Кисело мляко кога???

  • 3 847
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 671
От кога и какво кисело мляко може да се дава на бебоците
Ние още не сме го опитвали а ми се иска да пробвам

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моята дъЩеря беШе горе долу на ваШата възраст когато веднъж ме видя 4е пия айрян и нададе такъв вой 4е докато не и дадох да го опита не миряса. Първо направи старШна физиономия заЩото явно и се видя кисело но после пак си поиска и така запо4нах да и давам. Киселото мляко беШе на Данон. Simple Smile

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
леле Боже, кога порасна толкова този Ален, няма да забравя разказа на таткото в очакване за новини от Окръжна Болница.
Господи, как лети това време, а сега е един вече "голям" мъж Simple Smile .
Живи и здрави!

Ами кисело мялко някъде към годинка май дадох. или към 11 мес беше май, забравила съм много точно вече.

# 3
  • Мнения: 671
Благодаря ви
Да наистина времето. Ех това време не се умори да тича ужасно барзо минава всичко
Liorena радвам се че ни помните Grinning

# 4
  • Мнения: 928
Ние го започнахме от 7 месец.но нямаме никакви алергии.За да е по-вкусно го смесвам с някакъв плод или плодово пюре.Сега си го хапваме натурално,но важното е да нискомаслено,за да не се претоварва коремчето на детето.

# 5
  • Мнения: 1 289
Ради е на 8 месеца, но още не и давам кисело мляко по съвет на педиатъра  ни, защото аз имам млечна алергия. Лекарката се притеснява да не се отключи нещо и при нея и ни посъветва да изчакаме до годинката. В петък ни откриха атопичен дерматит на алергична основа, но не е ясно от какво. Сега си записвам какво яде и от какво ще се изприщи.

# 6
Нашият звер е на 9 месеца и нещо, не проявява алергия към нищо  и от 3 дена му давам кисело мляко. Педито ни разреши

# 7
  • София
  • Мнения: 39 674
аз май дадох доста преди годинката. Малката заспиваше с биберон или с кисело мляко и бисквити, или с адаптирано мляко и бисквити

# 8
  • Мнения: 444
И ние го започнахме някъде към седмия месец.Прие го без проблем и до сега го пие с удоволствие.

# 9
  • Мнения: 3 042
Моето човече е яло само няколко пъти досега кисело мляко. "Яло" е силно казано, де. По-скоро е опитвало. Киселото мляко беше "Елена". Облизва лъжичката и му харесва, захар не слагам.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
След навършени 11 месеца, дали не беше и повече. В началото никак не го одобри, но сега това й е една от любимите храни (заедно с каша от овесени ядки), и иска да го яде сама... Голямо мазане пада, дори една част успява да попадне в устата Wink
Захар никога не съм и няма да сложа, това е вкус, който ненавиждам от детската градина още.

# 11
  • Мнения: 671
Ами и на мен ми е любимо киселото мляко та затова си викам абе дали да не пробвам малчо ама май ще поизчака още Wink
Захар и аз не мисля да слагам мъча го да свиква с естествените вкусове ама и той си папка де /да чукна на дърво/ не отказва само малко пюрето ми не му се нрави  Laughing  Laughing но пък домашното киселче днес много го впечетли Wink

# 12
  • Мнения: 2 000
Митко като стана на 9 месеца, питах педиатърката дали вече може да давам кисело мляко и тя каза - да. Та от тогава понякога му правя следобедна закуска от бисквита с кисело мляко. В началото му се мусеше, но вече взе да му харесва.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
на Ади не давах кисело мляко до 8-мия месец. Така бях решила. Сега е на 1г 4 месеца и му двам и прясно( което той много обича) и кисело мляко.

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Според нашата педиатърка вие вече можете да ядете. Препоръча ми след навършването на 9 месец, но аз започнах да го давам още от 6тия месец, защото синчето започна много да се мръщи на адаптираното мляко. Давах го сутрин с бисквита.

Общи условия

Активация на акаунт