Страх ме е от нормалното раждане!

  • 16 800
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
naistina me e strah ot normalnoto rajdane .imam vazmojnost da rodia obezbolena(s epiduralna ili spinalna anestezia).moga da rodia ,sas sekzio.prosto neznaia koe 6te e nai-dobre za men i bebeto.ne,4e se glezia prosto me e strah ot bolkite, ot vsi4ko ,koeto slu6am za estestwenoto rajdane.triabva li da izma4vam sebe si i bebeto ili e po dobre da izbera sekcioto.n?neznam,molia vi daite savet ,kat po opitni, ve4e minali po tozi pat

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Щом имаш възможност, роди нормално с епидурална упойка. Хем ще си родиш естествено, хем няма да те боли (макар че личното ми мнение е, че болката е съвсем поносима и раждането не е страшно, а много положително изживяване, но всеки е различен).
Потърси стари теми.
Успех!

# 2
Ako iskash bezproblemno vtoro che i treto dete ne si izbirai sekcioto.
Az rodih normalno bez epiduralna - no po tova koeto razbrah za neia - shtom te e strah ot bolkata- izberi si normalno s epiduralna.

# 3
И аз съм на същото мнение-нормално раждане с упойка.

# 4
  • Мнения: 3 153
Цитат на: tonimam
naistina me e strah ot normalnoto rajdane .imam vazmojnost da rodia obezbolena(s epiduralna ili spinalna anestezia).moga da rodia ,sas sekzio.prosto neznaia koe 6te e nai-dobre za men i bebeto.ne,4e se glezia prosto me e strah ot bolkite, ot vsi4ko ,koeto slu6am za estestwenoto rajdane.triabva li da izma4vam sebe si i bebeto ili e po dobre da izbera sekcioto.n?neznam,molia vi daite savet ,kat po opitni, ve4e minali po tozi pat

И аз изпитвах голям ужас от болката, защото по принцип не мога да търпя на силна болка, затова и избрах секцио. Не съжалявам! Но  според мен съвет как да родиш не можеш да искаш от някой друг, ти сама трябва да прецениш! Тук ще получиш мнения, че трябва да послушаш докторите какво те съветват, но тъй като аз не го направих не мога и теб да насърча за това!
Само бъди спокой и каквото и да избереш ще мине чудесно за теб и бебо:)

# 5
  • Мнения: 922
Цитат на: boo
Щом имаш възможност, роди нормално с епидурална упойка. Хем ще си родиш естествено, хем няма да те боли
И аз мисля така. Освен това могат да ти сложат система за усилване на контракциите( мисля че така беше) и ако слушаш акушерката всичко е О.к.

# 6
  • Мнения: 216
blagodaria,petinka.ne slu6am doktorite za vsi4ko,makar 4e dori w ka6ti si imam doktor(majat mi e ginekolog),.ne mislia,4e ot towa koeto 6te mi kaje 6te me boli pomalko.

# 7
  • Мнения: 5 241
Аз съм за секцио(няма да имаш проблеми при второ дете,както са писали по горе) и второ и трето дете да имам пак така бих избрала да раждам.Няма никаква опасност за бебето и болката не е толкова непоносима.Сега 3 месеца след секциото се чувствам като нова,все едно никога не съм раждала,е като изключим няколкото кг. отгоре  Laughing

Ти сама трябва да решиш,но какъвто и да е избора ти леко раждане ти пожелавам  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 444
Цитат на: boo
Щом имаш възможност, роди нормално с епидурална упойка. Хем ще си родиш естествено, хем няма да те боли (макар че личното ми мнение е, че болката е съвсем поносима и раждането не е страшно, а много положително изживяване, но всеки е различен).
Потърси стари теми.
Успех!

