Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Мили мами мога ли да дам вечер някоя от кашите на Хип на 5-месечно ми бебе с цел да ме буди малко по-малко нощем???Ние сме само на кърма
Цитирай

София

Да го захраниш директно с каша ли? newsm78

Тая тема е май за форума Кърмене и захранване...
И аз ще следя отговорите, че не ги знам тия каши какви са, а нещо ми се буди нощем напоследък моя малък мъж да тренира за дузпи. Днес ще му давам сокче за сефте.
Цитирай

Аз доколкото зная от нашата докторка ако се буди нощем и смяташ 4е е гладно може да му правиш каша на последното хранене например оризова и да разреждаш с мляко (кърма) .
Или на обед да въведеш зеленчук първо морков . Мисля че от 5ти месец можеш вече или попитай педиатъра.
Ние започнахме от средата на 6ти месец с зеленчук на обяд първо морков след това се прибавя картоф, тиквичка , броколи и тн.
Но моя син не се е будел нощем никога и аз започнах да му давам вечер каша много късно не помня кой месец беше.
Цитирай

А пропуснах да кажа за кашите на ХИП лека нощ според мен изчакай след като досега е бил само на кърма въведи първо едно по едно нещата и тогава давай от готовите каши .
Да не е наведнъж, тъй като там има и плодове.
Когато решиш да започнеш въвеждай едно по едно наблюдавай как го приема и след това въвеждай следващо след като си въвела основни зеленчуци и плодове давай вече
Цитирай

London, Sofia

А пропуснах да кажа за кашите на ХИП лека нощ според мен изчакай след като досега е бил само на кърма въведи първо едно по едно нещата и тогава давай от готовите каши .
Да не е наведнъж, тъй като там има и плодове.
Когато решиш да започнеш въвеждай едно по едно наблюдавай как го приема и след това въвеждай следващо след като си въвела основни зеленчуци и плодове давай вече
Peace
Цитирай

Русе

А сокчета давате ли вече?

Мисля, че не е проблем да се почне първо с каша, а после с другите неща...май д-р Спок, препоръчваше първо с каша да се почне, но не на последното хранене - на някои бебета им става тежко на коремчетата...От друга страна, точно тази каша е лека и вкусна (явно точно за последното хранене предвидена), но на нашият батко не му хареса изобщо и се отказах да му я давам (обаче, вече беше захранен със зеленчукови пюрета на обяд и плодови/кисели за следобедна закуска).
Цитирай

Кашите на Хип Лека Нощ са със доста захар..... newsm11
Цитирай
може но ако десега не си му давала каша не трябва да му даваш на веднаж цало
Цитирай

сф

за да те хвърля в музиката, ще кажа, че моята 7-месечна дъщеря, която вече почти от месец не кърмя нощем и има заместено вечерно хранене с каша, именно с цел да не се буди нощем, все така си се буди между 2 и 10 пъти. немисля, че иде реч за глад. някои деца просто са по-темпераментни и неспокойни. за съжаление, моето е такова и през дня, и през нощта. или пък за радост. за темперамента говоря, де... 
Цитирай

И аз си мислех така като теб и още не бях захранила МИла и дадох от тези каши. Никак не ги хареса, продължи да си се буди нощем и имат глутен. И ние бяхме само на кърма допреди месец. И досега не ги яде. Така че не мъчи детето а си го кърми и нощем. За повече инфо кърмаческия форум. Smile
Цитирай

Sofia

Като за първа храна на незахранено бебе ги смятам за много неподходящи, а и не съм много сигурна, но не са ли за много по-големи бебета?
Защо не опиташ с каша от кафяв ориз и кърма - много е хранителна.
Цитирай

Варна

Няколко пъти давах в 8-ия месец. Вместо плод в 18.30, каша "лека нощ"... Ами будеше се пак по 3- 4 пъти на нощ.
Децата над четири месеца, рядко се събуждат нощем от глад. Причината в повечето случаи е друга.
Цитирай
Ами ние от 1 -2 седмица ядем на обяд след кърмене само по 50 грама плодово- круша,пробвах ябълка,но нещо не я харесва особено.Дадох зеленчуково пюре-морков+ябълка,но не го хареса-все едно му дадох отрова!!!Мислите ли,че се буди нчесто вечер,защото не му достига кърмата???А вода не пием
Цитирай

Пазарджик

Рядко нощното будене е заради глад...Човечето ти е прекалено малко за заместване на вечерно хранене!!!
Цитирай

Германия

Това, че са ги нарекли "Лека нощ" не гарантира, че бебето ще спи непробудно. Просто е добра маркетингова стратегия.
Всяко бебе има собствен ритъм, едни спят повече, други по-малко. На тази възраст е повече от нормално, да се буди нощем. Ако имаш възможност сложи бебешкото легло до твоето (ако те е страх да спиш с него), така няма да има нужда от нощни ставания, а само протягане на една ръка разстояние и наместване на гърдата.
Не се заблуждавайте, че едно бебе, ако е натъпкано с кашичка вечер, ще спи непробудно. Жажда, сух въздух или неподходяща температура в стаята също могат да доведат до будене нощем.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.