Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
Здравейте,
интересувам се дали някой е използвал козе мляко вместо адаптирано мляко,защото разбрах, че било най-близко до майчината кърма. Бебката е на 6 месеца и предстои да ходя на село. Мисля да опитам с козето мляко, но все пак бих искала да разбера дали някой е пробвал.
Цитирай

София

Аз лично не съм пробвала да давам козе мляко,макар че децата ми са по-големи и бабите често ми пращат.Не вярвам на това ,че е близо до майчиното.Освен това не мисля,че ще даде на детето ти нещо повече от АМ.Все пак сте много малки за експерименти.Реши си сама и се допитай до педиатъра,това което написах си е лично мое мнение. Peace
Цитирай

София

Козето мляко не е близко до кърмата. То просто НЕ Е краве мляко, а много деца са алергични към белтъка в кравето мляко. Затова при захранването им е добре да се дават продукти от козе, вместо от краве мляко.

Цитирай

Зависи колко голямо е детето.
Ако е малко и мине САМО на козе мляко, има опасност от анемия.
Ако детето ти приема адаптираното, не му го спирай, след кърмата, то е най-полезно за него  Peace
Цитирай

София/Овча купел 2

Преди няколко дни питах педиатъра ни този за това.Каза,че няма проблем да давам.Единствения проблем при козето мляко е,че няма желязо в него и може да падне хемоглобина на детенце.Каза също,че като се яде вече месо,няма проблем,от него си го набавя,но все пак трябва да се следи.Надявам се че съм помогнала.
Цитирай

На погрешната планета

Аз захраних с козе мляко,след като Руми отказа да пие АМ.Но беше по-голяма,вие ми се виждате още малки.Вземи си АМ с теб и не рискувай,има време,цял живот ще яде кисело мляко!
Цитирай

на върха

Прясно мляко от каквото и да било животно не  е препоръчително да се дава до 1 годинка.  Също така смятам, че не е желателно до тази възраст да  се изключва АМ, като основна храна на детето. Поносимостта към козето мляко наистина е най- голяма и поне според това, което съм чела  най- много се приближава като състав до майчината кърма, но все пак НЕ е кърма и не бих ти препоръчала да го въвеждаш толкова рано.
Цитирай

Sofia

Нашата педиатърка е на мнение, че до годинка не трябва да се дава прясно мляко от друго животно освен от крава. Аз спазвам препоръките й, но ти си решаваш за твоето бебче.
Цитирай

Белгия/София

Прясно мляко от каквото и да било животно не  е препоръчително да се дава до 1 годинка.  Също така смятам, че не е желателно до тази възраст да  се изключва АМ, като основна храна на детето. Поносимостта към козето мляко наистина е най- голяма и поне според това, което съм чела  най- много се приближава като състав до майчината кърма, но все пак НЕ е кърма и не бих ти препоръчала да го въвеждаш толкова рано.

Peace Peace Peace
Цитирай

Белгия/София

Нашата педиатърка е на мнение, че до годинка не трябва да се дава прясно мляко от друго животно освен от крава. Аз спазвам препоръките й, но ти си решаваш за твоето бебче.

До годинката пък най-малко от крава трябва да се дава прясно мляко  Stop
Цитирай

София

А защо не даваш адаптирано? За вашата възраст това е най-доброто.
Цитирай

sofia

Малки сте за каквото и да било мляко, освен адаптирано.
Моя почна да пие прясно козе след година и половина (защото не искаше кисело, а адаптираното изведнъж го отказа)
Цитирай

Варна

Козето мляко не е близко до кърмата. То просто НЕ Е краве мляко, а много деца са алергични към белтъка в кравето мляко. Затова при захранването им е добре да се дават продукти от козе, вместо от краве мляко.

Козето мляко е много близко т.е най- близко по състав до майчиното мляко. Разбира се като сравнителна характеристика между млякото на домашните животни / крава, овца, свиня кучка, котка, кобила/ Когато бях студентка/ветеринарна медицина/ сме сравнявали състава...наистина е много близко по състав, но има и друг момент...замърсяването на козето мляко. То може да се избегне само чрез стерилизация, но пък тя разрушава някой ценни съставки..така че по добре е да се дава АМ който е специално пригоден и всичко това е предвидено
Цитирай
Май наистина ще е по-добре да не рискувам,а да продължа с  АМ.Благодаря ви за споделения опит и съвети.  bouquet
Цитирай

София

Май наистина ще е по-добре да не рискувам,а да продължа с  АМ.Благодаря ви за споделения опит и съвети.  bouquet
newsm10
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора