Мами помагайте

  • 2 613
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Събудих се тази сутрин с възпалено и залепено око ,с него виждам и размазано и е леко подпухнало.Мисля че е конюктивит,на доктор мога да ида едва в понеделник.Та молбата ми е кажете ако знаете бабешки лек с който да го оспокоя поне ,щот утре сме и на свадба и немога да отида с тази поница.Да споменаче на мъжо се възпали тъка преди 2 дни още му е тъка сега се прихванах и аз.

# 1
Ако си от София отиди до Пирогов.До 24ч от събитието нищо не плащаш,а все пак са специалисти хората

# 2
  • Мнения: 567
И аз мисля, че е конюктивит. Бабешки лек незнам, но има много капки. Питай в аптеката. На мен преди години са ми изписвали сулфацетамид, но сигурно има и по-нови. С капки най-бързо ще ви мине, а и до утре щи спадне окото. Все пак отиди и в понеделник на лекар, защото капките се слагат още известно време, когато видимо изглеждо, че всичко е наред.
Приятно изкарване утре  Simple Smile

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
От аптеката капки офталмосептонекс  Laughing Можеш и с аптекарката да се консултираш.

# 4
  • Мнения: 670
Попитай в някоя аптека. Ще ти препоръчат капки или крем.  Тобрекс са много ефикасни капки, но ако искаш бързо да ти мине, започни лечението от днес.

# 5
  • Мнения: 458
Тези капки пречат ли на бременноста ми.В смисъл мога ли да ги ползвам сега като съм бременна?

# 6
  • София
  • Мнения: 896
Повечето от капките за очи НЕ Е препоръчително да се използват по време на бременност.
Дежурен офталмолог има в ИСУЛ.
Аз лично се лекувам с хомеопатия, мга да ти дам телефони, ако искаш.

# 7
  • Мнения: 442
Тези капки пречат ли на бременноста ми.В смисъл мога ли да ги ползвам сега като съм бременна?

тобрекс са антибиотични капки, които се изписват на кърмачета. следователно (според мен) можеш да ги ползваш. аз с тях се оправям най-бързо.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
Един от ефикасните бабешки илачи е да свариш лайка. Като поизстине чаят - но в никакъв случай да не е хладък...натопяваш памучета и си ги слагаш на очите. Ефектът е толкова по-голям, колкото по-топли са напоените с лайка тампони Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 896
Това, че някое лекарство се дава на бебета, не значи, че е безвредно. Би ли могла да си сигурна, че съставките няма да увредят развиващия се плод? Аз не бих рискувала.
Не се заяждам, само казвам мнението си.  bouquet

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Потърси очанка-това е билка,която на мен много ми помогна при едно възпаление на очите.Вари се и после с отварата правиш промивки,но не помня колко често.Или слагаш тампони, както е казала nana77 за лайката.

# 11
  • Мнения: 680
ако нямаш възможност да отидеш на лекар,попитай в някоя аптека,те ще ти препоръчат нещо!

# 12
  • Мнения: 442
ако нямаш възможност да отидеш на лекар,попитай в някоя аптека,те ще ти препоръчат нещо!

е, и аз така направих, и аптекарят (който ми е познат) ми даде тобрекс. каза, че са го изписали на новороденото му бебе, така че мога и аз да го ползвам - бях бременна тогава.
аз вярвам, че най-добре е да се консултираш с лекар и да вземеш някакво лекарство, за да не навредиш на бебето, отколкото да се лекуваме с разни бабешки и други тинтири-минтири методи.

# 13
  • Мнения: 2 614
А зсъм се лекувала с офталмосептинекс, но не бях бременна тогава, затова се консултирай с лекар или фармацевт.
Не прилгай самолечение, нито с лекарствата, които ти препоръчваме, нито с бабешки методи, за да не навредиш на бебчето!
И много да се забавляваш на сватбата!  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 150
Чувала съм  да се натърка със златен пръстен - дали помага, незнам.
Иначе Тобрекс и Ciloxan  Peace

Общи условия

Активация на акаунт