Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 май 2006, 22:20 ч.

Кърмене и цикъл.....

• 446
  • 13
  •   1
Отговори
  • Хасково
Здравейте мами!
пак имам питане ако някоя мама знае да ми каже. Докато кърмих активно не ми идваше.От няколко месеца кърмя само през ноща и ми дойде.Проблемът се състои в това, че ми идва, когато си иска на 15, 20, 25, 30 дни. Тези неочаквани изненади определено ме притеснявват. кажете ми какъв е проблема и трябва ли да се консултирам с гинеколог?

# 1
  • Стара Загора
За свое успокоение консултирай се. Аз лично нямам такива проблеми и след двете раждания . Винаги си ми е около 26-27 дена.

# 2
  • София
girl, извинявам се, че се вмествам в темата ти. Бях решила да пускам подобна.
Значи момичета забелязала съм ,че когато се кърмими по-активно цикъла ми пропуска, а когато минем на кърмене само на сутрин, вечер и нощем и ми идва. Това нормално ли е това?

# 3
  • Варна, морето и сините вълни!
Не съм спец в областта но мисля че няма нищо ненормално и обезпокоително в нередовните ви цикли.
Но за успокоение идете на един дофтор!

# 4
Доктора ще знае най-добре, но според мен обяснението е следното: когато кърмиш по-често организма произвежда повече пролактин, който води до подтискане на овулацията....

# 5
  • София, Младост 2
girl, извинявам се, че се вмествам в темата ти. Бях решила да пускам подобна.
Значи момичета забелязала съм ,че когато се кърмими по-активно цикъла ми пропуска, а когато минем на кърмене само на сутрин, вечер и нощем и ми идва. Това нормално ли е това?
Нормално е - Жирафа е обяснила защо. Същото и с нередовността на циклите -  вероятно все още са ановулаторни и хормоните се колебаят. При мен също идват на много нередовни интервали - когато ми дойде за първи път 9 месеца след раждането, последваха 3-4 пъти слаби зацапвания през 2 седмици, после пропуснах още няколко месеца без нищо и чак тогава започна да идва със сигурност, но на големи и неравни интервали.

# 6
  • Хасково
Аз като, чета разбирам, че при вас идва на по-големи интервали, а при мен точно обратното- по-често и ми е толкова болезнен, че по 2 дни незнам къде съм и като повтаряемостта е през 2- седмици направо се побърквам. #Cussing out

# 7
  • Варна
Консултирай се с гинеколог.

# 8
  • София
А мислите ли че вкуса на кърмата когато си в цикъл е различна?
На мен ми дойде вчера и много ми е гадно очаквах че докато кърмя няма да ми дойде но... Sad

# 9
  • София
А мислите ли че вкуса на кърмата когато си в цикъл е различна?

Мдаам, кърмата става леко солена, промяната на вкуса й е хормонално обусловена. Някой деца отказват да сучат първия ден от цикъла, но най-често няма никакъв проблем. Все още не мога да говоря от личен опит - М никакъв го няма още при мен, не си правя илюзии,че няма да се появи докато кърмя (ще кърмя продължително) , но пък живот без М си е супер бонус от кърменето Wink

# 10
  • Хасково
аз мисля, че не се променя вкуса, дори моята кърма е  сладка не съм забелязала да е станала по -солена като ми дойде.

# 11
  • Haskovo
На мен ми дойде краят на 10м. след раждането,и от тогава ми е редове цикълът на 28-29дн.Кърмим си се -от около полови месец сме ги намалили  на две .Нещата са индивидуални,но една консултация с лекар не би навредила  Wink

# 12
  • London, Sofia
Доктора ще знае най-добре, но според мен обяснението е следното: когато кърмиш по-често организма произвежда повече пролактин, който води до подтискане на овулацията....
Peace

# 13
  • Teteven
zdraveite mami i na men mi e mnogo neredoven cikula sled kato rodih tri meseca ne mi doide posle mi doide dva puti ,posle pak ne mi idva tri meseca i vuob6te neznam.no se biah izpla6ila mnogo i pitah edin dr. po internet.ta toi mi kaza 4e koghato kurmia e normalno da ne mi idva redovno bilo ne6to ot hormonite,no tova ne ozna4ava lo 4e niamam ovolacia.zna4i mojelo da si zabremeneia.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт