Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители в Пловдив
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-295 от 295 отговора

Център и широк център
-   Найка (Кино "Космос") – мама на Наталия ladyuu
-   Peppita (Младежкия дом) – мама на Любомир  smile3539
-   Незабравка (Джумаята) - мама на Валентин(17.03.2005)  smile3539
-   Кинки (Тримонциум) – мама на Ема   ladyuu
-   Katie (Руския клуб)
-   aneleto (Понеделник пазара) мама на Росен и smile3539 
-   змейковица ( Църквата “Св. Петка”) – мама на Калина ladyuu
-   jul ( Църквата “Св. Петка”) мама на Тео  smile3539
-   bebche05 (П.Д. Петков) мама на Митко(08.10.2005)  smile3539
-   gargamela (Евмолпия) - мама на Ги - 7г. ladyuu
-   Mimoza-Plovdiv (Евмолпия) - мама на Виктор(04.10.2005)  smile3539
-   nioto (Богомил) – мама на Тодор  smile3539
-   Devil In Disguise (Богомил до "22 карата") - мама на Ангелина(22.04.2002) и Елисавета   ladyuu ladyuu 
-   mamasisi (Стадион Ботев)
-   MamaGeri (Стадион Ботев) - мама на Мария(23.07.2004)   :ladyuu:
-   bonbon4e (Стадион Ботев) – мама на Нина   :ladyuu:   
-   Tsveteto (Стадион Ботев) – мама на Ангел  smile3539
-   djidji23 (Стадион Ботев) - мама на Дария   :ladyuu:
-   simba (Стадион Ботев) - мама на Мария(17.11.2005)   ladyuu
-   luba_rizova (Стадион Ботев) - бъдеща мама    preggo
-   cleare (Каменица - Ясли 19)
-   synny mam (Военна болница) - мама на Макс  smile3539
-   viki81 (Военна болница) - бъдеща мама   preggo
-   Linkata (Полиграфията )
-   Vanya (Полиграфията ) - мама на  Силвия и Даниел  dancing
-   Bisi (Полиграфията) – мама на Бисер  smile3539
-   kremena (Полиграфията) – мама на Мартин(03.03.2006) smile3539
-   renci (Била) – мама на Благородна   :ladyuu:
-   dianqi (Весела)
-   Коала (Четвъртък пазара) - мама на Трифон и Христо    smile3539   smile3539
-   Фроска (Ресторант Стадиона) – мама на Мия и Флора     :ladyuu: ladyuu
-   doda (Ресторант Стадиона) – мама на Даниел  smile3539
-   emmily.m (Ресторант Стадиона) - мама на Петър  smile3539
-   Chance (ВИХВП, църквата "Св. Георги") – мама на Даниел(02.05.2006)   smile3539
-   elina (ВИХВП) - мама на Венцислава и Димо   dancing
-   eri (Руския клуб) – мама на Бел   :ladyuu:
-   sneja_77.s (ХЕИ) - мама на Венелин, Теодора и Таня   smile3539    newsm06
-   mama monik (Гребната база) мама на Габи   :ladyuu:
-   mery_k (Гребната база) - мама на Петра(12.06.2002)   :ladyuu:
-   danica (Гребната база) - мама на Петър(10.05.2006)   smile3539
-   Darusia (Малчика) – мама на Жорко и Йоанка  dancing
-   sevy (ВМИ) – мама на Йоанка   :ladyuu:
-   Veselka (ВМИ)
-   slavea77 (хотел "Лайпциг") - мама на Теодора(13.05.2006)   ladyuu
-   kikaM - мама на Константин  smile3539
-   Roxi - мама на Радостин и Деница   dancing

Кършиака
-   HubaBuba - мама на Боян(02.08.1997) и Стелла(16.09.2005)   dancing
-   Зла Вещица (Джоаната) – мама на Иван(13.09.1990), Васил(01.10.1995), Преслава(07.09-2005)  smile3539 smile3539 ladyuu
-   Mishok
-   Електра (Джоаната) – мама на Радосвета, Анелия и Александрина   :ladyuu: ladyuu ladyuu
-   ivaila05 (Джоаната) - мама на Ивайла(05.05.2005)   :ladyuu:
-   Elisir (Джоаната) – бъдеща мама  preggo
-   mama Vania (Джоаната) - мама на Александър(06.02.1996) и Виктория(24.03.2005)   dancing
-   Viara (Джоаната) - мама на Виктория(05.10.2004)   ladyuu
-   bigoni (Санкт Петербург) - мама на Тодор и Пламена  dancing
-   mama ceci (Санкт Петербург) -  мама на Лъчезар(06.03.2005)  smile3539
-   mrancho (Санкт Петербург) - мама на Стефан(19.05.2006)  smile3539
-   murvet77 (Санкт Петербург) - мама на Арда(30.05.2003)   ladyuu
-   Marietta - мама на Борис(06.03.2004)  smile3539
-   misholina (Герджика) - мама на Мариана   ladyuu
-   Mariely (Герджика) – мама на Елица и Анжела   :ladyuu: ladyuu
kiti (Захарна фабрика) – мама на Ники и Васко  smile3539 smile3539
-   синевата (Васил Априлов)  - мама на Александър  smile3539
-   elipan(Нева) - мама на Цветелин и Иво  smile3539 smile3539
-   Gushanka (Второто колело на панаира) - мама на Кристиян  smile3539
-   minimo (Гиганта) – мама на Мартин  smile3539
-   Еовин (Гиганта)
-   Dr.Jend (Гиганта) - татко на две момичета и бъдещ татко
-   silvi_mar - мама на Мартин   smile3539

Гагарин
-   Lss (Колелото на панаира) – мама на Станимир (03.05.1997) и Емил (28.09.2005) smile3539 smile3539
-   мойри (Колелото на панаира) – мама на Митко  smile3539
-   КаРмеН МеРи – мама на Дария   :ladyuu:
-   bisserina – мама на Пресиян  smile3539
-   Веселина -  мама на Ангелина(13.08.2005) и Диана(13.08.2005)   newsm06

Смирненски
-   veni-b  -  мама на Маргита и Христо dancing
-   walentin ("Направи си сам") - мама на Нели и бъдеща мама   ladyuu   preggo
-   maqqie – мама на Васил и София  dancing
-   anetta78 - мама на Петър и Виктория(04.05.2006)  dancing
-   bal - мама на Живко(28.11.2001) и Симона(16.03.2006)  smile3539   :ladyuu:

Кичук Париж
-   alessina (1-во РПУ) - мама на Божидар(07.09.2005) и Христо(07.09.2005)  newsm05
-   Mira V (Пере Тошев/Вапцаров) – мама на Петко  smile3539
-   ббб(Камела)
-   toninna (Камела)
-   У н и (Камела) – мама на Еми   :ladyuu:
-   gloria04 (Белите брези) - мама на Глория (30.07.2004)   :ladyuu:
-   kabranska (Белите брези) – мама на Самуил и  Ивайло  smile3539  smile3539
-   nia905 (парка Белите брези) – мама на Митко и Лазар  smile3539 smile3539
-   Джони (Събота пазара) – мама на Веско и Алекс  smile3539 smile3539
-   Desita_ (Събота пазара) – мама на Люси и Калоян(13.05.2005)  dancing
-   azira (до бившия р-т Хоризонт)
-   Atropa (до бившия р-т Хоризонт) - мама на Михаела(01.11.2005) и Божидар(28.08.2000)  dancing
-   be4kata (Била)
-   Бу (Била)  - мама на Мая   :ladyuu:
-   taylor (ул. "Енисей") - мама на Боян(21.01.2000) и Михаел(03.12.2004)  smile3539   smile3539

Тракия
-   Пепа (Лаута) – мама на Тео  smile3539
-   galq (Метро) – мама на Калина   :ladyuu:
-   ANNAND (Метро)
-   nadiagen (Католическата църква) - мама на Иван(20.07.2005)  smile3539
-   petia911 (Детски свят) - мама на Sagi Ban Nun
-   AIRбъдеща мама  preggo
-   Белята – мама на Ида   :ladyuu:
-   sisi&rosi – мама на Роси   :ladyuu:
-   AlexaS

Изгрев
-   Lorexa – мама на Алиса и бъдеща мама   :ladyuu: preggo
-   Котенце – мама на Теодора(15.12.2005)   :ladyuu:
-   ani80 – мама на Гергана(10.04.2006)   :ladyuu:

Коматево
-   Z-O-R-I – мама на Моника и Александър  dancing
-   nadida - мама на Теодор(08.05.1999) и Надежда(24.10.2002)  smile3539 ladyuu
-   Vladi_Mira – мама на Наталия ladyuu

Прослав
-   zornitca_sto – мама на Габриел(25.01.2005)  smile3539

Ето и връзки към старите ни темички:
Пловдив
Пловдив - 2
Пловдив - 3
« Последна редакция: сб, 17 юни 2006, 01:03 от Веселина »
Цитирай

В детски очи и мъжко сърце!

Брей, за първи път ще съм първа! Пу-пу! Дано по-често имам време за тук! Embarassed Rolling Eyes
Момичета имам доста въпроси, но ще карам по приоритет! Mr. Green
1. Кутията на Емили е пълна, а на мен ми е спешно за детегледачката - та затова си позволявам тук да пейст-на писмото си! Моля да ме извините и се надявам тя да ми отговори! Ако вие можете да препоръчате детегледачка -  Hug Hug Love
2. Наближава РД bowuu bowuu bowuuна детеце, кажете къде се поръчват торти с детска украса, защото аз хич не съм наясно Crazy
3. За протеста - от Съединение се тръгва, ама оттам с количките през цялата главна ли newsm78 или пак съм чела на две- на три Embarassed Rolling Eyes Embarassed
И друго имаше, ама пусто - старост-нерадост - като се сетя, ще пиша пак Crazy

Здравей Емили!

Търся детегледачка за почти едногодишната си дъщеричка - дългосрочно! Моля те за координати на препоръчаната от теб жена!
Всяка допълнително информация също е добре дошла, мен също можеш да питаш за всичко, много ми е притеснено и това, което си написала ми допадна и всъщност - много искам една такава жена да се грижи за моята дъщеричка!
Благодаря!
Цитирай

Пловдив

Здравейте мами!
Рядко влизам тук (все още) и първо искам да съобщя, че вече не съм "бъдеща мама", а мама на прекрасно момченце  Love - Даниел, роден на 2.05.2006 г.

За протестта - абсолютно одобрявам исканията и подписах писмото от мое и на съпругът ми име. За съжаление, на шествието няма да можем да дойдем, защото точно на 1.06 сме на консултация, а и се кърмим на доста малки интервали все още  Wink.

Поздрави от нас  Hug!
Цитирай
Веселина, благодарим за новата темичка bouquet
Първо да почерпя виртуално с  newsm38 и beer- Емо стана на 8 месеца Very Happy
Chance, честито!!! Да расте здрав и послушен! Много радост и щастие да ви донесе малкият Даниел Hug
Съкровищница, в Скалата правят разкошни детски торти Peace Но и цената е разкошна Whistling Последният път за РД на баткото поръчах торта в сладкарницата зад Военна болница - беше с някакъв пъзел отгоре... Виж я. Там тортите са невероятни на вкус и прилични на цена Peace
За протеста – да, през цялата главна Peace Но това не е голямо разстояние, минава се за 20-тина минути  Wink Разбира се, щом ще е шествие, ще вървим по-бавно, за да ни видят повече хора, но пак ще минем за час, мисля аз... Виж, ако дойдат медиите пред общината, там ще се забавим повече  Mr. Green Дано да дойдат Praynig Гледахте ли новините по bTV? Протестът е от водещите новини Hug
Цитирай

Пловдив

Купувах онзи ден от "Младежка" памперси и продавачката ми извади някакъв списък с имена гласували ЗА искането на майките! Разписах се и аз!  Peace
Цитирай

Брей, за първи път ще съм първа! Пу-пу! Дано по-често имам време за тук! Embarassed Rolling Eyes
Момичета имам доста въпроси, но ще карам по приоритет! Mr. Green
1. Кутията на Емили е пълна, а на мен ми е спешно за детегледачката - та затова си позволявам тук да пейст-на писмото си! Моля да ме извините и се надявам тя да ми отговори! Ако вие можете да препоръчате детегледачка -  Hug Hug Love
2. Наближава РД bowuu bowuu bowuuна детеце, кажете къде се поръчват торти с детска украса, защото аз хич не съм наясно Crazy
3. За протеста - от Съединение се тръгва, ама оттам с количките през цялата главна ли newsm78 или пак съм чела на две- на три Embarassed Rolling Eyes Embarassed
И друго имаше, ама пусто - старост-нерадост - като се сетя, ще пиша пак :crazy

Здравей Емили!

Търся детегледачка за почти едногодишната си дъщеричка - дългосрочно! Моля те за координати на препоръчаната от теб жена!
Всяка допълнително информация също е добре дошла, мен също можеш да питаш за всичко, много ми е притеснено и това, което си написала ми допадна и всъщност - много искам една такава жена да се грижи за моята дъщеричка!
Благодаря!

Пуснах ти лично съобщение за гледачката на Пепи.
Цитирай

Пловдив

Честито бебче Даниел на Chance bouquet
Да расте силен и добър мъж за радост на мама и тате bouquet bouquet bouquet
Цитирай

гр.Пловдив

Бе не му е тук мястото да попитам, но аз търся жена за почистване на дома, живеем в Смирнески, моля препоръчайте ми / ако знаете де/  Praynig
Цитирай

Пловдив сега England( Farnham)

Здравейте, на всички ! bouquet

Бе не му е тук мястото да попитам, но аз търся жена за почистване на дома, живеем в Смирнески, моля препоръчайте ми / ако знаете де/  Praynig
Аз имам кординати на една жена ,която чисти само в този район ,защото живее  там или в Прослав ,ако искаш мога да ти дам телефон. Аз съм доволна от нея, даже сега пак ще ми трябва ,защото трябва пак да се изчисти апартамента след като си заминахме онзи ден Crying or Very sad.
Цитирай

. Наближава РД bowuu bowuu bowuuна детеце, кажете къде се поръчват торти с детска украса, защото аз хич не съм наясно Crazy

нашата беше от "Неделя" - много лека, с крем , а не със сметана.
Така че ти ги препоръчвам  Peace
Цитирай

" Здравейте, мамита!
Обръщам се към онези от вас, които плануват раждане чрез цезарово сечение или вече са минали по този път.
Моля ви, предложете ми добър специалист, който да води операцията тъй като ми казаха, че и този път няма да мога да родя нормално / имам едно принудително секцио преди 4 години/. "

Велла, препоръчвам ти д-р Крумов. Мисля че в белият списък за П.в съм дала координати Smile

Цитирай
Копирам и тук  Hug
Моля ви, предложете ми добър специалист, който да води операцията тъй като ми казаха, че и този път няма да мога да родя нормално / имам едно принудително секцио преди 4 години/.

И друго нещо се сетих да ви питам: Колко е еднократната парична помощ при раждане на второ дете?
Аз раждах секцио и двата пъти. Първият път беше отдавна, но малкият син е само на 8 месеца, така че информацията ми е актуална Wink Мен ме оперира д-р Карагьозян от II-ра градска болница - отличен специалист е! Възстанових се добре за много кратко време, за разлика от първото секцио... Престоят в болницата е 6 дни, но ако трябва да бъдем честни, можеха да ме изпишат и по-рано Wink
Еднократната помощ е една и съща за всяко живородено дете - 200 лв.
Лека бременност и лесно възстановяване от секциото Hug
Цитирай

Plovdiv

nbirthday Честит осми месец на патерици  на   Емо на Lss smile3525 smile3525!! newsm67 newsm67
Да расте здраво и усмихнато дете!!
 bigdance2
Цитирай

Здравейте, майнички.
Виждам, че протестът е сред основните теми и тук. Ха, браво!

Молбата е: плакати, лозунги, трикольорчета хартиени и всякакви други агитационни материали. Моля ви, който има възможност да помогне с това, пишете тук
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=102674.0
Цитирай

Пловдив

Честита ни нова темичка! Smile
Пускам малко СНИМКИ от днес. Wink
Цитирай

Пловдив

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ЕМО НА ЛСС newsm51 smile3525 newsm51 Да расте здраво и щастливо дете и много да радва всички вкъщи Hug Hug Hug
Честито и на всички други, които носят името Емил и Емилия bouquet
Цитирай

гр.Пловдив

Страхотни снимки, жалко че отказахме да спим навън и не мога и аз да се присъединя Sad  Мислите ли да водите поотрасналите бебоци на басейнче? Аз вече взех да се замислям сериозно по въпроса!
Цитирай
Ей, Бубе, изпревари ме Wink
Черпя виртуално с  cook , beer и bottle - на кой каквото му допада - за именния ден на Емил Very Happy
Честито и на всички останали именници - днес е св. Емилия newsm51 newsm51 newsm51
Ели, мерси за поздравленията - и ние станахме на 8 месеца като вас Love
Цитирай

Пловдив

Честит Имен Ден на Емо!

Да   носи със здраве хубавото си име! bouquet
Цитирай

Пловдив

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ЕМЧО! ДА Е ЗДРАВИЧЪК И ПОСЛУШЕН! bouquet

Цитирай

Пловдив

Честит Имен ден на Емо на Лсс и на Емилия на Уни!!!
Да са живи, здрави и мамите много да ги слушкат!!!

newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 ura newsm18 bigdance2
Цитирай

Пловдив

Честит имен ден на всички Емита и Емчовци от темичката, да са живи и здрави!!! bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Пловдив

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ЕМЧО НА ЛСС! мНОГО ЗДРАВЕ И щАСТЛИВО ДЕТСТВО!
 bouquet
Цитирай

Пловдив

Велинче, снимките са страхотни! bouquet
Цитирай

" Здравейте, мамита!
Обръщам се към онези от вас, които плануват раждане чрез цезарово сечение или вече са минали по този път.
Моля ви, предложете ми добър специалист, който да води операцията тъй като ми казаха, че и този път няма да мога да родя нормално / имам едно принудително секцио преди 4 години/. "

Велла, препоръчвам ти д-р Крумов. Мисля че в белият списък за П.в съм дала координати Smile

Аз раждах при Д-р Бачуров в Окръжна болница.Страхотен специалист е.Ако искаш телефон,пиши ми на лични.
Цитирай
Емо ви благодари от все сърце за поздравленията Hug И майка му също Very Happy
Лека нощ Love
Цитирай

Аз раждах при Д-р Бачуров в Окръжна болница.Страхотен специалист е.Ако искаш телефон,пиши ми на лични.

Емили с теб можем да сформираме фен клуб на любимия доктор.
Цитирай

Момичета, напомням:

четвъртък от 10 ч. от площад Съединение започва протестното шествие. Присъединете се
Цитирай
Там ще сме, че и мами от градинките ще водим Peace
До утре Hug
Цитирай

Пловдив

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА НАШИТЕ МАЛКИ СЛЪНЦА!!! ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ВСЕ ТАКА ОБИЧЛИВИ И ЩАСТЛИВИ!!!       
 newsm67 ura bigdance2 newsm18 partytime
Цитирай
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА  bouquetДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И РАСТАТ МНОГО ЩАСТЛИВИ В ЕДНА ПО-ДОБРА БЪЛГАРИЯ Hug family 1swing baloniАма много съм загубена ooooh!все забравям да ви пиша,че не съм вече бъдеща мама,а мама на едно сладко съкровище Гергана,което родих на 10април- най -хубавия ден в живота ми Laughing
Цитирай

Португалия - Пловдив

Да се присъединя и аз тук ако позволите. Живея до Военна болница и септември чакам първата си рожба, казаха девойка но ще видим. Много ме вълнува въпроса за епидуралните упойки защото съм голямо бъзе. Някой раждал ли е в Пловдив с такава упойка, къде, при кой лекар? Моля споделете.
Весел празник на всички дечица! Да растат здрави и засмени за радост на мама и тати! Нямам търпение и аз да се радвам на мойто бебче.
Цитирай

Пловдив

Честит празник на всички деца!

Пожелавам им прекрасно детство! Hug

ani80 , честито ти бебче! Много да ви радва!
viki81welcome! Леко бременеене в нашите редици! Ще се радваме да те видим на някоя срещичка. Вече ги провеждаме в градинката на Четвъртък пазара.  Smile

Момичета, пускам и тук снимки от днешния протест!
Цитирай

Ето малко снимки от днес.

http://www./Photos.aspx?UserId=12140&AlbumId=54392
Цитирай
Браво Пловдивски мамита!!!Напълнихте ми душата като ви гледах на снимките.Възхищавам се на упоритостта и организацията ви.Аз ви подкрепям с две ръце в каузата макар и от далече. PraynigПожелавам ви успех и вашите искания да бъдат изпълнени!!!
Честит празник на всички дечица!!!Да растете здрави и палави за радост на мама и тате!!!И наи вече безгрижно и щастливо детство!!!
Толкова съм нетърпелива да се запозная с вас!Останаха само 14 дена и уволнениеееее!!!Идвамееее!
Цитирай
mama ceci- Санкт Петербург- мама на Лъчезар/ 06.03.2005/    newsm68
Цитирай

Пловдив

Здравейте Пловдивчанки  bouquet
Може ли и аз да се запиша при вас Peace
mrancho - Санкт Петербург- мама на Стефан/ 19.05.2006/  baby_neutral Още сме много малки но скоро и ние ще започнем да обикаляме градиките  Love и се надявам да се запознаем с много от вас  Hug
Цитирай

Пловдив

Привет момичета!

Пуснах тема в Нашите деца, но бих искала и тук да ви попитам, дали някоя от вас знае за клуб или подобно място да запиша Жоро на футбол или лека атлетика. Вече свършихме училище и през лятото няма какво да прави хайвана, а не е от тези деца, които си седят мирни и кротки да си рисуват или подобни мирни занимания със себе си.
Ако имате някакви идейки казвайте, моля ви. Естествено, ако са подкрепени с телефони и някакви имена за контакт, ще е най-добре.
Цитирай

Пловдив

Здравейте пловдивски мами!
 Някоя от вас посещавала ли е др.Ставракиев? Кабинетът му се намира се зад кино "Фламинго". Дайте ми някакви отзиви за него.

Благодаря предварително!
Цитирай
Здравеите мамита.Браво за протеста супер са ви снимките!!!Много сладки са тези с плакатите и с баткото на Стелла и баткото на Емо(LSS) с бутилките със стотинките HugСупер сте!!!
Цитирай

Пловдив

Здравейте, мами! Вече си имам дъщеричка - Теодора, роди се на 13.05.2006 г. От два дни излизаме с количката в Градската градина и си търсим компания!  baby_neutral
Цитирай

Пловдив

Честито ви детенце! bouquet
slavea77, Теди много да слушка, да е здрава и да носи само радости на мама и тати!  Very Happy
Цитирай

Пловдив

Момичета ето че отново сме си в Пловдив, бяхме в Дружба на моренце за малко  grinning039 .
 bouquetЧестито на именниците, който пропуснахме и на тези, които пораснаха да сте живи и здрави скъпи,малки дечица.
Виктор днес навърши 8 месеца.  newsm81
Черпя ви всичките  cook newsm31 newsm38 bottle food002 beer3 newsm40
Цитирай

Някъде там...

Здравейте на всички !
Искам да ви помоля да ме информирате ако има някоя мама , която е раждала във ВМИ(на Пещерска ), да каже там дали правят епидурална упойка. Термина ми е за август, но почнах да се чудя къде да раждам. Моля посъветвайте ме. Колебая се най-вече заради упойката.
Благодаря предварително.
Цитирай

Здравейте пловдивски мами!
 Някоя от вас посещавала ли е др.Ставракиев? Кабинетът му се намира се зад кино "Фламинго". Дайте ми някакви отзиви за него.

Благодаря предварително!

Аз ходих при него от Здравната каса. Какво да ти кажа, общо взето съм доволна, пускаше ми изследванията, гледаше ме всеки път на ехограф, но за да повече информация винаги аз бях инициатора, в смисъл, че ако не си попиташ няма да ти кажат. Основен недостатък, ако може така да се каже, е, че винаги се чака по много при него, макар да имаш час. За мен е добар лекар, съвестно си гледа работата, мисля че правиш добър избор.
Цитирай

Пловдив

MimSss, епидурална в Пловдив правят само в Торакс и Весела.
Цитирай

Пловдив

Здрасти, AZIRA!
Благодаря ти за съвета. И аз вече забелязах, че при него е голямо чакане....
А що се отнася до болничните, ако го помоля, дали ще ми даде от по-ранен период?
Цитирай

Пловдив

Здравейте, мами от Пловдив!
И аз съм една бъдеща юлска мама - Стадион Ботев, досега посещавах само форума за юлски и юнски мами, с тъпия си акъл не се сетих да проверя за Пловдив, а така ми се ще да си похортувам със съгражданки  Hug.
Леле, jul, ти ме изплаши, аз смятах с епидорална във ВМИ, и даже не се бях сетила да проверя дали може някой да ми откаже тази услуга. Хм, ще трябва да търся връзки с анестезиолог там, а така ми се щеше да го карам на късмет, малко съм суеверна с тези предварителни уговорки.
И, много ви се радвам, мами, да знаете.
Като му дойде времето и бебо дойде, ще бъде много хубаво да се виждаме из града.
Чао и всичко най-.
Цитирай

Здравейте, мами от Пловдив!
И аз съм една бъдеща юлска мама - Стадион Ботев, досега посещавах само форума за юлски и юнски мами, с тъпия си акъл не се сетих да проверя за Пловдив, а така ми се ще да си похортувам със съгражданки  Hug.
Леле, jul, ти ме изплаши, аз смятах с епидорална във ВМИ, и даже не се бях сетила да проверя дали може някой да ми откаже тази услуга. Хм, ще трябва да търся връзки с анестезиолог там, а така ми се щеше да го карам на късмет, малко съм суеверна с тези предварителни уговорки.
И, много ви се радвам, мами, да знаете.
Като му дойде времето и бебо дойде, ще бъде много хубаво да се виждаме из града.
Чао и всичко най-.

Здравей.Добре дошла и в отчетните теми по градове.Аз и още няколко форумски мами се сьбираме на градинката на Каменица.Ако искаш заповядай мисля ,че ще ти е наблизо. bouquet
Цитирай
Здравеите мамита.Някои може ли да ми даде информация къде в момента се намира кабинета на Др Троянчев и телефон ако случаино го имате?Благодаря ви
Цитирай
Setih se za oste ne6to ima li v BG pampersi za pluvane i na kakva zena sa te ako niakoi znae da mi pi6e?Blagodaria vi
Цитирай

Пловдив

mama Vania , в търсачката излезе това:
Най-добрият гинеколог в Пловдив е д-р Троянчев, безусловно!!!! 032/671 942, 0888 997474, дано да не ги е сменил от миналата година.

Д-р Петър Троянчев
приема в ДКЦ Тримонциум за проследяване на бременността и някои манипулации/операции, прегледи и т.н., не със здравната каса.
Раждания и операции в Торакс.

За памперси за плуване не съм чувала, ще попитам в едно специализирано магазинче. Wink
Цитирай

Пловдив

Здравеите мамита.Някои може ли да ми даде информация къде в момента се намира кабинета на Др Троянчев и телефон ако случаино го имате?Благодаря ви
mama Vania , в търсачката излезе това:
Най-добрият гинеколог в Пловдив е д-р Троянчев, безусловно!!!! 032/671 942, 0888 997474, дано да не ги е сменил от миналата година.

Д-р Петър Троянчев
приема в ДКЦ Тримонциум за проследяване на бременността и някои манипулации/операции, прегледи и т.н., не със здравната каса.
Раждания и операции в Торакс.

Не ги е променил и все още приема в Тримонциум, и изражда в Торакс.
тел. в Тримонциум е 63 26 66.
Най-добре се обади на GSM-a .

Много съм доволна от проследяването на бременността и раждането.

Успех!

Господи, много е мръсно в този Кършиак!  #Cussing outКъде се разхождате!
Всички градинки са под всякаква критика! След всяка разходка - пъпка от нещо си. Треволяци до шия, мръсотия и боклуци! #2gunfire
Цитирай

Пловдив

Setih se za oste ne6to ima li v BG pampersi za pluvane i na kakva zena sa te ako niakoi znae da mi pi6e?Blagodaria vi
С такива памперси бяхме миналата година на море. Малко по-скъпи бяха от другите с 0,05 лв., но мен ако питаш, нямаше нужда от тях, можеше и голичък да си кара на морето. Тази година смятам гол да го пускам, да се опече дупето.
Цитирай
Господи, много е мръсно в този Кършиак!  #Cussing outКъде се разхождате!
Всички градинки са под всякаква критика! След всяка разходка - пъпка от нещо си. Треволяци до шия, мръсотия и боклуци! #2gunfire
Ами затова не се разхождаме тук Wink Ходим в градинката на Енергото до Четвъртък пазара или до Пеещите фонтани Peace Всъщност има една нова градинка в квартала, която е хубава, но е много малка... Намира се до ДГ "Бреза".
Момичета, аз вчера липсвах Blush (по обективни причини, де Wink ), но днес ще съм на линия в градинката на пазара Peace Надявам се да се видим Hug
Цитирай

Здрасти, AZIRA!
Благодаря ти за съвета. И аз вече забелязах, че при него е голямо чакане....
А що се отнася до болничните, ако го помоля, дали ще ми даде от по-ранен период?

Ами, не знам, никога не ми се е налагало да искам болнични преди тези, които са по закон. Попитай го, предполагам, че няма да откаже  newsm78
Цитирай

Пловдив

Luba, не се плаши толкова Laughing Във ВМИ знам, че не правят и с уговорка, защото шефът на АГ-то им е противник и нямат подготвен персонал. Така че ако водеща ти е упойката, трябва да се преориентираш своевременно.
Bisi, а откъде купувахте пампите за плуване?
Цитирай

Някъде в Европа...

Здравейте и от мен!
Относно епидуралната упойка и аз смятам да съм с нея (термин-9.10), правят я в Торакс и Весела. За частния родилен дом, който предстой да се открие, не знам как стой въпроса, но май и там ще я правят.
Цитирай

Пловдив

Ами затова не се разхождаме тук Wink Ходим в градинката на Енергото до Четвъртък пазара или до Пеещите фонтани Peace Всъщност има една нова градинка в квартала, която е хубава, но е много малка... Намира се до ДГ "Бреза".

и аз с автобуса - и на Енергото, но вечер, след работа, хич не ми е до търчане отново.
Къде е тази Бреза? Само съм чувала. Ние живеем точно с/у Ленинград, в 7-етажните блокове.
Цитирай

Къде се разхождате!

ние ходим до тази на " Надежда "-та, щото там ни е и кухнята  Cool.Сравнително чиста е.
Детето от бебе все по мръсотиите е , ела да видиш какъв имунитет има сега  Laughing нищо не го лови този бяс  Very Happy Така че малко мръсно не вреди Wink
Цитирай
Мойри, и аз взимам кухня от там - обади се ако ме мернеш, че аз не съм те виждала Hug А относно чистотата на градинката - ако не си била там вечер или сутрин, нямаш идея даже какво е - градинката се пълни с кучета от всякаква порода Mad Уж само минават, но успяват да си свършат работата там newsm61 Когато баткото беше малък, веднъж докараха чист пясък за пясъчника. Тогава го пуснах да поиграе там. На другата сутрин пясъка беше наполовина, а на следващия ден имаше жалки следи от новия пясък Mad Познай кой го изнесе - всички домашни любимци в квартала си имаха нови тоалетни  smile3511 Е, оттогава реших, че мое дете там няма да играе Naughty Сега пускам големия ако иска да се покатери някъде, но пясъка си е забранена територия Crossing Arms
Мариета, градинката се намира точно зад СОУ "Христо Г. Данов", което пък е зад поликлиника "Надежда". Близо до колелото на Панаира е. А градинката е много хубава - с пейки, тревичка, а половината е детски полигон със светофари, пешеходни пътеки и т.н. - да се учат децата на безопасност на движението и да карат колело Very Happy Лошото е, че е малка Sad
Цитирай

Пловдив,при децата ми!

Здравейте, мами! Вече си имам дъщеричка - Теодора, роди се на 13.05.2006 г. От два дни излизаме с количката в Градската градина и си търсим компания!  baby_neutral
Честита ти дъщеричка Славея! Моя син, също е роден на 13.05 само, че 2005 г. Да ти е жива и здрава и много да те радва!
Цитирай

Пловдив

Трябва ми добър педиатър от Пловдив Вие при кои водите децато си?
Цитирай
Gushanka blagodaria ti mnogo za informaziata i na Marieta sa6to.Za men toi sa6to e mnogo dobar doktor i vsiaka godina kogato si idvame v bulgaria go pose6tawam za kontrolen pregled.
Bisi blagodaria 4e me svetna za pampersite 4e da ne nosia ot tuk.
Lss za gradinkata koiato govori6 zvu4i mnogo primamlivo...4akaite ni tam Hug
Sorry za latinizata ama tozi Kredor ne6to sa go promenili i ne moga da zagreia kak stava newsm78
Цитирай

Някъде в Европа...

Аз също се интересувам от добър педиатър, по възможност от Тракия. Никой не познавам тук и ще ми е много трудно да избера доктор на бебчо, така че разчитам на помощта ви.
Цитирай
Зависи къде живееш... Аз съм много доволна от нашата педиатърка, казва се д-р Васка Кръстева и работи във "Вива" Peace Живея в Кършиака.
Мисля, че jul си води детето при една страхотна педиатърка, но не й помня името Confused И Хуба Буба са при нея и са доволни.
За Тракия май имам спомен откогато сестра ми живееше там - те не са ли група педиатри и ти ходиш при този, който се падне на смяна? Сдружение са някакво... Но не съм много сигурна...
Цитирай

Пловдив

Ами зависи за какъв педиатър става въпрос- дали на частно или да работи със ЗК. Нашата е страхотна, но работи само на частно.
Цитирай

Пловдив

Зная я тази градинка със светофарите. Далечко е за нас. Но пък Борис е луд по светофарите. Зелено човече, червено човече и т.н. та да взема да до заведа.

А за педиатър, завиди, както Jul е писала. Ное сме в Надежда, но не съм ходила от...не знам кога. Само се обаждам за направление или болничен да ми приготвят. Свастна е лекарката, но както 90 % от педиатрите в П-в не се интересуват от новости, не четат интернет и т.н. Често майките са много по-информирани.
Като се наложи, викам Слаева в къщи. Много и е крива поликлиниката ( в Изгрев...). Доволна съм, защото не изписва силни лекарства, дава и хомеопат. Антибиотик до сега май не ни е давала. Но и ние не сме боледували мног де.
За д-р Петров ( частен прием само, до ВМИ някъде бе кабинета ) знам добри неща и за д-р Пепеланов, в някоя от частните клиники пак. Така или иначе трябва да имаш поне 2, един в резерва.  :lol:JP то се отказах да търся, защото болестите идват все в Петък или Събота , атя не си отговаряше на GSM-a. A и на тях, дай им антибиотик все!
Ако искаш хомеопат - д-р Недева.
Цитирай

Пловдив

Здрасти, мамчета.
Вчера ходих при чичо Доктор на поредната си консултация. С бебчето всичко е наред, но ми каза, че имам обърната матка... някоя от вас знае ли какво означава това и опасно ли е?
Цитирай

Пловдив

Gushanka i Desita, blagodaria za pojelaniata. Celuvki ot nas dvete s Tedi Love
Цитирай
еииии,мамите от Кършака,идвате ли към градската градина и по кое време.Нещо не може да се засечем.Сега сам по свободна,а и нашият батко хвана пътя за Девин./абе... каде е батко бе newsm78/.Аз ходя към 5ч.
Цитирай

Пловдив

Lss, педиатрите в Тракия са както и в останлите поликлиники, не са сдружение, и си взимаш час само за личния, освен при спешни случаи, но да не ти се налага.
sisanka, препоръчвам ти др. Драгиева. За др. Георгиева съм чувала също хубави отзиви.
Цитирай

Пловдив

Живея близо до Папараци,но за мен няма значение каде работи педиатъра.Някои знае ли нещо за д-р Дарина Добрева работи в поликлиниката в Тракия?
Цитирай

Филипополис

И аз да питам - някой знае ли добър педиатър в поликлиниката до понеделник пазара (I-ва май се води)? Или в другаде, но все пак да не е безкрайно далече от Ресторант Стадиона...
Искам да сменям JP-то, защото не мисля че е нормално да й завъня 5 пъти сутрин в работен ден и да не си вдигне телефона. Заведох малката при д-р Пепеланов и съм много доволна. Явно той ще е нашия педиатър, но ми трябва и JP. Разните имунизации минаха вече, но все пак ако се наложи за нещо, да знам че мога да отида и малката да не скъсва от рев само като я види....
Цитирай

Ние сме записани при д-р Стайкова в клиника св.Гораст до кино Фламинго и съм доволна,не си изключва никога телефона и през нощта да ти се наложи да говориш с нея,няма проблем!Работи и с хомеопатия!
Цитирай

Пловдив

Здравейте приятели!

Ние живеем в "Големия гигант", "Васил Левски" 101.
С количка, живот и здраве, в края на годината.  Praynig Имаме две момичета - на 14 и на 7. Новото попълнение го очакваме около 6.11.2006Praynig  Hug

Поздрави!
Цитирай

Пловдив

Ние сме записани при д-р Стайкова в клиника св.Гораст до кино Фламинго и съм доволна,не си изключва никога телефона и през нощта да ти се наложи да говориш с нея,няма проблем!Работи и с хомеопатия!

Д-р Стайкова,Ул"Св. Горазд" №6 , тя ми е джи пи, но има и специалиализация по педиатрия. така че, с един куршум - 2 заека. Доволна съм:-) тел. 643783 на клиниката:-)
Цитирай

гр.Пловдив

И аз да питам - някой знае ли добър педиатър в поликлиниката до понеделник пазара (I-ва май се води)? Или в другаде, но все пак да не е безкрайно далече от Ресторант Стадиона...
Ние сме при д-р Григорова,втора поликлиника р-т Стадиона , много съм доволна от консултациите, дори се отказах от часната поликлиника / Вела/ . И за д-р Марева съм чувала хубави работи.
Цитирай

Пловдив

Здравейте приятели!

Ние живеем в "Големия гигант", "Васил Левски" 101.
С количка, живот и здраве, в края на годината.  Praynig Имаме две момичета - на 14 и на 7. Новото попълнение го очакваме около 6.11.2006Praynig  Hug

Поздрави!

Док, ти на всичкото отгоре си бил и комшия - ще те водим кършаклийки на разходчица с нас, живот и здраве! Пък дано този път едно момченце ви се падне  Peace
Цитирай

Филипополис

.........
 Ние сме при д-р Григорова,втора поликлиника р-т Стадиона , много съм доволна от консултациите, дори се отказах от часната поликлиника / Вела/ . И за д-р Марева съм чувала хубави работи.
ами JP-то ни е точно там и предпочитам, ако я сменям, да не с JP от същата поликлиника  Thinking
Цитирай

Пловдив

Здравейте приятели!

Пък дано този път едно момченце ви се падне  Peace

Въйййййй, недей ...  Sick Всички в къщи искаме пак момиче! И малки и големи! Кво да се прави, разни хора - разни мераци!  Wink

Живот и здраве, по-нататък, за финал - ЕДИН МЪЖ! И после ще си направя вазектомия! Официално ще закрия фабриката за деца!  Very Happy

Поздрави!
Цитирай

Пловдив

Здравейте приятели!

Пък дано този път едно момченце ви се падне  Peace

Въйййййй, недей ...  Sick Всички в къщи искаме пак момиче! И малки и големи! Кво да се прави, разни хора - разни мераци!  Wink

Живот и здраве, по-нататък, за финал - ЕДИН МЪЖ! И после ще си направя вазектомия! Официално ще закрия фабриката за деца!  Very Happy

Поздрави!

На теб май ти харесва да те глезят 3 жени , та искаш да станат 4  Laughing
Цитирай

Пловдив

Здравейте приятели!

Хе, хе  Laughing Глезим се взаимно! А толкова дрешки за доизносване, останали от каките ... И толкова играчки ...

Определено каките най-много искат сестричка...

Ние си казваме, каквото и да е - ЗДРАВО И ВЕСЕЛО да е!

Това и пожелавам на всички вас!

Поздрави!
Цитирай

plovdiv

здравейте и от мен,много рядко имам време да пиша,но при първа вазможност веднага сядям.Как сте мами?Майка ми се връща от Гърция във вторник и ще сам по-свободна.Много ще се радвам да се запозная с вас.Ще мога да дойда с близначките до центъра,кадето се събирате.Мога ли да помоля да ни добавите вав вашия списък с рожденниците?бЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.До скоро! newsm06
Цитирай

Plovdiv

Здравейте и от нас,мама на Арда (30.05.03) с/у х-л Санкт Петербург.
Цитирай
Здравете момичета ако някои знае добър зъболекар да ми препоръча ще съм му много благодарна.
Аз чух за накакви мъж и жена които работели около колелото на панаира?някои знае ли нещо за тях?
Почти стегнахме багажа...и след 4 дена ще сме на родна земя.
Ще чакам Хуба буба да се върне от Троян че да ни организира една срещичка...
Ура,ура ура в четвъртък сме на родна земя...и ще гушкам много бебенца Hug
Цитирай

За добьр зьболекар мога да препорьчам д-р Виктория Начева.Прави зьбките на цялата фамилия.Много е добра,в крак с новите технологии и лекарства,работи сьс здравната каса,но иначе взима нормални пари.Кабинета й е в Транспортна болница.Обаче трудно се взема час.
Цитирай
Мамо Ваня, тези зъболекари работят в нашия блок Mr. Green И двамата са много добри, но аз предпочитам мъжа - д-р Филипов. Цялото семейство ходим при него Peace Каквото ни е направил - пломби, коронки - не е мръднало Peace Работи и много леко и безболезнено Very Happy Водя от съвсем малък и Стаси на прегледи, не се е наплашил Wink Но засега не се е налагало да му работят зъб... Забравих - работят и със ЗК (макар че не зная това дали е важно за вас Thinking ).
Хайде, чакаме те в Пловдив Hug
Цитирай

тялом в Пловдив, духом в Марсилия

...Ние живеем в "Големия гигант", "Васил Левски" 101. ...

ей , док , ама ти сьвсем комшия . аз се чудих на протеста от кьде си ми толкова познат. аз живея в белият осеметажният  блок до игрището.

тейльр, ние ходим сутрин от 9-12 в градската. сега не де в това променливо време, но като се оправи пак трьгваме. яна трьгна на френска градина ,а тя е до обяд , така че я водим сутрин и после я чакаме в градината . после се прибираме. ако ти се идва сутрин може да се видим. на млката детска площадка сме.
Цитирай

Момичета, ми ние си имаме зъболекар сред нас - Докторе, я не се спотайвай!

Ако не знаете, ще забия клюката - Д-р Дженд е зъболекар! Честито да ни е 35 35 35 bouquet
Цитирай

Пловдив

Здравейте приятели!

Айде-е-е-е-е-е, разкрит съм .... Embarassed

Коалке, не се спотайвам ...  Wink Просто не бих седнал да си правя самореклама по този начин! 

Поздрави!
Цитирай

Пловдив

Хелоууу!
Имаме си 2 зъба вече и сме като Зайко - Байко!
Добре дошли на Dr.Jend и murvet77 !
Лека бременност на Mrs Dr.Jend! Wink
Хайде утре среща  в градинката на Четвъртък пазара, че не сме се виждали заради лошото време! Hug
Цитирай

Плевен

Здравейте пловдивски мами! Аз съм Деси от Плевен и съм се заела с организацията на протеста на 1 юли в Плевен. Моля, който се е занимавал с организацията на протеста в Пловдив на 1ви юни да ми напише едно лично съобщение, разкажете ми как мина при вас и ако имате изобщо какво да кажете по въпроса..Най-вече за нещата около организацията, много ще съм Ви благодарна! Имам и конкретни въпроси, но няма да Ви занимавам тук - най-добре с лични съобщения...Мерси предварително!
Цитирай
LSS даи малко повече инфо като телефон къде се намира кабинета?
Dr Jend къде се намира кабинета ти?Даи ми някъкъв телефон?Аз съм ти комшиика живея в блока до черупките на бул.Дунав.
Благодаря на всички.Сега ви оставям че багажа ме чака
Цитирай
Добре дошли на новите мами и единствения ни татко (досега) bouquet bouquet bouquet
Мамо Ваня, писах ти ЛС Hug
Тейлър, групата от Кършака сега оставаме на Четвъртък пазара, че в жегите/лошото време/ не ни се рискува до фонтаните... Пък и нали знаеш, че към 17:00 се изнасяме вече... Sad

Днес съм на линия на Четвъртък пазара, след като хлапетата се наобядват, т.е. след 13:30-14:00 Peace Кой друг освен Кармен Мери ще е там?
Цитирай

Пловдив

Ако Приска не заспи и ние ще се присъединим Smile
Цитирай

Момичета и уважаемо момче,  копирам от другата тема, за да знаете и тук, и да се включите

1 ЮЛИ - ПРОТЕСТ ЗА ПО-ВИСОКО МАЙЧИНСТВО И ДЕТСКИ

Уважаеми съграждани,

каним ви на 1 юли 2006 г. от 10 ч. на протестно шествие срещу ниското майчинство и детски надбавки.

Ние, настоящите и бъдещи български майки, на 1 юни 2006 г. връчихме на депутати и министри исканията ни за увеличаване на парите за майчинство и детските надбавки, като предложихме нов метод за изчисляване на сумите съобразно осигурителния доход на семейството. Настояваме минималната сума за майчинство да е 250 лв., а детските надбавки да станат 50 лв.  и да се отпускат на всички деца. 

До момента не сме получили никакъв отговор от Министерството на труда и социалната политика.

Убедени сме, че исканията ни са абсолютно справедливи.
Подкрепете ни.

Начало на шествието 10 ч.  от площад "Съединение", по Главната улица, до площад "Централен"
Цитирай

Пловдив

Здравейте приятели!

Пожелавам успех на Des-Qna_Pleven  !

И на нас нищо не ни пречи да си направим още едно ществие на 1 юли, нали?

Поздрави!
Цитирай

Пловдив

Този път ще се присъединим и ние.

Коала, това ли може да се разпечата, за да се сложи на видни места за по-голяма популярност?
Цитирай
Поздрави и от мен.Много сте ми далечни мамите от Кършака.Айде да се оправиа това време,че да се видим.Ама режимите на спане нещо не ни съвпадат.Сега батковците ви като не ходят на училище може да идвате и по кам следобед.Ние юли и август няма да сме тук,така че трябва да направим една срещичка.Пък и се запознаем с мама Ваня и тя с нас.
Виждам още една малка мусикантка сред нас.
между другото да почерпим за нашата 8ма годишнина,утре на 14юни. luvbed 1dating family6до женско cheers
Цитирай

Пловдив

Здравейте мами от Пловдив!
Препоръчайте ми при кого да родя- събитието е през ноември.
Къде в Пловдив да си направя биохимичен скрининг, макар че според лекаря ми нямам предпоставки за такова изследване. Благодяря ви предварително за отзивчивостта!!
Цитирай

Пловдив

Такааааааааааааааааааа.....
Доколкото разбрах от Коала шествието на 01.07. в Пловдив вече е официално обявено и довечера ще пуснат инфо за него в новините на Евроком. Значи няма какво повече да му мислим ами давайте да се захващаме с организация.
Lss, предлагам дата 15.06. като ден, в който да внесем молбата за протеста. Само трябва да се разберем по кое време да го направим, че аз наобед взимам кухня.
Също така нека всички си подготвим по една снимка на децата и като се реши на коя дата да ги пращаме на адреса на МТСП да сме готови.
Нека и всеки, който има възможност да си разпечата текста на апела и след като получим разрешение за протестно шествие да го лепи където свари дет се вика.
Необходимо е този път да сме много по-масови от миналия път, за да се разбере, че току така няма да се откажем. Та аки имате възможност водете и баби и татковци и всякакъв друг народ на шествието.
Ние с мъжо например така ще си отбележим годишнината от сватбата, която съвпада с датата на протеста.
Цитирай
Ренци, 15.06. е вдруги ден, не зная дали Емо ще е оздравял Sad Ако е здрав - няма проблеми Peace А по кое време да идем - нека е след 14:00, защото и аз взимам кухня, а и ми е нужно повечко време за път - от Кършака до Общината...

Хайде, момичета, нека този път бъдем повече на протеста Hug Все пак се борим за децата си Peace Една от идеите е да носим снимки на децата, да ги залепим на някакъв картон/хартия и да ги оставим пред Общината с подходящ надпис отгоре, нещо от рода "Нашите деца са нашето бъдеще", "По-добро бъдеще за нашите деца - сега!" или нещо такова (не е уточнено, приемат се предложения Very Happy ). Ренци е писала за другата идея - да засипем министерството с писма със снимки на децата, също с подходящ текст на гърба. Ще връчим и искания за детските кухни, ясли и градини също Peace Не забравяйте да си подготвите и по едно бебешко шише с жълти стотинки - "С жълти стотинки дете не се храни!"  Crossing Arms И много тракащи дрънкалки Wink Водете колкото може повече хора, още повече, че е почивен ден (събота). Разпращайте и линка с електронната подписка: http://www.zdrasti.net/bgmamma/ - така всички ще знаят какви са исканията ни и се надяваме да ни подкрепят Praynig Нека покажем какво могат майките, когато се борят за децата си Twisted Evil
Цитирай

Да се включа и аз. Първо, благодаря на Ренци и ЛСС, че поемат организацията.

Сега ще пусна текст на отворено писмо до кмета Чомаков, в което настояваме за повече детски ясли, кухни и тн. Моля, прегледайте го, допълвайте, за да можем да го пуснем на кмета с официална покана да дойде на 1 юли при нас

ДО
КМЕТА НА ОБЩИНА ......

ОТВОРЕНО ПИСМО

От Инициативен комитет “Настоящи и бъдещи български майки”
Град ......., лице за контакт .............., адрес..........

ОТНОСНО: Недостатъчния брой на детските ясли, детските градини и площадките за игра

ГОСПОДИН КМЕТ,

Инициативен комитет на настоящи и бъдещи български майки връчи на 1 юни 2006 г. Отворено писмо против социалната политика на държавата по отношение на майчинството и детските надбавки  на депутати от Четиридесетото Народно събрание.

С безпокойство Ви информираме, че ние, пловдивските майки, срещаме неимоверни трудности при записване на децата си в детски ясли и градини. Поради крайно недостатъчния им брой, най-често документите на детето трябва да се подават поне една година по-рано, за да е гарантирано включването му в съответната възрастова група.

За информация: в град Пловдив функционират 15 детски ясли, чийто капацитет общо е около 1 100 деца. Само за 2005 г. в града ни са родени три пъти повече деца.

ГОСПОДИН КМЕТ,

Настояваме община Пловдив да предприеме решителни мерки за увеличаване броя на детските ясли и детските градини в града. Освен това предлагаме:

Да се въведе единна информационна система за приема и свободните места в детските ясли и градините, която да бъде достъпна и чрез интернет .

Молбите за записване на деца да се приемат по набори , два пъти годишно, в строго фиксиран срок .

С цел трайно решаване на проблема с приема на деца в детски заведения е необходимо отдадените под наем помещения , които в миналото са  функционирали като детски ясли и градини, да бъдат възстановени като такива.

За по-голяма прозрачност при отчитане на извършени разходи от ръководствата на отделните детски заведения, е необходимо в тях да бъдат създадени училищни настоятелства.

Настояваме, също така, за увеличаване броя на детските площадки, където децата ни да могат да играят спокойно.

Град…., дата                        С УВАЖЕНИЕ:
                        Име
« Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 17:01 от Коала »
Цитирай

Пловдив

Lss, тогава оставям ти да свирнеш като оздравеете. Аз съм авейлибъл дет се вика. 14,00 часа ми е идеално даже, защото ако евентуално малката шматка е заспала мога да дойда и без нея. Ти имаш ли къде да разпечаташ молбата?
Цитирай
Нямам принтер, но има фирми, които разпечатват - няма проблеми Peace Все пак става дума за 1 страница Wink Ще свирна като оздравеем Hug
Цитирай

Пловдив

Браво Коала! Страхотно се представи в новините на Евроком. Много хъс показа. Дано им стане ясно, че няма да се откажем!
Цитирай

Браво Коала! Страхотно се представи в новините на Евроком. Много хъс показа. Дано им стане ясно, че няма да се откажем!

На полза роду!

Хайде, казвайте идеи и допълнения за писмото до кмета, това е по-важно сега, защото новинарите пак изкривиха малко нещата - съобщиха, че вече сме връчили писмо с исканията за градините
Цитирай

Коала, към писмото до кмета може ли да се добави и нещичко за детските кухни?
Например в Каршиака, Захарна фабрика и Гагарин има само една кухня с капацитет 300 деца, а те в кварталите са доста повече. При нас записването трябва да става когато се роди детето или най-късно когато е на два месеца, за да имаме шанс да започнем да вземаме кухня преди да станат децата ни на годинка. Мисля, че това е голям проблем за майките решили да вземат храна от детската кухня. А особено тези които раждат за първи път и са със зимни бебета, когато не излизаме на разходки и не можем да обменяме опит се оказва, че сме доста закъснели със записването.....
Цитирай

Веси, ще го добавя

ДО
КМЕТА НА ОБЩИНА ......

ОТВОРЕНО ПИСМО

От Инициативен комитет “Настоящи и бъдещи български майки”
Град ......., лице за контакт .............., адрес..........

ОТНОСНО: Недостатъчния брой на детските ясли, детските градини и площадките за игра

ГОСПОДИН КМЕТ,

Инициативен комитет на настоящи и бъдещи български майки връчи на 1 юни 2006 г. Отворено писмо против социалната политика на държавата по отношение на майчинството и детските надбавки  на депутати от Четиридесетото Народно събрание.

С безпокойство Ви информираме, че ние, пловдивските майки, срещаме неимоверни трудности при записване на децата си в детски ясли, млечни кухни и градини. Поради крайно недостатъчния им брой, най-често документите на детето трябва да се подават поне една година по-рано, за да е гарантирано включването му в съответната възрастова група.

За информация: в град Пловдив функционират 15 детски ясли, чийто капацитет общо е около 1 100 деца. Само за 2005 г. в града ни са родени три пъти повече деца.

ГОСПОДИН КМЕТ,

Настояваме община Пловдив да предприеме решителни мерки за увеличаване броя на детските ясли, млечните кухни и детските градини в града. Освен това предлагаме:

Да се въведе единна информационна система за приема и свободните места в детските ясли и градините, която да бъде достъпна и чрез интернет .

Молбите за записване на деца да се приемат по набори , два пъти годишно, в строго фиксиран срок .

С цел трайно решаване на проблема с приема на деца в детски заведения е необходимо отдадените под наем помещения , които в миналото са  функционирали като детски ясли и градини, да бъдат възстановени като такива.

За по-голяма прозрачност при отчитане на извършени разходи от ръководствата на отделните детски заведения, е необходимо в тях да бъдат създадени училищни настоятелства.

Настояваме, също така, за увеличаване броя на детските площадки, където децата ни да могат да играят спокойно.

Не на последно място апелираме община Пловдив да вземе решителни мерки за осигуряване на достъп на бебешки колички и инвалиди до обществените сгради в Пловдив, в това число и до сградата на община Пловдив  на площад "Стефан Стамболов" 1.

Град…., дата                        С УВАЖЕНИЕ:
                        Име

Цитирай

Пловдив

Момичета, да знаете, че банера и плакатите са у мен. Днес мъжо ги взе от Коала, та този ангажимент вече е отметнат.

Коала, кажи моля те като отида в общината къде точно да подм молбата за протеста?

Lss, ако прецениш, че няма да можеш да дойдеш с мен свиркай да ти дам мейл да ми пуснеш текста на молбата и аз ще я разпечатам. А за компания ще помоля Джулката да дойде, че самичка ми е скучно да бръмча. Wink
Цитирай

Пловдив

Добре дошли на новите мами и на смелия татко!!!
Теди ве4е е на един месец и затова черпим всички -  bottle за децата и  beer за големите !  cheers
И ние ще се присъединим към протеста заедно с нашия татко!
Имам принтер, така че пишете кога да започна с разпечатването и разлепянето на съобщенията за протеста.
 bg
Цитирай
Славея, да ви е жив и здрав Теди и много да ви радва! bouquet
Ренци, писах ти ЛС Hug

Момичета, сложих поканата за протеста на Коала върху снимката на летящата - мисля, че е добре за размножаване:

А ето в по-голям размер - за принтиране и ксерокопиране: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=802129
Цитирай

Момичета, да знаете, че банера и плакатите са у мен. Днес мъжо ги взе от Коала, та този ангажимент вече е отметнат.

Коала, кажи моля те като отида в общината къде точно да подм молбата за протеста?

Lss, ако прецениш, че няма да можеш да дойдеш с мен свиркай да ти дам мейл да ми пуснеш текста на молбата и аз ще я разпечатам. А за компания ще помоля Джулката да дойде, че самичка ми е скучно да бръмча. Wink

Ренци, молбата за протест се подава в деловодството на голямата община - срещу бинго Балкан. Деловодството е на първия етаж, стая 3, ако не бъркам. Просто казваш, че искаш разрешение за протест, служителката взима молбата, завежда я в компютъра и ти дава входящ номер. Пази го, важен е. В неколкодневен срок трябва да ти се обадят, за да идеш да вземеш готовото разрешително.

То трябва да бъде подписано от зам.-кмета Здравко Зафиров - по обществен ред и сигурност. Телефонът на неговата секретарка Теодора е 65 67 16. Аз й звънях първия път много често, не й давах да ни забрави, щото Зафиров не се вяска често в кабинета си.

Мисля, че ще бъде по-удобно за теб/вас, ако заедно с това подадете и отвореното писмо до кмета.

Затова, момичета, апелирам да го прегледате  внимателно, ако имате забележки и допълнения, казвайте, за да го направим, да е готово за понеделник.

Освен това трябва да измислим текст-покана до кмета да се срещне с нас на 1 юли, за да разговаряме с него за проблема с детските градини и яслите.  Аз ще помисля за тази покана, ще я пусна пак тук за обсъждане
Цитирай

Обещаната покана

ДО
                     КМЕТА НА
                     ОБЩИНА ПЛОВДИВ

П О К А Н А

От  Инициативен комитет “Настоящи и бъдещи български майки” – Пловдив

ГОСПОДИН  КМЕТ,

На 1 юни 2006 г. на площад “Народно събрание” в София се проведе национален протест срещу социалната политика на правителството по отношение насърчаването на раждаемостта и спокойното отглеждане на децата ни.

Настоящите и бъдещите български майки връчиха Отворено писмо с исканията ни на Министъра на труда и социалната политика г-жа Емилия Масларова и на депутати от Четиридесетото народно събрание.

Ние, настоящите и бъдещи майки от Пловдив, ще подкрепим и втория национален протест, като организираме мирно протестно шествие на 1 юли 2006 г. от 10 ч. от площад “Съединение” по Главната улица до площад “Централен”.

Каним Ви да се присъедините към нас и да подкрепите справедливите ни искания. Освен това бихме желали да споделим с Вас проблемите и трудностите, които срещаме при записване на децата си на детски ясли, млечна кухня и детски градини, за което ви информираме в приложеното отворено писмо.

ПРИЛАГАМЕ: Отворено писмо до кмета на Пловдив.

Пловдив, .......... г.            

Координатор за Пловдив
.................................,
Тел. .......................,
Мейл................   
Цитирай
Коала, каним се да ходим още в петък Very Happy Така че, момичета, ако нещо искате да се допълни, казвайте сега - днес и утре Hug
Цитирай

Пловдив

Коала, прати писмото и поканата на мен или Lss, за да ги разпечатаме и да ги подадем заедно с молбата за протеста. Предварително се извинявам, че не мога да си ги препечатам сама, но сме в процес на зъбоникнене и направо е малък ад у нас. Просто нямам време да седна сериозно на компа.
Цитирай

Пловдив

И още нещо се сетих-можем да включим в писмото до кмета и нещо за подлезите и надлезите. Много малка част от тях са пригодени за минаване с количка. Също и паркираните перманентно коли по тротоарите, заради които често ни се налага да вървим по пътното платно с количките и така ставаме предпоставка за ПТП.
От друга страна обаче си мисля да си оставим и нещо в резерва. Тоест ако не получим отговор на това писмо и на 01.08. отново има протест да сме подготвени с нови точки. Та кажете вие какво да правим с тези двете.
Цитирай
renci,взе ми думата за подлезите и надлезите.Аз преминавам през гарата-отгоре и се изприщвам докато премина релсите.За подлеза да не говорим-стръмен и несаответстващ на гумите.Освен това тротоарите пред светофарите/по кварталите/все още не са пригодени за детски колички и инвалиди,което адски много затруднява управлението им.
Цитирай

Пловдив

Тъкмо и аз щях ви пиша да включите точка за достъпа на майките с детски колички до повечето места в града.Днес за пореден път се наложи повече да я нося отколкото да я бутам,просто защото се опитвах да стигна от Кичук Париж до центъра-за сведение,луксозната нова сграда на Автогара "Родопи" няма рампи и от двете страни.И не само там-повечето подлези са направо опасни за минаване...незнам дали сте пробвали да си свалите детето в подлеза на гарата...А за съжеление ,ако не мина оттам ми остават вариантете със Сточна гара или надлез Родопи-където минаването е също малък кошмар....
Иначе имате и моята подкрепа за протеста на 1ви юли...този път вече се надявам да дойдем,че миналия път раждах и не можах.
И още нещо щях да ви питам-ако ходите все още в Градската градина,кажете къде /и кога/ се събирате,и дали приемате новообебили се мамита....?/че вече станахме доста/
И, Веселина,ако имаш възможност,моляте ме запиши в списъка вече като мама и на Ивайло.Предварително благодаря!
Цитирай

Момичета, това с подлезите и пешеходните зони и аз го мисля. Обаче кмета май само за подлезите отговаря. Пък за паркиралите коли отговаря КАТ.

Искате ли да направим списък на недостъпните сгради и подлези и да го връчим на кмета, ако дойде на 1 юли? Ако пък не дойде - на 1 август, или при друга акция!

Отделно ми се иска да пишем и на КАТ, но хайде да е след 1 юли, че много писма ни станаха
Цитирай

Ренци, пуснах на мейла на ЛСС поканата и писмото, защото твоя не го знам
Цитирай
Kabranska,честито ви бебче,много да яде и да спи.Добре дошла в отбора на мъжките майки/свекърви/.Ти в Кюкука ли живееш и къде по точно,че и аз го минавам този маршруд,но през линиите е малко по добре.Аз сам на 5мин от халите и чесженото кафе,марлборо.Може и в квартала да се виждаме.Аз вземам кухня около 12ч
Цитирай

Пловдив

taylor,живея до Белите брези-но откъм вас/ но Щип/....А това със минаването отгоре и аз го знам и минавам,ама количките се разбрицват от тия линии....и освен това ако съм с двамата ще ме е страх-все пак баткото ми е почти бебе още.В момента не ходим на кухня,но ще се радвам да се запознаем-ти може и да си ни виждала-имам снимки в подписа/Извинявам се ,че го написах това тук ,а не на ЛС,но ако има и други мами в района-нека като ме видят да се обаждат.
Момичета,извинявайте,че продължавам полемиката-но докато макаме да дойде следващия протест ще ви помоля да ми датете адрес на който да напиша едно мило писмо на кмета за условията за преминаване на майки с колички и инвалиди...Спомням си ,че в старите теми някой се оплакваше за пешеходния мост.
Цитирай

Плевен

koala, renci, сега малко извън споровете ни за осигурени и неосигупени.... Моля някоя от вас да резюмира как вървят нещата във вашия форум, какви са ви конкретните искания за Пловдив? Аз в момента подготвям тези за Плевен..като ги направя и аз ще ви ги пратя. Снощи се сетих, че преди около година гледах репортаж за пловдивските майки,май основно кърмачки..Аз също съм ветеранка, кърмих година и полвина..Та една от идеите ни за плевен е да си поискаме някоя общинска неизползваема постройка или да се сглоби някяква в близост до градската ни градина и там да е кът за майките - когато искат да кърмят на спокойствие, да преобуват децата, да разменят информация и идеи и не на последно място да се приютяват там при бури, сняг и дъжд, защото кафетата точно в градската ни са скъпи, открити и само за лятото, а нали кърмачетата по всяко време се разхождат...По държавите от западна Европа има подобни кътове...с тоалетна чиста и т.н....Някой има ли идея как ги водят? Абе хайде като формулиряме всичко тогава ще го пратим...Пишете ми на лични моля..Нямям време! Успех на Вас!
Цитирай

Пловдив

/Извинявам се ,че го написах това тук ,а не на ЛС,но ако има и други мами в района-нека като ме видят да се обаждат.
Кабранска Честито второ бебе момче!!!
Да ти са живи и здрави и двамата и много да ви радват!!!
Чесно да си кажа засичам те често по квартала, но не набирам смелост да ти се обадя Embarassed
Но, обещавам следващия път да се представим bowuu
Ние живеем на събота пазара, но често ходим и до градската градина.
Цитирай

Плевен

Забравих още нещо! Четох за проблема ви с детската кухня..При нас е решен много добре..Бихте могли да го предложите - тук първо няма записване! Отиваш до Млечна кухня или някой от пунктовете и си купуваш купони - 20 май са 12 лв - излиза мн евтино. Когато вече решиш да взимаш - отиваш до който искаш пункт - обикновено най-близкия ти и заверяваш един от купоните - след два дни вече може да почнеш да взимаш..Така всеки ден като ходиш да си взимаш храната си заверяваш купон за по-следващия - от понеделник за сряда и т.н - така може да не си заверяваш за дните, в които няма да си в града да речем - много е лесно, макар че сигурно ви звучи сложно..И най-вече - не се записваш, не чакаш ред - просто си купуваш купоните и когато искаш взимаш хранал Цената е еднаква за всички от 8месеца до 3 години...Чудя се защо нямя единна системя ня млечните кухни в цялата страна Thinking
Цитирай

До хладилника, който обичам

Момичета!

Има кампания в полза на деца от ДДУУ Дом за деца с умствени увреждания в с. Петрово, до Стара Загора.
Кампанията се организира от майките от Стара Загора, с цел закупуване на летни обувки на децата. Другата седмица приключва.

Някои от вас вече знаят за какво иде реч от І-ви Национален Конгрес на БКП на Бузлуджа.

В продажба са стикери, 5 вида. 4 от тях са с кърмаческа тематика, 5-ият неутрален (майка и бебе). Цена - 5 лв.

Няма значение дали кърмите, подкрепяте или не (просто така се завъртя идеята). Ако вземете стикер, и на кошчето за боклук да го лепнете, парите от него ще отидат за добра кауза.

В мен са стикерите - коя от вас може да се ангажира да ги вземе и разпространи, съответно събере парите? Нямам физическа възможност да го направя сама, за съжаление...

Моля, помогнете!

Тук можете да видите стикерите:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=105558.0 
Цитирай

Момичета,извинявайте,че продължавам полемиката-но докато макаме да дойде следващия протест ще ви помоля да ми датете адрес на който да напиша едно мило писмо на кмета за условията за преминаване на майки с колички и инвалиди...Спомням си ,че в старите теми някой се оплакваше за пешеходния мост.

Община Пловдив
пл. Стефан Стамболов 1
д-р Иван Чомаков, кмет
Цитирай

Пловдив

Lss, благодаря ! Само една забележка - Теди всъщност е Теодора.
Kabranska, честито! Живи и здрави да са ти мъжете! Много да те слушат и  Love!
Цитирай
Славея, съжалявам Blush Емил замалко да го кръстим Теодор, та затова реших, че Теди е момченце Embarassed Да ти е здрава и щастлива дъщеричката Hug
Des-Qna_Pleven, при нас проблемът с детските кухни е, че капацитетът им не съответства на броя на децата. С една дума - трябват още кухни Twisted Evil Иначе купоните и при нас се заверяват - предишния ден за следващия, и можеш да си завериш за когато поискаш, ако ти се налага да отсъстваш от града например... Обаче за да закупиш купони ти трябва талон, а за да получиш талон, трябва да си записал детето няколко месеца предварително и да му е дошъл реда, т.е. някое друго дете да е навършило 2 години и да е напуснало кухнята, за да може да се запише твоето дете. Е, това е големият проблем Mad
А исканията за града Коала ги е написала по-рано в темата Very Happy Между другото, ние кърмим на открито в Градската градина Laughing Не че ще ни е излишна някаква постройка, за да се скрием от неочакван дъжд например, но някак не ми се иска да се отделя за това от зелените площи... При нас май просто няма място за такова нещо Thinking
Кабранска, честито bouquet bouquet bouquet Аз писах за Пешеходния мост - регистрирах се в сайта на Общината и изпратих 2 гневни е-mail-а на техния адрес, а освен това пуснах същия текст в тяхната форма за жалби. Не зная дали затова или защото си бяха свършили работата, но Пешеходният мост стана проходим - поне за майки с колички Twisted Evil Е, сега е отворен вече за всички, приключиха Peace
Момичета, утре с Ренци и Кармен Мери (може би и Джул ще дойде?) ще идем да подадем молбата за протеста и исканията за яслите и градините (има точка и за недостъпността на обществените сгради). Ако искате някакви корекции - сега е момента Peace Текстът е пуснат по-рано в темата от Коала.
Цитирай

на кой му пука, майна

Забравих още нещо! Четох за проблема ви с детската кухня..При нас е решен много добре..Бихте могли да го предложите - тук първо няма записване! Отиваш до Млечна кухня или някой от пунктовете и си купуваш купони - 20 май са 12 лв - излиза мн евтино. Когато вече решиш да взимаш - отиваш до който искаш пункт - обикновено най-близкия ти и заверяваш един от купоните - след два дни вече може да почнеш да взимаш..Така всеки ден като ходиш да си взимаш храната си заверяваш купон за по-следващия - от понеделник за сряда и т.н - така може да не си заверяваш за дните, в които няма да си в града да речем - много е лесно, макар че сигурно ви звучи сложно..И най-вече - не се записваш, не чакаш ред - просто си купуваш купоните и когато искаш взимаш хранал Цената е еднаква за всички от 8месеца до 3 години...Чудя се защо нямя единна системя ня млечните кухни в цялата страна Thinking

И при нас е така, само дето записването е предварително понеже децата са в повече и кухните не смогват, проблема в Пловдив е да се създадат повече кухни, покриващи всички деца по райони  Very Happy
Цитирай

на кой му пука, майна

Коала, не може ли да апелираме кухните да станат до 3 годишна възраст ? Има деца, които не ходят на ясла и биха могли да взимат кухня на тази възраст  Peace
Цитирай

ДониБони, не знам как стои въпросът с децата над две години. Но те нали са вече на обща храна, май майките сами се отказват от кухнята към двете годинки на детето.
Цитирай

Момичета и момче!
Малко в страни от ожбсъжданите в момента теми, но аз да си кажа - направила съм корекциите по списъка на пловдивските мами (и татко!) на първа страничка!!!! Вписала съм всички, корегирала съм новостите - родени бебета, преместени в други райони и т.н......

Моля погледнете какво съм свършила и ако има още нещо за оправяне, което съм пропуснала, мнооого ви моля да ми кажете, че това се оказа доста трудоемка и бавна процедура и може и да съм пропуснала нещо...

Цитирай

София

Идвааааааааааааааааааааам, аз съм ново попълнение Very Happy От Тракия
Цитирай

на кой му пука, майна

ДониБони, не знам как стои въпросът с децата над две години. Но те нали са вече на обща храна, май майките сами се отказват от кухнята към двете годинки на детето.

Мисля, че в Софийските кухни е до 3г. възраст, а аз не бих се отказала от нашата кухня ако е до 3г. възраст, тя захранва и яслите дори  Very Happy
Цитирай

Пловдив

Това с детската кухня до 3 години е добра идея. Трябва да се провери как стоят нещата и дали е възможно. Аз също не бих се отказала от кухнята ако е до навършване на 3 години.

Момичета и момче, хайде някой да се заеме със събирането на парички за листовките и за няколко плаката и също така с разлепването им. Аз нямам физическата възможност да го направя просто. Можете да прочетете в темата за протеста за какво иде реч. Ще бъдат поръчани 200 бройки листовки за Пловдив мисля и някой трябва да ги получи и разпространи. Ако преценим, че са малко можем да си ги ксерокопираме. Но при всички положения май ще трябва да се видим някой ден преди протеста, за да съберем парички и да си разпределим листовките.
Та ако някой изявява желание да се заеме да свирка. Мен ще ме застреля мъжо ако се захвана, защото е в сесия и няма как да му оставям беба.
Цитирай

Плевен

Ясно за кухните! По-зле е при вас. И трябва наистина да е до три години - както е май навсякъде...А иначе и ние кърмим навън по пейки и къде ли не, не сме чак толкова суетни, но все пак...Успех на вас!
Цитирай

Плевен

а освен това писмо ще внесете ли и конкретни предложения - от рода на еди кои си улици около еди коя си ясла да се оправят, на еди кои си сгради е наложително да се сложат лайсни/релси, в еди кой си квартал няма детска площадка или съоръженията не са поддържани...И подобни
Цитирай

Момичета и момче!
Малко в страни от ожбсъжданите в момента теми, но аз да си кажа - направила съм корекциите по списъка на пловдивските мами (и татко!) на първа страничка!!!! Вписала съм всички, корегирала съм новостите - родени бебета, преместени в други райони и т.н......

Моля погледнете какво съм свършила и ако има още нещо за оправяне, което съм пропуснала, мнооого ви моля да ми кажете, че това се оказа доста трудоемка и бавна процедура и може и да съм пропуснала нещо...

Веси,благодаря ти много ,че си ме вкарала и мен в списъка,ей сега се видях!
Цитирай

Благодаря и аз, Веси, че сме в листата bouquet

Момичета и момчета, искате ли в събота или неделя да се видим някъде възможно най-много хора и да се наговорим какво ще правим за протеста? Дайте предложение в кой ден и къде. На мен ще ми е удобно каквото и да кажете, времето се очертава хубаво, така че и с бебо, и без бебо...

Ще получим 200 бр. плакатчета - формат А4 - които трябва да си разпределим възможно най-ефективно, така че да покрием най-голям периметър. Цената им няма да е много висока, мисля, че около 15 лв. общо. Така че, по 2-3 левчета ще е достатъчно да събираме, за да ги платим.

Моля, определете срещата Peace
Цитирай

Честит рожден ден на Незабравка!
Много любов от всички покрай теб, много усмивки и майчина радост!

bdbaloni
Цитирай

Момичета!

Има кампания в полза на деца от ДДУУ Дом за деца с умствени увреждания в с. Петрово, до Стара Загора.
Кампанията се организира от майките от Стара Загора, с цел закупуване на летни обувки на децата. Другата седмица приключва.

Някои от вас вече знаят за какво иде реч от І-ви Национален Конгрес на БКП на Бузлуджа.

В продажба са стикери, 5 вида. 4 от тях са с кърмаческа тематика, 5-ият неутрален (майка и бебе). Цена - 5 лв.

Няма значение дали кърмите, подкрепяте или не (просто така се завъртя идеята). Ако вземете стикер, и на кошчето за боклук да го лепнете, парите от него ще отидат за добра кауза.

В мен са стикерите - коя от вас може да се ангажира да ги вземе и разпространи, съответно събере парите? Нямам физическа възможност да го направя сама, за съжаление...

Моля, помогнете!

Тук можете да видите стикерите:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=105558.0 

Девойки, нека не забравяме покрай хубавата инициатива с протеста други важни и добри неща!
Пратих стикерите на Мяу, която работи точно на копчетата. Моля ви, които майки се разхождат там - да се свържете с мен или с нея, за да ги вземете и евентуално разпространите между желаещите.
Цитирай

Пловдив

Ами тя храната от кухнята си е обща, само малко по-на дребни парченца. Друг е въпроса, че в някои градове, както си е било и преди, има възрастови групи!
4мес - 1 г. ( мисля че до 1г. беше )
1-2 г ( например )
над 2 за големите. Почти като порция си е .
За пример, в Добрич е така. Те пък имаха скоро проблеми с количествата, буквално 2 см. на дъното на буркана. Вдигнаха се мамаите и телевизия,вестници и смениха шефката на кухнята. За сведение там има страшно мног деца.

Та за възрастовата граница:
Ние лапахме всичко от кухнята с апетит ( не е тайна, че 3та кухня готвят вкусно) , но като с нож ни резнаха на 2г.
Аз работя, детето ми не ходи на ясла, така съм решила. Свекърва ми е възрасна,благодаря и за това което го гледат, гледа го жена. Искам да мога да вземам храна до 3 г. докато тръгне на градина. Готова съм да плащам и повече от 50 ст. за купон, защото, съгласете се, това също е символична сума.
Значи "платено" майчинство до 2г, кухня до 2г. каква е файдата от тази 3та година неплатено майчинство, дори ако го ползвах!
Цитирай

Пловдив

Веселина, благодаря за поздрава !  newsm03 Радвам се, че се запознахме с теб пред ДКЦ-1 и то така случайно.  smile3503
За рожденния ми ден ви черпя всички, кой с каквото си хареса: 

smile3510     newsm40       Popcornsmile     food002       beer3  cook      food010    lalalala
Цитирай

Пловдив

Честит рожден ден Незабрвка

newsm59 party013 party023 newsm67 present present present
Цитирай

Пловдив

Въх, изпревариха ме.

Честит рожден ден Незабравка!
Желая ти много здраве, щастие, късмет, любов и сбъднати мечти!
Бъди все така позитивен и усмихнат човек!
Весело изкарване на празника и НАЗДРАВЕ!!!

bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet
Цитирай

на кой му пука, майна

Ами тя храната от кухнята си е обща, само малко по-на дребни парченца. Друг е въпроса, че в някои градове, както си е било и преди, има възрастови групи!
4мес - 1 г. ( мисля че до 1г. беше )
1-2 г ( например )
над 2 за големите. Почти като порция си е .
За пример, в Добрич е така. Те пък имаха скоро проблеми с количествата, буквално 2 см. на дъното на буркана. Вдигнаха се мамаите и телевизия,вестници и смениха шефката на кухнята. За сведение там има страшно мног деца.

Та за възрастовата граница:
Ние лапахме всичко от кухнята с апетит ( не е тайна, че 3та кухня готвят вкусно) , но като с нож ни резнаха на 2г.
Аз работя, детето ми не ходи на ясла, така съм решила. Свекърва ми е възрасна,благодаря и за това което го гледат, гледа го жена. Искам да мога да вземам храна до 3 г. докато тръгне на градина. Готова съм да плащам и повече от 50 ст. за купон, защото, съгласете се, това също е символична сума.
Значи "платено" майчинство до 2г, кухня до 2г. каква е файдата от тази 3та година неплатено майчинство, дори ако го ползвах!

И аз не смятам да давам детето на ясла, но ноември месец ще ни кръцнат от кухнята  /аз взимам от 3-та млечна кухня  Very Happy/, много съм доволна от храната там, малкия я омита от раз, а на моите манджи се мръщи  Sad
Цитирай

на кой му пука, майна

Благодаря и аз, Веси, че сме в листата bouquet

Момичета и момчета, искате ли в събота или неделя да се видим някъде възможно най-много хора и да се наговорим какво ще правим за протеста? Дайте предложение в кой ден и къде. На мен ще ми е удобно каквото и да кажете, времето се очертава хубаво, така че и с бебо, и без бебо...

Ще получим 200 бр. плакатчета - формат А4 - които трябва да си разпределим възможно най-ефективно, така че да покрием най-голям периметър. Цената им няма да е много висока, мисля, че около 15 лв. общо. Така че, по 2-3 левчета ще е достатъчно да събираме, за да ги платим.

Моля, определете срещата Peace

Ами казвайте, де  Very Happy
Ама защо не пишете в общата тема, аз хич не се сещам за тези отчетни теми  Rolling Eyes
Цитирай

ДониБони, пишем тук за нещата, които са за Пловдив. Все пак да не спамим излишно голямата тема.

Както Ренци е съобщила, днес аз, Ренци, ЛСС и КарменМери пуснахме молбата за шествието, покана и отворено писмо до кмета с исканията ни на местно равнище. Очаква се към сряда да получим разрешение за шествието.
За поканата до кмета - нямам никаква представа дали ще ни отговорят писмено, дали ще се свържат по телефона, или кметът просто ще дойде на 1 юли. Пък може и да не дойде #Cussing out

Но ние си действаме по нашия план. След като подадохме документите, срещнахме случайно Кабранска и Змейковица в градската градина. Много хубаво стана, че се запознах и с тях. Събрахме малко парички за плакатчетата, които са у мен. По груби сметки, по 2 лв. на човек ще е достатъчно, за да покрием и разходите за плакатчетата, и разходите за банера и големите плакати от миналия път.

Момичета, моля ви на 1 юли имайте го предвид, тогава ще събираме паричките. Мисля, че 2 лева е съвсем поносима сума, няма да ни затрудни, тъй че на първи да ги съберем. Все пак Инето от София не е длъжна да спонсорира цялата страна.

Освен това можете смело да принтите варианта за плакат, който е предложен тук малко по-нагоре, или на предната страница беше newsm78. Абе тва, дето си касае Пловдив.
Като получим софийските плакати, а те ще са с цвят, ще трябва да се видим и да ги разпределим по райони - да се слагат/лепят на по-официални места.

Хубаво е да обхванем поликлиники, детски и женски консултации, млечни кухни, ясли, детски градини и училища - абе места, дето ходят хора с малки и големи деца. Паркове, градинки - също. Магазини за хранителни стоки и за перилни препарати - също.

Канете свои познати, не само майки, а и татковци, баби, лели, дядовци и т.н.

Аз мисля в неделя да информирам пловдивските медии, ако имате познати из вестници, радиа и т.н. пращайте им отвореното писмо до нашия кмет, което е също по-нагоре в тази тема.

Засега това се сещам.  А и вие давайте ...

ПП: Ще играем ли балона се надува на 1-ви? Laughing
Цитирай

Пловдив

Как се играе тази игра? Аз май доста неща от детството съм забравила.

Иначе 2 лева са си съвсем поносима сума според мен.
Ох, щях още нещо да пиша, но забравих. от годинките ще да е.
Цитирай

plovdiv

Честит рожден ден Незабравка!
Желая ти много здраве, щастие, късмет, любов и сбъднати мечти!
Бъди все така позитивен и усмихнат човек!
Весело изкарване на празника и НАЗДРАВЕ!!!

cheers
Цитирай

гр.Пловдив

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НЕЗАБРАВКЕ!

Ейй, ай накрая и аз да се запозная с пловдивския отбор ooooh! От кога се каня...
Цитирай

Пловдив

Момичета, има ли някъде всички искания за Пловдив. Мъжът ми ще съди общината за детските градини, ще пуска иска утре , та да вслючи и нашите неща или поне част от тях.
Цитирай
Макар и доста късно вече:
Честит рожден ден на Незабравка! Желая много здраве, щастие и любов! newsm51 newsm51 newsm51
Ренци, ще ти припомним на място как се играе Laughing
Вещи, имаш ги вече исканията Wink
Кабранска, Змейковица, Вени-Б, радвам се, че се запознахме Hug
С Кармен Мери "открихме сезона" за залепване на поканата - филиалът на Млечна кухня 3 до поликлиника "Надежда" е вече декориран Mr. Green
Лека нощ sleepuu
Цитирай

на кой му пука, майна

Коала за училищата няма смисъл да се лепят покани, децата са във ваканция вече  Very Happy
Цитирай

Пловдив

Аз също се радвам ,че се запознахме-дано и друг път да се засечем в Градската градина.
За призива-ксерокопирала съм го в повече екземпляри и днес ще използвам,че ще сме с татито до поразлепя из Кичук Париж.Иначе вече съм оставила при познати в два-три магазина-да го лепнат отвътрешата страна на вратите си! И каня който се сетя-дано тоя път да са повече участниците в шествието!!!
« Последна редакция: сб, 17 юни 2006, 22:10 от kabranska »
Цитирай

Пловдив

Привет банда!
На патерици честит рожден ден на Незабравка!Бъди много щастлива и обичана мама!
Кабранска, Змейковица, Вени-Б и аз се радвам, че се запознахме!Ще си правим срещи по - честичко.
С Lss сме агенти за Кършияка! Mr. Green
В понеделник ще копирам още копия и като тръгнем до центъра ще ги разлепим!
 redecoration
Бу Всеки ден сме в градинката на Четвъртък пазара, ако имаш път нататък можеш да минеш да ни ги оставиш.Или мамите, които ходят до Градската градина да поемат иниациативата, мисля че ще им е по- близко.
Лека!
Цитирай

ДониБони - кой където се сети, да лепи плакат

КарменМери и ЛСС - поздравления за открития сезон. bouquet

Цитирай

Пловдив

Благодаря на всички за пожеланията! Трогната съм!
Искам да ви питам така между другото ... понеже мислим да ходим на басеин тези дни, та ... някой знае ли къде мога да намеря в Пловдив памперс бански ?
Цитирай

Пловдив

Искам да ви питам така между другото ... понеже мислим да ходим на басеин тези дни, та ... някой знае ли къде мога да намеря в Пловдив памперс бански ?

В Метро на Хъджис!
Цитирай

на кой му пука, майна

Майки Пловдивчанки поемам събирането на парите / по 2лв./ за банерите плакатите и флаерите. Тъй като на Коала и се налага да отсъства от града, аз се подвизавам в район Кършиака /Юнивърса, Евъргрийна и 3-та млечна кухня/ ако има желаещи могат да ме намерят на споменатите места, аз съм с кестенява коса със синя лятна количка /чиполино Каролина/, моля пишете на ЛС за да се уговорим за среща в този район, айде мами 2лв. нищо не са за такава велика кауза  Very Happy  bouquet
Цитирай

Пловдив

И във Вис Виталис съм виждала-пак на Хъджис
Цитирай

Пловдив

ДониБони, аз до там няма как да се замъкна, но в деня на протеста ще дам своята лепта дет се вика. Нали и тогава може или е късно?

А кой ще получи листовките от София?
Цитирай

на кой му пука, майна

ДониБони, аз до там няма как да се замъкна, но в деня на протеста ще дам своята лепта дет се вика. Нали и тогава може или е късно?

А кой ще получи листовките от София?

Може и на протеста, разбира се, няма да е късно  Very Happy
За листовките не разбрах кой ще ги поеме от София  Rolling Eyes
Утре имам среща с Коала в 10ч. на площад Съединение, ако някой има желание да даде парички и му е удобно там, може да дойде  Very Happy

Цитирай
Здравейте.Аз също съм от Пловдив (кв.Тракия-майка съм на 2 бонбончета-момиченца)макар че ме няма в списъка,просто от доста време не съм писала.Малко сте разводнили темата.Не мога да открия поста кога точно ще се прави това шествие -разбрах че е на 1-ви но къде и  в колко часа.Не е ли по-добре да го има на първа страница къде в колко часа ще бъде това шествие.Макарче вече не съм в майчинство искам да участвам и да подкрепя инициативата.
Цитирай

на кой му пука, майна

Здравейте.Аз също съм от Пловдив (кв.Тракия-майка съм на 2 бонбончета-момиченца)макар че ме няма в списъка,просто от доста време не съм писала.Малко сте разводнили темата.Не мога да открия поста кога точно ще се прави това шествие -разбрах че е на 1-ви но къде и  в колко часа.Не е ли по-добре да го има на първа страница къде в колко часа ще бъде това шествие.Макарче вече не съм в майчинство искам да участвам и да подкрепя инициативата.

Следи закованите теми в Майки, бъдещи и настоящи  Very Happy
Шествието ще е на 1 юли ще започне от площад Съединение, мисля че в 10ч. Още нямаме разрешение от кмета, затова не сме обявили официално  Smile
Цитирай

Следи закованите теми в Майки, бъдещи и настоящи  Very Happy
Шествието ще е на 1 юли ще започне от площад Съединение, мисля че в 10ч. Още нямаме разрешение от кмета, затова не сме обявили официално  Smile

Благодаря ще следя.Много са темите и се замотах .Дано да разреши.Хубавото е че е почивен ден иначе съм на работа.Иначе подписката я подписахме семейно и я изпратих на всички познати
Цитирай

на кой му пука, майна

Момичета, някой има ли телефона на Коала, трябва ми спешно, сега !  Praynig
Цитирай

на кой му пука, майна

Ще събирам парички както вече ви казах до 25-ти юни, след това заминавам на почивка, а парите ще пратя на Софийските мами с пощенски запис  Very Happy
Цитирай

Момичета, някой има ли телефона на Коала, трябва ми спешно, сега !  Praynig

Намерихме се с ДониБони Laughing
Цитирай

Пловдив

Аз като възпитаничка на старата система,да се отчета за днес-разлепили сме съобщения за шествието около парка на Белите брези,градинката на Молдавия,Събота пазара и ул.Скопие...В мен имам и оставен екземпляр-ако някой иска да му дам-да ксерокопира и разлепи из други райони-да ми пише на ЛС или да се завърти утре по обед в градската градина.Аз съм със зелено-сива лятна количка-триколка.
Цитирай
Виждам, че машината се е задействала Wink Браво Hug Дано благодарение на нашите усилия шествието е много по-голямо от предишното Praynig
Още веднъж давам линка за листовката, която разлепяме - който може да принтира, ксерокопира и разлепя: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=802129
Лека нощ Love
Цитирай

София

Хей а тук няма ли новаци като мен?Да не би да съм попаднала на неправилното място? newsm78
Цитирай

Пловдив

Напротив-на точното място си попаднала..и аз съм от сравнително новите,но се чувствам като ,че ли познавам всички...момичетата са чудесни...така ,че -няма място за притеснение
Цитирай

София

Мерси много за отговора, но друго имах предвид.Освен 4е съм нова във форума, както виждам и ти имаш още едно беб4е.Това искам да кажа, 4е на мен ще ми е за първи път и нищо не разбирам.Само стоя като теле в зеле и 4ета разни работи в недоумение.Вие вси4ки поне знаете за какво става въпрос а пък аз...... newsm78 нищи4ко не знам newsm78
Цитирай

Sandy, спокойно и някои от нас до скоро са били като теб!  Very Happy
Всичко ще си дойде на мястото и скоро нама да си "като теле в зеле".
Ако имаш някакви въпроси - задавай без да се притесняваш (може и на лични), а може и да се видим на живо, да се запознаем и да си ни разпитваш на воля за всичко което те вълнува  Hug
Цитирай

Пловдив

Копирам си постинга от другата тема за протеста.

