Ла Лече Лига Бг – срещи, лекции и информация

  • 222 557
  • 724
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
0888 555 385
         0888 - LLL - 385

национален номер, на който можете да звъните за подкрепа, информация и помощ с кърменето. На него вдигат доброволните помощници и лидер-консултанти по кърмене.

Страницата ни във Фейсбук и ЛЛЛ Фейсбук групата - пак там (можете да станете фен на двете и да получавате информация за предстоящи събития и обновления).

www.lllbg.org

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Следващи ЛЛЛ срещи

Пловдив:

от 10:30 часа

Следващи срещи:


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
31 юли 2010 Хранене и отбиване
„АБВ на доброто хранене”
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

КАРТА НА МЯСТОТО НА ЛЕТНИТЕ СРЕЩИ В ГРАДСКАТА ГРАДИНА (Зимата се провеждат на закрито!)

***********************************************************

София:

от 11 часа, в парка на НДК, зад грозния паметник

Следващи срещи:


-----------------------------------------------------------------

Ла Лече Лига е за вас, ако:
•   Очаквате бебе и искате да знаете повече за това, как да кърмите
•   Вече кърмите и искате помощ за някои особени предизвикателства
•   Имате нужда от информация за въвеждане на твърдите храни или отбиване
•   Искате да срещнете други кърмещи майки и да споделите опит
•   Се интересувате да прочетете повече за кърменето, раждането и родителството

История и цел на ЛЛЛ:
Ла Лече Лига (La Leche League) е международна организация с клонове по цял свят, основана преди 50 години, за да дава информация и подкрепа, най-вече чрез лична помощ, на всички майки, които искат да кърмят бебетата си.
Мисията на Ла Лече Лига е да помага на майки по целия свят да кърмят, чрез подкрепа от майки за майки, насърчаване, информация и обучение и да подпомогне по-доброто разбиране на кърменето като важен елемент от здравословното развитие на бебето и майката.

Ла Лече Лига Лидери

Ла Лече Лига Лидерите са майки, които са кърмили собствените си бебета и са акредитирани от Ла Лече Лига Интернешънъл. Те осигуряват информация и подкрепа по електронна поща или телефона, и водят местните срещи за дискусии за майки.

Ла Лече Лига осигурява:

•   Помощ по телефона
•   Ежемесечни неформални дискусионни срещи
•   Възможност да споделите опит с други кърмещи майки
•   Библиотека с книги и брошури за кърмене и родителство

Ла Лече Лига е заинтересована в подкрепата и насърчаването ви в опита ви в кърменето и майчинството. Някои от идеите може да са нови за вас. Чувствайте се свободни да подберете това, което ви изглежда правилно за вас, и оставете останалото.

ЛЛЛ вярва, че майките познават бебетата си най-добре. Ние предлагаме идеи от нашия опит и този на много други майки. Ако има нещо, с което не сте съгласни, моля пак елате и продължете да участвате. Ние всички имаме различни идеи и мнения, и вашите са добре дошли на тези срещи.



Членство/абонамент

•   срещате се с други майки в местната група и имате достъп до ЛЛЛ библиотеката на групата
•   помагате на ЛЛЛ да осигури подкрепа от майки-за-майки за други кърмещи майки
•   имате възможност да получите информация и подкрепа от други кърмещи майки и от ЛЛЛ Лидери
•   получавате намаление при закупуване на избрани книги от каталога с публикации


Членски внос за една година: 20 лв. (предлага се и половингодишен абонамент с един брой бюлетин – 10 лв.)

Можете да посещавате срещите и без да сте член!


Заповядайте!

За всички, които през изминалите месеци са питали и са се интересували за Ла Лече Лига, срещи, помощ за други кърмещи майки и лидерство:

Искате да помагате на други майки да кърмят? Мислите за ЛЛЛ лидерство? - FAQ - Често задавани въпроси

Последна редакция: чт, 14 апр 2011, 09:25 от Бу

# 1
  • Мнения: 3 760
Ама ти сега дразниш ли, що ли?... Всички срещи ли ще са в Пловдива-града?
Не бива така, Вихре, не бива...нали сме близнаци?

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Не знам дали ще имаме възможност да го направим (не знам ДКЦ дали ще разреши), но ако предположим, че да – какво мислите някои от срещите да се проведат събота следобяд, вместо предиобяд? Така вероятно ще е по-лесно за приходящите майки от други градове.
Кажете какво мислите. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 735
Да! Нека да е следобяд ,моля!  Peace
Ще е много по-удобно за пътуващите. Wink

# 4
  • Мнения: 6 243
За Старозагорската група май няма голямо значение - ние сме наблизо. И следобяд, и късен предиобяд, все е удобно. Само да не е рано сутринта.

# 5
  • Мнения: 488
Следобед също е добре, но все пак зависи в колко часа, може би има майки, които ще искат да дойдат, но децата им ще спят и няма да има на кой да ги оставят.
Не знам дали ще е възможно в събота в ДКЦ-то около 16 - 17 ч...?

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Според мен 11ч е много удобно време и трябва да си остане така. Късно следобед става неудобно за пътуващите (поне за тези, които са по-далече), а и много дечица имат различно време за спане и може би някои майки няма да могат да присъстват, ако децата им заспят късно следобеда и не искат да ги разбутват. Пък и като мине лятото, 17ч вече си е късно и даже тъмно.
Според мен е добра идея срещите да са винаги в едно и също, установено време, а не постоянно да се сменя, за да е по-лесно за хората да присъстват и да планират идването си.

# 7
  • Мнения: 1 735
На мен 11.00 ми се вижда рано. ooooh!
Какво ще кажете за 14.00-15.00 часа?

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
На мен 11.00 ми се вижда рано. ooooh!
Какво ще кажете за 14.00-15.00 часа?
Мойто дете спи по обяд например Simple Smile

# 9
  • Мнения: 35 872
11.00 ч. си е най-добре! да има време след срещата за апване, пийване и ... тия три неща, а после спокойно да си се приберем по къщите Simple Smile

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 910
11.00 ч. си е най-добре! да има време след срещата за апване, пийване и ... тия три неща, а после спокойно да си се приберем по къщите Simple Smile

 newsm10

# 11
  • Мнения: 3 595
Аз възнамерява да идвам за следващите срещи и тъкмо се чудех за часа. За да присъствам в 11 трябва да пътувам с нощния влак, а с бебата е трудно. Ако пък хвана сутрешния в Пловдив ще съм към 14-15 часа.

# 12
  • Мнения: 3 161
Аз възнамерява да идвам за следващите срещи и тъкмо се чудех за часа. За да присъствам в 11 трябва да пътувам с нощния влак, а с бебата е трудно. Ако пък хвана сутрешния в Пловдив ще съм към 14-15 часа.

А как ще се прибереш после, пак с нощния?

# 13
  • Мнения: 1 735
Аз възнамерява да идвам за следващите срещи и тъкмо се чудех за часа. За да присъствам в 11 трябва да пътувам с нощния влак, а с бебата е трудно. Ако пък хвана сутрешния в Пловдив ще съм към 14-15 часа.
И при мен нещата стоят по същия начин. Tired

# 14
  • Мнения: 1 735
Аз възнамерява да идвам за следващите срещи и тъкмо се чудех за часа. За да присъствам в 11 трябва да пътувам с нощния влак, а с бебата е трудно. Ако пък хвана сутрешния в Пловдив ще съм към 14-15 часа.

А как ще се прибереш после, пак с нощния?
За 24 часа едно пътуване с нощен влак стига. Ако са две ,става много кофти за бебето.Така си мисля аз.

Иначе има вариант да пътуваме предния ден,аз например имам къде да спя(евентуално,не е 100%) ,но тези които нямат...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт