Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
 ooooh!ИЗЛЕЗЕ МИ ХЕРПЕС А САМ В ОСМИЯ.ИМА ЛИ ЛЕЧЕНИЕ?КАЗАХА МИ ЧЕ ЩЕ РАЖДАМ СКЦИО. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

София

Той ще ти изчезне и без лечение, маже се с разни мазила за облекчаване на дразненето, но не знам какви точно. Ако имаш херпес по време на раждането е задължително секциото, защото бебето може да се зарази, ако раждаш нормално!
Цитирай

с търсачката ще ти излязат поне 3-4 теми,но все пак-аз имах в началото на 9 месец,тогава много се притесних,четох доста,а и доста ходих по доктори,тогава на мен д-р богословова(шейново)ми обясни,че задължително се прави секцио ако 2-4 седмици преди раждането си имала активен херпес(генитален)
ако е минал 1 месец и нямаш НИКАКВИ признаци за активен херпес,може да родиш нормално,в моя случай аз преносих и родих нормално,но след много консултации,а при най-малко съмнение-секцио,просто това е процедурата за безопасност на бебчо
херпеса е опасен за бебето,то се заразява в процеса на преминаване през родовия канал и този иначе безобиден вирус уврежда централната нервна система-мозъка ,затова моят съвет е,ако лекарите са решили че за теб е по-добре да родиш секцио,не се притеснявай,а го приеми като най-доброто за да имаш здраво бебче
за облекчаване може да се мажеш с ацикловир(на фирма стада)
желая ти успех! Hug
Цитирай

Sofia

Съветвам те да раждаш секцио! Дори да изчезне и да не е активен когато започнеш да раждаш, има голяма опасност да се зарази бебето, докато минава през родовия канал. Аз бях с подобен проблем, установен в началото на 8 месец, родих секцио.
Цитирай

София

АЗ може ли да попитам удно въпросче по тая тема???

дали знаете от какво може да се е появил такъв херпис от някакво замълсяване ли или от друго.??? Ще се развам да ми отговорите.
Цитирай

Сливен

дали знаете от какво може да се е появил такъв херпис от някакво замълсяване ли или от друго.??? Ще се развам да ми отговорите.

Предава се по полов път,и ако единият партньор го има ,много трябва да внимава и да се наблюдава ,за да не зарази другият-естествено заразяването става когато е активен херпеса.
Цитирай
благодаря на всички за отговорите.Наи веряатно ще настоявам за секцио за да сам спокойна за бебето Thinking
Цитирай

Варна

Аз имах активен херпес през 7-я месец.
Въпреки това родих нормално. Около седмица преди раждането постоянно ме преглеждаха и не откриха нищо.
Ти си знаеш колко често ти се активира херпесът и предполагам можеш да прецениш дали когато дойде моментът има риск.
Успех!
Цитирай

Варна

Никога в живота си не съм имала генитален херпес, но в 7 месец го получих - според акушерката е от отслабена имунна защита. После имах и в 8 и в 9 месец - планирахме секцио - по време на раждането също бях с активен херпес. Оттогава не съм имала. Само да отбележа, че преди години имах Херпес Зостер (на на гениталиите), който излекувах с хомеопатия и като споменах за това в началото на бременността на лекаря си, той беше 90% убеден, че може да ми излезе и докато съм бременна.
Цитирай

София

Генитален херпес
Гениталният херпес се причинява от същия вирус, който причинява и херпес на устните.

Човешкият херпесен вирус имунологично се разделя на два типа:

1 тип причиняващ лабиален /на устните/ херпес;
2 тип - генитален херпесен вирус.

Заболяването става в детска възраст /между 1 и 5 години/ и протича под форма на остро възпаление на външните полови органи и влагалището у момиченцата или възпаление в устната кухина, след което вирусът остава в организма в латентно /неактивно/ състояние. Заболяването се предава най-често по полов път.

Гениталният херпес обхваща външните полови органи и влагалището и представлява първична инфекция, която засяга както деца, така и момичета или млади жени. Обривът се характеризира със зачервяване и мехурчета, които бързо се разпукват. Чес то обривът се повтаря. Намиращият се в латентно състояние генитален херпесен ви рус при определени условия се реактивира и причинява нов херпесен обрив.

Провокираща роля имат различни фактори:

1. Болестни състояния, които протичат с висока телесна температура;
2. Хронични травми;
3. Някои отравяния /с въглероден окис,алкохол и други/;
4. Силно нервно-психично напрежение;
5. Ендокринни /хормонални/ влияния, вкл. менструация;
6. Слънчево облъчване.

Херпесният обрив се появява като сърбящо или леко парещо червеникаво леко надигнато петно /папула/, върху което след няколко часа се образуват групички мехурчета с размер главичка на топлийка.

Отначало мехурчетата са изпълнени с бистра течност, която след няколко дни потъмнява и засъхва и на тяхно място се образува коричка. Понякога мехурчетата бързо се разпукват и се образуват малки червени ерозии с влажна повърхност, които също бързо засъхват с поява на корички. След няколко дни коричките постепенно падат, като белези не се образуват.

Херпесният обрив върху половите органи на мъжа най-често е разположен върху пениса, в браздата между главата и препуциума. При генеталния херпес се установява увеличение на регионалните лимфни възли.

У жените гениталният херпес може да заеме голяма площ и се съпътствува от силна болка, сърбеж и повишена температура.Той често рецидивира на едно и също място и понякога може да послужи като входна врата за проникване на причинитела на сифилиса - сифилистичната бледа спирохета.

Не съществува ефективно средство за унищожаване на херпесния вирус. Генеталният херпес най-често преминава без лечение. За предпазване на ерозийките от вторична инфекция се прилагат антисептични разтвори и пудри. С известен успех се прилага ацикловир /цовиракс/ като специфичен противовирусен препарат. При чести рецидиви се прилагат витамини, гамаглобулин, противохерпесна ваксина и лазерно лечение.

Цитирай

Varna

И аз съм имала генетален херпес. Ужасно неприятна история!  Аз съм наи-доволна от ацикловир-крем. Лошото при херпеса е че дори да мине, вируса остава в организма и при стрес или срив в имунната защита се появява отново.
При мен се появи преди 12 години, като от тогава не съм имала. Преди година  и половина ми откриха рак на шийката на матката, и казаха че е в резултат на именно този херпес отпреди 12 години !
 Съветвам те да родиш секцио за по- сигурно, а след раждането на всеки 6 месеца да си правиш цитонамазка. Всяко нещо хванато навреме се лекува !
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.