Как се приготвя къна?

  • 38 910
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Преди час една приятелка ми се обади с молба утре да я къносам.Но аз,честно казано досега къна не съм виждала дори.Тя ми обясни,че е в някакви малки пакетчета,но представа няма как да я приготви.Някой има ли идея как се прави това чудо?С какво се нанася?Колко време се държи на главата?Помагайте,че утре към 10 ще дойде в къщи.

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
На опаковката трябва да има упътване на колко къна,колко вода да сложиш.Разбъркваш в един съд и слагаш да ври на котлона на водна баня,докато се сгъсти,като разбъркваш постоянно.За трайност на цвета се слага малко оцет в къната,а за по-наситен цвят,може да сипеш малко йод.Можеш да нанасяш с четка,като боята.Ползвай задължително ръкавици.На главата седи минимум 2 часа,но при всяка къна е различно,това също трябва да го пише на опаковката.Аз се къносвах само с къна,купена от циганките и стоях по цяла нощ с нея.След като нанесеш на косата,увиваш с вестник и отгоре с найлонова чанта.Това е,надявам се да съм ти помогнала.

# 2
  • Мнения: 2 161
На опаковката трябва да има упътване на колко къна,колко вода да сложиш.Разбъркваш в един съд и слагаш да ври на котлона на водна баня,докато се сгъсти,като разбъркваш постоянно.За трайност на цвета се слага малко оцет в къната,а за по-наситен цвят,може да сипеш малко йод.Можеш да нанасяш с четка,като боята.Ползвай задължително ръкавици.На главата седи минимум 2 часа,но при всяка къна е различно,това също трябва да го пише на опаковката.Аз се къносвах само с къна,купена от циганките и стоях по цяла нощ с нея.След като нанесеш на косата,увиваш с вестник и отгоре с найлонова чанта.Това е,надявам се да съм ти помогнала.
Да,благодаря ти. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 35 931
На времето /преди 10 год/ аз си правех къната по следният начин:
Къна + кисело мляко +стрит карамфил+костилки от маслини стрити - ври на водна баня , докато стане т.червена или т.кафява/зависи от къната/
Маха се от котлона + 1-2 жълтъка.
Мажа ,като се старая да сложа всичката къна. Отгоре полиетилен ,върху него кърпа,отгоре хавлия и стоя цяла нощ.
Косата става много лъскава.
Последните години ,обаче установих ,че много ми се изтощава косата от къната /казаха ми че слагат боя в нея/

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
/казаха ми че слагат боя в нея/
Слагат,слагат...аз затова си взимах от циганките,не от магазина Peace.

# 5
  • Мнения: 22
Ако е от индийската къна /в малки пакетчета с една индийка отпред/ разреждаш само с топла вода, толкова, че да не се разтича по главата. В процеса на нанасяне къната може да се позгъсти малко и няма никакъв проблем да си добавиш още малко вода. Стои се докато ти изсъхне косата. Аз лично се изсушавам със сешоара. Отнема ми най-много 1/2 час. После се изплаква. Става като боядисана с боя, особено черния цвят. От години се къносвам само с тази къна и проблеми - никакви.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 35 931
/казаха ми че слагат боя в нея/
Слагат,слагат...аз затова си взимах от циганките,не от магазина Peace.
А циганките, откъде я вземат? Дори незнаех че се къносват newsm78
Туркините - да,  даже едно момиче ми носи от Турция, но не я харесах, защото беше безцветна/зелена/

# 7
  • Мнения: 2 161
Ако е от индийската къна /в малки пакетчета с една индийка отпред/ разреждаш само с топла вода, толкова, че да не се разтича по главата. В процеса на нанасяне къната може да се позгъсти малко и няма никакъв проблем да си добавиш още малко вода. Стои се докато ти изсъхне косата. Аз лично се изсушавам със сешоара. Отнема ми най-много 1/2 час. После се изплаква. Става като боядисана с боя, особено черния цвят. От години се къносвам само с тази къна и проблеми - никакви.  Peace
Точно такава е къната.Няма никакво упътване в нея.Сега и двете стоим и се пулим как се прави това чудо.Значи няма да я варим,а направо разреждаме и мажем?Приятелката ми твърди,че къната действала на косата по страхотен начин,затова и ме тормози да я боядисвам с нея.Вярно ли е?

# 8
  • Мнения: 22
По принцип истинската къна подхранва и не изтощава косата. Моята коса става изключителна като я къносам - лъскава, обемна, жива. Без всякакви притеснения разреждайте, не много рядко, но не и много гъсто. Накрая, ако не ви стигне, разредете остатъка още. От 2000 година я ползвам. Къната е сложена в три пликчета и най-трудното в приготвянето е отварянето и Joy. Внимание - много цапа.

# 9
  • Мнения: 22
Още нещо: ако скоро косата е боядисвана с боя, не очаквайте да стане идеално, поне така съм чувала. Но на следващото къносване всичко ще си дойде на мястото.

# 10
  • Мнения: 2 161
Още нещо: ако скоро косата е боядисвана с боя, не очаквайте да стане идеално, поне така съм чувала. Но на следващото къносване всичко ще си дойде на мястото.
Косата й по принцип досега е боядисвана само от фризьор и е в доста добро състояние,но незнам какво й е щукнало сега с тази къна.Аз ще се опитам да я боядисам,защото с нея не мога да изляза наглава.Много ти благодаря,миличка,че ми помогна Simple Smile

# 11
  • Мнения: 22
Пак заповядай! Кажи после за резултата! Забравих да кажа, че е добре преди боядисване косата да се навлажни малко, но сигурно го знаете. Успех!!!

# 12
  • Мнения: 197
може ли да ми кажете колко време трябва  да престой преди да я употребиш защото ми казаха да не седи 2 часа????? newsm78 newsm78

# 13
  • Мнения: 113
Ако е от индийската къна /в малки пакетчета с една индийка отпред/ разреждаш само с топла вода, толкова, че да не се разтича по главата. В процеса на нанасяне къната може да се позгъсти малко и няма никакъв проблем да си добавиш още малко вода. Стои се докато ти изсъхне косата. Аз лично се изсушавам със сешоара. Отнема ми най-много 1/2 час. После се изплаква. Става като боядисана с боя, особено черния цвят. От години се къносвам само с тази къна и проблеми - никакви.  Peace
а от къде я вземаш таз` боя  Thinking само от индийските магазини ли
не трябва ли да се стои поне 2 часа  newsm78

# 14
  • Мнения: 661
Ако е индийската къна мога да кажа, че се приготвя със студена вода до получаването на каша. Престоява се с нея 1 час.
Това ми го каза приятелка, която живее в Германия и си взима индийска къна от индийка. Тя и е казала, че така се прави.
 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт