Първото посещение на бебето при офталмолог - кога?

  • 1 845
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Здравейте мами!Някой знае ли кога трябва да се заведе бебето  на профилактичен преглед при офталмолог?

# 1
  • Мнения: 1 883
Тук от форума научих , че трябва да е около годинка  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 732
Аз пък мислех,  че на 3 години newsm78

# 3
  • Мнения: 5 228
Около годинка.

# 4
  • Мнения: 4 392
Благодаря ви!  bouquetА педиатърът длъжен ли е да даде направление? newsm78

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние бяхме преди седмица на офталмолог по друг повод. Лекарката ме попита направили ли сме профилактичен преглед, отговорих й- не. Тя каза, че е хубаво около 2 год. възраст да се направи, но детето трябва да отговаря на въпроси- на къде е обърната някоя фигура. Въпреки, че Рая говори, сметнах, че няма да може да се справи и лекарката каза да я упражнявам вкъщи и пак да отидем. Каза, че ще прегледа и голямата, нищо, че е вече на 5.

# 6
  • Мнения: 4 392
Притеснява ме фактът,че като се събуди малката,очите й сякаш са леко "разцентровани" newsm78.То може и да си е нормално ,но друго е да я види лекар.Мъжо казва,че си въобразявам Crazy
А иначе е малка да отговаря на такива въпроси за картинки hahaha

# 7
  • Мнения: 4 414
ако няма други някакви проблеми и поводи за притеснения - около година. тогава не ги питат коя картинка накъде е обърната. проверяват ги за кривогледство и разни вродени неща. това с картинките е на втория преглед, който е около 3 год.
успех  bouquet

# 8
  • Мнения: 5 228
Когато дъщеря ми беше на около 10 месеца я заведох на очен лекар, защото ми се струваше, че си криви едното оченце. След това трябваше дая заведа пак, заведох я преди около месец. Лекарката ми обясни, че около годинката е добре да се отиде, за да се прегледа за вродено перде и др. аномалии, особено ако родителят вижда нещо притеснително.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
ако няма други някакви проблеми и поводи за притеснения - около година. тогава не ги питат коя картинка накъде е обърната. проверяват ги за кривогледство и разни вродени неща. това с картинките е на втория преглед, който е около 3 год.
успех  bouquet
Точно заради кривогледство я заведох и лекарката ми каза, че това само аз мога да преценя, защото съм с детето непрекъснато и ще забележа всяка промяна. Аз в крайна сметка реших, че няма нищо и си тръгнахме Grinning

# 10
  • Мнения: 4 915
Вчера на същия въпрос, педиатър ми отговори - на 3 годинки.

Първата причина - детето преди това не може да съдейства на офталмолога и да отговаря на въпросите му, за да се направят изводи от прегледа. Не може да се разбере доколко и какво точно вижда/не вижда.

Втората причина - очните мускули все още не били окончателно "стабилизирани" до 3 годишна възраст, и било обичайно детето да криви оченца първите три годинки, без това да означава, че е кривогледо и има проблем.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 746
Ако детето няма оплаквания спокойно може да се направи на 3г. Дияна я водих лятото, на 4.

# 12
  • Мнения: 4 392
Вчера на същия въпрос, педиатър ми отговори - на 3 годинки.

Първата причина - детето преди това не може да съдейства на офталмолога и да отговаря на въпросите му, за да се направят изводи от прегледа. Не може да се разбере доколко и какво точно вижда/не вижда.

Втората причина - очните мускули все още не били окончателно "стабилизирани" до 3 годишна възраст, и било обичайно детето да криви оченца първите три годинки, без това да означава, че е кривогледо и има проблем.


Притесних се,най-вече ,защото бях чела ,че този проблем трябва да се е "изгладил" до навършване на 1.годинка,но явно съм в грешка newsm78 .

# 13
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз бих завела моето дете и около година ако виждам това, което и ти! Заведох Александра наскоро на офталмолог, щото вече ме хвана срам, че все отлагам. Тя сега е на 3 г. Прегледаха я и на компютър и на таблото. Сега, ясно е, че дете на 11 месеца няма как да се прегледа на табло, но на компютъра може да се види дали има проблем. Това мисля аз... Grinning
Имай предвид, че проблеми като мързеливото око трябва да се оправят в много ранна възраст!!!

# 14
  • Мнения: 4 392
Vache,благодаря!
Май ще си изпрося едно направление  да ми е мирна главата Wink

Общи условия

Активация на акаунт