Здравейте момичета!
Успешна нова седмица пожелавам на всички!

Сега да дам отчет.
Днес сутринта още на сънено и както не бях пил кафе ми се обади кмета на Пловдив г-н Чомаков. Получил е отвореното ни писмо и иска среща с нас. Уговорихме се за сряда в 14 часа следобяд. Ще се съберем няколко майки и ще отидем да разговаряме за исканията ни. изяви желание да работим заедно и дано успеем да постигнем някакъв консенсус. Явно няма да имаме проблеми с разрешението за протест и кмета ще присъства. Поне така ми даде да разбера, защото иска разговора да е преди протеста, за да знаел "за какво точно протестира" както се изрази.
Та така. Аз леко се шашнах първо като разбрах кой е на телефона, но бързо влязох в релси де. Мисля, че желанието з преговори е добър знак. Ще тръгнат нещата няма как.
Цитирай

София

Ей Веселина мерси много за успокоението HugМного бих се радвала да се запознаем.А относно въпросите имам такива в промишлени коли4ества и ще трябва да си взема отпуска за да ги задам вси4ки, но за сега нямам нищо толкова важно или спешно.Ще се възползвам друг ден май Wink
Цитирай

Пловдив

Sandy ,аз също съм насреща -ако искаш ми пиши на ЛС,ако искаш може и на живо-надявам се,че след две раждания и малко повече бременности ще мога да съм ти от полза.А ако влезеш в отчетните теми ще намериш много интересни теми и дискусии-аз си промених тотално настройките след като започнах да чета там...а си мислех ,че знам много за бременността,раждането и кърменето.А това ,че още си неориентирана-не се притеснявай-всички сме били така....нормално е Wink
renci ,радвам се ,че нещата тръгват в желаната посока-стискаме ти палци и чакаме да кажеш как е минало....
Цитирай

Здравейте и от мен, момичета Laughing

Както Ренци вече ви е писала, в сряда от 14 часа сме на среща с кмета за нашите си искания - за детските градини, яслите и млечните кухни, за площадките за игра и за достъпната с колички околна среда Laughing

Та - която от вас иска да присъства, моля да рапортува тук, че да се знаем кои ще сме. Засега сме аз и Ренци. Ще се уговорим допълнително къде да се чакаме.

И друго - на 1 юли, а и преди това Кармен Мери пое ангажимента да събира по 2 лева за материалите. Не се свенете, пишете й на лични или я намерете, колкото повече пари се съберат, толкото по-добре - да не се излагаме пред цяла България! Embarassed

Санди, добре дошла при нас, ще се радвам да те видим на 1 юли на протеста, че това, за което настояваме, те засяга ама ужасно много.  Very Happy
Цитирай

София

Ще дойда ако не пътувам тогава, защото ми се о4ертава едно ска4ане до София на рожден ден
Цитирай
Аз си имам принтер в къщи и си отпечатах няколко снимки,само че са черно бели.А къде да ги разлепя
Цитирай
Здравейте и от мен, момичета Laughing

Както Ренци вече ви е писала, в сряда от 14 часа сме на среща с кмета за нашите си искания - за детските градини, яслите и млечните кухни, за площадките за игра и за достъпната с колички околна среда Laughing

Та - която от вас иска да присъства, моля да рапортува тук, че да се знаем кои ще сме. Засега сме аз и Ренци. Ще се уговорим допълнително къде да се чакаме.

И друго - на 1 юли, а и преди това Кармен Мери пое ангажимента да събира по 2 лева за материалите. Не се свенете, пишете й на лични или я намерете, колкото повече пари се съберат, толкото по-добре - да не се излагаме пред цяла България! Embarassed

Санди, добре дошла при нас, ще се радвам да те видим на 1 юли на протеста, че това, за което настояваме, те засяга ама ужасно много.  Very Happy
Не ме Бива много в тези работи,и незнам дали в сряда ще съм свободна Но ако съм Ще се включа.А преди повечето инициативи за Пловдив поемаше и БО (ако не бъркам ника-преди 2г горе долу).Сега нея виждам тук да пише
Цитирай
Ренци, обещах ти и си държа на думата - ще дойда при кмета в сряда Peace Кармен Мери не е сигурна дали ще е свободна - но тя ще си каже.
Вещи, ти няма ли да се включиш - имаш опит с подобни изяви Hug
Веси333, лепим навсякъде, където има шанс да се види от повече хора Wink

А преди повечето инициативи за Пловдив поемаше и БО (ако не бъркам ника-преди 2г горе долу).Сега нея виждам тук да пише
Тук си е, ника й е Бу Very Happy И в тази тема пише, но е мод в Кърмаческия Peace И има мнооооого работа, но винаги е на линия, когато ни потрябва Hug
Цитирай

Пловдив

Здравейте от мен!
Тия дни трудно се включвам щото ни мъчат бебешки проблеми (4 кътника едновременно #Crazy #Crazy #Crazy) и не съм спала има-няма 10 дни, направо незнам къде се намирам Crying or Very sad Ама карай, ща се оправим Laughing
За двата лева- ще дам, като се видя с някой от събиращите.
За протеста- нямам принтер, но ще гледам някак да ги изпринтя и да залепя на дет. кухня на "Богомил" и около І ДКЦ.
За кмета- в сряда следобед пътуваме за София (Депеш newsm44 newsm44 newsm44), та ще видя кога ще пътуваме и при възможност идвам. Ще държа връзка с Ренци по въпроса.
Цитирай

Пловдив

Лсс, не знам дали ще съм тук  Embarassed Ще имаме семинар в Стара Загора в сряда и четвъртък и може с Приска да се наложи и ние да ходим. Ако сме тук ще дойда  Peace
Цитирай

Пловдив

Бу е на море и затова не се включва активно в организацията.

Джулка, щом ще ходите на Депеш значи няма да можеш душо. Нъл знайш, че до 16 часа макс трябва да сте влезнали на стадиона, че после го заключват. Ще изкукате там докато почне концерта. Ние затова не щем да ходим с мъжо и не сме си взели билети. Ти обаче можеш ли утре да ми пратиш данни/нали каза че имаш/ за пустеещи детски ясли и градини в Пловдив. Също и за дадените под наем ако имаш.

Момичета, дайте да направим някакъв списък на трудно достъпни за майки с колички и инвалиди обществени сгради, подлези и тям подобни, за да може да сме добре подготвени за срещата в сряда. Д не стане, че искаме ама не знаем къде и какво. Та ако се сещате за такива места пишете и аз ще правя списък. Ама бързичко мислете, че до сряда няма много време. Аз понеже не съм от Пловдив и от скоро съм тук само с подлезите мога да се включа, че не ми се е налагало да ходя по обществени сгради.
Цитирай
Renci,бих отворила дума и за градската градина-голямата площадка.Тази настилка е безумна,колко ожулени крачета и ръчички и ударени глави има.Трябва ли да чакаме да се случи нещо лошо,за да се вземат мерки.За подлезите е ясно.Аз сам в района на гарата и имам претенции за подлеза на гарата,на Била,сточна гара.Да не говорим за тротоарите по кръстовищата.Няма удобства за детски и инвалидни колички.
Идеята за постройка,в която да се кърмят и преобличат бебетата,много ми допадна.Мисля че някой от Плевен я предложи.Ако се сетя newsm78 друго ще се включа пак
Цитирай

Аз мога да ви кажа, от кьде не може да се мине.ПО Цариградско шосе  кьм посока изгрев(веднага след крьстовището с източен) и от двете страни на улицата се строи.На единя тротоар е изсипана огромна купчина с пяськ,а от другата страна от 1 седмица тротоара просто липсва(изкопаха го).Може да мине нормален човек,но не и детска количка.Трябва да карам по шосето,а то е едно от най-натоварените. #Cussing out
Но тьй като сьм в очни не мога да взема дейно участие в протеста този пьт.Обаче ви стискам палци момичета.За паричките ще дам,но много сте ми далече.Така че ще пратя по някого.

Моля ви включете това за тротоара. Praynig
Цитирай
Ренци, включи към непроходимите за съвременните колички подлези подлеза на края на главната (на аптека "Марица", проходим от едната страна, от другата релсите са неизползваеми), както и подлеза на пл."Съединение, затворен от единия край със строеж Mad (проходим е само за пешеходци). Всъщност не се сещам за подлез, през който мога да мина с количка MAG England или лятна количка с двойни колелета Crossing Arms Май само тези на "Тримонциум" и "Балкан" са проходими Thinking Да поговорим и за спрелите по тротоарите автомобили, които ни принуждават да караме количките по платната и застрашават живота на децата ни #2gunfire А качеството на самите тротоари? Бих връчила на кмета количката си и бих го помолила да я закара от "Тримонциум" до "Евмолпия" по левия тротоар Twisted Evil И това е в центъра на града! Ами какво да кажем за обикновените улици ooooh! За обществените сгради - на пръсти се броят тези, които са достъпни с колички (детски или инвалидни, няма значение!). Ох, поразпалих се, ще ме извините Blush
А проблемът с детските кухни е ясен, споменах го вече в предишните си постинги... Една кухня за целия Кършак #Cussing out Да знаете каква опашка се изви днес на филиала до поликлиника "Надежда" #Crazy Защото беше ден за продажба на купони ooooh!
Аз и за яслите и детските градини мога да спомена няколко нещица, но мисля, че Коала е повече "в час", защото нейният батко все още ходи на градина, докато моят поотрасна и спомените ми не са така свежи Wink Ама ще си кажа приказката, ако кметът иска да я чуе Mr. Green
Лека нощ Love
Цитирай

Пловдив

Бих връчила на кмета количката си и бих го помолила да я закара от "Тримонциум" до "Евмолпия" по левия тротоар Twisted Evil

202uu
Цитирай

Пловдив

Ако има нужда от нещо свързно с 01.07 - пишете, че този път не съм в час и не мога да се ориентирам - кой, къде, с кого, кога се вижда. В неделя обикалях в Градската и в градинката на Енергото по обяд, за да търся познато лице, на което да си дам парите ....
Цитирай

Момичета, интересува ме цената на купоните за Детска кухня във вашия град. Благодаря предварително.
Цитирай

Пловдив

Renci, страшна си!  HugСтискаме палци да успеете с кмета! Peace И аз съм в Пловдив отскоро, така че съм имала проблем само с подлезите на гарата и на "6-ти септември"
Sandy, не бой се, и аз съм новак! Природата си знае работата и всичко ще е наред, а за отговори на въпросите сме на линия по всяко време!
Сега си принтя постери и почвам да разлепям.
Цитирай

София

Кажете моля къде и кога точно е срещата?
Цитирай

Пловдив

Всъщност аплодисментите трябва да са за Коала. Тя най-активно се е заела с цялата организация, за което и благодаря от сърце.

Мюриел, купоните в Пловдив са по 0,50 стотинки. Мисля, че цената им е добра като се има предвид, че в Петрич по мое инфо са по 1 лев.

Момичетата, които ще идват утре при кмета, казвайте в колко часа ще се разберем. Примерно в 13,30 на часовника на пощата става ли? И дайте да видим кой ще сме точно. Аз, Коала и Lss сме сигурни. Ако има други желаещи да си кажат и да идват. Мисля, че ксъм 5-6 човека е добре да сме. Да вдъхваме повече респект дет се вика. Wink
Цитирай

Пловдив

Аз съм тук, така че мога да дойда  Peace
Цитирай

Пловдив

Привет и от нас!
Браво за срещата с кмета...там съм с Дария, оказа се че няма да сме нужни на таткото.Утре ако искате да се видим по - раничко и да обсъдим горе долу какво ще повдигаме като въпроси към него?
За паричките може да се организирате по "махали" да ги събирате и като се видим да ми ги дадете. Money
Ето ни и нас, ако някой ме засече по улиците.Това ми е една от малкото снимки с Дари, ако познете нея пак свиркайте и не се срамувайте. Embarassed
Джул скитня! Very Happy Да изкарате страхотно и после да разказваш...
Sandy Добре дошла! Hug
За листовките с Лсс сме завзели Гагарин.Брошурите са налепени на места където се предполага, че ще има много майки или ще минават от там.Налепили сме на кухнята на Надежда, на медицински център "ВИВА", в едно квартално кафене близко до ЦДГ"Весела".Питах дали мога да залепя и на яслите до Весела, но ме изгледаха на кръв. #2gunfire
Агитирам майки, които видя...засега обещават да дойдат, но знае ли се. Rolling Eyes
Вещи идвай с нас утре!
Това е засега!

Цитирай

Пловдив

Изрових списък на детските ясли и градини, който е по райони. Много моля мамите да проверят в техния си район и да пишат кои от тях работят наистина, както и да добавят, ако има пропуснати. Спешно, че трябва утре за кмета (и аз се каня да идвам Mr. Green)
Западен            УЛ. БУРЕВЕСТНИК                  3а                ОДЗ "Полет”                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
Западен            УЛ. ЕЛЕНА                        24   ЦДГ "БОРЯНА"                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Западен            УЛ. ЗНАМЕ                        2   ЦДГ "МИР”
Западен            УЛ. ДРЯН                         8   ЦДГ "Светла"                                                                                                                                                                                                                                               
Западен            УЛ. ОРФЕЙ                        10   ЦДГ "Звезда"
Западен            УЛ. ВЕЧЕРНИЦА                    1а                ЦДГ "Теменуга"                                                                                                                                                     
Западен            УЛ. РАНИЛИСТ                     1   Детска ясла №25                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Западен            УЛ. ЛЕРИН                        18   Детска ясла №15                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Западен            УЛ. АТОН                         1   ЦДГ "Дружба"                                                                                                                                                                                                                                                                                             
Западен            УЛ. ПЕПЕЛАША                     8   ЦДГ "Първи юни”                                                                                                                                               
Западен            УЛ. ОРФЕЙ                        12   ЦДГ "Елица"                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Западен            УЛ. ЯВОР                         29   ЦДГ "Росица"                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Източен            УЛ. ЕЛБА                         8   ЦДГ "Изгрев"
Източен            УЛ. ВЪЗХОД                       32   ЦДГ "Лилия"                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Източен            УЛ. БРАТЯ СВЕЩАРОВИ              3   ЦДГ "Детелина"                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Източен            УЛ. СЛАВЯНСКА                    57   ЦДГ "Чайка"                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Източен            БУЛ. ИЗТОЧЕН                     18   Детска ясла №19
Източен            УЛ. КЕДЪР                        2а                  ЦДГ"МАРГАРИТКА”
Източен            УЛ. ЛОТОС                        2      ЦДГ"НАТАЛИЯ"                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Източен            УЛ. ЛАНДОС                       4      ЦДГ"РОДИНА”                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Източен            УЛ. ЗЛАТОРОГ                     3      ЦДГ"БИЛЯНА"
Източен            УЛ. ВРАТЦАТА                     24     ДЕТСКА ЯСЛЯ №33
Северен            УЛ. ГЕН. КУТУЗОВ                 4   ЦДГ "ПРОЛЕТ" и ДЕТСКА ЯСЛА 13                                                                                                                                                                                                                                                                             
Северен            УЛ. ПОЛК. САВА МУТКУРОВ          40   ОДЗ "СЛАВЕЙ"                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Северен            УЛ. ИВАН РИЛСКИ                  19   ДЕТСКИ ЯСЛИ №8 
Северен            УЛ. ПОЛКОВНИК БОНЕВ              27   ЦДГ"МАРИЦА"                                                                                                                                                                                                       
Северен            УЛ. ФИЛИПОВО                     34   ЦДГ "ДЪГА"                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
Северен            УЛ. СТЕФАН И ОБРЕЙКО ОБРЕЙКОВИ   21   ЦДГ "БРЕЗА"                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Северен            УЛ. ПЕТЪР ШИЛЕВ                  1   ЦДГ "Захарно петле"                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Северен            БУЛ. ДУНАВ                       67      Ц Д Г "Весела "                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Северен            УЛ. ГОНДА ВОДА                   1   ОДЗ "Космонавт"                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Северен            УЛ. ПОБЕДА                       2, вх.В           ДЕТСКА  ЯСЛА  № 3                                                                                                                                               
Тракия             ЖР. ТРАКИЯ                                         Детски ясли №37.
Тракия             niama danni                                        ЦДГ "Десислава                                       
Тракия             ЖР. ТРАКИЯ                                         ЦДГ "Слънце”
Тракия             ЖР. ТРАКИЯ                                         ЦДГ "Таня Савичева"                                                                                                                                                                 
Тракия             ЖР. ТРАКИЯ                                         ЦДГ "Еделвайс"
Централен          УЛ. ВЕСЕЛА                       30   ДЕТСКА ЯСЛА №17                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Централен          УЛ. ХРИСТО Г. ДАНОВ              33   ЦДГ "МАЙЧИНА ГРИЖА"
Централен          УЛ. ЛЕОНАРДО ДА ВИНЧИ            47   ЦДГ "Малкият принц"
Централен          УЛ. Д-Р НИКОЛА КОВАЧЕВ           7   ОДЗ "ЗОРА"
Централен          УЛ. МЛАДЕЖКИ ХЪЛМ                3   ДЕТСКА ЯСЛА №30
Централен          УЛ. БОГОМИЛ                      6   ДЕТСКА ЯСЛА № 10
Централен          БУЛ. ВАСИЛ АПРИЛОВ               120а              ДЕТСКА ЯСЛА №18
Централен          УЛ. ДОН                          15   ЦДГ "РАДОСТ"
Централен          УЛ. ТОПОЛНИЦА                    3   ЦДГ "СНЕЖАНКА”
Централен          УЛ. МАРА ГИДИК                   37а               ЦГЧ "ПЕРУНИКА"
Централен          УЛ. ЮРИ ВЕНЕЛИН                  2а                ЦДГ "НЕЗАБРАВКА"
Централен          УЛ. ХАН АСПАРУХ                  57   ЦДГ "КАМЕНИЦА"
Централен          УЛ. ПАГАНИНИ                     1   ЦДГ "ИСКРА"
Централен          УЛ. ЗАГОРЕ                       6   ОДЗ "БУРАТИНО"
Централен          УЛ. МЛАДЕЖКИ ХЪЛМ                1   ЦДГ "ЧУЧУЛИГА"
Централен          УЛ. ЕКЗАРХ ЙОСИФ                 4   ЦДГ "ЛЮЛЯК" 
Централен          УЛ. СЪБОРНА                      57-59             ДЕТСКА ГРАДИНА "ЩУРЧЕ"
Южен               УЛ. ДИМИТЪР ТАЛЕВ                2а                детски ясли №12.                                                                                                                                                                                                                         
Южен               УЛ. СТАМАТ ИКОНОМОВ              28   детски ясли №14
Южен               УЛ. ГЕОРГИ КОНДОЛОВ              43   детска ясла №22.                                                                                                                                                                                                                                                                               
Южен               УЛ. ГЕОРГИ ИКОНОМОВ              12а               детска градина "Здравец"                                                                                                                                                                                                                                                                                             
Южен               УЛ. ГЕОРГИ ИКОНОМОВ              12   детски ясли №35                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Южен               БУЛ. АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ     66   детска градина "Валентина"                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Южен               УЛ. БОЛГРАД                      12   детска градина "Светлина"                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Южен               УЛ. ДИМИТЪР ТАЛЕВ                59   детска градина "Вяра"                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
Цитирай

Пловдив

Ето точния списък на детските градини

и
детски ясли
Джул направи проверка детски градини "Изгрев" и "Теменуга" няма."Теменуга" е административната сграда на Район Западен, а "Изгрев" предполагам е със сменено име.Общо са 61 детски градини и 16 детски ясли.
Цитирай

Пловдив

Виждам някакъв списък с детски ясли и се сещам за една в район Южен - "Надежда" - в блок се намира и е на бившата улица "Смолни". Съжалявам, че не мога да бъда по-точна, може би някоя мама от квартала с по-голямо дете може да каже.

