Гнойна ангина

  • 16 058
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Ани ми прокашляше от няколко дена нощем. Давах й Проспан, но явно не е подействал.

Днес запчна да кашля с храчки, толкова много, че чак повърна от зор. Мъжът ми веднага я заведе при дежурната лекарка - диагноза гнойна ангина, лекарството - съответно антибиотик. Веднага се обадих на нашето педи, а тя от своя страна ми каза, че няма нужда от антибиотик и да пробвах с Бромхексин, Вентолин и Тантум Верде. Започнахме лечението без антибиотика, сега Ани е с температура, редувам Нурофен и Панадол.

Въпросът ми е - лекува ли се гнойна ангина БЕЗ антибиотик и ако да - за колко време минава. Според лекарката ангината е вирусна, но пък от друга страна се чудя как е разбрала без дори да я види. А пъ дежурния лекар ми обясняваше, че задължително се пие антибиотик с дълъг курс на приемане - 10 дена  Shocked Ани до сега никога не е пила антибиотик и мисля да се доверя на нашата педиатърка. Но все пак за успокоение реших да питам и вас. Споделете опит, моля, че съм се притеснила... Sad

Виждам, че по-долу има пак тема за ангина, но нека уточня - питам специално за антибиотика! Вие давате ли антибиотик при ангина?

# 1
  • София
  • Мнения: 285
Всеки път е различно. Първите два пъти давах антибиотик, и след това, може да няма връзка-всеки месец почти беше с ангина, според мен-гнойна. Един-два пъти и правиха намазка-нямаше стафилококи и други подобни и не пи антибиотик. Един два пъти пробвахме с хомеопатия-не знам дали от нея, или защото му беше дошло времето-на третия ден започна да вдига температурата на по-дълъг период след съответното антипиретично средство, на четвъртия-да е по-ниска температурата и сливиците да намаляват. Доколкото знам от нашия личен лекар, ако и след третия ден температурата е много висока-39 и нагоре, май е време за антибиотик. При нас обичайно няма кашлица-само големи сливици с бели налепи и висока температура.

# 2
  • Мнения: 3 166
За вирусната ангина не знам много, но ако е бактериална - е изключително опасно без антибиотик. Последиците може да са много сериозни. По принцип избягвам да давам за други болести антибиотик, но при ангина - да. Но пък при нас и двата пъти беше бактериална. Щом лекарката е сигурна, че е вирусна, може би и без антибиотик ще минете.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Снощи бе последния прием на АБ, за гнойната ангина на синчето. Даже се притеснявам, че дните на прием са му около 8  ooooh!

От края на април нещо е "влязал във фаза" и само с болести се разправяме... Sad Държа го по няколко дни на алтернативно (бабешко) лечение, но уви - не му ли дам АБ, не започва да се оправя.

По-принцип обирането на белите петънца не се препоръчва от УНГ лекарите, но все пак: 1л. мед с 1л. сода. Разбъркваш и мажеш. Ако й махнеш поне част от налепите, ще се облекчи Ани и няма да качва високи Т (или няма въобще да има Т).

Успех  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
При мен само малката имаше гнойна ангина през февруари,не се постараха да ми кажат дали е вирусна или бактериална,но след като 3 дни давах АБ и пак имаше Т около  39 и не падаше минахме на пеницилин-инджекции,много гаден период не искам да се сещам даже.
Дано се разминете леко,че е много гадно най вече заради Т.
Бързо възтановяване  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 879
ами, според мен без да искам да бъда груба педито ви лекар ли е или обикновена телефонистка Mr. Green

може и при нас да се взеха прекалени мерки, но когато март месец Ники се разболя от ангина лекарката (наша близка роднина) веднага му изписа антибиотик. само като му погледна гърлото и каза, че от далече личи, че е стрептококово. след това погледна и нашите с мъжа ми и хоп и на нас антибиотик (ние само леко подсмърчахме и ни дращеше гърло)...каза ни, че стрептококите са много опасни и дори и да го излекуваме, ако му ги лепнем обратно все тая от антибиотика...така че бяхме цялото семейство на антибиотик. не напразно казах, че ни е близка роднина, защото знам, че не би направила нещо да ни навреди, напротив...

така че аз лично бих послушала лекарката, която ми е предписала антибиотик. или бих завела детето при трета. да не говорим, че тази педката само по телефона коментира, въобще не знам как го мислят това тея докторки.... Close

# 6
  • Мнения: 131
Преди две години моят син имаше гнойна ангина с висока Т и пихме антибиотик - Клацид , от който му мина ,но подържаше висока Т заради гноините налепи по гърлото три дни . Но аз се радвам , че тогава се разминахме с инжекцийте и му спестихме на детето още мъки. Скорощно оздравяване.

# 7
  • Мнения: 1 753
И какво се оказва? Не може без АБ...  Close  Close  Close Направо ще полудея, хич не искам да давам...
Още днес ще заведа Ани на преглед при нашата лекарка, ама е чак следобяд на работа. До тогава няма да давам АБ, пък ако все пак тя прецени, че не е необходимо ще я послушам. Миналата година излекувахме бронхит без АБ. Вярно, че продължи по-дълго лечението, но детенце се оправи без проблем.
Дано Ани оздравее по-бързо  Praynig и дано дано дано не зарази София  Praynig, че тогава...  ooooh!

# 8
  • Мнения: 350
Бяхма на нокти 4 дни и нощи, но минахме само с 2 хомеопатични лекарства.
Но евала на хомеопатката - лекува със сърце!

# 9
  • Мнения: 1 883
При кого се лекувате?

# 10
  • Мнения: 3 042
Когато щерката е имала гнойна ангина винаги и е минавало след прием на АБ. Без АБ не минаваше. Cry

# 11
  • Мнения: 1 102
В момента май има такъв вирус.И моя син 2 дена качи висока температура,заведох го на лекар каза че гърлото е силно зачервено и има нещо като афтички в устата,НЕ НИ изписа антибиотик,и слава богу сега сме много по-добре.

# 12
  • Мнения: 1 455
Лекувала съм себе си от гнойна ангина, само с помощта на разни бабини рецепти (компреси и билки). Всъщност пръсках си и един спрей с лидокаин (Орофар), защото имах нетърпили болки в гърлото и едва преглъщах .
Децата (по-големите) също са боледували от гнойна ангина и са се оправяли с хомеопатия!

# 13
  • Мнения: 468
В момента май има такъв вирус.И моя син 2 дена качи висока температура,заведох го на лекар каза че гърлото е силно зачервено и има нещо като афтички в устата,НЕ НИ изписа антибиотик,и слава богу сега сме много по-добре.
Херпангина. Децата на 2 приятелки от групата са с такава диагноза и симптоматика. И трите са без антибиотик. Но на моите досега не им се е разминавал при "бели" сливици.

# 14
  • Мнения: 1 753
Не успяхме без АБ  Sad Пробвахме 5 дена без, но положението се влоши  Sad
Сега слава Богу се оправяме, макар чеимаме лека кашлица.  Confused За съжаление и бебката се зарази, на тя пък се оправи без АБ.  Simple Smile Явно си е до организъм и имунна система  Simple Smile

Поздрави на всички и бъдете здрави!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт