Помощ... имам запек!

  • 12 426
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 483
Малко ми е неудобно да го споделя Embarassed, но пък в крайна сметка не е нещо кой знае колко срамно а и може би голяма част от вас са се сблъскали с това! Моля помогнете, ужасно е, и е адски вредно, лекарката ми каза, че трябва да се преборя с този проблем защото би могло да ми навлече неприятности! Даде ми едни билкови хапчета, но аз не смея да ги започна защото знам, че понякога след употреба на такива препарати организма привиква и без тях не може, а пък аз по принцип съм си със стегнат стоман (по лениви черва) и не знам какво да правя... в момента пия всяка сутрин по една чаша топла вода с лъжица мед и уж ми помагаше известно време а сега от няколко дни е ужас! Ако някой знае нещо безобидно, което мога да опитам нека сподели!

# 1
  • София
  • Мнения: 545
Опитай да пиеш повече течности, прясно мляко около литър на ден, активия.Ако няколко дни не отидеш до тоалетна вземи си Дуфалак.

# 2
  • Мнения: 46 482
Чувала съм, че 2 кивита сутрин на гладно правели чудеса, но не ми се е налагало да пробвам, прясното мляко също помага, овесени ядки с кисело мляко ...
Успех и лека бременност!  bouquet

# 3
  • Мнения: 483
Благодаря мили мами, толкова ми е трудно, че ще опитам всичко!
  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 544
С кивитата дори не и на гладно със сигурност ще се оправиш. Аз след като родих излъгах в болницата че съм ходила до тоалетна за да ме испишат ,но след това 3-4 дена вкъщи -нищо и когато вече се бях притеснила звъннах на една приятелка която ме посъветва това и докато говорехме си ги обелих и изядох. Резултата беше ,че неможахме и разговора да си довършиме изхвърчах към тоалетната с 200 Joy

# 5
  • Мнения: 566
пробвай и с по една зелена ябълка сутрин на гладно и вечер преди лягане. при мен действа вече 7 месеца

# 6
  • София
  • Мнения: 6 743
Майка ми си вари една билка , казва се "майчин лист" - много и помага  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 389
Привиква се, когато го ползваш често. Ако няколко дни е проблема- трябва да вземеш мерки. По принцип по време на бременност се получава, имай го предвид - иначе всичко това действа по различен начин на всеки, пробвай Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 917
Аз знам няколко решения ,които при Гери помагат:
варена или печена тиква
сини сливи
овесени ядки
чай БлевитЛ

# 9
  • Мнения: 217
[size=14pt]Дуфалак[/size]на сиропче действа много добре  Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
Дуфалак.И аз имах този проблем през бременността и се оправих за 3-4 дена с Дуфалак.След него вече не съм имала проблеми
И сливи,естествено Wink

# 11
  • Мнения: 2 553
Сливи, круши, овесени ядки  Peace

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
череши или киви  Peace

# 13
И АЗ СЪМ ЗА ДУФАЛАКА. ДЕЙСТВА МНОГО ДОБРЕ И ТИ ОЛЕКВА СТРАШНО МНОГО. ПОНЕ НЯМА ДА СЕ НАПЪВАШ КАТО ЗА РАЖДАНЕ Embarassed
ПРОБВАЙ И КРУШИ ИЛИ НАТУРАЛЕН СОК
СИНИ СЛИВИ, НО СЕГА НЯМА.МОЖЕ И КОМПОТ, НО ПЛОДОВЕТЕ, А НЕ СОКА (КАТО МЕН) newsm78
ТИКВАТА СЪЩО, НО И НЕЯ СЕГА Я НЯМА ОЩЕ newsm25
ПРОБВАЙ С МАСАЖНИ ЛЕКИ ДВИЖЕНИЯ В ПОСОКА ПО ЧАСОВНИКОВАТА СТРЕЛКА, АКО НЕ СИ В НАПРЕДНАЛА БРЕМЕННОСТ, Т.Е. НЕ ВЪРХУ БЕБЧО, А ВЪРХУ ЧЕРВАТА
ИМА И ШОКОЛАД КОМФОРТ В АПТЕКИТЕ
УСПЕХ! newsm10


# 14
  • София
  • Мнения: 167
Майка ми си вари една билка , казва се "майчин лист" - много и помага  Hug

Тази билка не трябва да се пие по време на бременност и кърмене доколкото знам аз!
Аз пиех Дуфалак, от който не съм доволна много, но затова пък Зърнастец - пак билка, която е подходяща при бременност, лично за мен тя е с най-добър ефект. Ако не ти помогне Дуфалак пробвай и с нея. Продава се по аптеките.

# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 355
Сини сливи / може и компот/, круши.

# 16
  • Мнения: 22
Не рискувай с билки и шоколада Комфорт, ако си бременна и проблемът е по-скоро постоянен. Първо са драстични, второ не можеш постоянно да ги използваш. Промени храненето. От личен опит - овесени ядки, пшеничен зародиш, тиквени семки. Като бях бременна си правех черен хляб със сурови тиквени семки. Много ми помагаше. Като няма пресни сливи, стават и сушените, накиснати една нощ във вода. Дуфалак и на мен ми бяха изписали, но половин доза иза не повече от три-четри дни. С разхлабителните по време на бременност не трябва да се прекалява! Naughty

# 17
  • Мнения: 483
Мамета, снощи изядох 2 кивита, сутринта още две и ми помогна.....Ще пробвам и с другите неща, и много благодаря на всички! Мили чудестни мамета!   bouquet Hug

# 18
  • Мнения: 4 621
Можеш да пиеш чай от салвия - препоръчва се при бременни и кърмачки.

# 19
  • Мнения: 565
Аз разнообразявам кивитата с Активия - мюсли или ягода. И двете са малко по-ниско калорични и си замествам десерта с тях. Ям по една голяма кофичка на ден и нямам проблеми.  Grinning

# 20
  • Мнения: 182
И аз в самото начало имах ужасен проблем с това. Лекарката ми изписа Дуфалак, който от 4тия ден помогна, но на вкус ми беше толкова ужасен, че една го пиех та го спрях още първата седмица (дори и сега като го гледам в шкафчето в банята ми се гади...). Но това, което помогна беше промемения ми хранителен режим - всичко, което е ям, гледам да е с фибри - мюсли, пшеничени трици, солени кракери, всеки ден ям сушени сливи, много много пловоде и вода, и никакви бели тестени изделия (като кроасанчета за обяд или гевречета за закуска) - и трябва да кажа, че никога през живота  си стомахът ми не е бил толкова редовен.

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
кисело мляко, ябълки, овесени ядки, топла вода на гладно, сини сливи
има още теми по въпроса, ако искаш пусни търсачката

# 22
  • Мнения: 483
И аз в самото начало имах ужасен проблем с това. Лекарката ми изписа Дуфалак, който от 4тия ден помогна, но на вкус ми беше толкова ужасен, че една го пиех та го спрях още първата седмица (дори и сега като го гледам в шкафчето в банята ми се гади...). Но това, което помогна беше промемения ми хранителен режим - всичко, което е ям, гледам да е с фибри - мюсли, пшеничени трици, солени кракери, всеки ден ям сушени сливи, много много пловоде и вода, и никакви бели тестени изделия (като кроасанчета за обяд или гевречета за закуска) - и трябва да кажа, че никога през живота  си стомахът ми не е бил толкова редовен.
 newsm78
Съгласна съм с теб, наистина начина на хранене е много важен и когато се папкат повече салатки и плодове и се пият повече течности май наистина нещата се оправят! Малко е трудно да се си промениш културата на хранене, но наистина е важно и помага! Дори и на хора като мен (много зле Rolling Eyes)
А и топлата вода с мед на гладно също помага, но само ако се спазва поне част от горното!

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Лекарката ми изписа Дуфалак, който от 4тия ден помогна, но на вкус ми беше толкова ужасен, че една го пиех та го спрях още първата седмица (дори и сега като го гледам в шкафчето в банята ми се гади...).
Пробвай рициново масло и после пак ще говорим...  Sick Joy Mr. Green

# 24
  • Мнения: 495
Майчиният лист /сена/ не се препоръчва от акушер-гинеколозите по време на бременността, защото може да предизвика контракции. По време на кърмене пък се излъчва в кърмата и може да предизвика страхотно разстройство. До привикване не се стига, имам професор гастроентеролог вкъщи! Ако това ще те успокои, всяка втора жена има такъв проблем, ама това си е малко деликатно и не се споделя с този-онзи. Имай предвид, че различните слабителни лекарства са за различен проблем при изхождането, т.е. не всяко може да е ефикасно при теб. Моят гинеколог ми беше препоръчал "DARMOL" и при мен действаше.
При всички случаи се консултирай с акушер-гинеколога!

# 25
  • Мнения: 1 193
Майчиният лист /сена/ не се препоръчва от акушер-гинеколозите по време на бременността, защото може да предизвика контракции. "

При мен се получи точно така и за малко да изгубя бебчо в третия месец,ходих по-спешност в Шейново. Слава богу лекарите оправиха нещата. Сега си хапвам ХУСК

# 26
  • Мнения: 1 294
Уфффф, ужасно е!И при мен големи мъки бяха към 4-5 месец.Бързо се оправих с редовно пиене на прясно мляко и хапване на плодове.Пробваи и със сок от круша.

# 27
  • Враца
  • Мнения: 109
Майка ми си вари една билка , казва се "майчин лист" - много и помага  Hug
Не бива майчин лист,заради опастност от по-силни контракции.Аз го имам този проблем цял живот.По време на бременността пиех дуфалак всяка сутрин по 40 мл. и 15 мин.след това изяждах 2 портокала  и едно киви.Действа безотказно,още повече напълно безвредно - дуфалака преминава през чревния тракт без да се усвоява от организма.Изписва се от наблюдаващия гинеколог,сподели проблема си с него.
Много спокойствие и успех!

# 28
  • Мнения: 132
Здравейте,аз съм в трети месец и имам същия проблем.По принцип съм зле с тази част,а сега -да не говорим.Но кивито,черешите и Активията определено могат да помогнат.Успех на всички маминки!

Общи условия

Активация на акаунт