За нашите премеждия със записване в детска градина

  • 525
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
 Надявам се да не ви натоварвам с проблемите си, но наистина много се ядосах днес вече ми дойде в повечко!

Историята е следната: дъщеря ми е на 3 години, в момента е в яслата на пазара "Иван Вазов" - страхотно заведение, много съм доволна, но за съжаление нямат градина и ни се наложи да търсим от септември, къде да я преместим. Живеем в "Белите брези" и се ориентирах към "Брезичка" и "Звънче", подадохме документи от януари, но не сме в списъците и на двете градини! Много се ядосах, защото "Брезичка" се намира пред блока ни, а и аз и сестра ми сме били там и някак си, считах за в реда на нещата и моето дете да посещава тази градина. И така вече юни месец съм наникъде, късно е да търся друга държавна градина. Реших да погледна частните, разгледах сайтовете на всички градини, дадени в "закованата" тема, но не можах да резбера как поне едни не са си написали в сайта цената, която искат?!  Rolling Eyes Срам ли ги е от цените, що ли, различнили са цените, според детето и възможностите на родителите  Rolling Eyes  Моля, ако някой е попадал в подобно положение, нека даде съвет как се е справил с проблема, защото за момента решение наистина не виждам, за съжаление Confused

# 1
  • Мнения: 1 520
Ами аз бърках в няколко сайта на частни градини (пуснах си google да ги търси) и горе-долу се ориентирах, че цените им започват от 200-250 лева нагоре. И достигат и до към 400 лева. На повечето е отбелязано че транспорта е отделно. Таксите са публикувани като годишни и са в евро, но аз чинно си смятах с калкулатора колко идва на месец.

За съжаление това е и моя вариант, насочвам се към частна, защото в държавна явно няма да се вредим. Не че съм обиколила много, но в нашия район място няма.  Успокоявам се, че все пак са по малко деца в групите по частните градини, евентуално надявам се повечко внимание да могат да им обръщат така. То и болестите са си до организъм, но едно е в група с още 30 деца, друго е да са 10-12.

Успех в търсенето.

# 2
  • Мнения: 998
Сега и аз пуснах Гугъл, видях цените на Есспа и Дрита, лошото е, че в Еспа учебната година е до 15.07, а в Дрита искат родителите да си взимат децата в 17 ч., което при двама работещи родители в повечето случаи е невъзможно  Naughty

# 3
  • Мнения: 1 520
Да, и на мен половината не ми отговарят на нуждите.
Първо се насочих към една тук в центъра, пряка на Иван Шишман, но май ще размисля и може да избера и нещо в полите на Витоша (Бояна, Княжево).

Продължавам да търся и аз.

Общи условия

Активация на акаунт