Спрей против ухапване от комари

  • 9 420
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 661
Моля Ви, дайте ми съвет!Имам голям проблем с комарите. Знам, че има спрейчета против ухапване от комари, но понеже никога до сега не съм си вземала такъв не знам кой е най- ефикасен.
Ако сте ползвали или са ви препоръчали някой, споделете!  newsm12

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
За в къщи си купи, машинка против комари, които се включват в контакта. Продават ги в Метро.

Спрей или стик против комари AUTAN (дано не бърка, при изписването), жълта опаковка с червена капачка. Продават го също в Метро и аптеките.

Ако си на заведение, и нямаш по ръка спрей, намажи откритите часто от тялото с оцет или някакъв алкохол.

Ако, все пак за те захапали комарите, за да облекчиш сърбежа, намажи се с ментолов спирт (охлажда) или крем "Чаевец"  (гарантирам, че на другия ден няма да има помен от ухапано, кремчето може да поръчаш на някоя козметичка) или напръскай със спрей против ухапвания от насекоми, инфекции и разни (продават го в аптеките, но забравих как се казва, като прибера ще погледна).

# 2
  • Мнения: 17 407
Аз ползвам спрей OFF.

# 3
# 4
  • Мнения: 661
Ashanti, наистина ли е ефикасен?Как се използва?Колко време е нужно да се напръскаш с него преди да излезеш и колко трае действието му?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 621
AUTAN спрей е много добър. Но нещо не мога да го открия в аптеките и сега сме с Off спрей. Пръска се по откритите части, 10-15 мин преди да излезеш, ама не помня колко му е времетраенето newsm78

# 6
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Има и на Джонсън като ролка против изпотяване и се мажеш,мирише добре и има ефект аз го ползвам за дъщеря ми.Също има и мокри кърпички по аптеките ако си някъде на вън и нямаш възможност да се мажеш,също са добри.

# 7
  • Мнения: 2 550
Един глас от мен за Аутан. Миналата година ме спаси  Simple Smile
Аз си бях взела Аутан стик.

# 8
  • Мнения: 1 666
За Off вече е казано - мога само да подкрепя, че е ефикасен. Също така добро решение е и спрей Sinkov. И двете са ме спасявали много лета подред, защото се надувам ужасно от комари. А за вкъщи ползваме елекрическото устройство на Райд.

# 9
  • Мнения: 814
Ashanti, наистина ли е ефикасен?Как се използва?Колко време е нужно да се напръскаш с него преди да излезеш и колко трае действието му?

Наистина е много ефикасен-гарантирам Peace. Пръска се на 10-15 см. от тялото и трае около 5 часа. Мисля че беше около 5 лв- за информация  bouquet

# 10
И аз ползвам OFF и съм много доволна.Има го под формата на спрейче и крем и мирише много приятно.А иначе трае около 3 часа след като се напръскаш и пише че е също против кърлежи и др. насекоми.

# 11
  • Мнения: 870
С Autan сме и ние, от 2-3 години все него ползваме действието е няколко часа, предпазва и от кърлежи и други насекоми.

# 12
  • Мнения: 2 897
autan е много ефикасен,миналата година ме спаси на морето.Аз използвах стик-удобен и не мирише почти на нищо Sunglasses

# 13
  • София
  • Мнения: 39 754
И аз бих дала още един глас за ОФФ-а. ПОне при детето и мъж ми има ефект.

# 14
  • Мнения: 5 140
Доволна съм много от Репелекс на Биотраде.
Ние с щерка ми сме алергични към комари..., то ни помага.

# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това вече го пусках днес, но ето моите предложения:

http://english.eshop.bg/eshop3/index.php?url=/eshop3/phps/addord … amp;get_keys=myid

http://www.vivasan.bg/index.php?page=products&id=186

• Друго средство против комари е есенцията от лимонник - сложете само по една капка есенция върху всяка възглавница или на крушките в спалнята.
• Можете да гледате босилек на прозореца или на балкона на стаята - и той пъди комарите.



# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://english.eshop.bg/eshop3/index.php?url=/eshop3/phps/addord … amp;get_keys=myid

# 17
  • Мнения: 1 399
Снощи ми трябваше информация за репелентите.
И четох, че най-ефикасни са тези, на които основната съставка е DEET (N,N-diethylmetatoluamide). Информацията е от тук
После пуснах едно бързо търсене в google, из българските страници и открих, че OFF  и някакъв репелент на Биотрейд  са на основата на DEET.
Предполагам че не са единствени, но това открих аз   33uu

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Do you know: What percent DEET is needed in insect repellents to be effective?

A. 7%
B. 20%
C. 30%
D. 98%
E. All of the above







Answer is: E. All of the above

What is DEET? DEET is N,N-diethylmetatoluamide which was developed by the U.S. Army in 1946 for use by military personnel in insect-infested areas.

How does it work? It creates a vapor above the area of application as it evaporates which repels the insects.

Children should use the lowest dose effective which can be less than 10%, however, it may not stay on as long as the higher concentrations. See Bug Repellent Comparison.
DEET is not recommended for use in children less than 6 months old, and it should be considered for children up to 2 years old only if very high exposure to insects is expected. Avoid applying it to children's hands if they tend to put them in their mouths.
Adults may consider 30% concentration. Consumer Reports June 2006 concluded that 30% was needed for very good results.

Pregnant women should not use it.Where is it applied? It should be applied to any exposed skin sparingly. Avoid using it around the eyes and mouth, and any open skin such as scratches and skins. Do not apply it under clothing. Wash your hands after applying it.

Alternative to DEET: Most experts agree that non-DEET containing repellents are not as effective. A panel in Consumer Reports June 2006 thought that Repel Plant Based Lemon Eucalyptus worked better than the other non-DEET products but they did not like its smell. This is also NOT recommended for use in children less than 3 years old.

For more information: see Insect Repellent Use and Safety.


http://dr-razavi.blogspot.com/2006_05_01_dr-razavi_archive.html

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.bug-spray.org/4Comparison.html

# 20
  • Мнения: 1 399
Вярно е, че не се препоръчва за бременни и за деца под 2 месеца.
Не съм гледала етикета на OFF /не съм го купила/, но едва ли ще е повече от 7%.
А и зависи ... аз и семейството ми, по принцип, рядко ползваме каквито и да е репеленти.
Но ако примерно става въпрос за алергия при ухапвания, или за посещение в рисков /примерно малариен/ район и т.н., определено ще предпочета риска /минимален, според мен/ от употребата на DEET, отколкото зараза или инжекциите урбазон /последното при тежка алергична реакция. Познавам две такива деца, алергични точно към ухапвания от комари Confused/
Благодаря и за твоята информация, secretgarden, все пак   bouquet

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вярно е, че не се препоръчва за бременни и за деца под 2 месеца.
Не съм гледала етикета на OFF /не съм го купила/, но едва ли ще е повече от 7%.
А и зависи ... аз и семейството ми, по принцип, рядко ползваме каквито и да е репеленти.
Но ако примерно става въпрос за алергия при ухапвания, или за посещение в рисков /примерно малариен/ район и т.н., определено ще предпочета риска /минимален, според мен/ от употребата на DEET, отколкото зараза или инжекциите урбазон /последното при тежка алергична реакция. Познавам две такива деца, алергични точно към ухапвания от комари Confused/
Благодаря и за твоята информация, secretgarden, все пак   bouquet

Да, и аз четох това за маларийните райони, но ние сме в България все пак.........
И аз ти благодаря, че ми насочи интереса натам    bouquet

# 22
Електронни устройства срещу КОМАРИ без консумативи можете да откриете
тук http://e-bushona.com/index.php?option=com_phpshop&page=shop. … shop&Itemid=1
Подходящи за лична защита, на открито и в къщи.
Отлично решение за детската стая.
Подходящо за хотели и ресторанти.
Устройствата не излъчват химически субстанции и са абсолютно безвредни за човека.

Общи условия

Активация на акаунт