Методът ПИЛАТЕС

  • 2 469
  • 14
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Някой пробвал ли го е? Доволни ли сте от резултата? Видях, че се продава и книга на някаква инструкторка. Там пишело, че за 30 дни изпълнение на тази програма няма да познаете тялото си. Помагало много за възстановяване след раждане. Колко кг. сте свалили?

# 1
  • Мнения: 1 455
Има доста информация за Пилатес, пусни в търсачката и ще има да си четеш. Имаше и доста линкове с филмчета Пилатес, които са 5 пъти по-добри от книжката, но и книгата не е лоша. Добре е обяснено всичко, но все пак е по-добре да не експериментираш сама, защото е важно да изпълняваш упражненията правилно, а без инструкнор това ще е трудно и няма да знаеш как се справяш. Не знам, дали ще можеш да си свалиш нещо от интернет сега, заради проверките, които правят, но може да пробваш.
Не разчитай да отслабнеш с Пилатес. Отслабва се чрез храненето, а спорта играе малка роля. Все пак Пилатес моделира фигурата, стяга и не на последно място - тонизира физически и психически. Упражненията не са лесни, но пък не се правят много повторения, което прави самата гимнастика малко по-динамична. В едно упражнение участват почти всички мускулни групи, което прави натоварването по-голямо, но пък и ефектът е добър. Ако изпълняваш всичко както трябва - ефектът не закъснява.
поздрави

# 2
  • Мнения: 287
От раждането до сега играя пилатес и свалих 25 кг, но определено не беше за 30 дни /мнооооооого повече/ и ако не бях спазвала режим на хранене, се съмнявам, че щеше да има такъв резултат. Но определно ти го препоръчвам, като подходящ начин да влезнеш във форма след раждането. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз от 2 седмици ходя на Пилатес в Атлетик на Янко Сакъзов, понеделник, сряда и петък от 7.30. Харесва ми, не очаквам кой знае какъв ефект, но се чувствам много добре. Няма аеробно натоварване, няма как да се изпотиш, просто лека, бавна гимнастика. Както са ти казали, за да отслабнеш трябва да ограничиш храната, и тя да е здравословна. Ако скоро забележа някакъв ефект по тялото ми, ще пиша.

Ето няколко "success stories" все пак, да се мотивираш  Laughing Laughing Laughing

krassym, би ли споделила своя режим на хранене?

# 4
  • Мнения: 2 959
Силия, според мен Пилатес е система или по скоро начин как да изпълняваш определени упражнения. Къде и на кои мускул да наблегнеш за да получиш максимален ефект от дадено упражнение. Наистина е добре да минеш един курс я с касета, я с личен инструктор и след това можеш да се упражняваш и сама, защото ще знаеш методиката. Но както и Дани е писала, упражненията сами по себе си нищо не правят. Необходимо е балансирано им съчетание с правилна храна, приемане на течности, разходки и много усмивки. Hug

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Трябва ми само за да сваля корема момичета........

Видях едни упражнения на Деми Мур за плосък корем и възстановяване след раждането, а после като прочетох нещо за Пилатес ги видях същите. Ако сте виждали Карла Ройо/ снахата на царя /, тя е раждала 3 пъти и е в чудесна форма. Казва че 3 пъти в седмицата играела ПИЛАТЕС, че в къщата и никога нямало хляб. Цялото семейство ядяли риба, плодове, зеленчуци и бобови храни. Понякога си позволявала парче шоколад, но никакви тестени

# 6
  • Мнения: 2 959
...Трябва ми само за да сваля корема момичета...
Силия, ако Ти е само за коремче, пробвай с коремни преси. Идеални са за тази цел а и всекидневните серий дават идеален резултат. А колкото до царската снаха, колко ли още неща може би прави за които не се споменава в медийте, имам впредвид скъпи козмет. процедури. А за тази средиземноморска диета, е идеална за хората с възможности.  PeaceУспех Ти желая и дано постигнеш мечтаното плоско коремче. Hug

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Като се стегна играя каланетика сама с книжка в къщи /сутрин и вечер/  - страхотен ефект. Лесно е само трябва да помниш поредността на комплескрите, пак няма потене и аеробно натоварване.
Пилатес и мен ме изкушава, но ми се вижда по-сложно.

# 8
  • Мнения: 666
 Не съм фен на Пилатес  по добре тае - бо от него по може да свалиш

# 9
  • Мнения: 287
krassym, би ли споделила своя режим на хранене?
[/quote]
Режимът е много прост. Когато свалям кг. не ям хляб и тестени неща. Бобови продукти само до към 16 часа. Последно ядене в 18 часа.
Винаги има изключения, но важното е този начин на хранене да се превърне в навик.Simple Smile
Успех!

# 10
  • Мнения: 597
Краси,а за колко време ги свали тези 25 килца?Всеки ден ли играеш Пилатес?

# 11
  • Мнения: 287
Краси,а за колко време ги свали тези 25 килца?Всеки ден ли играеш Пилатес?
Доста време ми отне свалянето на килограмите. През 1-вата година след раждането, заради кърменето не можех да мина на по-стриктна диета. Много пъти опитвах, но веднага ми намаляваше кърмата. Но за сметка на това, всеки ден правех упражнения. Поне по 1 час. Но след като спях да кърмя за около 7-8 месеца ги свалих. Не съм привърженичка на драстичните диети, които понякога имат повече вреда от колкото полза. Пък и човек като спортува, дори и да не е с идеални мерки, винаги изглежда много добре и се чувства добре и това се усеща от околните.
Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 959
...Пък и човек като спортува, дори и да не е с идеални мерки, винаги изглежда много добре и се чувства добре и това се усеща от околните...
КрасиМ, и аз съм на това мнение. Peace Но се чудя как издържаш по 60мин упражнения в къщи и то всеки ден?newsm78 С касета и инструктор ли работиш, или разчиташ на твърдата си воля? Thinking

# 13
  • Мнения: 213
Цитат
Но се чудя как издържаш по 60мин упражнения в къщи и то всеки ден?newsm78 С касета и инструктор ли работиш, или разчиташ на твърдата си воля? Thinking
Малко ОФФ темата - аз правя упражнения с Fitness!Yourself (компютърната програма) сама вкъщи - по 60 минути (но не всеки ден че съм на работа) Да ти кажа след първите няколко пъти даже ти липсва като не правиш упражнения....

# 14
  • Мнения: 287
...Пък и човек като спортува, дори и да не е с идеални мерки, винаги изглежда много добре и се чувства добре и това се усеща от околните...
КрасиМ, и аз съм на това мнение. Peace Но се чудя как издържаш по 60мин упражнения в къщи и то всеки ден?newsm78 С касета и инструктор ли работиш, или разчиташ на твърдата си воля? Thinking
Ами всъщност аз съм инструктор и това е част от работата ми-да се поддържам в добра форма и да подготвям интересни и разнообразни упражнения за групите си. Ще излъжа ако ти кажа, че понякога ми се иска да прескоча някой ден, но според мен това е нормално.
Аз използвам времето, докато малкия спи на обед, защото тогава е най-спокойната част от деня и не трябва да спирам през 5 мин. за да дадавам вода или нещо друго Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт