колко твърда храна за кърмаче на 1 годинка

  • 399
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Колко твърда храна е нормално да изяде кърмачето на 1 годинка? Все си викам - колкото изяде толкова, ама искам да сверя часовника все пак. Ние не сме от ящните и това допълнително ме притеснява. Иначе се кърмим по 4-5 пъти на денонощие.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Този въпрос ме вълнува и мен.
За сега давам закуска и обяд, още не съм дала вечеря и се притеснявам дали му стига на човечето newsm78.

# 2
  • Мнения: 1 101
Твърда храна яде 3-4 пъти дневно. Закуска: попара, обяд супа и второ от кухнята. Следобедната закуска кремче или плод (не всеки ден, защото често обядва към 4 и от следобедната закуска няма смисъл). Вечеря супа или каша. Нощем суче доста - 5-6-7 пъти, а денем 2-3, понякога и повече. И аз се чудя дали процедирам правилно с храненето newsm78В интерес на истината, карам на инстинкт Whistling и се съобразявам единствено с Дени.

# 3
  • София
  • Мнения: 480
Сутрин обикновено не яде- предлагам каша, или попара, или плодово пюре, или плод... но наай-много 2-3 лъжици. На обяд яде 100-200 мл каквото-съм-сготвила (но задължително с месо, иначе не иска  Mr. Green ). Следобед каша, или пюре, или овесени ядки, или кисел- но пак в изумителните граници 2-5 лъжици. За вечеря понякога предлагам супа, но обикновено отказва.
Иначе се кърмим 6-7 пъти през деня и незнайно колко точно през нощта.

# 4
  • Мнения: 4 242
До към годинката дъщеря ми хапваше твърда храна на обед и следобед, като за деня и се събираха не повече от 100-150гр ядене. Едва от скоро започна да похапва по 180-200гр (ядене, супа, каша, попара, няма значение какво). Ще подчертая че винаги е била малко наднормена, макар и злояда към твърдата уж по-калорична храна Crazy
Не се тревожи, ще си прояде детето. Та то все още само се запознава с храните. Grinning

# 5
  • Мнения: 636
Благодаря за отговорите!   bouquet Успокоих се  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 1 121
Ние до преди 2 седмици се кърмихме нощно време и мацката не хапваше повече от 200 гр твърда храна за целия ден, обикновено - 50-100. Сега се кърмим 3-4 пъти дневно, но като количество според мен е доста малко вече, та има случаи да ми яде на хранене 300 гр. Гледам често да предлагам кисело мляко - най-вече следобед, сутрин е нещо си със сирене (просо, макарони от коприва, киноа, овесени ядки), обед - я спагети, я грах, я мусака, все домашно с месо (заек, пуешко, каквото има в момента в магазина). Та мисълта ми е, че трябва да се водиш по детенце - ако си хапва достатъчно кърма, не му се притеснявай, че яде малко от другото.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Ами проблема при нас е, че вече кърменията са общо 4-5 за денонощие, като интервалите между тях все повече се увеличават и почва да ме е страх, че държа гладно детето. Не прилича на гладен, ама знае ли човек като не може да си каже.
Пробвала съм да дам около и над 200 гр. на закуска или обяд, но дори и много да му харесва малко под 200 гр. почва да се върти и да не иска.
Пробвала съм да дам вечеря - 2-3 лъжички и толкова.
Абе само да седи човек и да  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт