Детето ми е с фациалис!

  • 48 891
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 686
Здравей vikiana!
Моето дете също е с фациалис.Има изкривяване на устата.Забелязах го,когато беше на 5,6месеца,но мисля,че и е по рождение.При нейното раждане също имаше проблеми.Малко преди да се роди и се загубиха тоновете,роди се 4кг.и100гр.,не изплака.Сега е на 2год.и1мес.
 Отначало се консултирах с педиатри,които ми казаха,че това е централен фациалис и не може да се лекува,затова ,а и защото не бях много наясно при какъв специалист трябва да я заведа нищо повече не направих.Понякога в къщи и правех масаж,като си мислех ,че така ще го стимулирам,но сега се оказа че съм го правила от грешната страна.
 Тази седмица я заведох при една невроложка,която беше категорична ,че ще се оправи.Показа ми къде и как да и правя масажа.Каза да идавам бирена мая.СПОмена и за иглотерапия,но още била малка за това.Решила съм да отидем и при физиотерапевт да видим какво ще каже той.Мисля да направя всичко за да се излекува,дано не се окаже късно и невъзможно.
 Ако искаш пиши ми на ел.поща,мога да ти пратя снимка на детенце за да видиш как е при нас.
 Тя ми е трето детенце ,има двама батковци.Много исках момиченце и сега ми се ще да е перфектна.
 Пиши при вас имали някакво подобрение?

# 16
Здравей Вяра, незнам с това което ти пиша дали по някакъв начин ще ти помогна но аз вече съм на 22 и имам същият проблем като твоето дете. и тепърва започвам да търся информация и ако имаш някаква бих желала да ми кажеш. Колкото до това да подложиш детето си на иглотерапия е много удачен вариант тъй като преди години и аз направих това и имаше голям ефект. Но за целта ща трябва да изчакаш да поотрасне и да стане поне на няколко годинки. Ако искаш мога да ти дам кординати на едни много добри лекари в това отношение вно са в Гр. Стара Загора. Искренно се надявам твоето дете да се оправи!!

# 17
  • Мнения: 686
Ако искаш пиши ми на:
Vqqra@abv.bg

# 18
  • Мнения: 152
Здравейте! Дъщеря ми е със същия проблем/фациалис/ причинен от срязване на нерва.Сега заминаваме за Германия и там чрез операция ще въстановят въпросния нерв.При нас има една година давност от увреждането,но проф. ни увери че нерва ще се въстанови.Дъщеря ми освен,че при смях и плач се изкривява ,също не може да си затваря окото,което е по-сериозното.Също не може да си вдига веждата.Ако при вас проблема е само в устата това значи,че фациалиса е периферен и е засегнат само клона,който отговаря за двигението на устата.Другите клонове на нерва явно са здрави.

# 19
  • Мнения: 686
Здравейте! Дъщеря ми е със същия проблем/фациалис/ причинен от срязване на нерва.Сега заминаваме за Германия и там чрез операция ще въстановят въпросния нерв.При нас има една година давност от увреждането,но проф. ни увери че нерва ще се въстанови.Дъщеря ми освен,че при смях и плач се изкривява ,също не може да си затваря окото,което е по-сериозното.Също не може да си вдига веждата.Ако при вас проблема е само в устата това значи,че фациалиса е периферен и е засегнат само клона,който отговаря за двигението на устата.Другите клонове на нерва явно са здрави.
Много благодаря.В течение съм на вашите проблеми и дано малката сладурана по бързо оздравее и възстанови напълно.
 Аз след толкова ходене по доктори май се примерих с този проблем.Всички ме мотаха само и никой нищо конкретно не ми каза дали може да се оправи.Мисля,че по рождение го има, но не съм сигурна, защото го забелязах на 5,6 мес. възраст.Последно ходихме на преглед в София  при един невролог на когото му забравих името и според него това е недоразвит мускул.Написа на една бележка "синдром на асиметрично плачещо лице".При нас е само на устата и в спокойно състояние не си личи.Не и пречи да се храни ,говори.Това ,което ме притеснява е че в бъдеще може да и създаде комплекси.А и един ден ако разбера,че е можело да се излекува и не съм направила нищо ,много ще съжелявам.
  Имали някакво изследване,което се прави за да потвърди че нерва е засегнат?
 Още веднъж благодаря и от все сърце ви пожелавам успех. Peace

# 20
  • Мнения: 152
Прави се изследване,което се нарича IMG.

# 21
  • Мнения: 2 531
Сина ми имаше периферна парализа на фациалис от травматично раждане! Оправи се първите дни след раждането със съответно лечение!
Как не са я открили по рано???

# 22
  • Мнения: 686
Сина ми имаше периферна парализа на фациалис от травматично раждане! Оправи се първите дни след раждането със съответно лечение!
Как не са я открили по рано???
Може ли да кажеш какво точно лечение сте провели.Макар ,че сигурно при нас може и да е късно.

# 23
  • Мнения: 686
Прави се изследване,което се нарича IMG.
Бях чела за това изследване.И май беше болезнено.Ох незнам,при толкова невролози ходихме и никой не ни взе на сериозно.А сега ще се окаже ,че е можело да се оправи.Направо ми иде  #2gunfire

# 24
  • Мнения: 686
Сега ще ви пусна едни снимки.Изстрила съм тези на които се вижда най добре.
На тези снимки си личи ,макар и по малко:
:http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2233542
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2233544
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2233546

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2233542

# 25
  • Мнения: 252
Здравей Вяра,

и  моето  дете  има (горе долу по описанито ти) същия  проблем с парализата. При  нас също усмивчицата се  изкривява и си  личи  , като се  прозява  и  когато плаче. При  нас е в левия  край на  устата.
И при София също проблема  пролича  към 5-6-7 месец. Ходили сме  при  невролог д-р Христова, а  също сме се  консултирали със специалисти във  Франция  и всички са ни казвали почти едно и също , че  няма  лечение за сега (може  би в  бъдеще с  напредване  на  медицината), че това е  козметичен  проблем  и тн и тн , знаеш сигурно Wink

Явно , когато е  вродено , не се  води фациалис , а  парализа  на  лицев  нерв, защото фациалиса от  истиване  на  нерв е съвсем друго  и засяга лицето  по съвсем друг начин. Доколкото ми е казвала педиатърката  на  София, той изкривява видимо лицето , понякога нослето  и оченцето от  засегнатата страна  Rolling Eyes А в нашия  случай , като се  вгледа  повече  човек има чуството  , че е  по-скоро мускулно. Все едно, че няколко съвсем малки мимически  мускули не действат.
И докато фациалиса  се лекува с физиотерапия , за  жалост  всеобщото  мнение досега е  , че  при нас парализата  не се  лекува. Проблемът  идвал  от  мозъка всъщност  , а  не  от самия лицев  нерв  Rolling Eyes
Ако искаш ми пиши на  лични и ще  си говорим  повече Simple Smile

Поздрави!

# 26
  • Мнения: 2 531

 Може ли да кажеш какво точно лечение сте провели.Макар ,че сигурно при нас може и да е късно.
Позабравих вече, минаха 7 г. Мисля дибазол, вит. В , нивалин и може и още нещо! При нас беше притиснат нерва от травма при раждането и лицето беше много криво първите дни. След това се оправи. При плач леко криви устния ъгъл, но невролога каза че бил симптом на кривоплачещата уста!

# 27
  • Мнения: 200
Здр. на всички и моята дъщеря има травмиран лицев нерв в следствие на друга операция на гушката. При нас хубавото е че не е засегнат а травмирам поне така ми обясниха . Консултирали сме се с доц. Хинкова от Пирогов , тя ни препоръча много активна физиотерапия. В отеделението по физиотерапия в Бургас /ние сме от Б-с /  Д-Р КАЛУДОВА ни направи схема на физиотерапия - правили сме магнитна терапия, йонофореза/ терапия със слаб ток / парафинотерапия, ултразвук , масажи, всичко това ни беше по здравна каса . За една година имахме значителен напредък . Сега когато плаче лекичко криви усничката в дясно . Сега сме на подържаща терапия през месец ходим на йонофореза. Не сме правили никакви изследвания затова следя темата с интерес. Може ли някои да ми каже къде точно се прави това изследвания и евентуално име и координати на лекар.

# 28
  • Мнения: 200
Неда Дикова да ти е жива и здрава малката принцеса и много да те радва

# 29
  • Мнения: 152
Благодаря!

А изследването IMG сме го правили в Германия.Тук в България незнам кой го прави.По принцип трябва да е невролог.

Общи условия

Активация на акаунт