обяснете ми........

  • 1 818
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 130
Според мен е по добре да ти направят клизма , колкото и гадно да е ! #Crazy

# 31
  • Мнения: 2 498
В България за съжаление все още я правят по един доста унизителен и гаден начин, абсолютно ми е необяснимо защо. При положение, че има едни мънички тубички колкото кутре, с едно гелче. Влизаш си сам в кенефа, изстискваш си гелчето и готово. Нито боли, нито се гъзиш пред някого, нито ти вкарват маркуч със сапунена вода. Загубена работа  Stop Дано скоро започнат да се внасят и по-цивилизованите неща, които нито са скъпи, нито са проблем.

Втория път, преди секциото ми я правиха с това гелче....

# 32
  • Мнения: 11 545
Спокойно!!! Не го мисли, много по-леко минава, отколкото си го представяш ...
Съсредоточи се върху раждането и детенце, другото минава и заминава ... сега си мислиш за това и му отдаваш значение, което не заслужава ... Успех!
Peace

# 33
  • Мнения: 2 534
Това беше най-хубавата част от раждането ми , не ми беше неприятно , а усещането след това - страхотно , много ми беше олекнало , а доста ме бяха наплашили

# 34
  • Мнения: X
Незнам защо разправят, че боли или е неприятно - не е, но ДА унизително е, ужасно е унизително, следващия път ще си я правя сама, ако ще, каквото ще да става! При това акушерката беше толкова, толкова мила......но е гадно, чувстваш се, като животно, като, че неможеш да се изс..ш сам, та ти трябва помощ, че и разчепен на магарето.

И едно е да раждаш или да те преглеждт вагинално на магарето, друго е да ти завират маркучета по разните му там лични дупки  Crossing Arms......... Кой ли не ме видя, като раждах, че веднъж се бяха сбрали едва ли не целия персонал на кафенце и аз окрачена на магарцето, ама тая унизителна процедура ми държеше влага много след, като бях забравила и болки и чудо от раждането.....и то не с друго, ами със срам Crossing Arms...бляк Sick.............спирам, че като се сетя ииии Sick #2gunfire

# 35
  • Мнения: 106
Поставят ти края на едно маркуче в ануса,през което изливат някакъв разтвор.След манипулацията поизчакваш няколко минути на "магарето"/гинекологичния стол/ и усещаш,че много ти се ходи по голяма нужда и просто ставаш и отиваш.Това е. Нито е толкова страшно,нито пък болезнено както някои го описват.Поне за мен беше така.
i pri men be6e taka.ne e strashno

# 36
  • Мнения: 288
Разтвора е обикновен сапунен разтвор в топла вода. Не е болезнено, но е унизително (лично мнение).

 Peace Гадост!

# 37
  • Мнения: 2 274
    Ми на мен една много мила акушерка ми обясни процедурата, даде ми въпросното уредче и ме изпрати в тоалетната сама да я свърша тази работа, щяло да ми бъде по - удобно! То и аз така предпочитах!

# 38
  • Мнения: 4 621
Е не е нищо страшно. Не бих казала, че е от най-приятните изживявания,даже си е гадничко  ама минава Hug
Успех!

# 39
  • Мнения: 147
Унизително е,разбира се.Има и цивилизовани начини.Не че при мен помогнаха и двата начина.Аз два дни преди да родя пих очистителни прахчета за тази цел-НИЩО!Като ме приеха исках да ми се размине,ама ми заявиха безпардонно,че няма начин това да стане.И след скапаната клизма,която изобщо не боля пак не се случи НИЩО.Само дето доктора 3 пъти влизал за операцията,ама пациентката му я нямаше,щото се бяха запънали като магарета на мост акушерките и ме държаха в тоалетната 1 час.Е, безсмислено беше.Накрая добре,че им ”увря акъла” и казаха:”Е кво толкова.Като не става -не става.Хайде на операционната маса.” 
Дано някога в обозримо бъдеще престанат с тия тъпотии клизмите.

# 40
  • Мнения: 68
Аз съм още новак, но от това, което съм чувала и чела, е по-добре да е направена клизмата и то точно за да не се чувстваш притеснен докато напъваш и наистина да не се почувстваш унизен докато раждаш...  И тъй като също си мисля, че ще ме е срам в болницата, ще си купя една клизма и ще гледам да се подготвя (дай-боже да имам тази възможност:)) Има и хубава тема във форума точно за запек и клизми и момичетата много добре са обяснили как се прави в домашни условия. Ако си много притеснена - прочети я и може би ще решиш да пробваш сама:)

Общи условия

Активация на акаунт