че синът ми няма две години Laughing но ми е страшно! Вие какво мислите за американките като жени и съпруги?

# 1
  • Мнения: 380
Аз още не съм го родила и се притеснявам вече Crazy.
Абсолютно си права за всички тези неща. Повечето американки са лигави, мързеливи и държат мъжете си под чехъл. Не искам да правя генерални заключения, но това са и мойте наблюдения досега.
Да се надяваме че някой ден ще си намерят добри български моми дето да им готвят вкусни манджи   chef

# 2
  • Мнения: 5 183
Да се надяваме че някой ден ще си намерят добри български моми дето да им готвят вкусни манджи   chef

А може би техните криртерии ще са други ...  Party

# 3
  • Мнения: 7 091
А може би техните криртерии ще са други ...  Party

Мене ако питаш то това е най-страшното Simple Smile. Какви са американките не ме интересува, въпроса е той да има акъл в главата каква жена да си избере, независимо от каква народност е. Ама ако около него са наистина само такива...какви ли ще са критериите е върпоса  newsm78

# 4
  • Мнения: 5 183
А може би техните криртерии ще са други ...  Party

Мене ако питаш то това е най-страшното Simple Smile. Какви са американките не ме интересува, въпроса е той да има акъл в главата каква жена да си избере, независимо от каква народност е. Ама ако около него са наистина само такива...какви ли ще са критериите е върпоса  newsm78


Е, как ще са САМО такива около него?! Щатите са сбирщайн откъде ли не... Има всякакви етноси и култури ... а и както ние тръгнахме на някъде, кой знае нашите деца накъде ще ги задуха вятъра. Ние мислим 4е сме тук заради тях/където и да сме/, ама те може да решат 4е не ТОВА е тяхното място ...

# 5
  • Мнения: 5 183
Много се шашкаме май...излишно.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 7 091
Много се шашкаме май...излишно.  Mr. Green

 Да са живи и здрави да станат големи Simple Smile Каквито си ги изберат, такива ще са им Simple Smile. И да си говорим, и да се притесняваме и да не...все тази Simple Smile. Не зависи от нас.   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 491
Едното от децата ми беше гледано за известно време почасово от детегледачка американка. Жената имаше 3 деца, най-малкото кърмаче, съпруга на студент, изнемогваха финансово. Гледаше детето ми чудесно - домашно готвена храна, бяла покривка на масата, разходки, изпращаше го и го посрещаше на училищния автобус. Сещам се и за българки, които от едно дете тотално се сгромолясват, и ако не са майките им, са живи-умрели. Така че до частния случай си е, не до нацията.

# 8
  • Мнения: 826
Едното от децата ми беше гледано за известно време почасово от детегледачка американка. Жената имаше 3 деца, най-малкото кърмаче, съпруга на студент, изнемогваха финансово. Гледаше детето ми чудесно - домашно готвена храна, бяла покривка на масата, разходки, изпращаше го и го посрещаше на училищния автобус. Сещам се и за българки, които от едно дете тотално се сгромолясват, и ако не са майките им, са живи-умрели. Така че до частния случай си е, не до нацията.

Напълно съм съгласна с това мнение.На наш приятел жена му е американка-готви,пере,децата си гледа и ходи на работа.Не намирам голяма разлика-навсякъде има измет,не само тук.

# 9
  • Мнения: 456
Абе то ако е американка пак добре... ами да не е американец  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 363
 Laughing и Американец да е - сте го приемем в семейството.
 
АЗ още от сега тренирам сина ми да се включва в домашните дейности - пране, миене на чини, готвене, простиране Grinning

# 11
  • Мнения: 11 307
Много се шашкаме май...излишно.  Mr. Green

 Да са живи и здрави да станат големи Simple Smile Каквито си ги изберат, такива ще са им Simple Smile. И да си говорим, и да се притесняваме и да не...все тази Simple Smile. Не зависи от нас.   bouquet
Донякъде обаче зависи от нас. Как ще ги възпитаме, какво ще имат пред очите си за пример (имам предвид самите нас). Пък ако ще и в Патагония да иде, важното за мен ще е да е щастлив.
Едното от децата ми беше гледано за известно време почасово от детегледачка американка. Така че до частния случай си е, не до нацията.
И с това съм съгласна. Защото съм чувала за германките същото като за американките, ама познавам много "изключения" Laughing

# 12
  • Мнения: 1 363

Донякъде обаче зависи от нас. Как ще ги възпитаме, какво ще имат пред очите си за пример (имам предвид самите нас).

аПсолютно Laughing

# 13
  • Мнения: 3 367
..1естно казано аз много се дразня от определения като "гадна американка"; особено от хора които живе1т тук,според мен е неуважение и към теб и към света да идеш на някой в дома, да му ядеш от 1орбата  и да му обясниш къв' е смотаняк..
още- това за тъпите,дебели и пр.американци е мит (Пример-в последния брои на економист има бая статия по повода,европа пуши като за последно и това 1 прави дале1 по-не-здрава от дебелите америк..;кои е тъпия тук??)
моята зада1а е да отгледам здрави,по1тени и смислени хора;какво ще правят те с живота си е техен избор,които аз ще уважа,какъвто и да е-мъже,жени,сами,в Танзания,буклуджии-техен избор;ако са доволни с него-свършила съм добре работата си..
Анна

# 14
  • Мнения: 1 393
..1естно казано аз много се дразня от определения като "гадна американка"; особено от хора които живе1т тук,според мен е неуважение и към теб и към света да идеш на някой в дома, да му ядеш от 1орбата  и да му обясниш къв' е смотаняк..
още- това за тъпите,дебели и пр.американци е мит (Пример-в последния брои на економист има бая статия по повода,европа пуши като за последно и това 1 прави дале1 по-не-здрава от дебелите америк..;кои е тъпия тук??)
моята зада1а е да отгледам здрави,по1тени и смислени хора;какво ще правят те с живота си е техен избор,които аз ще уважа,какъвто и да е-мъже,жени,сами,в Танзания,буклуджии-техен избор;ако са доволни с него-свършила съм добре работата си..
Анна

Права си- и аз се дразня от същото нещо.
Донякъде и затова и не се включих вчера като я мернах тази тема ( а и също защото са ми много  "мили" такива анонимни постинги  Wink).
Разбира се, че зависи от конкретния човек и това как ние като майки (бъдещи и настоящи) ще си възпитаме децата.
Светът се глобализира все повече и повече, ние самите сме частичен пример за това, а децата ни ще бъдат още  повече.
Последна грижа ми е дали детето ми ще се ожени за американец или не, къде по-важни неща ще имам да мисля по неговото възпитание и отглеждане.

 Притеснена, ама малко , ти продължавай да се "притесняваш" за подобни неща, пък вземи и го предай този "страх" на сина ти. Пък после тежко и горко на "гадната американка" дето  го вземе с това мислене и разбирания.  Peace

# 15
  • Мнения: 464
Грозно и неприлично е да категоризираш всички американки. Нито една от тези, които познавам не  е такава, каквито ги описваш.
Прати си сина в друга държава, за да си намери "свястна" жена та да ти е мирна главата.........

# 16
  • Мнения: 7 837
Не е истина  Laughing

Притеснена, ти май се чудиш по-скоро на кого да се похвалиш, каква добра и оправна домакиня си.
Синът ми да се оправя сам. Няма като по българсйия стандарт да го стискам до полата си до край. Хайде да не вампирясваме като свекърви отсега  Grinning

п.п. Единственото, на което се надявам, е че синът ми ще бъде естет и няма да се разхожда до 100-120 кг  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 7 091
..1естно казано аз много се дразня от определения като "гадна американка"; особено от хора които живе1т тук,според мен е неуважение и към теб и към света да идеш на някой в дома, да му ядеш от 1орбата  и да му обясниш къв' е смотаняк..
още- това за тъпите,дебели и пр.американци е мит (Пример-в последния брои на економист има бая статия по повода,европа пуши като за последно и това 1 прави дале1 по-не-здрава от дебелите америк..;кои е тъпия тук??)
моята зада1а е да отгледам здрави,по1тени и смислени хора;какво ще правят те с живота си е техен избор,които аз ще уважа,какъвто и да е-мъже,жени,сами,в Танзания,буклуджии-техен избор;ако са доволни с него-свършила съм добре работата си..
Анна
Може аз нещо да не съм схванала по темата...ама това, което аз разбрах беше за различията в културата и възпитанието, а не за това кой е гаден или не. ПОне аз не съм имала предвид това. Пред себе си имам много примери за жени, които са американки и са добри домакини. Обаче разбиранията им като цяло за отношенията мъж-жена и семейните като цяло са доста далече от моите лично( не че в БГ такива различия с познати и приятели нямам  Laughing, та и не е точно до въпрос на култура и народност). Точно затова казах, че е важно детето какви разбирания ще си създаде за света и в крайна сметка избора ще си е негов и той ще си живее с него, не аз Simple Smile.
Извинявам се ако някой се е почувствал засегнат от изказването ми, може би не се изразих много добре, но това е което имах предвид.  Peace

П.С Пък като гледам малкия с пада по една малка индийка ( за които се смята че са много мръсни и също гадни като общо мнение, аз съм живяла и работила в Индия и съм на друго мнение ) тъй че какво да го мисля, ще си намери място под слънцето детето с най-доброто за него, каквото и да е то  Simple Smile

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 19:27 от Tandoori

# 18
  • Мнения: 4 629
Лелееееееееееее, колко са лоши тези американки. Да не искат да готвят, да перат и да чистят на мъжете си тц,тц, тц Whistling Горките американци. Дано бъдещите поколения да се заженят за българки та да им се облагороди малко от малко нацията

Притеснена, започвай още от сега да си търсиш снаха българка, че то време не ти е останало

# 19
  • Мнения: 3 491
Аз вече си казах мнението, но да добавя: имам вече неприятен опит с търсенето на детегледачки българки. Затова стане ли въпрос и за детегледачки, и за снахи, залагам на интернационалния подход - парен каша духа.  Peace

# 20
  • Мнения: 7 091
Аз вече си казах мнението, но да добавя: имам вече неприятен опит с търсенето на детегледачки българки. Затова стане ли въпрос и за детегледачки, и за снахи, залагам на интернационалния подход - парен каша духа.  Peace

По повод на това - една позната скоро изпищя от една детегледачка, точно българка. Много неприятна ситуация беше, но момичето беше с много криви разбирания защо въобще е дошло тук. Решило да замине в чужбина и си съчинило една хубава биография, което се оказа, че въобще няма нищо общо с реалността ( не беше гледала дете никога, а майката имаше бебе на 3 месеца) и голееееми поразии.
Аз лично не мисля, че бих взела момиче от БГ да ми гледа детето. Струва ми е, че се омаловажава работата на детегледачката от работодателите там до ниво- отиваш да си гледаш кефа в чужбина, и едва ли не всеки може да я върши тази работа, само да може да ходи на два крака.
Блажка ти ли беше казала, че имате испанка детегледачка? Доволна ли си?

# 21
  • Мнения: 826
Аз вече си казах мнението, но да добавя: имам вече неприятен опит с търсенето на детегледачки българки. Затова стане ли въпрос и за детегледачки, и за снахи, залагам на интернационалния подход - парен каша духа.  Peace

По повод на това - една позната скоро изпищя от една детегледачка, точно българка. Много неприятна ситуация беше, но момичето беше с много криви разбирания защо въобще е дошло тук. Решило да замине в чужбина и си съчинило една хубава биография, което се оказа, че въобще няма нищо общо с реалността ( не беше гледала дете никога, а майката имаше бебе на 3 месеца) и голееееми поразии.
Аз лично не мисля, че бих взела момиче от БГ да ми гледа детето. Струва ми е, че се омаловажава работата на детегледачката от работодателите там до ниво- отиваш да си гледаш кефа в чужбина, и едва ли не всеки може да я върши тази работа, само да може да ходи на два крака.
Блажка ти ли беше казала, че имате испанка детегледачка? Доволна ли си?

Аз  съм от тези,които имат Бг детегледа4ка-децата ми я обожават,изклю4ително отговорно моми4е.Бих я препоръ4ала на всеки с радост. Hug
Както ве4е казахме във всяко стадо има 4ерни овци. Naughty

# 22
  • Мнения: 7 091
Аз  съм от тези,които имат Бг детегледа4ка-децата ми я обожават,изклю4ително отговорно моми4е.Бих я препоръ4ала на всеки с радост. Hug
Както ве4е казахме във всяко стадо има 4ерни овци. Naughty


Аз казвах, че между детегледачка българка и детегледачка ау пеър от БГ има разлика. Струва ми се, че се омаловажава професията ау пеър в БГ когато ги подбират ми беше мисълта. Но всяко правило разбира се си има изключения  Peace

# 23
  • Мнения: 2 195
Айде стига сте се карали за американките...Елате холандките да видите  Laughing ooooh!

# 24
  • UK
  • Мнения: 1 334
Притеснена, ами ако имаш и дъщеричка по-натам  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 393
..1естно казано аз много се дразня от определения като "гадна американка"; особено от хора които живе1т тук,според мен е неуважение и към теб и към света да идеш на някой в дома, да му ядеш от 1орбата  и да му обясниш къв' е смотаняк..
още- това за тъпите,дебели и пр.американци е мит (Пример-в последния брои на економист има бая статия по повода,европа пуши като за последно и това 1 прави дале1 по-не-здрава от дебелите америк..;кои е тъпия тук??)
моята зада1а е да отгледам здрави,по1тени и смислени хора;какво ще правят те с живота си е техен избор,които аз ще уважа,какъвто и да е-мъже,жени,сами,в Танзания,буклуджии-техен избор;ако са доволни с него-свършила съм добре работата си..
Анна
Може аз нещо да не съм схванала по темата...ама това, което аз разбрах беше за различията в културата и възпитанието, а не за това кой е гаден или не. ПОне аз не съм имала предвид това. Пред себе си имам много примери за жени, които са американки и са добри домакини. Обаче разбиранията им като цяло за отношенията мъж-жена и семейните като цяло са доста далече от моите лично( не че в БГ такива различия с познати и приятели нямам  Laughing, та и не е точно до въпрос на култура и народност). Точно затова казах, че е важно детето какви разбирания ще си създаде за света и в крайна сметка избора ще си е негов и той ще си живее с него, не аз Simple Smile.
Извинявам се ако някой се е почувствал засегнат от изказването ми, може би не се изразих много добре, но това е което имах предвид.  Peace

П.С Пък като гледам малкия с пада по една малка индийка ( за които се смята че са много мръсни и също гадни като общо мнение, аз съм живяла и работила в Индия и съм на друго мнение ) тъй че какво да го мисля, ще си намери място под слънцето детето с най-доброто за него, каквото и да е то  Simple Smile


Tandoori, поне аз мисля че Анна има предвид авторката на темата и ни най-малко теб. Peace

А за индийците- не ми се започва- и аз съм като теб, е, не съм живяла в Индия, но съм имала години наред близки приятели индийци- да, мит е! Нито са гадни, нито са мръсни, но пуст мит ...но на мен поне ми е писнало да споря- ами да си мислят хората каквото си искат, аз нали знам че не е така. Wink

# 26
  • Мнения: 233
..1естно казано аз много се дразня от определения като "гадна американка"; особено от хора които живе1т тук,.............

И мен ме дразни това, че някои не си намериха Ч-то на клавиатурата и или някоя друга буква за тооооооооооолкова време, но не го правя обществено /форумско/ достояние.  Laughing
Толкова ли е трудно човек да изкаже своято мнение без да плюе по нечии други?newsm78.........

Извинете за отклонението!

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 21:42 от Anelka

# 27
  • Мнения: 3 367
Tandoori ,цитирах подателя на темата,навярно се отконих от идеята и,но това което казах е в контекста за генерализирането и турянето в категории,не съм целила да споря ,ама ХИ1Simple Smile
Anelka ,лаптопът у дома прави проблеми на Ч-то(копирано),ина1е знам къде е;не съм плюла когото и да било,изказах мнение,моля да ме извините ако някои се е засегнал,но из1етох вси1ко написано и думите ми не са по никакъв на1ин груби,обидни или неуважителни
имам опит със ситери американка,българка(няколко),пакистанка-доволна съм от вси1ки, отново мисля 1е е до 1овек,не до националност..
бъдете здрави,
Анна

# 28
  • Мнения: 5 183
И аз да дам глас в подкрепа на индийците. Е, сигурно ги има всякакви, но майката с която се сближих е страхотен 4овек. Освен това са много 4исто, спретнато, добре обле4ено семейство, доста на4етени и културни. Другите майка и дъщеря в Плейцентъра на Томи са малко джаста-праста. не 4е не са 4исти, а и доста се кипрят но и двете са тип "селски тарикатки". Не ми допадат, даже ме дразнят понякога, но то това няма нищо общо с етноса им. Хора всякакви има навсякъде.

# 29
  • Мнения: 934

П.С Пък като гледам малкия с пада по една малка индийка
Ааа, те са много къщовни и работливи - случили сте! Освен ако не е обещана вече на някой друг Laughing

Значи на моята мома да и търся американец... време е вече, на година и три месеца ще стане скоро!
На синчето може българка, с едновремешно възпитание обаче (тия младите нещо много нахитряха) - да се връща от работа малко преди него, за да има време да ошета и да го чака с ракийката, салатката и чехлите. Даже мисля отсега да го светна за критериите за булка, да не вземе да ми довлече някоя дет' не може да прави кюфтета, примерно, или да сложи туршия  Naughty

# 30
  • Мнения: 822
На синчето може българка, с едновремешно възпитание обаче (тия младите нещо много нахитряха) - да се връща от работа малко преди него, за да има време да ошета и да го чака с ракийката, салатката и чехлите. Даже мисля отсега да го светна за критериите за булка, да не вземе да ми довлече някоя дет' не може да прави кюфтета, примерно, или да сложи туршия  Naughty
JoyИ да и вика:"Калинкееее,намажи ми гърба!Калинкеее,тичай за бира!"
Мани-мани,това в рамките на шегата...Но аз наистина се надявам да възпитам мъж,който да уважава жената и всичко,което тя прави за дома и семейството си...Моля се,да бъде разумен,но ми се струва,че любовта вземе ли му акъла,надали ще разсъждава много... Laughing

# 31
  • Мнения: 280
Едното от децата ми беше гледано за известно време почасово от детегледачка американка. Жената имаше 3 деца, най-малкото кърмаче, съпруга на студент, изнемогваха финансово. Гледаше детето ми чудесно - домашно готвена храна, бяла покривка на масата, разходки, изпращаше го и го посрещаше на училищния автобус. Сещам се и за българки, които от едно дете тотално се сгромолясват, и ако не са майките им, са живи-умрели. Така че до частния случай си е, не до нацията.

Леле Блажка,

Каде я намери тази прекрасна детегледачка??? Аз съм много на зор в монета за такава. Майка ми дойде да помага да гледа сина ми, но е само 2 месеца отпуска и ще си заминава в БГ другия месец, а аз искам да си запазя работата и сега се чудя как и кой да го гледа Simple Smile
Детските градини са с записване и от 8 месеца е в листа на чакащите и още не са ни се обадили ...

# 32
  • Мнения: 7 914
Притеснена, ама малко,

Какво ли си е мислила майката на мъжа ми..... Crazy #Crazy newsm78  ?

 hahaha

# 33
притеснението ти е излишно. аз познавам американки с по три, четири и пет деца, които сами си ги гледат, перат, готвят, чистят и не се оплакват изобщо. познавам и две българки с по едно дете, едната цял ден телевизия гледа и пие бира, другата по цял ден обикаля магазините и фризьорските салони. и двете изобщо не ги е еня за децата им, за мъжете им изобщо да не говорим. И двамата мъже работят на по две места, за да се справят с изискванията на жените си. така че да съдиш хората по националността е много тъпо. от всяка националност има и свестни и не толкова. Въпроса е от какво семейство идва и как са я възпитали бъдещата ти снаха.

# 34
Затова повечето ергени българи се върнаха в БГ и се ожениха за българки-това е факт. И защо да отричаме очевадни неща за типичната американка разлигавена от всичко. Отрича ли някои че ам. президент е тъпанар? Даже американците предпочитат азиатки, а не американки. И никои не яде от паницата на никои-наротив всички си плащаме такси да живеем тук Айде сега да си затворим очите и да не видим недостатъците и да ги отречем. Индийците ни миришат-айде да отречем и това, както и ние желиките бели миришем на азиатците. Никой не ви попита какво мислите за притеснената, а ви попитаха какво мислите за американките като жени, домакини и бъдещи снахи. Ако ще отваряме тема за БГ-Америка-мисля че всички знаем отговорите-ще настъпи една плювалка. Значи ето имоето мнение-повечетоамериканки са мързеливи и аз го виждам с очите си. Естествено има и други, но като цяло.. А това как си гледат 5-те деца - кога им светихте как точно го правят?

# 35
  • Мнения: 4 390
Заключвам темата, защото авторката пита и си отговаря сама в темата. Close

Предупреждавам я, че тези неща не се толерират тук. Naughty


Общи условия

Активация на акаунт