В линка на Кармен я има.
Цитирай

Пловдив

Аз за съжаление по-рано от 13,30 утре няма да мога да сколасам. Трябва да взема кухнята и към 12,15 да нахраня малката, щото татко и не я умее тази дейност. После трябва да ги приспя двамата дружно и да тръгна. Та ако се събирате по-рано просто ми кажете къде да ви търся в 13,30 и набързо ще ме сетнете какво сте си говорили.
Трябваше може би за по-късен час да я уговоря срещата с кмета, но се ушашках като ми се обадиха и това беше първия час за който се сетих.
Цитирай

София

Аз имам един въпрос.Някой пие ли някакви витамини или нещо подобно?Аз нищо абсолютно не правя ThinkingХапвам като преди и си живея като преди.Не знам въобще какво трябва да правя.
Цитирай

Пловдив

Санди, аз пиех Матерна, но по половин таблетка на ден. Обаче аз принципно не съм голям фен на плодовете и повече за това я пиех. Трябва да питаш доктора си да ти препоръча някакви, защото Матерната май са спряни и не се внасят вече.
Цитирай

Пловдив

Къде сте бе хорааааааааааааааааааа?
Давайте да се разберем в колко часа утре ще се срещнем, че не остана време.
Цитирай

Пловдив

13:30 на часовника на пощата?
Цитирай

Пловдив

Детска градина Арлекино- ул Радко Димитриев-ще работи през цялото лято.
Цитирай

Пловдив

Кармен, ако знаеш от какъв списък съм ги вадила без търсачка #Crazy, допускам, че има грешки. Затова и исках мамите да се включат, особено за пустеещите ДГ. Сещам се за 1 (в Съдийския квартал), но незнам нито име, нито адрес. Въпросът е има ли други? Защото при съществуващи сгради и безработен педагогически персонал е срамота.
Цитирай
Съжалявам за късното включване, но днес бяхме навън цял ден, а после бурята ми попромени плановете за влизане в нета Confused
Аз също не мога по-рано, и ние сме на кухня. Ще бъда в 13:30 на Централна поща под часовника Peace А ще говорим за това, което писахме тук Hug Ренци, кметът е предупреден, че ще сме с децата, нали? Аз няма на кого да оставя моите Tired
Ще бягам, че малкото зверче цяла вечер се дере, утре сигурно ще е прегракнал  smile3514 А пък нищо му няма уж  Rolling Eyes Или е от зъби, или се е превъзбудил днес от многото хора, с които се срещнахме Confused
Лека нощ #Sleep
Цитирай
Санди,хапвай повече плодове и лека храна.Сега има изобилие от всичко.Много е важно да приемаш фолиева киселина,говори с л.лекар.Между впрочем в кой месец си,кога ти е термина.И в коя част на града живееш. preggo smile3541
Цитирай

Пловдив

Вещи, няма лошо и мъж ти да дойде ако иска. Да се види, че и татковците подкрепят. Аз моя не мога да го взема щото в четвъртък е на изпит милия. Вече сигурно му иде да ми оскубе перушината, понеже и утре ще му оставя детето да го гледа докато сме на срещата.
Любе, ами аз ги предупредих, че сме с деца. Дано да са подготвени.
Ще бъда в 13,30 на часовника на пощата.
Цитирай

Момичета успех за утрешната среща!  Peace

Sandy, витамини не съм пила по време на бременността. Хапвах си пресни плодове и зеленчуци. Но както ти е казала Ренци, задължително пий фолиева киселина. Пие се поне до 16 гестационна седмица.
Цитирай
Кармен, ако знаеш от какъв списък съм ги вадила без търсачка #Crazy, допускам, че има грешки. Затова и исках мамите да се включат, особено за пустеещите ДГ. Сещам се за 1 (в Съдийския квартал), но незнам нито име, нито адрес. Въпросът е има ли други? Защото при съществуващи сгради и безработен педагогически персонал е срамота.
Аз мога да кажа за Тракия .Втория списък е верен.А относно пустеещите има и такива,но не им знам имената.Едната от пустеещите е до пощата,другата май до 30 блок в Тракия.А някой от тези които бяха в блокове ги рапродадоха.тук има голям зор и за детски градини и за ясли.Уж директорката на Яслите едните -Челебиева разправяше че ще моли да пуснат и тези в 30 блок,но вместо това направиха децата в една група повече като увеличиха лелките май само с 1.
« Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 00:14 от vesi333 »
Цитирай
Аз имам един въпрос.Някой пие ли някакви витамини или нещо подобно?Аз нищо абсолютно не правя ThinkingХапвам като преди и си живея като преди.Не знам въобще какво трябва да правя.
Санди с 1-то дете пиех Матерна зорлем-много ми се гадеше от нея и доколкото знам и други мами се оплакват от нея.С второто не пиех нищо.Резултата и в двата случая беше че бебоците ми изядоха по 1 зъб  Rolling Eyes,независимо от това че при едното пих а при другото не
Цитирай

Пловдив

Здравейте и от мен-макар и по нощите,но днес от гости не сколасах да стигна до форума...че и разходката пропуснахме...ама то и без това в тия жеги...детенце ми е цялото в пъпки от слънцето-май трябва по-внимателно да се разхождаме....
За утре искам да ви пожелая успех-виждам,че сериозна група сте се събрали,стискам палци...
За детските градини-в Кичук Париж/или поне около Събота Пазара и Белите брези,аз не се сещам за пустееща,но и тук става трудно записването.По скоро проблем ни е с детските кухни-най.близките са до автогара Родопи/кадето не се стараят много с качеството на храната/ и до Камела...е за нас са далечко..а и записването става с молби и почерпки...
За преминаването-от нас до центъра си е направо приключение-ни през Гарата/и отгоре и предз подлеза си е зор минаването/,ни през Сточна гара,ни през надлез Родопи-а друг вариант няма-освен да се кача на градския транспорт за една -две спирки...ама и там е сложно....абе при повечето случай количката си я нося ,а не я бутам....но сега бебо ми е лек...а като стане над 10кг...и ако съм с комбинираната дето тежи 18кг по каталог+багажа newsm78???
И ако стане въпрос-за строежите-освен паркираните коли,загражденията на разни строежи блокират тротоарите за месеци наред-а доколкото знам по закон нямат това право...но дали някой ги проверява?
Санди,аз лично не съм пила витамини,въпреки,че мъжът ми с това се занимаваше доскоро/продаваше ги/-но предпочитах да наблягам на пресните плодове ,зеленчуци и сокове..и не съм имала проблеми-и двете ми деца се родиха доста едри и без допълнително подсилване.А аз пък не напълнях прекомерно-което доста често се получава при пиенето на витаминни препарати.Единственото което не трябва да пренебрегваш е фолиевата киселина/ до 4 месец/
Цитирай

13:30 на часовника на пощата?
Ако Мяу има възможност, да ви питам в прав текст - има ли някой заинтересован от стикерите в полза на децата от дома с умствени увреждания в с. Петрово?
Моля ви, кажете само едно 'да' или 'не' - не е проблем, ако никой не иска, все пак 5 лв са си пари. Но кажете, ако е 'не', да мога да върна стикерите в Стара Загора, да се продават там.
Цитирай

Пловдив

Здравейте приятели!

Бу, аз ще си купя стикер. Няма значение кой номер. Като се видим на 1.07. ще ти го платя. Стига да не е късно, разбира се.

Момичета, успех днес при кмета!   Praynig

Цитирай

Пловдив

... направила съм корекциите по списъка на пловдивските мами (и татко!) на първа страничка!!!! ...

Веселина, благодаря ти за списъка. Оценявам труда ти! Наистина!  bouquet
Цитирай

София

Ей taylor, термина ми е 30.1.2007 и живея в Тракия, Скобелева майка
Цитирай

Пловдив

Бу, и аз ще взема стикер, но също ще го платя на 01.07. ако не е проблем.
Цитирай

dr. Jend и renci, ще ви преброя и запазя 2 стикера, но на 1.07. не съм в града, та ще се видим допълнително. Сега ще пратя на Сладка Хапка от Ст З парички, да допринесем за полезното дело.

От мен - успех на протеста, момичета и момчета, подкрепям ви духом, телом ще съм на плажа Laughing
Цитирай
Санди,не сме в един район,ние сме в Кючука.И двете ми деца са зимни,декември и януари.Тъкмо ще може и моренце да хванеш.Яж,това,което ти се яде и прави това ,което ти се прави.Организма си знае работата,спи,колкото можеш.На мен втория пат много ми се спеше
Цитирай

Пловдив

.

От мен - успех на протеста, момичета и момчета, подкрепям ви духом, телом ще съм на плажа Laughing

Гаднярка такава! smile3534
Да събереш малко тен и за нас и да ни донесеш мидички.
Цитирай

Пловдив

Ох, забравих да пиша за срещата с кмета.
Мина добре според мен. Той като един типичен политик се опита да ни забаламоса, но мисля, че не му де дадохме. Имаше и медии та довечера гледайте новини и утре сигурно ще има нещо по вестниците. Има още за разказване, но съм много уморена и малката ми виси на крачола тука, та засега спирам да пиша. Извинете ме моля!
Цитирай
Най-накрая успях да седна на компа...
Не зная дали гледахте новините на Евроком Пловдив в 19.15, но аз ги гледах и нещо не ми хареса репортажа - имаше неточности Crossing Arms С няколко думи за всички - гледали и негледали Wink :
Срещата мина сравнително добре, кметът отговаряше на всички наши искания едно по едно. С някои неща беше абсолютно съгласен, други се опитваше да отклони, но мисля, че Коала и Ренци успешно го връщаха на въпроса Peace Аз малко се ошашавих и играх поддържаща роля  Blush Е, обадих се няколко пъти... Та какво каза той - ще преразгледат договорите на дадените под наем сгради на детски градини и ясли и ще възстановят функциите им; започват строеж на 2 нови детски ясли/градини, едната в Тракия, другата в Южен. Всъщност дават общински земи на някакви фирми, които ще строят нещо друго и вместо да заплащат на общината, ще построят и детските градини. Млечните кухни ще увеличат своята бройка, тъй като тези нови и възстановени градини ще бъдат и млечни кухни. Обърнахме му внимание, че в Кършака в момента има 1 детска кухня и макар че тези дни ще отворят втора, то 2 млечни кухни са крайно недостатъчно за такъв огромен квартал. Освен това той обеща единна информационна система за свободните места в яслите и градините. Каза до месец (на практика те получават информацията, трябва само да я структурират и вкарат в нета), но аз малко се съмнявам - като зная скоростта на бюрократичната машина... Confused Като отворихме дума за училищните настоятелства, той каза, че това било наша, на родителите, работа, както и на директорката на съответното детско заведение Crazy А ние искахме все пак да се регламентира създаването на такова настоятелство от общината... Тук той измести въпроса към сивата икономика - едва ли не родителите трябва да се превърнем в данъчни инспектори и следователи, за да следим кой каква данъчна декларация подава и дали не лъже ooooh! За да не се възползвали от социалните помощи лица с високи доходи. Всички знаем, че това съществува, но нима аз или ти можем да спрем този, който лъже за доходите си? Не мисля... За детските площадки - предложихме да се дадат на фирми, които да ги поддържат в замяна на реклами по площадките, ама по неговите думи не ставало така... Sad Поговорихме и за непроходимите подлези, недостъпните обществени сгради и спрелите по тротоарите коли (каза, че ще ни подкрепи когато отнесем въпроса до КАТ, защото това е в тяхната сфера на дейност). За подлезите каза, че ще помислят какво да сложат върху релсите, за да могат да минават както по-широките, така и двойните колички.
А неточността, която ме подразни в репортажа беше, че казаха, че предучилищните (подготвителните) групи, могат да минат към училищата. Това е недомислица, ясно го казахме. Да не говорим, че училищата нямат свободна база, както твърдеше една журналистка Naughty Всъщност повечето училища са с недостиг на класни стаи! Учителка съм, зная това отлично, както и всички учители, съставящи учебните програми 2 пъти годишно във всяко едно училище Crossing Arms
Сега негативните емоции - вече казах, че кметът се опита да ни обърне на следователи и данъчни инспектори Confused Другото, което ме подразни, е че все питаше а ние какво ще направим, какво ще дадем... Ами финансова подкрепа не можем да дадем, с тези 160 лв. майчинство ooooh! Нима това очакваше да му кажем newsm78 Ние казахме, че има нашата подкрепа и когато изникне въпрос за децата, майчинството и т.н. можем да кажем действителното положение на нещата, защото се сблъскваме с тях ежедневно Peace Няма да хукнем да слагаме покритие на релсите, я! Stop Питаше и колко предлагаме да е таксата за градините, яслите и кухните, сякаш ние сме експертите, а не неговите хора... Но щом сме искали повече ясли градини и кухни... трябвало да се увеличат тези такси Mad Обаче в крайна сметка при директния въпрос "Общината обмисля ли увеличение на тези такси?" той каза твърдо НЕ Peace
Хм, май това беше. За час и двайсетина минути - толкова Wink Друг път повече Peace Обаче потвърди, че ще имаме разрешението за протеста на 1 юли Hug
Ако съм изпуснала нещо - Ренци и Коала да добавят Praynig
Цитирай

Пловдив

Любе, благодарско душа, че си разказала всичко толкова точно. Аз откак съм се прибрала не съм седнала като хората и вече едва гледам та нямам какво да добавя.
Иначе и на мен ми направи кофти впечетление репортажа точно заради тази неточност с предучилищните групи.

И да ви кажа/ако не съм го казла вече де/, че като една порядъчна блейка днес забравих да взема разрешенето за протеста. Embarassed Утре ще пращам мъжо да свърши тая работа.
Цитирай

Пловдив

Браво момичета! Не съм гледала репортажа/ то май и по-добре,де/но като чета разказа на  Lss,мисля,че сте били страхотни.
Аз искам да се оплача от простотията човешка-днес като се разходихме и гледаме-повечето плакати скъсани...само габърчетата седят...абе какви са тия хора,бе...като не са съгласни поне на другите да не пречат...аман вече-тоя манталитет кога ще го надмогнем...Добре,че има повече разлепени,номе е яд-освен тия дни да разлепим пак,ама трябва да им оставим и охрана...
Цитирай

Пловдив

Момичета , едно ГОЛЯМО евала от мен.Smile)  Love Гледах репортажа, следя и темата.  бяхте чудесни, обосновани и логични.  
         А на логичният въпрос , защо чета  и не учавствувам../ това си е оправдание, но нямам избор/  Излязох в болнични  по мед. причини, бременна. Тогава ни преназначиха 50 човека  от Данъчна администрация в Община- Пловдив/ Плащането и обслужването  на коли и имоти  и цялата галимация/. Не съм и била ден на работа във вече новата ми служба.  Даже не си познавам колегите, камо ли нещо повече. По принцип  е нежелателно да участваме  в протести или искания , касаещи работодателя ни.  
              Мъчно ми е , че не можах поне с инфо да се включа..  , но наистина не си знам новите колеги. Дай , боже като се върна на работа.. с две ръце и крака ще помагам. Нашите деца може и първолаци да са вече.. но ще дойдат нови.., та за тяхSmile)

да не ме набиете сегааа!! Sad( Гадният общински  служител/ дето още не съм/, чиято  най-близка кухня е през 3 квартала.

Цитирай
Браво на майките-героини и от мен.Мислено бях с вас,но малкият спи по това време в къщи,а с него по срещи не става,катери се навсякъде.Дано кмета си удържи на обещанията Thinking
Кабранска,разгледах ви снимките,от снимка.бг,така че ще те разпозная,ако те видя.Аз утре кам 12ч,може да се завъртя на червеното кафе,с червена количка сме на ферари
Цитирай

Пловдив

Браво момичета! Съжалявам, че не бях с вас, но съм сигурна, че сте били страхотни!
Браво момичета! Не съм гледала репортажа/ то май и по-добре,де/но като чета разказа на  Lss,мисля,че сте били страхотни.
Аз искам да се оплача от простотията човешка-днес като се разходихме и гледаме-повечето плакати скъсани...само габърчетата седят...абе какви са тия хора,бе...като не са съгласни поне на другите да не пречат...аман вече-тоя манталитет кога ще го надмогнем...Добре,че има повече разлепени,номе е яд-освен тия дни да разлепим пак,ама трябва да им оставим и охрана...
И аз в района дето разлепих през деня - около 11ч. вчера - следобед поне половината бяха изпокъсани. Същото около ДКЦ І.
Кабранска, не те познавам, но те сънувах-боядисваше си косата 35 35 35
Цитирай

Пловдив

Джул, как беше концерта? Нищо не казваш.
Имам да те черпя, защото са ме подвели за влизането в 16 часа и аз те излъгах без да искам. Embarassed
Цитирай

Пловдив

Супер яко беше newsm10
А как ме налъга....ще се разберем, като се видим newsm48
Цитирай

Пловдив

Супер яко беше newsm10
А как ме налъга....ще се разберем, като се видим newsm48

smile3533 smile3534 smile3533
Цитирай

Пловдив

taylor ,ако си изчистиш кутията ще ти пиша на лични.
А jul ,ако си нме сънувала във вторник-наистина си я боядисвах Wink
Аз тия дни се губя малко от градинките,ама имах гости и трябваше да им обръщам внимание...А и нека се поразхлади малко ,че тая жега е нечовешка....
Исках да ви питам,ако някой от вас е открил педиатър който да приветства късното захранване,кърменето на поискване,алтернативните медицини и работи със здравната каса и дава направления...да се обади/знам,че има такива теми,но там не открих това което търся/
Цитирай

гр. Пловдив

Исках да ви питам,ако някой от вас е открил педиатър който да приветства късното захранване,кърменето на поискване,алтернативните медицини и работи със здравната каса и дава направления...да се обади/знам,че има такива теми,но там не открих това което търся/
Аз намирам разлика в моята педиатърка за две години, откакто се е родил малкия-
Макар че ми ги говореше разни за сокчета и тн.т. Но е свястна и винаги ми е уважавала решенията. Казва се Николова и работи в Кичук Париж.
Ще ти дам координати ако искаш.
Цитирай

Браво на момичетата за срещата с кмета. Представили сте се на ниво  bouquet

Аз нали почнах работа и вече не мога да съм толкова дейна в организационните работи, въпреки че много ми се иска (то това си ми е в кръвта и много обичам...ама сега не може). Иначе ви подкрепям мисленно и ще помагам с каквото мога. Надявам се да сме тук за протеста и да се включим. Девойките също искат да протестират  Mr. Green

Сега да ви питам нещо - имам позната бременна, която живее в Смирненски, до Мега Марината. Попита ме за добра педиатърка. Но ми се иска да е някъде близо до тях (не зная къде е най-близката поликлиника  Embarassed ), тъй като нямат кола и зимата ще им е трудно да ходят на консултации ако е далеч... Ако някой може - да помага със съвети.
Цитирай

Пловдив

Ако имате по-големи дечица, които вече са във ваканция и искате да им разнообразите ежедневието, ето ви един линк на моя темичка, която пуснах в Нашите деца, но тук може би ще е по-полезна
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=108633.0
Цитирай

Сега да ви питам нещо - имам позната бременна, която живее в Смирненски, до Мега Марината. Попита ме за добра педиатърка. 

моята е оттам - Д-р Тарева.
Ама не се наемам да препоръчвам, щото знае ли се. Кажи й да разпита в квартала - бременни, майки.. все ще чуе  някакви отзиви и ще си избере Wink
Цитирай

Пловдив

Такааааааааааааа...
Разрешението за протеста е у мен. Мъжо го взе вчера от общината.

Вещи, за пресконференцията съм на линия задържително. Леко ми е притеснено още от сега, но ще се справим.
Айде момичета, други желаещи за таз медийна изява няма ли?
Цитирай

Пловдив

Аз мога да дойда.
Цитирай

Пловдив

Пишем те в отбора тогава. Честно казано се надявах да изявиш желание. Hug
Цитирай
И аз ще дойда, дано не се шашна пак Blush
Сега за плакатите - момичета, утре ще ги получа и трябва да си ги разпределим. Не зная по кое време точно ще ги получа, затова предлагам да се видим неделя-понеделник и да дам на желаещите за ксерокопиране (ако се наложи) и лепене. Трябва всеки квартал да бъде подобаващо декориран Mr. Green И така - пиша кварталите, а вие казвайте кой ще ги поеме:
1. Център и широк център
2. Кършака и Гагарин - аз и Кармен Мери сме на линия, а предполагам и други ще се включат Wink
3. Смирненски
4. Кичук Париж
5. Тракия
6. Изгрев
7. Коматево
8. Прослав
Казвайте кой се включва и кога ви е удобно да се видим Hug Предлагам да се срещнем на Пеещите фонтани, защото е в центъра на града - да не се налага някой да прекоси целия Пловдив, за да дойде. Само кажете ден и час  Very Happy Ако е в неделя, много от вас ще могат да оставят децата на някого и да отскочат до Центъра да вземат плакатите Wink А в понеделник е удобно за неработещите майки...
Хайде очаквам включване от всеки квартал Hug
Цитирай

гр. Пловдив

За какво се борите така ентусиазирано, момичета?
така и не разбрах, извинявайте, четох нещо за детските градини, но не разбрах точно.
Цитирай

Пловдив

Lss,аз поемам пак Кичук париж-около Събота пазара и Белите брези.Имам копие което да копирам и ще разлепим наново,дано тоя път ги домързи да ги късат...
Цитирай
Каспър, борим се за увеличение на майчинството и детските надбавки (последните да бъдат за всички деца), за разширяване на семейното подоходно облагане, за надомна работа, а на регионално ниво - за детски кухни, ясли и градини, паркове и детски площадки, проходими подлези и т.н., и т.н.... Това е отворенот& … 72;та, а това са подробнос& … 74;ия. Ще копна тук и поста на една от майките, която е обяснила по-подробно:
Здравейте мили майчета,
Организираме протест за увеличение на МАЙЧИНСТВОТО и ДЕТСКИТЕ НАДБАВКИ
Присъединете се към нас в опита ни да променим живота на децата
Повече информация за градовете,протеста и исканията тук:
http://www.visx-develop.info/first_july/protest.html
http://www.visx-develop.info/first_july/
Ако не можете да присъствате лично, а искате да ни подкрепите, може да качите ваша снимка/ако сте бременна/ или снимка на детето си на линка горе.

Ако искате да изкажете мнение :
Нова тема: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=108840.0
Предпоследна тема: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=106880.0

Анкета : http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=108859.0

Ако искате да поразходите децата си по жълтите павета в София
Надали ще имате друга такава възможност
Заповядайте на 01.07.2006г. в 10:00 на Фонтана на Президентството
Да се запознаем и да се поразходим заедно

А ние, в Пловдив, ще се поразходим от 10:00 часа от пл."Съединение" до пл."Централен" Peace

Кабранска, радвам се, че поемаш Кичука Hug А плакатите от София са други, цветни Mr. Green Нали за тях събираме пари Peace Затова трябва да се видим и да ви дам няколко бройки Hug
Цитирай

Пловдив

Ами като чета по диагонала ,така ще е ...
Ама се надявам ,че ми е прстено-то нали мозъка ми изтича с кърмата...
Значи в неделя ще се опитам да мина към градската градина.
Цитирай
Момичета, плакатите пристигнаха! Моля, пишете кой ще ги лепи!!! Засега само Кабранска се обади Confused Хайде де, включвайте се! Praynig

1. Център и широк център - Джул
2. Кършака и Гагарин - Lss и Кармен Мери
3. Смирненски
4. Кичук Париж - Кабранска и Тейлър
5. Тракия
6. Изгрев
7. Коматево
8. Прослав

Утре ще ида на Пеещите фонтани, кой ще дойде да вземе плакати и по кое време?
Кабранска, на теб кога ти е удобно?

И Джул и Тейлър се включиха Hug
« Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 16:46 от Lss »
Цитирай

Пловдив

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ЯНА НА МИНИМО!
 smile3525
Хайде момичета помогнете ни!!!Не е възможно и ние сме с деца, няма как да залепим във всички квартали.Ще поемем Кършака и Гагарин и малко от центъра до към Четвъртък пазара.
« Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 16:07 от KaРмeН_МeРи »
Цитирай
И аз съм в Кючука,около халите,яслата и кам търговиите.Мога да се влкюча.Но каде трябва да се лепят.Големи ли са,не сам много наясно.Дайте да се видим в неделя,към 11ч.на пеещите фонтани и да се разберем и по 2лв.да дадем
Цитирай
Тейлър, плакатите са А4, не са големи. Утре ще съм на Пеещите фонтани, но не зная дали ще успея за 11 часа, ще ме изчакаш ли ако закъснея? Лепиш там, където мислиш, че ще го видят най-много хора Peace
Цитирай

Пловдив

Давайте паричките на Любчето, после тя ще ми ги даде!
Цитирай
Знае ли се в сряда, къде и в колко точно ще бъде пресконференцията.Предната колко продължи.Имам един ангажимент,ако мога да го променя
Цитирай

Пловдив

Сряда, 14 часа, Синдикален дом на културата. Обсъждахме къде да е - дали в залата на киното или на терасата на кафето и решихме, че в кафето ще е по-добре, в киното е доста тъмничко и не е много подходящо за колички, а пресконференцията ще е и със бебоците Smile
Цитирай

Пловдив

Копирам си поста от другата тема.

Момичета, току що гледах предаването "На 4 очи" с Цветанка Ризова по Нова телевизия. На гости и беше Христина Христова и обсъждаха двата законопроекта за майчинството. Получава се следното-Социалното ни министерство напълно подкрепя законопроекта на Адемов и Мръцков и много слабо подкрепя проекта на Христова и Велчев. Тя призна, че е песимист и смята, че ще се приеме проекта на Адемов. Направо се втрещих. И си мисля следното-на проатеста в събота е добре да кажем пред медиите, че между двата проекта този на Христова и Велчев е по-приемлив. Тоест лекинко да го подкрепим, че ако верно приемат законопроекта на Адемов сме за никъде. Нямам идея ако това стане как ще се оправяме и какви върли протести ще трябва да сформираме. Честно казано съм доста обезсърчена от тази новина.

Вещи, ти ще бъдеш на пресконференцията нали?
Цитирай

Пловдив

Копирам си поста от другата тема.

И си мисля следното-на проатеста в събота е добре да кажем пред медиите, че между двата проекта този на Христова и Велчев е по-приемлив. Тоест лекинко да го подкрепим, че ако верно приемат законопроекта на Адемов сме за никъде. Нямам идея ако това стане как ще се оправяме и какви върли протести ще трябва да сформираме. Честно казано съм доста обезсърчена от тази новина.

И аз! newsm10
Иначе за отчета Гагарин е декориран с новите плакати благодарение на мен и Лсс.Да видим дали ще оцелеят.Утре имам работа към пощата на Юнивърса и ще поразлепя и там.
« Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 22:09 от KaРмeН_МeРи »
Цитирай
И така - плакатите за Гагарин са разлепени, утре ще лепим и на част от Кършака Very Happy Още една мама - duhi_puhi, се включи за района около хотел "Ленинград", благодарим bouquet
Тейлър и аз сложихме и 2 плаката в Градската градина (нямахме кабърчета за повече в момента).
Аз разлепих и в градинката на Енергото и Пешеходния мост (дали ще оцелеят? Thinking )
Кабранска и Тейлър взеха плакатите за Кичук Париж, а Джул още вчера взе плакатите за Център и широк център Hug
И сега какво, момичета, няма ли някой да лепи из останалите квартали? Говорим за Смирненски, Тракия, Изгрев, Коматево и Прослав. Имаме мами от там, нека се включат Praynig
« Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 23:41 от Lss »
Цитирай

Пловдив

Мога да помогна на ДЖУЛ  ЗА цЕНТЪР И ШИРОК ЦЕНТЪР  / не ми пише на челото, че съм общински служител,  пък и аз реално още съм си в къщи/  За Коматево имам приятелка, която  може да попитам!!
Цитирай
Найка, свържи се с jul на лични, за да се разберете за лепенето Hug Надявам се и приятелката ти да се включи Praynig
Цитирай

тялом в Пловдив, духом в Марсилия

здравейте. аз не сьм се включвала скоро , защото нещо нямахме нет 5 дена.
благодаря на KaРмeН_МeРи за поздравите за яна.  Hug

мене може да ме броите за плакатите около големият гигант. има доста майки при нас. Lss , пиши как да ги взема. сутрин от 9-12 сьм в градската градина на малката площадка.
Цитирай

Пловдив

Момичета,аз тоя път съм решила да лепя с лепило/на гладка повърхност/,щото миналия ги слагахме с габърчета и на следващия ден повечетэ бяха изпокъсани.Ако имате познати в магазини или други места с витрини ги помолете да ги сложат от вътрешната страна-така е най сигурно,че ще останат и ще се видят от повече хора.
Цитирай

Пловдив

Завърнахме се от село и кръщането на племеника и сега наваксвам с новините.
Аз съм на ул. Богомил - ако има нужда за лепене в района - пишете ми.
Нещо беше споменато за понеделник - среща - къде и кога?
Цитирай
Джул, на ул. "Богомил" и района разлепено ли е вече? И въобще - този район ти ли ще го лепиш, или да се включи Devil In Disguise?
Минимо, не мога да дойда там в това време - взимам кухня и излизам следобяд. Сутрин съм вързана в къщи...
Кабранска, ти ме отчая Crying or Very sad Ако знаеш колко плакати с кабърчета сложихме днес... Дано пък тук не ги свалят Praynig Е, лепих и на гладка повърхност, но...  ooooh!
Момичета, утре ще съм в градинката на Енергото след 14 часа - докъм 17 часа предполагам... Ще взема всички останали плакати и ще дам на който дойде. Ще запазя само няколко - за ксерокопиране Peace
Лека нощ sleepuu
Цитирай

Пловдив

Вие що не спите, вижте кое време е станало  #2gunfire
Цитирай

Пловдив

Момичета, утре ще съм в градинката на Енергото след 14 часа - докъм 17 часа предполагам... Ще взема всички останали плакати и ще дам на който дойде. Ще запазя само няколко - за ксерокопиране Peace

Ще гледаме да дойдем с децата ... хем да полудуват.
Цитирай
Вие що не спите, вижте кое време е станало  #2gunfire
Абе мъжете спяха вече, само аз се кокорчех да чета Wink Ама пак съм на линия сутринта, както се вижда Mr. Green Обаче сега се залавям с домашната работа Crazy
Момичета, чакам ви в градинката на Енергото днес Hug
Цитирай

Пловдив

В колко тръгваш?
Цитирай
В колко тръгваш?
Вероятно към 13:30  Peace
Цитирай

Пловдив

Найка ми е писала на ЛС, ще се свържа с нея днес.
По Богомил вече бях сложила и ги няма, днес ще слагам пак. Не мога да разбера, но ми се струва, че около ДГ и ДЯ има разчистват нашите неща тези, дето лепят за дет. куклени театри и занимални newsm78
Devil In Disguise, ако можеш днес ела на кухнята на "Богомил", ще съм там 11-11.15ч., с бебе Тео в лятна количка ТСМ. Ще си разделим останалите.
Любче, ако мога, ще мина за още плащати днес следобед.
А първите, които сложих в събота, бяха в Захарна фабрика Laughing
Цитирай
Момичета, навън е АДСКА ЖЕГА  sweating , не мога да изведа децата, ще получат топлинен удар докато стигнем до градинката на Енергото Sad Вече е над 35 градуса... Съжалявам, не мога да дойда да ви дам плакатите Embarassed Ако някой има път към Панаира, да ми пише на лични да се разберем да му дам плакати. Иначе - остава за утре или сряда... В сряда ще присъствам на пресконференцията (тогава няма мърдане - жега или не, ще трябва да намеря начин...) и ще нося остатъка от плакатите - който иска да дойде да вземе Peace
Още веднъж - извинявайте Embarassed
Цитирай

Пловдив

Аз тамън щях да пиша, че сте луди посред тия горещини да излизате навън. Аз не смея да я извеждам по това време, че и на мен ми става лошо от жегата и да не стане някоя инфекция.
Ако останат плакати до сряда ще взема след пресконференцията да разлепя и аз още, че това дего го бях налепила го няма вече. Не разбирам какво им пречи на хората та ги късат.
Иначе аз на пресконференцията ще идвам с мъжо и детето. Мъжкия фактор ще го водя, за да гледа малката. В колко часа трябва да сме в синдикалния дом?
Цитирай

Пловдив

Ами ако искате да се съберем към 13:30 - 13:45
Цитирай

Пловдив

Става. Тамън по едно кафе за отскок да пийнем.
Цитирай

Пловдив

Devil In Disguise, ако можеш днес ела на кухнята на "Богомил", ще съм там 11-11.15ч., с бебе Тео в лятна количка ТСМ. Ще си разделим останалите.

Съжалявам, не съм видяла, че си писала, защото бях яхнала метлата отново ..... а иначе висях в градинката от 10,30 до 14 часа  Crying or Very sad
Цитирай
Съжалявам, не съм видяла, че си писала, защото бях яхнала метлата отново ..... а иначе висях в градинката от 10,30 до 14 часа  Crying or Very sad
Извинявай, не посмях да изведа децата в жегата Confused За баткото как да е - издържа почти колкото голям човек, но мъничето е само на 9 месеца и не би понесло тази жега...
Цитирай

Пловдив

Извинявай, не посмях да изведа децата в жегата Confused За баткото как да е - издържа почти колкото голям човек, но мъничето е само на 9 месеца и не би понесло тази жега...

Няма проблем,  bouquet
Жегата беше отвретителна, а и аз бех в градинката на Каменица, а не на Енергото.
Кой събира парите??? Да знам на кой да дам ...
То в тея жеги къде ли ще може да се видим или по-точно кога?
Цитирай

Кой събира парите??? Да знам на кой да дам ...
То в тея жеги къде ли ще може да се видим или по-точно кога?

Моля те ако ходиш дай вместо мен парички,пьк с теб като се видим ще ти ги вьрна.Ако можеш де.По-вьзможено е с теб да се видя отколкото да отида до Енергото.Само да свьршат вече тия очни ooooh!
Цитирай

Пловдив

Моля те ако ходиш дай вместо мен парички,пьк с теб като се видим ще ти ги вьрна.Ако можеш де.По-вьзможено е с теб да се видя отколкото да отида до Енергото.Само да свьршат вече тия очни ooooh!

Креми, ще дам душа нямаш проблеми  Love

Айде стига с тези очни, че ни е скучно без теб ...
Цитирай

Пловдив

Да се отчета.. макар, че не ни познавате повечето тука (още