Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

До хладилника, който обичам

Има ли пълнозърнести брашна по магазините? Какви марки (ако да)? Магазинерката в кварталния магазин ме убеждава, че нямало... Не й вярвам. Кажете?

Става дума за брашно за възрастни, т.е. ако просто искам да си приготвя кекс, баница или каквото там от пълнозърнесто брашно - за по-здравословно.
Цитирай

Варна

точно пълнозърнесто не съм сигурна, но в магазин за здравословни храни съм виждала ръжено, царевично, а също и пшенични трици - това се сещам в момента
Цитирай

при ОП

boo в наш`то Пикадили има със сигурност, но не съм се заглеждала какви видове. Знам само, че на едното пишеше пълнозърнесто. Обещавам да погледна по задълбочено и ще ти пиша да опровергаеш тази продавачка Flutter
Обаче, каквото и да правиш трябва да слагаш и една част бяло, защото иначе няма бухване нещото дето ще го майсториш.
Цитирай

София

Има.
Аз лично купувам редовно пшенично пълнозърнесто от един диетичен магазин, но има и ръжено пълнозърнесто.
Тъкмо снощи направих едни питки с такова. Довечера ще погледна производителя, но си спомням, че съм купувала на 2 фирми.
С него можеш да правиш спокойно всичко, което се прави с мая и бакпулвер.
Освен хляб, съм правила пица, тутманик, палачинки, кекс, плодова пита.
Единственото, което не ми се получи бяха едни содени питки.
Баница също не става.

Афродита, при мен се получава без добавка на бяло.
Цитирай
има,да-фирмата-производител се казва ТЕХРА-софийска е,а брашното е грахам,пълнозърнесто и ръжено.Има едно на ИНКОМ-Карина,но то е смес от бяло и соево.
Цитирай

По диетичните магазини има доста голямо разнообразие. но това, дето го пишат мамите по-горе, е много точно - трябва задължително да има и бяло брашно, за да бухне. Иначе ще стане здравословно и клисаво.

Аз на кекс не бих сложила пълнозърнесто брашно, но питките стават много сполучливи.
Цитирай
Цитат на: sladka hapka
трябва задължително да има и бяло брашно, за да бухне.

Не е вярно за пшеничното пълнозърнесто.
Цитирай

при ОП

Цитат на: Iva_D
Афродита, при мен се получава без добавка на бяло.

Добре, радвам се Very Happy Но ти от къде си сигурна, че в пакета брашно, който купуваш няма добавено бяло брашно Shocked
Цитирай

София

Цитат на: AFRODDITA
Добре, радвам се Very Happy Но ти от къде си сигурна, че в пакета брашно, който купуваш няма добавено бяло брашно Shocked

Ех, това е друг въпрос..., в последния пакет се отдели толкова синя прежда при пресяването, че не ми се коментира Rolling Eyes .
А иначе мислиш ли, че едно време бабите ни са добавяли бяло брашно към пълнозърнестото, за да бухне..
Цитирай

София

Цитат на: boo
Какви марки (ако да)?

Това, което в момента имам е "Универсал" на павликенска фирма  "Благополучие СД".
Цитирай

София

типово брашно = пълнозърнесто бе хора:)))
Цитирай

София

Цитат на: Julie

Абе, как ще са равнозначни бе, Джул, не са. В типовото има малко повече трици, но липсва зародиша.
Цитирай

София

Абе, как ще са равнозначни бе, Джул, не са. В типовото има малко повече трици, но липсва зародиша.

понеже имам интереси в таз област съм питала.... пълнозърнесто е типовото брашно. туй са ми казвали.
Цитирай

София

понеже имам интереси в таз област съм питала.... пълнозърнесто е типовото брашно. туй са ми казвали.

И аз имам интереси;), не е. Типовото е тип 1150, а пълнозърнестото 1850.
Цитирай

София

1850???
къде има таквоз бе:(
аз 1150 купувам
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора