Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Пловдив

Момичета,
В коя г.с./месец започнаха подготвителните ви контракции?
Цитирай

на североизток

Не съм имала такива през бременността Laughing
Преди раждането си започнаха истинските и ............родих
Цитирай

София

В 22 г.с. бях на фетална морфология при Димитрова, тя каза че имам такива контракции (а нищо не усещах). Били нормални след третия месец  Shocked Не са болезнени, нарече го просто "маточен тонус".
Цитирай

Кебекуйка

Не съм усетила подобно явление, първите контракции получих часове преди раждането...
Цитирай

София

При мен започнаха през 8-ми месец.нормално е да се появят в последното тримесичие.Но някои ги имат и от преди него!Всичко е индивидуално.
Цитирай

Варна

В 18-та седмица ги видяха на ехографа, а в 22-ра ги усетих за пръв и последен път. Пих Но-шпа и Магнерич до раждането.  Hug
Цитирай

Самоков

И двата пъти започнах да ги усещам от петия месец на бременността.
Цитирай

някъде там

за съжаление се сдобих с такива още в 21г.с,не са болезнени,но са чести,което е притеснително и за това си пия магнезий и но-шпа.Понамаляха,но не са изчезнали за съжаление. Crying or Very sad
Цитирай

София

И аз имам вече - т.е. от края на 6ти месец
Цитирай

софия

при мен започнаха през 7 месец, не помня точно коя г.с.
Цитирай

Добрич

Аз имах по време на цялата си бременност, но не бяха болезнени и нищо не съм пила с изключение на Магнерод и но-шпа в 12 г.с. когато прокървих.
Цитирай

Las Vegas

При всеки е индивидуално! При мен започнаха 3 дни преди раждането, а иначе съм имала подготвителни, които изобщо не усетих към 37-ма седмица(38-ма родих).
  Леко раждане!
Цитирай

гр.София / Смолян

Здравейте а какво точно представляват тези контракции?Какво трябва да изпитаме за да разберем че има такива?
И в началните месеци не е ли твърде опасно да има такива контракции?
благодаря предварително.
newsm78 Rolling Eyes
Цитирай

някъде там

Здравейте а какво точно представляват тези контракции?Какво трябва да изпитаме за да разберем че има такива?
И в началните месеци не е ли твърде опасно да има такива контракции?
благодаря предварително.
newsm78 Rolling Eyes
Да по принцип особено когато са болезнени и чести е опасно,т.к има вероятност от преждевременно раждане,затова при всяко съмнение трябва да се информира гинеколога за да се вземат нужните медикаменти или дори настаняване в болница.Контракциите се усещат ниско долу като стягане и мястото се втвърдява като топка.Не могат да се сбъркат.Аз също мислех че няма да ги разпозна,но уви.А причини много.
Цитирай

vidin

При мен подготвителните контракции започнаха към края на 8-мия месец.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора