Детето ми е с фациалис!

  • 48 902
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
В България единствено  в Токуда може да помогнат!И то по специално Д-р Стайков,мен той ме лекува и и съм доста доволен!Наистна компетентен лекар за нашите стандарти!Не искам да звучи като реклама но за 8 месеца само и единствено там ми помогнаха!
Навсякаде другате  в България те подритват като куче и хем те лекуват ,хем не те !
neda.dikova -много ти благодаря за информацията за клиниката!Незнаеш колко се бях отчаял ,вдъхна ми смисъл за живот !Благодаря ти !!!!Искам да те питам някой неща лично ,ако може разбира се.Оставям емаил,когато прочетеш моля те пиши на маила! Litmanen37@mail.bg

# 46
Моят син който сега е на 19 години получи фациалис на дясната страна на лицето си когато беше на 1.5 г. Преминахме през болници , нагревки, и т.н. Искам да ви кажа че процеса на оправяне беше бавен  . Сега когато се смее  малко си личи - това го забелязвам само аз и моите близки . Надявам се и при вас да се случи същото.

# 47
  • Мнения: 4 192
Аз с малко закъснение искам да кажа,че в България докторите дори не знаят за възможността да се въстанови увреден лицев нерв.Така ,че единствения шанс е в чужбина.
 Outta Joint
За по-евтино може и в Израел в Сураски Медикъл Център в Тел Авив.Там работят проф.Гур и проф.Рохкинд.В нашия случей обаче беше най-добре при проф.Самий в Германия.Той е най-добрия в света.Другите двама познават само частично методите за възтановяване,но ако вашия случей им е в компетенцията може да помогнат.Трябва да се пита.
Е, това ме уби! Рекламата е супер!

# 48
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз с малко закъснение искам да кажа,че в България докторите дори не знаят за възможността да се въстанови увреден лицев нерв.Така ,че единствения шанс е в чужбина.
 Outta Joint
За по-евтино може и в Израел в Сураски Медикъл Център в Тел Авив.Там работят проф.Гур и проф.Рохкинд.В нашия случей обаче беше най-добре при проф.Самий в Германия.Той е най-добрия в света.Другите двама познават само частично методите за възтановяване,но ако вашия случей им е в компетенцията може да помогнат.Трябва да се пита.
Е, това ме уби! Рекламата е супер!

жената говори от личния си опит...до колкото помня, имаше сериозни проблеми със здравето на дъщеря си
и ако пише - пише като преживяла и минала по доста български доктори
не прави реклама - споделя опита си

# 49
  • Мнения: 4 192
Ами като е с опит, все пак е важно да се уточни от какво е увреден лицевия нерв, а да се казва, че българските лекари не са чували за "възстановяване" на лицевия нерв, е ... просто ми липсва правилна дума. Консервативно, оперативно възстановяване, прекъснат механично нерв? Идиопатичен фациалис, симптом на друго, какво ? и пр. и пр. Във вида, в който е написано, българските лекари не знаят, че съществува VІІ ЧМН, именуем лицев? Поне така излиза...

# 50
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
виж сега - ти явно се кефиш да боравиш с термини
тук боравим с личен опит
жената е видяла, че тук в Бг няма кой да й помогне по много причини
ти какво добро видя, че да го сподлиш? или просто спориш поради някакъв личен интерес?
независимо какво ще напишеш за мен става ясно едно - тази жена има личен опит в тази област, ти имаш добри медицински познания...и никакъв опит с проблеми от този сорт
ако греша - моля обори ме с примери с твоя личен изстрадан опит

това какво учат лекарите е едно, какво умеят е нещо съвсем отделно, а какво искат да направят ...за него въобще и не говорим...

нямам нищо напротив споровете, но твоя коментар е излишен ако не съдържа оборваща информация или някакъв конкретен съвет към кого от добрите специаист в Бг да се обърне авторката на темата

# 51
  • Мнения: 4 192
Върнах се назад и разгледах частният случай на жената. Става дума за симптоматичен фациалис при злокачствен мезенхимен тумор в областта на назофаринкса, може би и областта на кавернозния синус. Детето е оперирано  и после провеждана лъчетерапия. Нервът може да се е засегнал  поради всяка една причина - директно обхващане от туморния процес, засегнат по време на оперативното лечение, увреден при лъчетерапията. Разбрах, че под възстановяване се има предвид оперативното такова. Наистина тук не съм чула да се прави такова нещо, но и този случай е съвсем изолиран като обстоятелства. Та затова, имах предвид, че изказването не ангажира най-честите причини за един фациалис и в същото време дава обобщения извън него. А най-вероятно фациалиса на авторката на темата отдавна е оздравял, та тепърва да ходи и да прави нещо.
не се изказвам от позицията на опит като пациент, но само пациентите ли имат право на изказвания?

# 52
  • Мнения: 686
Фациалиса при дъщерями още го има  SadТой и е по рождение и е зесегната само устата от едната страна.Личи си когато прави гримаси,смее се ,плаче .За съжеление докторите при които ходихме казаха ,че нищо не може да се направи.Да го приема ,като козметичен дефект.
 Чувам за излекувани хора от това,но при всички тях това се е получило по късно.При нас мисля ,че е станало при раждането,защото тогава имаше проблеми.
 Все още се надявам да намерим някакво лечение.
 Другата диагноза,която ни постави един невролог е:криво плачещо лице.Някой чувал ли е за това?В интернет няма никаква информация за тази диагноза.

# 53
  • Мнения: 4 192
Щом е засегнат само долния клон, то тогава не става ли дума за централен фациалис? Ако има сълзене, особено при хранене, това е симптом на т.нар "крокодилски сълзи"( така се нарича в учебника, не искам някой да се обиди), което пък е усложнение след периферно засягане на нерва. Ако нещата са от раждането, може би наистина сте във фазата на остатъчната симптоматика.
И ето я самата клинична пътека, по която се лекува периферна увреда на лицевия нерв. Това са задължителни неща за всеки с тази диагноза, лекуван по здравна каса в стационар.http://www.doctorbg.com/page.php?id=1875

# 54
  • Мнения: 686
Очите не са засегнати.
Какво означава тово-фаза на остатъчна симптоматика?Единствиното лечение което сме правили е масаж,който аз и правих по препоръка на доктори.Тя вече е на 4год и няма подобрение ,нито пък е станало по зле.
Тук е добре описано:
http://www.puls.bg/issue_print/332/index.html

# 55
  • Мнения: 686
На тази снимка си личи:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=94802&pid=2233542
А,сащо и на тази:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=94802&pid=2233544
 Имам съмнения,че може да се е получило по време на една хирургична намеса,когато беше на 3м. и срязаха юздичката под езичето,защото беше много къса.Аз го забелязах,когато беше на 5м.Или се е получило по време на раждането,защото тогава и се изгубиха тоновете.

# 56
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
На тази снимка си личи:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=94802&pid=2233542
А,сащо и на тази:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=94802&pid=2233544
 Имам съмнения,че може да се е получило по време на една хирургична намеса,когато беше на 3м. и срязаха юздичката под езичето,защото беше много къса.Аз го забелязах,когато беше на 5м.Или се е получило по време на раждането,защото тогава и се изгубиха тоновете.

ще оспамя темата - много се извинявам, но дъщеря ти  прекрасна на снимките и това, което би трябвало да с забележи изглежда като "нарочна" гримаса...много е хубава
апропо - защо рязахте юздичката? Мими е също с къса, но ми казаха, след и по врем на смяната на зъбите зда решим трябва ли да я режем...
питам щото все пак да сверя часовника...

# 57
  • Мнения: 686
Не е гримаса, и аз отначало ,като го забелязах мислех така.Но ,не е и толкова много изкривяването.
За юздичката,може би е най добре да изчакате ,както са ви посъветвали.При нас ,аз настоях,като си мислех ,че колкото по рано -по добре.Не и създаваше проблеми това,но не можеше да си плези езичето.Докторите казаха ,че може да се изчака, но ще трябва да се среже.И аз реших да го направим още тогава.

# 58
  • Мнения: 4 192
Ами ти си го казала - остатъчна - нито се влошава, нито се подобрява. Колкото до това, че го свързваш с рязането на юздичката - успокой се, не е от това. Нервът минава на съвсем друго място. Може би около операцията си се вторачила повече и тогава си го забелязала.  Щом е само за устата, може и да е централна увреда на нерва, над нивото на ядрата на нерва. Не знам точно какво е било по време на раждането, има ли открито нещо друго при неврологичния преглед? При един периферен фациалис каквото се подобри докъм 1 г. от началото, подобри се, после остава на същото ниво - остатъчна  симптоматика.

# 59
  • Мнения: 686
 При раждането,преди да се роди и следяха тоновите с някакво апаратче през корема ми.Отначало бяха добре.10 мин. след това казаха,че се губят тоновите и ми включиха система за да родя по бързо.Родих я задушена ,но бързо я съвзеха.
 Други неврологични проблеми няма.
 Сега се сещам,че един друг невролог беше споменал,че това може да е недоразвит мускул от едната страна на устенцата,но нищо повече.
 За централния фациалис има ли лечение?

Общи условия

Активация на акаунт