Съгласна съм с Бу.Аз съм раждала и нормално (без упойка),и секцио и съм щастлива,че два пъти родих с болка бебетата си.Наистина не е толкова страшно.От операцията няма да си по-малко уплашена,а след нея също предстоят болки.Мисля,че трябва да опиташ,ако не издържиш,винаги могат да ти поставят упойката.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Темата не е "за" и "против" нормално раждане или секцио, нали?
Става дума, че мамчето я е страх от нормалното раждане и дали боли толкова, колкото си мисли.
Моят отговор е, че да, болка има, но е съвсем поносима - ако си се подготвила, че ще я има, ако дишаш така, че да помагаш на родилния процес, и ако слушаш акушерката - всичко ще е ток.
Имай предвид, че женското тяло е способно да се справи с това натоварване съвсем спокойно. Ако подготвиш и психиката си, ще родиш нормално, да не кажа лесно.
С напредването на бременността ми ходех на курсове, усвоявах техники за дишане, четях книжки, и реших не само да родя нормално, но и без упойки (преди това мислех за епидурална). Не съжалявам изобщо, изживяването беше заредено с много положителна енергия, а възможността да изживея 100% раждането на първото си дете беше страхотна!

Но този избор е много интимен, така че колкото и мнения да чуеш, пак ти трябва да решиш накрая.

# 10
  • Мнения: 1 517
Не е толкова страшно, спокойно! Аз бях изчела какво ли не в Интернет и всички приятелки ме бях наплашили ужасно. Накрая какво се оказа - че в деня на раждането страхът ми беше по-голям от болката! Питах за упойка, най-вече защото си мислех, че предстоят нетърпими болки, но там, където раждах, не слагаха такива упойки. И се оказа, че всъщност болките въобще не са нетърпими, понесох ги дори без викове до края.

Не съм раждала секцио, но ми се струва по-страшно - все пак е операция. Преди да отида да раждам, една позната акушерка ми каза да се опитам да родя нормално - винаги това е за предпочитане - и ако има усложнения, чак тогава секцио. Е, нямаше и не съжалявам, че родих така.
Успех!  Simple Smile

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Цитат на: petty
...да се опитам да родя нормално - винаги това е за предпочитане - и ако има усложнения, чак тогава секцио.

Ето това е истината според мен лично. Моя позната акушерка също казва, че нормалното раждане е за предпочитане и за майката, и за бебето - макар че собственото й внуче се роди със секцио по спешност, но това е съвсем друго нещо вече.

# 12
  • Мнения: 637
Цитат на: tonimam
... prosto me e strah ot bolkite, ot vsi4ko ,koeto slu6am za estestwenoto rajdane ...


А защо не обсъдиш този проблем със съпруга си, щом е гинеколог, той може да ти обясни съвсем подробно и професионално защо не бива да те е страх от раждането. И вероятно трябва да си изясниш от какво точно те е страх - от болката, от рисковете, от неизвестността. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 216
mole bi problema e tam ,4e imam vazmojnost da izbiram .towa 4e majat mi e ginekolog mi pomaga mnogo, no w mnogo slu4ai me i natowarwa profesionalnoto mu mnenie.dori v momenta nahalstva da vidi kakvo mi pi6ete Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 736
Аз родих със секцио и съм много доволна. След две-три седмици бях забравила, че съм оперирана.
А бях такъв ентусиат за естествено раждане! Не се страхувах от болката, НО не успях да родя поради няколко причини, въпреки че достигнах до пълно разкритие!
Искам само да ти кажа, че контракциите наистина много болят, всичко друго е преувеличено. А в зависимост от еластичността на перинеума ти, при естественото раждане почти със сигурност ще се наложи да ти направят епизотомия/за да не се разкъсаш/, последвана от болезнени шевове, които трудно зарастват и често се възпаляват. Моя приятелка 3 месеца на може да си седне на дупето от болка, а за секс вече 6 месеца не иска и да помисли.
Съвсем не искам да те плаша, просто ти казвам истината за нещата, която повечето пъти не се спестява именно поради тази причина и аз лично съм потърпевша. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт