По какви спагети си падате?

  • 10 091
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 804
 baloniИли по точно как си приготвяте соса към спагетите ?
 На мен любими са ми черни от хайвер на сепия със сос от морски плодове.
baloni

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 21:35 от makaui daniela

# 1
  • София
  • Мнения: 6 779
Купувам готов сос на Dolmio,най често Болонезе.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
В къщи най - много се харесват сосовете от запържена кайма и домати. Поливаш върху спагетите и поръсваш с настърган кашкавал. Peace

# 3
  • Мнения: 1 210
Ами ние най-често си правим спагетите със Чили сос на Дерони. Върви отлично със консерва риба тон и допълнително настъргани кисели краставички, маслини и кашкавал.

Както се казва - бързо, лесно и вкусно.

Другият сос, който обичаме, но по-рядко приготвяме е Базилико пак на Дерони. Него винаги приготвяме с кайма. Тази комбинация използваме и за лазанята.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 814
Обичам паста със спанак, в това число и спагети.Ако няма такива, поне да са пълнозърнести и винаги 'ал денте'.
Сос: в тиган бекон или наденица, запържва се и се вади
в същото олио червена пиперка (на жулиени) - много хубаво да се запържи.
Връща се мръвката + риган+босилек+ черен пипер+лют червен пипер (аз слагам люто олио с печени чушлета) + сметана (10" преди га го махна от котлона) +сварените спагети - пържи се 2-3 " и се сервира.
Това са ми любимите спагети.

# 5
  • Мнения: 319
лук+Долмио Болонез + кайма или бекон + гъби + риган, босилек, розмарин и чили
или
лук+бекон+гъби+синьо сирене+сметана

по принцип правим талятеля и отгоре обилно с кашкавал

# 6
  • Мнения: 6 472
Аз го обожавам със спанак, синьо сирене и сметана. Мойто мъж най- много ги харесва със сметана, бекон и кашкавал или с доматен сос, маслини, кайма и кашкавал.

# 7
  • Мнения: 7 474
сметана+ смляни кренвирши+ кашкавал+чесън

# 8
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
домашен кетчуп+кринвирши на ситно+кашкавал+чер пипер

И най-важното е да се много!!! Laughing

# 9
  • Мнения: 793
кайма/или колбас/ , гъби, доматен сок,лук, пипер/ако има/, сирене, кашкавал, подправки     chef


И най-важното е да се много!!! Laughing

 newsm10 newsm44

# 10
  • Мнения: 3 216
baloni
 На мен любими са ми черни от хайвер на сепия със сос от морски плодове.
baloni

Това с хайвера от сепия  Sick Аз хич не я долюбвам тая сепия.Я кажи вкуса какьв е -като хайвер или по-бие на сепия?И тези сигурно ги има в Италия?
Аз като фен на всякакви пасти не сьм виждала у наше село такива.
А по темата-любимите ми са сьс броколи,сметана и колкото се може повече сирена.

# 11
  • Мнения: 14 471
сметана+ смляни кренвирши+ кашкавал+чесън

това и ние го обичаме - по-различно от традиционното доматено - кашкавалено сосче.
аз правя и китайски сос - запържени морковчета, гъбки и пилешко месце, къри и накрая соев сос

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
У нас най се тачат доматения вариант (пълнеж от сурова наденица, запържен с лук и чесън, много черен пипер и домати) и този със сметана, запечен на сух тиган бекон на парченца и кисели краставички.
Иначе такива черни спагети предлагат в ресторант Уно (до Операта) - нямат вкус на сепия самите спагети Laughing Ама и там ги приготвят с морски дарове, та може от това да се маскира сепийния вкус, знам ли Thinking

# 13
  • Мнения: 5 475
Ние обичаме Песто с босилек или с рукола (  newsm78  която не знам как се казва на български )  Peace
 
Прави се от 50 г семена от пиния,2 склидки чесън,100 г босилек или рукола , едро нарязан,150 мл зехтин,100 г овче сирене(пекорино)
Пасират се  не много фино семената от пиния с 2 накълцани склидки чесън, едро нарязания босилек или рукола и 50 мл. от зехтина. Разбъркават се отцедените и сварени спагети се със 100 г настъргано овче сирене и останалия зехтин.
 Peace

# 14
  • Мнения: 2 609
Запържен лук+ доматен сос+ бульон+ колбас+ сирене+ кис.краставички+ маслини+ гъбки(ако има)+ подправки. След като полея спагетите със соса-->мнооого кашкавал и майонеза, ммм... smile3521 smile3508

Общи условия

Активация на акаунт