Отговори
  • Мнения: 2 120
Момичета цикълът ми е 25-26 дни с ову на 11 или 12 ден.
Дойде ми на 21.05 и днес 28.05 се пукна фоликула. Тоест имам овулация на 8 ден от цикъла. Сигурна съм, че е ову, защото при мен няма съмнение, когато се пука - усещам го сериозно.
Каква може да е причината за такава ранна овулация? Никога не ми се е случвало.
Възможно ли е да е от това, че предния месец си удължих малко месечния цикъл с `Утрогестана` или от преумората /напоследък работя без почивни дни/? Или пък нещо, за което не ми се и помисля/ранен климакс/? Sad

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 10:14 от Дара

# 1
  • София
  • Мнения: 35 893
Момичета цикълът ми е 25-26 дни с ову на 11 или 12 ден.
Дойде ми на 21.05 и днес 28.05 се пукна фоликула. Тоест имам овулация на 8 ден от цикъла. Сигурна съм, че е ову, защото при мен няма съмнение, когато се пука - усещам го сериозно.
Каква може да е причината за такава ранна овулация? Никога не ми се е случвало.
Възможно ли е да е от това, че предния месец си удължих малко месечния цикъл с `Утрогестана` или от преумората /напоследък работя без почивни дни/? Или пък нещо, за което не ми се и помисля/ранен климакс/? Sad
Може ли да погледна графиката ти от предният  МЦ?

# 2
  • Мнения: 2 120
Ето я, дано се отвори. Не мога да я покажа, но  давам паролата и името си **********************

От Сънчи-Пънчи:
Махнах потребителското име и паролата, защото не се знае кой броди из нета Wink Ето я графиката:


http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=17200

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 07:53 от Сънчи - Пънчи

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 35 893
Оворих я.
Мисля, че предният месец не е имало овулация. Може да е ЛУФСиндром. От 8 до 18 ден на МЦ имаш покачване на БТ,не е нормално такова дълго покачване, 5-6-7дни най-много, но не и 10 дена. От 18 до 22 ден - спад, получава се един връх, който е много характерен за кистите. БТ обаче е доста висока, това означава че има прогестерон, но няма естрогени (както е при нормалната О.)-х-но за ЛУФСиндрома. В началото на този цикъл БТ също е висока и според мен показва че фоликула от предният МЦ търпи обратно развитие.
Това е просто предположение.
За да е имало О. днес БТ е трябвало още да падне преди това.
Не мисля че е О.

# 5
  • Мнения: 2 120
Овулацията ми предния месец и месеците преди това е проверена на УЗИ. Нямам кисти. Ето защо питам за ранното ову.
Наясно съм със всичко свързано с овуто , темературния метод, познавам тялото си, графиките ми са виждани  и от лекар, както и Т. са нормални, въпросът ми е насочен към това случвало ли се е на някого такова ранно ову, с какво може да е свързано?

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 15:12 от Дара

# 6
  • София
  • Мнения: 35 893
Овулацията ми предния месец и месеците преди това е проверена на УЗИ. Нямам кисти. Ето защо питам за ранното ову.
Виж  newsm78 , това че е доказана на УЗ, не означава че се е отделила яйцеклетка. Той пак се пука фоликула, изтича си фол.течност, но яйцеклетката остава.Фоликула произвежда Прогестерон. И различното, е че не се синтезира от фоликула естроген. Когато трябва да е пика на Естрогените (вторият), когато е и пика на прогестерона - тогава БТ при теб  прави един скок нагоре до 37,3 - 37,4 (ако не бъркам,че затворих графиките ти)- това показва че има само Прогестерон - което е х-рно за ЛУФСиндрома.

# 7
  • Мнения: 2 120
Ето това е ЛУФ синдром
Друга причина за безплодието е ендометриозата, хормонално нарушение с имунна генеза. То обикновено се представя в началото с т.н. ЛУФ синдром ( синдром на непукнатия яйчников фоликул). Този проблем обикновено води до Ин Витро оплождане след няколко неуспешни конвенционални стимулации на яйчниците. Тук енеобходима т.н. down regulation( подтискане на яйчниковата функция) за няколко месеца, при което се получават много добри резултати.
Взех го от Зачатие.
Хормоналните ми изследвания са идеални.

Ето защо питам за ранното ову, а не да си изясня неща, които ги знам, ама ги нямам.
Ако някой има идеи ще съм му благодарна, както съм благодарна и на Денис за бързата реакция.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Сигурна съм, че е ову, защото при мен няма съмнение, когато се пука - усещам го сериозно.


Как разбираш,че ти се пука фоликула? Какви са признаците?

# 9
  • Мнения: 2 120
Имам около 20 минутни болки в яйчниците и леко през дупето. Нещо, както когато ти идва, но по-леко.
Научих се да познавам, защото година и нещо се мъкна на фоликулометрия и симптомите вече са ми ясни. Преди ги отдавах на настинка и др., но лекарят ми разясни. Имала съм случаи, когато пукането започва минути преди преглед, но това са подробности. Важното е, че знам, че беше ову и с ум се боря какво стана днес.
 newsm78
А ЦС ми беше блестяща като характеристики и снощи и днес е така.
Но защо толкова рано.

# 10
  • Мнения: 7 716
Ако е единичен случай не обръщай внимание. Ако продължава и следващите месеци това е един от признаците за започващо изчерпване на яйчниковия резерв.
Това мнение е само за Дара. Моля другите да не си вадят изводи. Имам предвид и възрастта и.

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 20:22 от Lali

# 11
  • Мнения: 2 120
Добре, че влезе Лали. И аз това си помислих днес и се панирах естествено. Дано не се повтаря, но ако, /съвсем хипотетично питам/ се повтори, какво трябва да правя. За лекар е ясно, но какво се прави в такива случаи. Моля, насочи ме къде да прочета.
Утре като видя Т. малко ще ми се прояснят нещата, но, че беше ову - съмнение нямам.

Божичко, побърках се. Вярно е това с изчерпването на читавите яйцеклетки. Гледам във ФФ графиките и колкото дамите наближават 40, толкова по-къса им е първата фаза.
А като върна две години назад се сетих, че имах ову на 13 ден, следващата година на 12 ден, а тази нещо се мотая между 10 и 11.
И картоните си извадих за справка.
Ще следва една порция рев усещам и чакам инфо какво се прави в този случай/ ако е така/, което е направо гавра с мен, защото не знам какви още грешки да изкупя.
Много се скапах, нали..стига толкова, ще се стегна, но имам чувството, че не съм стъпила на земята, просто губя почва под краката си.   

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 20:20 от Дара

# 12
  • Мнения: 7 716
Споко, изчерпването е дълъг процес - поне две-три години със сигурност нищо няма да се промени толкова значително, а ти през това време ще успееш.
Купи си билки за забременяване от "Поп Богомил". Ще урегулират нещата със сигурност.

# 13
  • Мнения: 239
Не знам на какво се дължи, но аз забременях в месеца, в който овуто ми беше на 9 ден от цикъла - доказано.При цикъл 26-29 дни.
Нямах никакви проблеми с износване и раждане.
Успех Дара! Hug
Забравих да кажа че възрастта ми беше 30...

# 14
  • Мнения: 235


   Имах същия проблем преди два месеца. И всичко следено от доктор. Пих Утрогестан, от който ми закъсня с 6-7 дена. Когато отидох на преглед бях на 11 ден от М, а овулацията беше минала и заминала. Доки каза, че е била ранна. Предполагам, че е от Утрогестана.

Общи условия

Активация на акаунт