Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора


Мнения: 2 654
Моля ви за отговор, т.к нашата лекарка не си вдига тела и съм леко притеснена вече.

Детето ми от петък вечерта е на антибиотик Зинат, заради ушна инфекция, отделно му слагаме капки в ушите, носа, пие Ентерол и Осцилококцимум за засилване.
Снощи вдигна темп която се мени между  37.8 до 38.3, на пипане е много топъл. Иначе е горе-долу жизнен, не яде, но пък пие течности.
Говорих с педиатърката и тя каза, че е странно, но да се обадя на докторката УНГ, която ми е изписала лекарствата т.к тя знаела по-добре положението.
Е да ама тя не отговаря и аз не знам какво да правя - опасно ли е това състояние.....много е странно да пие антибиотик и да има темп.
Сега му дадох малко Нурофен.
Моля помагайте!
Цитирай

гр.Варна

Мнения: 1 425
Здравейте! А проблема само в ушите ли е? Hug
Цитирай

София

Мнения: 1 618
По принцип ако е точен антибиотикът до третия прием пада температурата, но Вики беше държала веднъж температура и на третия ден.
Цитирай

DE

Мнения: 1 881
Много е относително- Александра ми е поддържала ТП 4дни след приема на Клацид  newsm78
Цитирай

ул. "Свобода"

Мнения: 1 409
Случи ми се дъщеря ми да вдигне темп. в последния ден на антибиотика - не беше подходящия и като го смени докторката нещата се подобриха бързо.
Друг добър специалист за консултация може ли да ви види и да прецени правилно ли е лечението? Продължаването на температурата е симптом, че нещо в лечението не е подходящото.
Бързо подобряване ви желая Praynig
Цитирай

Въпрос на гледна точка...

Мнения: 865
          И ние имахме зачервено гърло и Т, която не се сваляше от нищо три дни. Педито изписа антибиотоци и добре не съм дала. На четвъртия ден падна Т и се яви обрив #Crazy Заведохме я пак на лекар и се оказа розеола. Слава богу вече сме добре, но като имаше Т беше жизнена, но не се хранеше и пиеше мн вода.
Цитирай

вляво от асансьора

Мнения: 1 262
Ами, Наде, и синът ми е от петък на АБ(заради гнойна ангина) и чак сега, следобед, мога да кажа, че му падна малко Т, ако 37' се приеме за ниска, ама на фона на 40' е добре.Да чукна на дърво, надявам се да не вдигне тази вечер.Не мисля, че трябва да се притесняваш, а и всичко зависи от вида на инфекцията, АБ-ка и способността на организма да се пребори.По принцип е нормално след 48ч от първият прием да подейства,така знам, но е индивидулно.
Бързо оздравяване!
Цитирай


Мнения: 2 654
Извинявам, се че чак сега отговарям, но малко след като писах тук успях все пак да се свържа с лекарката и трябваше за 30 мин да стигна от Банкя до ДЦ "Здраве", успяхме все пак.
След като ни прегледа не можа да установи от какво е вдигната темп, предположи, че е от ушната инфекция и ни изписа имуностимулатор и хомеопатия за темп.

По обяд детето беше добре, но като стана от следобедния сън вдигна 39.2. Дадох от хомеопатията, но т.к след 2 часа все още нямаше резултат си минах на стандартните Панадол и Нурофен, веднага подействаха.
До вечерта всичко беше наред, но през нощта към 1-2 отново вдигна 39.2 - лекарства, на сутринта като се събуди същата история, но малко по-ниска Т 38.
Явно я вдига като стане от сън.
Като цяло е жизнен, яде и пие много вода, но мен ме притеснява, че нито една от 2-те лекарки не може да каже какво му е на детето ....
Вече не знам какво да правя, голяма съм паника /както си личи от първия постинг Embarassed/ и ужасно се притеснявам ..... може да е нещо незначително и да отмине, но ще се побъркам дотогава  Crying or Very sad
Цитирай

София

Мнения: 2 331
А продължавате ли с АБ? На мен ми е странно съчетанието АБ + хомеопатия, защо ли си мисля, че трябва да се прилагат отделно... Ако това положение продължи те съветвам да смениш лекарката УНГ  Peace.
Цитирай


Мнения: 2 654
Ами да, продължавам с антибиотика, казаха ми да не го спирам поне 7 дена.
А хомеопатията според нея била, за да не се товари организма с др.лекарства, но при положение, че не действа нямам особен избор.
За темп ни е предписала Angin Heel, а имуностимулатора е Изопринозин.

Най- странното е, че темп започна 3 дена след като започна да пие антибиотика, а инфекцията е отпреди месец, късно я открихме защото единствените симптоми бяха лека кашлица и сополи, които не преминаваха близо месец, след лечение с Еуреспал и Стодал.
И накрая съвсем учудващо се оказа инфекция на ушите.
Цитирай

София

Мнения: 2 331
Не ми харесва че е започнала температурата при даване на АБ - принципно на него му трябват май 3 дни, за постигане на концентрацията в организъма, т.е. както смятам, от вчера вечерта не трябва да имате проблеми с температурата, но, както писа ти, през нощта е вдигнал доста висока температура... Ако вдигне пак температура досаждай пак на лекарката - е, със сигурност ще го направиш и без моя съвет де - и, моля те, пиши как са се развили нещата! Аз ще стискам палци за бързото оздравяване на детето!  Hug
Цитирай


Мнения: 1 430
Ами моя син е пил до сег три пъти антибиотик.
Първия път беше инжекции в датско отдебение и му биха 2 и това беше-ефект имаше.
Втория път му изписаха Оспамокс-след 24 часа т.е. 3 приема вече нямаше Т и се оправи-пи го 4 дни и беше напълно излекуван.
Третия път-т.е. кам ден днешен пак пие оспамокс и пак след 3 приема спря да вдига и изглежда жизнен.
Това са моите наблюдения-може да са прави момичетата и да не му е даден подходящия АБ.
Пиши ни пак какво става. И дано бързо се оправи.
Цитирай
И на мен не ми харесва това подържане на температура. Консултирайте се с друг лекар. Дано да я спадне бързо. Успех
Цитирай


Мнения: 2 654
Бях сега при педито и утре ще взимат кръв за изследвания.

Тя каза вариантите са два - или е вирусче, което по лошо стечение на обстоятелствата сега го е прихванал въпреки антибиотика и ще си отмине само за 4-5 дена
или ако има нещо друго ще се види на кръвната картина.
Цитирай

London, Sofia

Мнения: 8 914
Моля ви за отговор, т.к нашата лекарка не си вдига тела и съм леко притеснена вече.

Детето ми от петък вечерта е на антибиотик Зинат, заради ушна инфекция, отделно му слагаме капки в ушите, носа, пие Ентерол и Осцилококцимум за засилване.
Снощи вдигна темп която се мени между  37.8 до 38.3, на пипане е много топъл. Иначе е горе-долу жизнен, не яде, но пък пие течности.
Говорих с педиатърката и тя каза, че е странно, но да се обадя на докторката УНГ, която ми е изписала лекарствата т.к тя знаела по-добре положението.
Е да ама тя не отговаря и аз не знам какво да правя - опасно ли е това състояние.....много е странно да пие антибиотик и да има темп.
Сега му дадох малко Нурофен.
Моля помагайте!
Според мен попитай някой компетентен дали антибиотика е в достатъчна доза newsm78 Така нашето старо педи даваше на Гери никакви дози и се чудеше защо не пада.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора