напусна ме бременна в 5 месец

  • 4 631
  • 18
  •   1
Отговори
Мили мами реших да пиша и аз. След 6 годишна връзка и 3 месечен брак моя мъж ме напусна, без дори да каже къде отива. Така и не разбрах истинската причина. Каза ми, че не можел повече с мене, защото съм го била ревнувала, но според мен има връзка с колежка. Не съм си го измислила просто ей така, а видях разговори по 5 пъти в деня с нея на телефонната му разпечатка. Преди 5 години го приех в дома си в София безрезервно, защото той е от друг град. Още бяхме студенти и наистина се обичахме. Завършихме с отличие и двамата. Сега и двамата имаме хубава работа, но той се издигна много. Мисля, че и това е другата причина да ме остави - вече може да се справя финансово и без мен. Докато бях бременна доста често ми звънеше да ме пита как съм въпреки, че го помолих да ме остави да преживея раздялата. Спря за една седмица преди да родя и мина на smsi, но след като детето се роди, отново почна да звъни и да ме кара да давам подробни отчети за това как сме аз и детевто, какво правим. В същото време ми казва, че не иска да се върне при нас. Кажете ми на какво прилича това. Дойде да види детето само веднъж за сега де. Има време да почне да иска по-често. Иначе ми дава издръжка, която сам си определи тъй като не сме разведени. Просто не знам как да се държа с този човек, но приятелски разговори не ме устройват, защото все още го обичам. Мили мами дайте съвет. Има ли някоя, която да е уж зарязана, а в същото време да се интересуват от нея и детето. И как преживявате факта, че не можете да го имате до себе си. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 099
Незнам какво да ти кажа,искам само да те прегърна и да ти пожелая здраве за детенцето и за тебе и кураж!

# 2
  • Мнения: 351
 А дали е възможно да е разбрал, че е сбъркал и сега да не знае как да ти го каже и какво да прави. Все пак факта, че се интересува ( не престорено) от детето е добър. Може и ти в момента да си малко объркана и да те дразни интереса му Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 609
Имам приятелка в подобна ситуация-само че тя няма брак с бащата.Според мен вземете  си изяснете отношенията веднъж завинаги,спокойно,без да се карате.Не може да продължавате с това висящо положение,още повече,че имате и детенце,което заслуава да се радва на безметежно детство.В крайна сметка,ако ще се разделяте-направете го официално,за да може да помислиш и за себе си-имам предвид друга връзка и т.н.А ако мъжът ти е решил да се връща-да го направи и да поеме грижите за семейството си като истински баща и съпруг.Каквото и да се случи-желая ти успех,здраво и послушно детенце и горе главата! Hug

# 4
  • Мнения: 2 327
Опитай се да поговорите. Кажи му, че ти искаш да си с него. Бъди готова обаче и за отрицателен отговор. Ако не иска да е с вас му постави граници на поведението и поискай развод. Може да се стресне...
Когато си наясно с нещата и на теб ще ти е по-спокойно, а и покрай грижите за детето полека лека ще го забравиш. Но ще мине доста време...

# 5
  • Мнения: X
Аз бях в същото положение. ИдвА, отивА си и така 5-6 месеца - а аз понеже патка заспала и му позволих и ми съсипа и бременност и първите месеци. Да, обаждаше се, да идваше да го види - 5 пъти за по 5 минути. Естествено аз бях виновна - за неща отпреди 3-4 години. Разведохме се и се покри. Това е положението.
Откак не го виждам се чувствам добре емоционално. Предлагам ти да направиш същото - изолирай го за няколко месеца и ще видиш, че нещата ще тръгнат отсамо себе си.

Няма да се оправи.

Ако съжали и дойде да се моли - МОЛЯ ТЕ - ПОМИСЛИ - С ГЛАВАТА, А НЕ СЪС СЪРЦЕТО СИ. Искаш ли до себе си човек, изоставил те през един от най-тежките периоди от живота ти.

И си го припомняй  това във всички периоди на слабост.

Такъв не ти трябва.
Малко самонавиване в правилната посока е нужно и добри и разбиращи приятели.

Човек се проверява в трудна ситуация. Този вече е проверен. Резултатът не е в негова полза.
Едва ли искаш в следващия труден момент пак да си въобразиш, че на него може да се разчита, и да преживееш това отново...

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 13:27 от Анонимен

# 6
  • Мнения: 5 475
Такъв не ти трябва.
Малко самонавиване в правилната посока е нужно и добри и разбиращи приятели.

  Бих добавила още сила и кураж!  Hug
  Успех!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
mar4e, извинявай, че може да ти прозвуча заядливо, но ти защо реши, че като те 'зареже' трябва да спре да се интересува от теб и детето си? Или това е някаква крайна форма на мазохизъм?

Били сте заедно шест години, имате дете - много ясно, че ще се интересува от теб. Бившето ми гадже, с което бяхме заедно осем години и което аз зарязах ми е като брат сега /така го чувствам/, а ако имахме дете още по-близък щеше да ми е.

Ти имаш проблем и той е, че не си прекъснала връзката си с него емоционално, всеки път когато ти се обажда ти трепва сърцето, всеки път, когато идва се надяваш да остане, да ти каже, че съжалява, да ти каже, че те обича... Малко тренинг ти трябва, че това НЯМА да се случи. Това като начало, като следваща стъпка да говориш с адвокат и да подадеш молба за развод, като трето, а може би второ да говориш с мъжа си и да му кажеш, че искаш развод... Вземи се в ръце, погледни напред, ти си стойностен човек, не се моли, не се оставяй да те разиграва, не изпадай в емоционална дупка... Някъде има мъж за теб, някой който ще те направи безкрайно щастлива - бащата на детето ти не е този някой, колкото по-скоро го проумееш и продължиш напред - толкова по-добре за теб.

И не - не може все още да те обича, но да не иска да живее с теб.   bouquet

# 8
  • Мнения: 583
isa е права! и нашият татко приключи с мен в 5-тия месец след няколкогодишна връзка с тази разлика, че нямаме брак. но продължава да ни вижда мен и бебка, помага в издръжката. знам, че е трудно на този етап това положение за теб. аз бях решила да заключа вратата за него/така ме съветваха и близки и приятели/, но с времето след като минах през обичта и омразата към него- сега го чувствам просто като близък човек/не приятел и не любим/. все пак детето ни свързва. сега те боли и е трудно, но това ще се промени-бъди сигурна. горе главата!  bouquet

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Имамприятелка с подобен проблем, само че без брак и таткото е много далеч. Тежеше й, ноо с времето се успокои, и сега се радва че детето й има баща, въпреки че не живее с тях. Детето свързва за цял живот, само много безотговорен или безсърдечен човек би изоставил детето си. Връзката между родителите е едно, тази между родител и дете друго.
Мисля, че трябва да се радваш, и да го насърчаваш да бъде с детето, като поотрасне ще е по-трудно, а детето все повече ще се нуждае от това. Ако отношенията са много обтегнати или той се държи е друго, но иначе...
А за теб и него - каквото стане с търпение и раговор или от само себе си това, само развод уредете ако се налага.

Това с 3 мес брак ми се видя странно, да се лута още?
Не те съветвам да му извиваш ръцете с детето за да останете заедно, не че виждам желание от твоя страна, но това чудене за зарязването и интереса...

# 10
Момичета много Ви благодаря за подкрепата. Може би сте прави, че трябва да се радвам, че се интересува и дава пари, защото има и такива, които не го правят. Сигурна съм и в това, че един ден ще ми е по-лесно да общувам с него. Просто сега ми е трудно. Самият той като си тругна ми каза:"Ти какво си мислиш, че няма да се виждаме ли. Та това са 6 години. Ти никога няма да бъдеш сама." Просто човека не понася някой черти от характера ми, но признава, че има и много такива които харесва. И все не спирам да мисля за онази жена, при която мисля че живее сега и мисля, че донякъде тя го подтикна за това. 1 месец след като се оженихме той и тя с други колеги ходиха първо на Варна, а после на друг град за почивните дни, без мен защото аз работех тогава и в съботите и нямаше как да замина. Май от тогава той доста се отдалечи и почна да ходи доста по купончета до късно. Абе не знам ще Ви информирам от време на време за нещата между нас. Дано не Ви дотегна, но искам да споделям.

# 11
  • Мнения: 3 634
Мар4е, нали за това сме тук. Да си споделяме и плачем на виртуални рамена... пък и се смеем от време на време.
Винаги си добре дошла. От тук няма кой да те изгони.

Сърдечна прегръдка и успех в живота и от мене! Hug

# 12
Здравей! Аз нямам много опит в семейни отношения, но ми се струва, че в случая е причината друга жена. След като той продължава да иска да вижда теб и детето означава че не е толкова безотговорен. Но в същото време за да не иска да живеете заедно значи има много сериозна причина. И това най-вероятно е друга жена. Това е моето мнение, все пак не познавам нито теб, нито него и немога да бъда категорична. Но това, което си мисля също е, че той ще пожелае отново да е с вас. Има нещо, което ви свързва за цял живот - детето. И след като той не се е отказал от вас, единствено може да зачести вижданията си със вас. Аз мисля, че ако искаш да си го върнеш е по-добре да не му поставяш ултиматоми и да не му изсипваш обвинения, дори и те да са основателни. Мъжете не обичат да слушат за грешките си и особено ако има и друга жена замесена стават още по-чувствителни. Казваш също, че го ревнуваш. Ако е неоснователно на него му е трудно постоянно да слуша обвинения. Аз го изпитвам това на моя гръб... Но и да има друга - не му натяквай, бъди търпелива. Дори и да не се съберете заедно вашите добри отношения са важни заради детето. Опитай се да поставиш детето си на първо място и любовта си към мъжа си на второ. Така ще ти е по-лесно да не му се ядосваш и да изчакаш търпеливо да видиш какво ще се случи. Това е моят съвет!

# 13
  • Мнения: 332
Здравей Марче,немисля че като пита за теб и детето иска да е с вас.Сажелчвам,че звуча така.Нормално е да пита за детето.с времето интересът му може би ще се изпари.Дано греша.
Опитай се да сложиш ред в отношенията ви-или заедно или разделени.Неможе да се измъчваш постоянно дали ще си дойде или не.
Нашият татко ни заряза заради друга жена/ако мога така да я нарека,на 20 год..моите 30 са му доста./
Детето ти  има нужда от спокойна майка.Опитай се да поговориш с него,без да му се молис да се връща.Кажи му че поведението му те обърква и незнаеш какво да очаквас,но това неясно положение не те устройва-теб и детето.
Касмет и пиши когато имас нужда.до теб сме.

# 14
  • Мнения: 2 655
Попитай го направо:"Ти защо ми звъниш и ме претесняваш ежедневно?
Да не искаш да се върнеш при нас?"
Да видим какво мисли той и тогава ще коментираме... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт