Пловдив - 4

  • 24 728
  • 295
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Айде-е-е-е-е-е, разкрит съм .... Embarassed

Коалке, не се спотайвам ...  Wink Просто не бих седнал да си правя самореклама по този начин! 

Поздрави!

# 91
  • Мнения: 1 873
Хелоууу!
Имаме си 2 зъба вече и сме като Зайко - Байко!
Добре дошли на Dr.Jend и murvet77 !
Лека бременност на Mrs Dr.Jend! Wink
Хайде утре среща  в градинката на Четвъртък пазара, че не сме се виждали заради лошото време! Hug

# 92
  • Мнения: 2 070
Здравейте пловдивски мами! Аз съм Деси от Плевен и съм се заела с организацията на протеста на 1 юли в Плевен. Моля, който се е занимавал с организацията на протеста в Пловдив на 1ви юни да ми напише едно лично съобщение, разкажете ми как мина при вас и ако имате изобщо какво да кажете по въпроса..Най-вече за нещата около организацията, много ще съм Ви благодарна! Имам и конкретни въпроси, но няма да Ви занимавам тук - най-добре с лични съобщения...Мерси предварително!

# 93
LSS даи малко повече инфо като телефон къде се намира кабинета?
Dr Jend къде се намира кабинета ти?Даи ми някъкъв телефон?Аз съм ти комшиика живея в блока до черупките на бул.Дунав.
Благодаря на всички.Сега ви оставям че багажа ме чака

# 94
Добре дошли на новите мами и единствения ни татко (досега) bouquet  bouquet  bouquet
Мамо Ваня, писах ти ЛС Hug
Тейлър, групата от Кършака сега оставаме на Четвъртък пазара, че в жегите/лошото време/ не ни се рискува до фонтаните... Пък и нали знаеш, че към 17:00 се изнасяме вече... Sad

Днес съм на линия на Четвъртък пазара, след като хлапетата се наобядват, т.е. след 13:30-14:00 Peace Кой друг освен Кармен Мери ще е там?

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060
Ако Приска не заспи и ние ще се присъединим Simple Smile

# 96
  • Мнения: 1 671
Момичета и уважаемо момче,  копирам от другата тема, за да знаете и тук, и да се включите

1 ЮЛИ - ПРОТЕСТ ЗА ПО-ВИСОКО МАЙЧИНСТВО И ДЕТСКИ

Уважаеми съграждани,


каним ви на 1 юли 2006 г. от 10 ч. на протестно шествие срещу ниското майчинство и детски надбавки.

Ние, настоящите и бъдещи български майки, на 1 юни 2006 г. връчихме на депутати и министри исканията ни за увеличаване на парите за майчинство и детските надбавки, като предложихме нов метод за изчисляване на сумите съобразно осигурителния доход на семейството. Настояваме минималната сума за майчинство да е 250 лв., а детските надбавки да станат 50 лв.  и да се отпускат на всички деца. 

До момента не сме получили никакъв отговор от Министерството на труда и социалната политика.

Убедени сме, че исканията ни са абсолютно справедливи.
Подкрепете ни.

Начало на шествието 10 ч.  от площад "Съединение", по Главната улица, до площад "Централен"

# 97
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Пожелавам успех на Des-Qna_Pleven  !

И на нас нищо не ни пречи да си направим още едно ществие на 1 юли, нали?

Поздрави!

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Този път ще се присъединим и ние.

Коала, това ли може да се разпечата, за да се сложи на видни места за по-голяма популярност?

# 99
Поздрави и от мен.Много сте ми далечни мамите от Кършака.Айде да се оправиа това време,че да се видим.Ама режимите на спане нещо не ни съвпадат.Сега батковците ви като не ходят на училище може да идвате и по кам следобед.Ние юли и август няма да сме тук,така че трябва да направим една срещичка.Пък и се запознаем с мама Ваня и тя с нас.
Виждам още една малка мусикантка сред нас.
между другото да почерпим за нашата 8ма годишнина,утре на 14юни. luvbed 1dating family6до женско cheers

# 100
  • Мнения: 38
Здравейте мами от Пловдив!
Препоръчайте ми при кого да родя- събитието е през ноември.
Къде в Пловдив да си направя биохимичен скрининг, макар че според лекаря ми нямам предпоставки за такова изследване. Благодяря ви предварително за отзивчивостта!!

# 101
  • Мнения: 4 068
Такааааааааааааааааааа.....
Доколкото разбрах от Коала шествието на 01.07. в Пловдив вече е официално обявено и довечера ще пуснат инфо за него в новините на Евроком. Значи няма какво повече да му мислим ами давайте да се захващаме с организация.
Lss, предлагам дата 15.06. като ден, в който да внесем молбата за протеста. Само трябва да се разберем по кое време да го направим, че аз наобед взимам кухня.
Също така нека всички си подготвим по една снимка на децата и като се реши на коя дата да ги пращаме на адреса на МТСП да сме готови.
Нека и всеки, който има възможност да си разпечата текста на апела и след като получим разрешение за протестно шествие да го лепи където свари дет се вика.
Необходимо е този път да сме много по-масови от миналия път, за да се разбере, че току така няма да се откажем. Та аки имате възможност водете и баби и татковци и всякакъв друг народ на шествието.
Ние с мъжо например така ще си отбележим годишнината от сватбата, която съвпада с датата на протеста.

# 102
Ренци, 15.06. е вдруги ден, не зная дали Емо ще е оздравял Sad Ако е здрав - няма проблеми Peace А по кое време да идем - нека е след 14:00, защото и аз взимам кухня, а и ми е нужно повечко време за път - от Кършака до Общината...

Хайде, момичета, нека този път бъдем повече на протеста Hug Все пак се борим за децата си Peace Една от идеите е да носим снимки на децата, да ги залепим на някакъв картон/хартия и да ги оставим пред Общината с подходящ надпис отгоре, нещо от рода "Нашите деца са нашето бъдеще", "По-добро бъдеще за нашите деца - сега!" или нещо такова (не е уточнено, приемат се предложения Grinning ). Ренци е писала за другата идея - да засипем министерството с писма със снимки на децата, също с подходящ текст на гърба. Ще връчим и искания за детските кухни, ясли и градини също Peace Не забравяйте да си подготвите и по едно бебешко шише с жълти стотинки - "С жълти стотинки дете не се храни!"  Crossing Arms И много тракащи дрънкалки Wink Водете колкото може повече хора, още повече, че е почивен ден (събота). Разпращайте и линка с електронната подписка: http://www.zdrasti.net/bgmamma/ - така всички ще знаят какви са исканията ни и се надяваме да ни подкрепят Praynig Нека покажем какво могат майките, когато се борят за децата си Twisted Evil

# 103
  • Мнения: 1 671
Да се включа и аз. Първо, благодаря на Ренци и ЛСС, че поемат организацията.

Сега ще пусна текст на отворено писмо до кмета Чомаков, в което настояваме за повече детски ясли, кухни и тн. Моля, прегледайте го, допълвайте, за да можем да го пуснем на кмета с официална покана да дойде на 1 юли при нас


ДО
КМЕТА НА ОБЩИНА ......


ОТВОРЕНО ПИСМО

От Инициативен комитет “Настоящи и бъдещи български майки”
Град ......., лице за контакт .............., адрес..........


ОТНОСНО: Недостатъчния брой на детските ясли, детските градини и площадките за игра


ГОСПОДИН КМЕТ,

Инициативен комитет на настоящи и бъдещи български майки връчи на 1 юни 2006 г. Отворено писмо против социалната политика на държавата по отношение на майчинството и детските надбавки  на депутати от Четиридесетото Народно събрание.

С безпокойство Ви информираме, че ние, пловдивските майки, срещаме неимоверни трудности при записване на децата си в детски ясли и градини. Поради крайно недостатъчния им брой, най-често документите на детето трябва да се подават поне една година по-рано, за да е гарантирано включването му в съответната възрастова група.

За информация: в град Пловдив функционират 15 детски ясли, чийто капацитет общо е около 1 100 деца. Само за 2005 г. в града ни са родени три пъти повече деца.

ГОСПОДИН КМЕТ,

Настояваме община Пловдив да предприеме решителни мерки за увеличаване броя на детските ясли и детските градини в града. Освен това предлагаме:

Да се въведе единна информационна система за приема и свободните места в детските ясли и градините, която да бъде достъпна и чрез интернет .

Молбите за записване на деца да се приемат по набори , два пъти годишно, в строго фиксиран срок .

С цел трайно решаване на проблема с приема на деца в детски заведения е необходимо отдадените под наем помещения , които в миналото са  функционирали като детски ясли и градини, да бъдат възстановени като такива.

    За по-голяма прозрачност при отчитане на извършени разходи от ръководствата на отделните детски заведения, е необходимо в тях да бъдат създадени училищни настоятелства.

Настояваме, също така, за увеличаване броя на детските площадки, където децата ни да могат да играят спокойно.


Град…., дата                        С УВАЖЕНИЕ:
                        Име

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 17:01 от Коала

# 104
  • Мнения: 4 068
Lss, тогава оставям ти да свирнеш като оздравеете. Аз съм авейлибъл дет се вика. 14,00 часа ми е идеално даже, защото ако евентуално малката шматка е заспала мога да дойда и без нея. Ти имаш ли къде да разпечаташ молбата?

Общи условия

Активация на акаунт