Помогнете за едно решение...

  • 2 013
  • 30
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мами, пред дилема съм. Отначало.
Миналата година кандидатствах и не ме приеха. Преди няколко месеца започнах работа, която ми харесва. Обаче тази година ще кандидатствам пак и за мен е ужасно важно да вляза. Просто трябва, няма друг начин. Преди две седмици говорих с шефката ми, Даниела, и започнах да ходя на работа само сутрин, четири часа. Тя идваше следобяд. Но тя има малко бебче на четири месеца и днес дойде и ми каза че няма да може да идва следобяд. В същото време аз започнах да ходя на уроци, всеки ден от 6 часа. Какъв е съинския проблем. Ако Даниела не може да идва, тя изпуска огромна част от парите, които получава, това и е единствения доход, освен заплатата на мъжа си. Тя не може да си позволи, така ще взима по малко отколкото дава за наем, за моята заплата и материали. Което не върви. Единия вариант е аз да ходя до 5.30 на работа и после веднага на урок, другия - да си намери друг човек. Най вероятно сега в събота тя ще ме помоли да и кажа какво съм решила, а аз не знам. От една страна, работата ми харесва, парите не са много, за цял ден 6 дни седмично получавам 160 лева, но ми е почти по специалността и отнощенията ни с Даниела са коректни. Работата ми е сигурна, ако не вляза ще си работя при нея още дълго, понеже бебето е много малко, поне още година няма да може да идва всеки ден по цял ден. Обаче се уморявам, най вече психически, самата работа не е изобщо тежка, но се уморявам, пространството е мъничко, четири квадрата магазинче, топло е, уморително е, после на урока никаква ме няма, не разбирам нищо... Ако напусна ще се съсредоточа върху ученето, трябва да вляза тази година. Ще си ходя на уроци с домашните, подготвена, което сега не мога защото работя. Но пък си губя джобните пари и работата, ако не вляза. Друг е въпроса че в такива магазинчета работа има много, защото са на мода в момента, но отношенията ни с Даниела са коректни, не мога да съм сигурна че пак ще са така. Най общо нещата стоят така:
Плюсове и минути за "Да остана на работа по цял ден"
+ ще си имам джобни
+ ще имам сигурна работа ако не вляза

- няма да мога да се подготвям, с което шансовете ми да вляза намаляват
Плюсове и минуси за "Да напусна"
+ ще мога да се подготвям добре, съответно по голям е шанса да вляза

- губя сигурна работа
- губя си джобните
Да, плюсовете на едното са повече, но влизането за мен е от по голямо значение от работата. Обаче... И... не знам какво да правя. Дано сте ме разбрали. Помогнете...

# 1
  • Мнения: 1 612
Хвани се здраво за ученето.
Ако влезеш и завършиш това, което искаш ще имаш по-големи възможности пред себе си и ще можеш да си намериш по-добра работа.
Ако обясниш на шефката си как стоят нещата и тя е човек ще те разбере.
В живота никога не можеш да получиш всичко.
Образованието е ключ, който отваря много врати.
Желая ти успех!
  bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 303
според мен образованието е по-важно ,може да загубиш джобните и работата,но за  бъдещето си  печелиш

 
Образованието е ключ, който отваря много врати.
   newsm10

# 3
  • MUC
  • Мнения: 297
... и за мен е ужасно важно да вляза. Просто трябва, няма друг начин.
...

Сама пишеш, че е от изключителна важност за теб да те приемат. Ако наистина е така, отговорът би трябвало да ти е ясен.
Не знам нито какво е семейното ти положение, нито кой поема текущите ти разходи (пишеш, че ти трябват само джобни), но ако това са родителите ти примерно, седни и поговори с тях. Ако домакинството няма да закъса без тези 160 лв., седни си на четирибуквието и учи до откат, майната и на работата. Ще си намериш друга после.
Но пропуснеш ли сега да влезеш, не мисля, че от трети път ще стане. Най-малкото, защото след един неуспешен опит човек е много по-мотивиран, отколкото първия път, но два неуспешни опита имат точно обратния ефект. Лично мое мнение.

Каквото и да решиш - успех!   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 17 277
Работа винаги ще си намериш, така че това, че губиш сигурна работа според мен не е довод.
Единственият довод да останеш са джобните, но тук мама няма ли да може да помогне за няколко месеца (до кандидатстудентските)?
Тя работата ще ти пречи и като дойде време за записване, изпити, класирания ...
Гледай по-дългосрочно, ако има кой да те издържа тези няколко месеца - напускай.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 977
Споко, работа ще си намериш, но направи вичко възможно да влезеш.....Стискам палци!

# 6
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
"Да напусна"
+ ще мога да се подготвям добре, съответно по голям е шанса да вляза..................

Малката Госпожица Мърморана,
на мен ми се вижда по- перспективно, никога не знаеш с какви хора ще те срещне съдбата и как ще се развие всичко, а пък работа така или иначе цял живот ............ smile3529  студетските години не са за изпускане заради сигурна заплатка,какво пък като виж там имаш по-ясни и по-доходни  предложения...............Най-важното е после никога да не съжеляваш за решенията си .............Успах .............. newsm10

# 7
  • Мнения: 525
Обучението е от голямо значение за бъдещето ти, то може да ти подсигури хубава и платена работа, да се яувстваш уверена и по мъдра. Това е моето мнение и ти желая успех.

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Сама трябва да прецениш дали ще можеш да се справиш с двете дини.
Като завърших гимназия и си мислех, че ще се отдам два месеца на математически задачи, ми се обадиха, че сформират интензивна група за първи път във Варна за ниво Мителщуфе на Гьоте институт (стандартният курс трае година, ние карахме само месец). Не се и замислих. Дообяд бях на немски, следобяд решавах задачи, а вечерта си пишех домашните за следващия ден. Трябва да призная, че ми дойде прекрасно, защото се разсейвах и си натоварвах тиквата с различни неща. Изпитът по немски беше една седмица преди изпита по математика-справих се отлично и на двата. Което не означава, че не ми се беше дръпнало ***** от бъз, щото единият изпит беше скъп, а другият-много важен.

Това всичко не като изхвърляне, а като пример, че е възможно, но ти сама знаеш най-добре дали ще се справиш. Кандидатстудентските изпити са с предимство, обаче.

# 9
  • Мнения: 803
Според мен образованието е по-важно. Дай всичко от себе си, дано тази година успееш да влезеш.
Колкото до работата - винаги можеш да си намериш работа. Още повече, че съм виждала твои произведения и знам, че си сръчна и талантлива. Така че, ако искаш да работиш нещо такова, винаги можеш да си намериш местенце.

Искрено ти стискам палци за изпитите Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Ох, какво има да се чудиш с тъпата си и гадна шефка, дето сме я бистрили вече  Rolling Eyes Ученето е с предимство  Peace Вариянти могат да се намерят за закърпване на положението. Важното е желание да има  Wink

# 11
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Още един глас за учението Peace
Желая ти успех!!!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 917
всички ти казаха, ще го повторя и аз: учението трябва да ти е приоритет за да не съжаляваш горчиво след време! а работа Мърморанке има колкото си щеш и сама ще се изненадаш колко примамливи предложения ще получиш и ще се наложи да пропуснеш докато си ангажирана.

цял живот ще работиш, сега е време да поучиш, успех Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И аз подкрепям учението! Успех ти пожелавам и стискам палец!  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз съм твърдо за ученето! Освен това съм сигурна, че за същите, че и повече пари все ще си намериш някаква работа, ако се наложи. К,ви са тия 160 лв. за 6 дни в седмицата и то по цял ден - това си е направо експлоатация!
Успех ти желая!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт